» »

kako do potrdila o vpisu?

kako do potrdila o vpisu?

caveman ::

Ali mogoče kdo pozna, kako priti do študentskega statusa, torej potrdila o vpisu. Ali obstajajo še kakšne višje ali visoke šole ki sprejemajo vpis (če mogoče kdo pozna)?

če sem postavil v napačno temo, prosim za premik v pravo.
Hvala

jcb ::

študentska svetovalnica ima odgovore.

caveman ::

Hvala, ampak sem se že pozanimal. Ker sem absolvent, se na visoko ne morem vpisat. Najbolj bi bila višja šola (proste so samo še izredno) s čimmanjšo šolnino. Pozna kdo tako?

Druga varianta je srednja šola - izobraževanje odraslih (nekako tako se temu reče). Vpisnine so manjše. Pozna mogoče katero z čimmanjšo vpisnino? Ker pa bom imel 26 let čez pol leta, je to samo polovična rešitev.

mojsterleo ::

vcasih so se vpisoval v visjo rudarsko v velenju...:D

energetik ::

Caveman, še en zajedalec, ki ga bomo subvencionirali zaposleni?

para! ::

Sej, če se vpiše izredno, si študij plača sam.

lp
Death before dishonor!

caveman ::

Energetik,
Drugače delam že vse od začetka študija. Tudi za izredni študij sem si vedno sam plačeval. Zagotovo pozna vsak še veliko hujših zajedalcev.
Tako da, če bi se dalo, se izognimo temu.

Po večih klicih sem najcenejšo varianto odkril za 1370EUR za visokošolki študij. Srednja pa 315EUR za Rudolfa Maistra v Kamniku (za to smer vem da obstajajo cenejše)
Pozna kdo kakšno cenejšo?

LapD ::

jst sm dajal po 80 do 100 evrov za izobraževanje odraslih ... zdej sm še pozabu. enkrat v gorici, pa v kamniku, pa nek na koroškem :D
web&motion designer

gendale ::

poglej v to temo
Delo med pavziranjem!

caveman ::

Sem pogledal, hvala gendale.
Kaj pa kakšna možnost bližje Ljubljane, tudi če je malo dražja?
Grem namreč raje to osebno uredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: caveman ()

bluefish ::

@gendale: kaj, tale koprska je tudi za študente?

caveman ::

Seveda tudi mene zanima, če majo kakšno tako ponudbo tudi za študentski status.

Daren ::

Fužine, gostinska, izobraževanje za odrasle morda ?

Študentska svetovalnica je res najboljši vir za te zadeve.

huelz ::

caveman, tole.

Hint: vpisi se direktno v 2. letnik (ce ti lahko priznajo del predmetov) oz. na referatu kar direktno povej, kaj zelis, se najmanj komplicirajo, poberejo dinarcke (200 eur?, sem pozabil koliko sem dal), pa mas urejeno.

Aja, smer zivilski tehnik, ce kaj pomaga... Majo ponavad frej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

LeQuack ::

Za redni vpis na višje šole je že malo prepozno. Pa tudi vpisnine se mi zdi so ponekod kar podražili, sicer pa sistem izkoriščajo tako šole kot študenti, šoli je v interesu, da zapolni vsa mesta in višjim šolam to uspeva že nekaj let :)
Za izredni pa so cene tam dobrih 1000EUR. Na študentski svetovalnici so se spraševali, kaj se zgodi, če plačaš samo vpisnino brez šolnine ali pa samo prvi obrok, ampak konkretnega odgovora ni bilo. Po vsej verjetnosti te izpišejo, je pa vprašanje če še zmeraj lahko uveljaviš pridobljena potrdila o šolanju.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

St235 ::

ko je potrdilo enkrat izdano ne gre nobeden več gledat, če so te na pol letnika ven vrgli.

LeQuack ::

Tudi meni se tak ozdi. Edino recimo če bi se na šoli tako razjezili, da bi sami kontaktirali študentski servis/bone, da ti prekličejo status.
Quack !

caveman ::

Po mojih izkušnjah (ko sem klical naokoli) imajo tako narejeno, da čim se vpišeš in dobiš potrdilo, moraš plačati vse obroke plačila (če si izbereš obročno plačevanje), drugače te terjajo. Bi bilo pa dobro najti kakšno tako višjo šolo, ki to tudi izkorišča.

Drugače pa tudi mene zenima, kako to preverjajo. Ali na servisu sploh preverijo potrdilo o vpisu in se pozanimajo na faksu, če si tam vpisan?

In pa še eno vprašanje. Ali ima kdo izkušnje, da je sredi leta dopolnil 26 let (bil vpisan preko programa za odrasle) in lahko še vseeno delal preko študenta do konca šolskega leta?

detroit ::

plačat moraš vse drugače te terjajo kot je že en napisal:)
Zarad študenta lahk fašeš pa še državne kravate
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Isotropic ::

caveman je izjavil:



In pa še eno vprašanje. Ali ima kdo izkušnje, da je sredi leta dopolnil 26 let (bil vpisan preko programa za odrasle) in lahko še vseeno delal preko študenta do konca šolskega leta?

zelo simple: se ne da. verjetno ti sploh ss ne bo hotel nakazati.

Alenka1991 ::

Drugače pa tudi mene zenima, kako to preverjajo. Ali na servisu sploh preverijo potrdilo o vpisu in se pozanimajo na faksu, če si tam vpisan?

To tudi mene zanima, če ima kdo odg.bi blo super....

Aljaz1980 ::

Večji problem je DURS, se mi zdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz1980 ()

LeQuack ::

Na tej strani iz študentske organizacije pravi tako:
http://cekin.si/clanek/davki/studente-s...

"Postopki za preverjanje statusa študentov za nakupe študentskih bonov se opravijo na začetku šolskega leta in ob koncu marca," je povedala Mojca Škrjanec s Študentske organizacije Univerze v Ljubljani in dodala: "Ob koncu marca se status preveri zaradi dejstva, ker imajo nekateri študentski status le pol leta, hkrati pa se s tem med letom preveri morebitne zlorabe, povezane s ponarejanjem."

Študentska organizacija prejme bazo študentov vseh visokih in višjih šol ter Univerze v Ljubljani ter jih primerja s svojimi podatki. Morebitno neujemanje podatkov sproži preiskavo, zaradi česar lahko sledi prijava na policijo.

S šolskega ministrstva so nam sporočili, da za te kršitve niso pravi naslov, saj je za izvajanje nadzora nad temi kaznivimi dejanji pristojna policija. Podobnega mnenja so tudi na ministrstvu za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo.
Quack !

T-h-o-r ::

caveman je izjavil:

Ali mogoče kdo pozna, kako priti do študentskega statusa, torej potrdila o vpisu. Ali obstajajo še kakšne višje ali visoke šole ki sprejemajo vpis (če mogoče kdo pozna)?

če sem postavil v napačno temo, prosim za premik v pravo.
Hvala



srednja šola koper

smer administrator


plačaš 80€, pa ti pošljejo potrdila o šolanju
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

caveman ::

Hvala za odgovore. Na srečo so moji prošnji za podaljšanje statusa ugodili, tako da alternativa ni bila potrebna.

Za tiste ki pa še iščejo, v Kopru ni problema. Poveš naslov in ti pošljejo vse domov.

LeQuack ::

Ampak s statusom dijaka nimaš pravice do prehrane.
Quack !

damjan1980 ::

nevem sicer kako je zdaj, ampak recimo nekaj let nazaj je to šlo tako: vsedel si se za računalnik, vzel original potrdilo z štemplom, poskeniral, v paintu ven zbrisal podatke, malo si se potrudil z printanjem, sprintaš, dobiš ven prazno potrdilo z štemplom :) onega na SŠ pa glih boli kita če si vpisan al nisi, noben ne preverja, saj niso dobrodelna osnova. vse kar njih zanima je tistih 10% ki jih bodo spipali od tvojega dela

caveman ::

Ta varianta je marsikomu prišla že na pamet, ampak res preverjajo 2x na leto. Drugače se ne bi nihče niti trudil in plačeval za statuse. Jaz osebno sem raje brez statusa, kot pa da bi ponaredil potrdilo, čeprav je to res simpl.

gapi030 ::

kdo dejansko preverja ali je potrdilo pristno ali ne, mislim da so te inštitucije prremalo povezane med seboj npr. ponaredim potrdilo ga nesem na servis vse lepo in prav naročim napotnico in delam..dvomim da ŠS preverja vsakega študenta posebej ali je res vpisan na fakulteto..

Izbeglica ::

ZZZS Preverja....

vorantz ::

pa durs tudi po moje prej al slej

gapi030 ::

Izbeglica je izjavil:

ZZZS Preverja....

kaj pa če normalno plačuješ vsak mesec premijo

Izbeglica ::

Potem mislim, da nima veze, ker si itak zavarovan pod drugo podlago.
Sicer pa so letos na MIZS uvedli neko centralno bazo vpisanih študentov, dijakov in še česa. Septembra in oktobra je deloval bolj tako-tako. Vprašnje, kako je sedaj, ter kako ažurne in celovite podatke imajo tam notri.

LitralSM ::

Za srednjo šolo imajo ažurne podatke, vsaj kolikor sem jaz seznanjen.
Glede na to, da imajo dostop do teh informacij direktno na sodišču, mislim, da ga imajo tudi vsi, ki sodelujejo z MIZS.

gapi030 ::

imam prijatelja ki je lani ponaredil potrdilo o vpisu in normalno delal na napotnico s tem da si je sam plačeval zavarovanje pa do sedaj ni bilo nobenega problema sicer sem pa bral ne dolgo nazaj članek v žurnalu da servisi teh potrdil ne preverjajo lahko pa da bodo v prihodnosti obstajale zadeve in bolje preverjale..

telexdell ::

Servisu ni v interesu preverjati potrdil, saj ima od dela študentov profit. Zalomi se lahko na Dursu saj morajo delodajalci podatke o izplačilih pošiljati tja. Durs pa ima časa 5. let da ukrepa, če zasledi nepravilnosti. Takrat pa bo preveril tudi prijavo ostalih članov družine (vzdrževan družinski član).
Torej se bodo prijatelju in njegovi družini lahko nehale tresti hlače šele čez 4 leta>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

St235 ::

gapi030 je izjavil:

imam prijatelja ki je lani ponaredil potrdilo o vpisu in normalno delal na napotnico s tem da si je sam plačeval zavarovanje pa do sedaj ni bilo nobenega problema sicer sem pa bral ne dolgo nazaj članek v žurnalu da servisi teh potrdil ne preverjajo lahko pa da bodo v prihodnosti obstajale zadeve in bolje preverjale..


Odvisno koliko je zaslužil. DURS se v zadevo načeloma ne bo vtaknil, če ni bila kršena davčna zakonodaja. Torej če ni uveljavljal posebne olajšave za študenta. Če pa jo je bo pa DURS zelo verjetno ugotovil neskladje in seveda ukrepal enkrat v naslednjih 4 letih.

koyotee ::

http://m.delo.si/clanek/157686
Naj končno ukinejo te fiktivne vpise!!!!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gapi030 ::

A mislite, da potem z vseh štud. servisov pošljejo v pregled vse člane na vse možne visokošolske institucije po Sloveniji, ki potem preverjajo, ali imajo ti njihovi člani potrdila prava ali ponarejena? Kot da je to v interesu študentskih servisov. Za njih je važna provizija, računsko sodišče pa podobnih postopkov tudi ne vodi. Zakaj pa mislite, da je št. izdanih napotnic 1500 na študenta mesečno??? Ker se 1498 statistično nabere tam, kjer so potrdila in njihovi člani fiktivn, denar pa operejo servisi in podjetja. Seveda se v to še nihče v Sloveniji ni poglobil, ker tudi nikogar ne zanima. Morda bo nova vlada tu storila kakšen korak naprej...
Defibrilator za najmlajše - Lidlova donacija za Pediatrično kliniko v Ljubljani

jalovec09 ::

Dokler si študent, lahko delaš kadar hočeš, kdor prej pride, ko ostaneš brez statusa in na ZRSZ so se sanje končale postane resnični svet.
Država ne bo nič naredila na tem področju, ker bi se na ZRSZ prijavilo kar naenkrat kakšnih 50.000 kandidatov.

jalovec09 ::

Včasih smo se v KP na Ekonomsko vpisoval (za tiste, ki niso na fax in so ostal samo pri konačni srednji šoli ali nimajo te možnosti za vpis na kakšno fakulteto, zaradi statusa), plačal vpisnino in imel potrdilo za celo šolsko leto, imel dodatno zavarovanje, delal preko servisa, nakazilo na več napotnic ali pa kar na roko.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198002 (36819) Filip8
»

Izpisan iz izobrazevanja za odrasle

Oddelek: Šola
213771 (2745) [D]emon
»

Izobrazevanje odraslih-menjava smeri

Oddelek: Šola
51025 (855) loveJDM
»

Kako obdržat status študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7516016 (9078) Jerry000
»

Kako najceneje do statusa študenta?

Oddelek: Loža
2535441 (12473) Blinder

Več podobnih tem