» »

Delo preko študenta po 26. letu

Delo preko študenta po 26. letu

Quantum ::

Pozdravljeni,

iz naslova dela preko študenta me zanima kakšne so novosti? (nazakila, izplačila, dohodnina itd...)


lp

shotalick ::

IMO, si najdi delo na pogodbo ali kako drugače. Ne se šlepat preko statusa po 26. letu.

SaXsIm ::

Pri vsakem nakazilu nad 80 EUR ti avtomatično odtegnejo akontacijo dohodnine, če je od prvega vpisa v redni program minilo več kot 4 leta / si se prvič vpisal po 26. letu. Ne smeš biti iskalec zaposlitve. Z vpisom v izobraževanje odraslih po dopolnjenem 26. letu ne moreš delati preko študenta.
SaXsIm

kokos25 ::

Študent pri 26 letih? madona, jaz sem imel že 8 let delovne dobe v tem času, eni bi pa še na kupone v meku jedl...ajoj, kam gre ta svet...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Gandalfar ::

če si npr. doktorski študent je to čisto normalna starost in tudi ni napačen podatek, če ti faks preko študentske napotnice plačuje vaje

Zgodovina sprememb…

SaXsIm ::

Ali pa recimo če s študijem pričneš kasneje.
SaXsIm

anketar ::

kokos25 je izjavil:

Študent pri 26 letih? madona, jaz sem imel že 8 let delovne dobe v tem času, eni bi pa še na kupone v meku jedl...ajoj, kam gre ta svet...


letnik rojstva?

kokos25 ::

Ok, koliko je možnosti, da bi nekdo, ki študira za dohtarja prišel na slotech in spraševal o zadevah, katere so jasne takoj po gugle nekaj enter? Letnik 79 in ja, tudi sam sem imam možnost iti na faks, a kaj, ko bi prišel ven zgolj teoretik...tega pa nisem želel...in prav sem imel, danes gledam maldež, kako dobesedno nima pojma, kaj so študiral...tak šiht imam, ki mi to omogoča...2% študentov je ok, ostali so zabušantje..še kaj?

še to, tule gre zgolj za izigravanje sistema...žal to sistem dovoljuje...pametni študent...no, kot sem zgoraj omenil
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokos25 ()

SaXsIm ::

In iz katere kristalne krogle si ti to razbral, da gre za izigravanje sistema? Kaj, če se je nekdo po dokončanem študiju na 1. stopnji spravil delati, pa se po nekaj letih vpisuje na 2. stopnjo? Poznam kar nekaj takšnih primerov. Ali pa recimo nekdo ni šel študirati takoj po končani srednji šoli? Tudi takšne primere imaš. In, po 26. letu je delo preko študentskega servisa precej težje in dražje, v kolikor ne študiraš redno, kar bi ti tudi bilo jasno, če bi prebral moj prvi komentar.

Sicer pa, tudi če gre za izigravanje - a misliš da se avtor ne bi raje zaposlil na istem delovnem mestu, kot ga bo opravljal preko študentske napotnice? In verjetno so si študentje sami krivi za nastalo situacijo? Ker so študentski servisi in Študentska organizacija Slovenije bog i batina v naši državi, kajne?

V zadnjih dveh letih je zaradi onemogočanja fiktivnih vpisov vpis zmanjšal za več kot 20%.
SaXsIm

kokos25 ::

Še premalo, sistem bi moral biti enostaven...vsi plačevati šolnino, po uspešno opravljenem faksu v predvidenem času, se stroški povrnejo, ostali pa...žal...potem bi bilo samo še 20% sedanjih vpisov...
Sem razumel, kaj si hotel napisat, ampak kateri razgledani študent bo šel takšne stvari spraševat po forumu? Nekdo, ki mu celo življenje mama in ata k riti stvari nosita? morda...

dovolj je delovnih mest, vsak dan vsaj 2000na zavodu, a kaj, ko jih nočete opravljat...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokos25 ()

Blinder ::

Kiro budalo je ta kokos25..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

anketar ::

ja za minimalca, pa ne rabš faksa, in pol je đabe delu faks

preveč je profesorskih pijavk, itak noben politik ne bo šel proti volilnemu telesu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

kokos25 ::

Blinder je izjavil:

Kiro budalo je ta kokos25..


bejžbejž, nisi ne prvi ne zadnji, ki mi je to rekel...zavedam pa se, da si hudo podhranjen z znanjem, zato podpiraš obstoječi sistem, drugače bi me razumel, kaj sem hotel napisat...

A res misliš, da je vse minimalc na zavodu?
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokos25 ()

anketar ::

ni vse, je pa večina, 100-200 nad minimalcem

problem so tud podjetja, ker se ne povežejo in lobirajo, da se določeno znanje pridobi na fakultetah, ki ga dejansko potrebujejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

kokos25 ::

jaz pred 18 leti sem dobil prvo plačo 60.000 tolarjev( takratni minimalc je bil 68k SIT), v enem letu sem prišel do 150.000 tolarjev in potem naprej...če ne začneš pri majhnem, boš tudi težko veliko dobil...pokazati moraš, da si zaslužiš dobro plačo, ker od govoričenja firme nimajo ravno prihodkov...kam bi prišli, da bi vsak, ki ima narejen faks imae že v štartu 1,5K€ in več...začnite z 800 evri, pa morda nekega dne presežete mene s 5 stopnjo izobrazbe...(to je bilo mišljeno ko dobronamerno in koliko jaz zaslužim...tega ni omenjeno)
Pa veliko uspešnih študijskih dni, ki naj bodo predvsem plodna z znanjem, ne z kuponi in alkoholom ter ženskami, ki imajo raje dedce z šihtom...:) (no, to pa je bilo malo v hecu rečeno)
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Rok Woot ::

Jaz sem redni študent pri 36. Sicer ne delam prek napotnic. Vidim, da gre to marsikomu v nos. Zakaj se ne zgražano nad študentom, ki ima slabo povprečje? Ali pa vsak izpit dela 5x .. Ne to nima veze ...
Pomojem sem porabil manj sredstev, kot marsikateri študent, ki je študiral prej. Mene osebno ne moti niti nekdo, ki študira pri 70-ih, vsaj bolj ve kaj hoče.

Gandalfar je izjavil:

če si npr. doktorski študent je to čisto normalna starost in tudi ni napačen podatek, če ti faks preko študentske napotnice plačuje vaje


Jaz sem se sedaj vpisal na doktroski študij, samo bom redno zaposlen, če bom sprejet. Ali obstaja tudi drugačna varianta? Ali imam potem še vedno status? To da nimam bonov in ne morem delati prek študenta mi je sicer jasno, niti nimam želje po temu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198063 (36880) Filip8
»

status študenta

Oddelek: Šola
336100 (3545) MadMen
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838237 (21842) BCSman
»

26 leto starosti in opcije

Oddelek: Šola
187046 (4871) SaXsIm
»

Delo med pavziranjem!

Oddelek: Loža
287829 (4892) Matek

Več podobnih tem