» »

Staranje zimskih gum

Staranje zimskih gum

1
2
»

Han ::

Jep. Foter ima peto (zadnjo) sezono Goodyear UltraGrip 8, pa kar fino zdrsujejo pri speljevanju. Profil je še dober, guma pa trda...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

harmony ::

Han je izjavil:

Jep. Foter ima peto (zadnjo) sezono Goodyear UltraGrip 8, pa kar fino zdrsujejo pri speljevanju. Profil je še dober, guma pa trda...

Zdrsuje vsaka na ledeni podlagi.

bambam20 ::

harmony je izjavil:

Han je izjavil:

Jep. Foter ima peto (zadnjo) sezono Goodyear UltraGrip 8, pa kar fino zdrsujejo pri speljevanju. Profil je še dober, guma pa trda...

Zdrsuje vsaka na ledeni podlagi.



Na ledeni da. Na mokri pa ne sme.

lp.

harmony ::

bambam20 je izjavil:

harmony je izjavil:

Han je izjavil:

Jep. Foter ima peto (zadnjo) sezono Goodyear UltraGrip 8, pa kar fino zdrsujejo pri speljevanju. Profil je še dober, guma pa trda...

Zdrsuje vsaka na ledeni podlagi.



Na ledeni da. Na mokri pa ne sme.

lp.

Res je. Ne bos verjel, ampak dosti folka sploh ne zna speljati tako kot treba. Zakaj menim tako? Zaradi ene izkusnje na Hrvaskem. Sem se vozil enkrat in vidim vozilo, ki je ocitno zdrselo in pristalo v jarku. Zraven se lokalna patrulja, ampak vseeno sem se odlocil, da ustavim in povprasam, ce je potrebna pomoc. Ustavil sem se, ker sem videl kako siba blato iz koles, ter videl, da so vsi navadni amaterji, tudi policija.

Jim pravim, ce lahko se jaz sprobam, glede na to, da so vsi probali avtomobil dobiti ven in glej ga zlomka speljal sem bp. Toliko o speljevanju.

GrimReaper ::

bambam20 je izjavil:

Na ledeni da. Na mokri pa ne sme.

Tudi Conti zdrsuje pri speljevanju na mokrem, povsem odvisno od kvalitete asfalta. Če se gre za asfalt pred trgovskim centrom pred speljevanjem na glavno cesto, valda da bo povsem gladek.
Sploh pa od tega kolk pritisneš na plin, ampak verjetno govorimo, da z občutkom. Sicer pa če upoštevaš še občutek, se da tudi na ledu speljat brez da bi gume zdrsnile, tako da tukaj je težko kaj ugotavljat, ker je preveč odvisno od človeškega faktorja.

Drugače pa, ko se sprašujete, če so 5. sezono gume še vozne. Kaj pa če pogledaš prvi avto pred večjo firmo, to sem naredil v petek, in je imel Clio 2 gor Matador DOT09, se pravi 8 let stare, pa še nove so bile vedno na dnu pri ADAC testih, sploh po mokrem. Pa verjetno jih do sedaj poleti sploh ni dajala dol.
Pa nisem videl dost stolčenih avtov pred firmo. Še v sredo, ko je bilo treba po parkirišču vozit 3km/h, ker je bil čisti led, sta se samo dve zabili.

Res pa da se vsi s takimi gumami tudi vozijo primerno gumam (izjema so naselja kjer gre očitno tudi s slabimi gumami 70), ampak potem ovirajo promet, za umikanje jim pa dol visi. Oz. sam mislim da bi se v vsakem primeru tako vozili, ker so še drugi razlogi kot je poraba bencina in neznanje vozit normalno hitro.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158488880 (20177) Leko
»

Zimske gume Vredestein Wintrac (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10316515 (11050) SuperVeloce
»

Zimske gum poleti ??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23842052 (35771) oemdzi
»

Zimske gume poleti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11333102 (30243) SuperVeloce

Več podobnih tem