» »

Staranje

Staranje

1
2
3

Sci-Fi ::

Kot že moj nick pove rad živim v znanstveni fantastiki in fantaziji, zato so pa take razprave še bolj všeč, saj poglabljajo in razširjajo domišljijo, ki pa je že od nekdaj vir novih idej, ki se prej ali slej uresničijo.
Prav tako se bo nekoč uresničila tudi ta želja, o kateri človeštvo že dolgo sanja. Kako pa se bo uresničila pa bomo še videli in je le vprašanje časa.
Kakorkoli pa se bo uresničila pa bo zame sprejemljiva in je bom zelo vesel. Še posebej mi je všeč zamisel uploada, ki pa bi se je rad poslužil čim kasneje, saj sem zaenkrat še dokaj navezan na ta svet in se mu ne bi rad hitro odtujil.

Torej keep on Dreaming and hope for longer life.
Sci-Fi is the best way to dream

Thomas ::

> Pri stvareh kot npr. nanotehnologija pa desetletja ali še več.

Za nov procesor traja od enega meseca do nekaj let.

Za zdravila - prav mogoče da jih ti dobiš prej kot ostali Evropejci ali Američani.

Za avto velja tudi kakšen enomesečni delay.

Bombnika B2 pa ne dobiš, ja. Dobiš pa vse, kar je t.i. široka potrošnja.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

eno so izdelki, drugo pa raziskave in razvoj. Nov avto resda pride v enem mesecu v Slovenijo. Ampak pomisli, koliko časa je trajalo od izuma avtomobila do široke uporabe avtomobilov v sloveniji. Da nekaj novega(ne samo nov model) preide v široko potrošnjo, pa traja in traja. Avtomobili na električni pogon?vodik, itd? ja, saj so že po laboratorijih. A ga lahko dobiš čez en mesec? niti ne

Vesoljc ::

zakaj pa bi ga? sej imamo še nekaj nafte za porabit :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Thomas ::

Ne moreš govort o "vodikovem avtomobilu", ki ga niti ni. Vsaj ne za zmerno ceno - in sploh kaj ti bo?

Raje vzemi nekaj kar je. Viagro recimo. Koliko časa je trajalo od razvoja do potrošnje? Par let.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

tisto je bil le primer. A je tako težko razmišljati na splošno? Kot sem rekel, poglejte okrog sebe.
No, saj bomo videli kako bo potekal razvoj. Če imate vi prav, se že veselim dolgega in brezskrbnega življenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Grey ::

keni:
Zakaj se vsak človek tako prekleto boji genetike? To mi ne gre v glavo. to je pa ja ne čist ql, vsaj napredna civilizacija smo. Starost JE zapisana v genih, kdaj umremo je pa odvisno od okoliščin v katerih smo. Tako da nimam dvomov glede tega, da enkrat bo prišlo do ukinitve staranja. In ni dvakrat za reč, da nekje taka civilizacija obstaja:)) . Tko kot so tud prej govorl za letenje pa za zvočni zid, da ga je nemogoče probit, pa so ga. Svet gre naprej.

Kar se tiče tehnologije itd., to bi lahko bilo že na trgu vendar dandanašnja politika to preprečuje, ker je grajena na sistemu, ki ni preveč uspešen, zavira razvoj. B2 bi lahko slovenija naredila sama, samo nima prostora za take stvari, to je problem.

Thomas:
Ampak js mam res velikee pomisleke glede protokola. To sm vidu nek tak način tud v Stargate. Priklučeni so bili na neke naprave, ki so bile v bistvu nekakšni superračunalniki ampak vseen to ni to. Ne vem no, kr ne morem si predstavljat kako bi to zgledal. Sm že enkrat razmišlju, kako bi blo živet v enem hudem špilu. Tm bit en badass, akcija pa to. Sm po drugi strani pa mam pomisleke.

Thomas ::

Grey,

Je Matrix (in tisto kar si vidu v Stargates), kjer imaš v truplo napeljane kable, ki ti v možganih inducirajo iluzije nekega sveta.

In je upload tvojega programa kateri si ti - na nek drug substrat.

Od tam lahko gledaš v tale svet, v svet idej in v misli drugih, če so za.

Pomisleki .. bodo počasi izpuhteli.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keni ::

Grey, po svoje se strinjam s tabo, ampak nisem prepričan, da je to prav. Glede tega, da je starost zapisana v genih, pa mislim takole: seveda je, kot je zapisano tudi to, da imamo glavo, roke in vse ostalo. Pravim le, da ni zapisana z enim ali nekaj sto geni, temveč kar z večino našega genoma. Zato bi morali za drastično podaljšanje življenja ali nesmrtnost, kot sanjanjo nekateri, spremeniti celotno naravo človeka. Morali bi ustvariti nekakšne regenativne mehanizme, ki bi sproti nadomeščali tkiva (brez tega bi se slednja, ne glede na vse ostalo, preprosto obrabila). Izven telesa so (rahlo) podobne stvari že mogoče, da pa bo to kdaj funkcioniralo tudi v človeškem telesu .. verjetno ne bomo dočakali:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Keni ()

Thomas ::

Nikoli ne bi dočakali, če bi zadevo prepustili, da jo raziskujejo tisti, ki so "pesimisti".

Kdaj bi letali z avioni, če bi zadevo prepustili "strokovni večini", ki je trdila, da se ne da?

Prihodnost se ne napoveduje, prihodnost se dela.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keni ::

:)

kopernik ::

Thomas:
nihče ne govori, da se ne da in da ni možno. Ampak keni je rekel, da MI tega ne bomo dočakali. Naši prapravnuki pa morda.

Thomas ::

> da pa bo to kdaj funkcioniralo tudi v človeškem telesu .. verjetno ne bomo dočakali:)

> keni je rekel, da MI tega ne bomo dočakali. Naši prapravnuki pa morda

Jest sem ga bolj razumel - kot človešvo ne bomo dočakali. Ve pa le sam, kako je mislil.

Če je imel v mislih pravnuke ... je že na spolzkem! Lahko še "mi".

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tr0n ::

Pravis, da bo masina, kamor bomo uploadani nekje na tem svetu. Kako bo zavarovana? Konec Zemlje je neizogiben.

Thomas ::

Vso Galaksijo (in njeno okolico) bomo pomašinali v mašine. Če bomo kaj pustili, bomo gledali da ni nikakršne nevarnosti od tega.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

mnja galaksijo boste abstahirali kvecjem na raven asteroidsov ;~>>>.

Thomas ::

Kaj naj stori "uboga" galaksija, ko jo začne mašinati čreda programiranih robotov, ki se eksponentno razmnožujejo?

Nič.

Boš rekel, da tak robot ni možen?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

zanekrat se ne. nekaj majhnih uspehov je povsem irelavantnih proti temu cesar se ne vemo.kontrola brez vpogleda v samo naravo stvari je pa precej dalec od "uspeha" po mojem.

Thomas ::

Zaenkrat še ne!

Toda če si še tak pesimist, moraš priznati, da to v okviru možnega vsekakor je. In da v 1000 letih bo možno take (von Neumannove) robote poslati naokrog.

Koliko časa rabijo, da predelajo Mars, asteroidni pas, Jupiter ... v useware?

Relativno zanemarljivo časa.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tr0n ::

Heh, kdo pravi, da bi ti druga ziva bitja/narodi/rase/bog? pustila pobinarjenje? :)

Thomas ::

Seducing is a keyword.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Grey ::

Ena taka bolj off-topic; Ali je možno blečino spremenit v valovanje, neki druzga?

snow ::

Bolečina je valovanje. In sicer elektromagnetno valovanje na nevronih za bolečino.

Bi se pa mogoče dalo te nevrone ali dendrite teh nevronov onesposobit.


Sicer pa nisem čisto razumel vprašanja...
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Grey ::

Npr. včasih k mene zaboli neki, nekako lahko to bolečino spremenim včasih v mravljinčasto valovanje po celem telesu namesto da je bolečina skoncentrirana na eni točki, kjer boli.

snow ::

Stvar koncentracije, meditacije oziroma relaksacije določenih mišic bi jaz rekel.

Podobno kot lahko 'izkopiš' poslušanje zvoka, če se dovolj skoncentriraš na nekaj.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

noraguta ::

hja kdaj bo nevem , niti ni prevec vazno.

glede von nojmana pa dvomim pocas , bi bilo mogoce potrebno zacet razmisljat o kaksnih manj potratnih resitvat.

Thomas ::

Potrata je nuklearno gorenje v zvezdah - to je potrata.

Nikakor pa ne von Neumannove mašine, ki so pravzaprav gasilci.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sci-Fi ::

Thomas:
Potrata je nuklearno gorenje v zvezdah - to je potrata.

Na kakšen način je lahko to potratno dejanje na tej stopnji in na bližnje bodoči stopnji razvoja?
Kaj niso ravno nuklearne reakcije, ki potekaj znotraj velikih zvezd vir elementov, ki so višjega reda od vodika. Prav tako je dogorjenje zvezde - supernova ogromen izvor še težjih elementov, ki so nujno potrebni za naš obstoj. Saj tudi, ko bomo enkrat obvladali nanotehnologijo, še ne pomeni, da bomo obvladali tudi zlivanje vodika do močno vezanih jeder, kot je železovo. saj bi vendar tudi za to potrebovali inormne količine energije.
Ali pa imaš v mislih nanorobotke iz vodika in helija?
S tem, se ob konkretnejši razlagi tvojega mišljejnja nikakor ne morem strinjati. Če pa me bož zatr v kali pa dobiš mojo podporo.

pač skromno mnenje sanjača.
Sci-Fi is the best way to dream

Thomas ::

Midva mava isti cilj! Optimalno konfiguracijo.

Ogljika za hardware je najbrž že kar dovolj. Tudi drugih težjih metalov, ki jih najbrž rabimo le v sledovih.

Da bi s pridom izkoristili vso energijo ki je "na zalogi" v vodiku in heliju, ne sme goreti s tako ihto, kot se to dogaja v zvezdah. Trenutno imamo gozdni požar in ne tabornega ognja. Samo še dosti bolj drastično.

Obstaja pa tudi možnost, da bomo morali to gorenje še bistveno pospešiti, da bi dobili ven maksimalni computing. V tem primeru bomo pa morali še dodatno podkuriti, ampak spet ne pustiti tako kot je.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sci-Fi ::

Malce of topic:

Zakaj pa predpostavljaš, da bodo nanoroboti temeljili na ogljiku? Kakšen poseben razlog?
Prav tako nam tudi zelo težki eleenti ne morejo biti v napoto. Jih bomo pač porabili s fisijo, če jih že za kaj drugega ne bomo potrebovali. Za kakršno koli potrošnjo vodika kot goriva (razen za fuzijo) pa takoin tako potrebuješ težke elemente, beri Kisik in podobne. Če pa mislič,da bo v prihodnosti edini vir energije fuzija je pa stvar prav tako vprašljiva. Tudi, če fuzija bo glavni vir energije, se po mojem ne bo mogla izvajati kar v nanorobotih samih, ampak jo bo za njih potrebno posebej zapakirati, za kar pa spet potrebujemo težke elemente (recimo svinec za akumolatorje).

Sicer pa upam, da bom dočakal vsaj bedne poskuse 'tehnologij', ki jih tukaj omenjamo in so zaenkrat zgolj teoretične.

sanjač sanja dalje
Sci-Fi is the best way to dream

Tomi ::

Bi se pa mogoče dalo te nevrone ali dendrite teh nevronov onesposobit.

Saj se jih da. Ima tri vrste snovi, ki to delajo:
-telesu lastne, kot so enkefalini
-telesnim podobne: morfin in derivati, kot je slavni diamorfin ali heroin
-telesnim podobnim podobne: petidin in butirofenoni.


Tako off-topic.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

snow ::

> Tudi drugih težjih metalov, ki jih najbrž rabimo le v sledovih.

Za čisto človeške fiziološke potrebe da. Železo, baker, cink, krom, mangan, nikelj. Pa še kaj... ;)

Pa jod in brom.(Nista metala vem.)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

noraguta ::


Da bi s pridom izkoristili vso energijo ki je "na zalogi" v vodiku in heliju, ne sme goreti s tako ihto, kot se to dogaja v zvezdah. Trenutno imamo gozdni požar in ne tabornega ognja. Samo še dosti bolj drastično.

Obstaja pa tudi možnost, da bomo morali to gorenje še bistveno pospešiti, da bi dobili ven maksimalni computing. V tem primeru bomo pa morali še dodatno podkuriti, ampak spet ne pustiti tako kot je.


sedaj se pa pocasi umiri, najprej digitaliziras stvarstvo nato se z levo roko opravis z termodinamiko. saj je ql samo v Soapboxu.

Thomas ::

Kaj termodinamično heretičnega sem reku?

Če zvezde močno gorijo, se entropija Vesolja pač veča hitreje, kot če jih razstavimo na - magari polovično velike.

Kaj ti ni jasno noraguta?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

koliko energije bos porabil da bos zvezde razcepil ??
:~>>>

Thomas ::

Ubežna hitrost iz Sonca je okoli 600 km/s.

Torej skoraj milijonkrat manj energije na kilogram, kot je njegova energetska vrednost.

Sonce bi skurilo pa 1/1000, preden bi se ohladilo.

Torej se tisčkrat izplača. Ker tudi po ohladitvi, tista masa ni za noben pameten use. Kanistri vodika pa.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

hja ce bi bilo vse tako preprosto,in bi imel idealno pripravo za transfer mase iz tocke a v tocko b. ker je pa ptrenutno vse kar poznas termodinamicno gnano. mi malo opisi to pripravo . pricip kar koli ze je. upam da sva si vsaj edina da bi bila hipoteticna raketa bolj vroca od zlivajocega se vodika?

Thomas ::

Kaj žene razstavljanje zvezde?

Zvezda sama.

Lupina daleč okoli zvezde, ki seva 99% žarkov nazaj, jo lahko dovolj segreje, da se tako napihne, da tlak v njeni sredini pade in fuzijski ogenj ugasne. Potem mašine zadevo razfurajo okoli, ko se dovolj ohladi.

Naprimer.

Samo naj se s tem podrobno ukvarja AI - ne jest. Ta ideja je samo izvedljiva, ne pa najboljša.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

mnja v tem primeru bodo najvecji rezervoarji materije itak skolapsirali popolno.

Thomas ::

Kaj misliš s tem?

Skolapsirali bi sicer. Če jih ne bi razstavili.

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

ups zvecer ze spregledal kam meris z namero. hmmm , bi blo treba mal poracunat. glede na to , moras vloziti za stabilnost lupine priblizno enako kolicino energije kot jo zvezda seva....

Thomas ::

Gravitacija Sonca lahko zbalansira tlak, ki ga svetloba vrši na lupino.

:)

Samo nisem nič sentimentalno vezan na ta način. To je samo ilustracija, da možno je. Lahko tudi kako drugače - ne vem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

--.Agent Smith.-- ::

A je kdo od vas gledal film Vanilla sky, jaz ga sem.

Zelo dober film - umski - za razmišljat.

Thomas ::

Ja. Tudi njegovo (mislim da originalno) Špansko varianto. Samo mi je bila Ameriška vseeno bolj všeč. Glavna igralka je pa v obeh filmih ista! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DMouse ::

Abre los ojos? Men sta bla oba zlo dobra.

Roadkill ::

Millions long for immortality who don't know what to do on a rainy afternoon.

Jest nesmrtnosti ne bi preživel. :)
Se pa ne bi branil 200letnice. Si predstavljate vse te svečke ;)

kopernik ::

sej, ko se naveličaš življenja se še vedno lahko vržeš pod vlak :)

Thomas ::

Samo se ne boš naveličal. Ker naveličanje ni nekaj mističnega, kar pride iz Hadesa v tvojo glavo, pač pa je to tam vgrajen mehanizem, ki skrbi, da nisi preveč statičen.

To je samo fićr, kot bi reku Primož.

Ta feature pa kanimo odpraviti, tako kot bolečino.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

jaz svojih "fićrjev" nočem odpravljati oz. jih hočem selektivno, ne pa da je nekaj od "zgoraj" diktirano.

Thomas ::

Trma je tud tvoj fićr, ja! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj se celice starajo

Oddelek: Znanost in tehnologija
4311475 (9001) Yosh
»

Odkriti tavajoči planeti brez svoje zvezde (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9216088 (12413) Bor H
»

Raziskave "zdravila za nesmrtnost" (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16620730 (17262) .:joco:.
»

Entropija se veča SKOZI evolucijo.

Oddelek: Znanost in tehnologija
243677 (2828) sprasujem
»

Neumrljivi organizmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
807078 (4984) Thomas

Več podobnih tem