» »

Snemajmo neskončnost!

Snemajmo neskončnost!

G3GANT1C ::

Torej, jaz mam probleme... Doma sem si na kompjuter prključu USB kamero, si naštimal preview opcijo, torej da v tistem trenutku, ko snemam vidim na ekranu kaj snemam... in začel snemat... Snemal sem pa tisto okno, kjer naj bi videl, kaj snemam in to samo notranjost... In potem ko sem vidu, kar sem vidu... mi ni blo več kej dost jasno... :D
Videl oziroma posnel sem pa tole (v fullscreen modeu): Najprej je bil cel ekran bele barve, potem pa je preko odtenkov svetlomodre barve prešel v črno barvo. In potem iz črne barve spet preko odtenkov svetlo modre so bele barve... In potem se je to nihanje ponavljalo dokler sem pač snemal... A mogoče zna kdo razložit zakaj sem videl take barve? Ker men se zdi to mal paradoksalno... Pa sej to je itak tipično za neskončnost da je paradoksalna... Ampak vseen... Hmmm... še nekaj... sej sem snemal neskončnost? A sem snemal kakšen drug paradoks? :)
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

Vesoljc ::

mogoče si samo frejme "fazno" zgrešiu
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Marjan ::

Jao, kot prvo dej eno slikico nared, da vidmo o čem govoriš.

Kot drugo pa, če bi kaj bral (tudi tukaj) bi vedel, da neskončnosti ne obstaja.

KER, ko jo hočeš pojasnit prideš v paradoks. Torej tudi paradoksa kot stanja ne obstaja.

Kot tretje, ko boš dal slikco ali pa že prej bi morali temo premaknit v "pomoč in nasveti" al neki takega.

:D

nevone ::

Pa sej to je itak tipično za neskončnost da je paradoksalna...

Marjan, ali misliš da ni mislil resno?

o+ nevone

Marjan ::

Mislim, da se ni zavedal, da to pomeni, da potem pa neskončnosti ni.

:)

nevone ::

Aha.

:)

Marjan ::

No, pa da razložim ker grem ravno težko spat zdele.

To je enako kot, če imaš dve ogledali in jih postaviš enega protidrugemu, ti pa gledaš iz določene smeri.

Videl boš kako se svetloba kake 100x odbije od obeh zrcal preden ti pade v oči.

Več kot 100x pa ne moreš ker ne moreš postavit idealno ravne linije. Ker je pač ne obstaja. Kot tudi ne idealno gladke površine, svetloba se razpši zato.

Pri kameri v monitor imaš pa že malo boljše pogoje saj lahko zelo naravnost postaviš kamero proti monitorju. Tako, da so odbije kake 200x in kamera vse te žarke posname.

Tko, da nima to nobene veze z oo. Kakor tudi nič drugega.


ps: Če se niste kot froci igral s ogledalci probite zdej. Je zlo fajn :))

nevone ::

ker ne moreš postavit idealno

Ali ni nekaj če je v mejah tolerance že kar idealno?

In zakaj je s kamero in monitorjem bolj idealno kot z zrcali?

o+ nevone

Marjan ::

No, to kar sem opisal zgoraj je tko - ta efekt s kamero in monitorjem je samo podoben efektu z očesom in dvemi zrcali, identičen pa ne!
Namreč mi s kamero pošiljamo sliko zopet in zopet na snemano okno!! (bom jutri kaj več... ker zdele je taka ura da lahko še kakega "kozla ustrelim" :P)


nevone:
> Ali ni nekaj če je v mejah tolerance že kar idealno?

No, jaz ne bi uporabil izraza idealno, ampak ja ok, JE.
Tukaj pa je bilo govora o tem , da se vidi neskončno slik, kar pomeni, da se je žarek svetlobe oo-krat odbil v isti točki. No vidiš tukaj pa ne moremo govorit o tolerancah saj primer ni realen.

> in zakaj je s kamero in monitorjem bolj idealno kot z zrcali?

Zato ker svojega očesa ne moreš postaviti v tako ravni liniji z dvemi ogledali kot lahko postaviš kamero monitor in šipo na monitorju.

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

nevone ::

Zato ker svojega očesa ne moreš postaviti v tako ravni liniji z dvemi ogledali kot lahko postaviš kamero monitor in šipo na monitorju.

Ja, se moram še malo z zrcalci poigrat.

o+ nevone

Marjan ::

Ja, to je tok fajn - ko hočeš poravnat pa ne moreš, potem pa skoraj izbuliš oko oz. ga hočeš prestavit na center ogledala.

:D

nevone ::

Kaj pa pomeni tole :D ?

Smeh ali jeza?

o+ nevone

Fury ::

kera zanimiva jutranja debata :) ze zaradi slabe resolucije ne mors neskoncnosti posnet ce smo pedantni.. tut ce linijo zadanes tocno pa dobis nevemkokkraten feedback ... ampak.. slej ko prej prides do 1 pixla in nimas za burek :)

BigWhale ::

Ali pa uporabis steklo, ki na eni strani odbija svetlobo, torej je ogledalo, na drugi strani se pa skozi vidi...

Matek ::

Jah ampak če ti na tisti strani vidiš skoz, potem je nekaj svetlobe prišlo do tebe, torej na prvi strani ni čist vsega odbilo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

nevone ::

Fury

ze zaradi slabe resolucije ne mors neskoncnosti posnet ce smo pedantni.. tut ce linijo zadanes tocno pa dobis nevemkokkraten feedback ... ampak.. slej ko prej prides do 1 pixla in nimas za burek :)

Ja sej, nekje je plafon, in po moje ni potrebe kopat še globje ali pa dlje. Celo se po moje lahko že prej ustaviš, pa s tistim delaš kar znaš.

A smo doktoriral iz neskončnosti a nismo? :)

o+ nevone

G3GANT1C ::

Ja... Neskončnost ne obstaja... Zdej se spomnm, da sem že v šoli, ko so rekl, da je vesolje neskončno samo bebavo gledal v njih in si mislu sam pr seb da je to bedarija... :)
Drgač pa: Ja, je bolš kokr z ogledali... ker ogledala odbijejo tudi tisto, kar je zunaj, tukaj pa sem s kamero snemal izključno samo notranjost okna, kjer naj bi se šele pokazalo, kaj snemam... Ampak kamera je posnela tiste odtenke svetlomodre barve, in belo in črno barvo... in to se mi zdi čudno... Ker, če sem snemal belo barvo, ki je bila znotraj tistega okna... Potem bi po logiki morala ostati bela... A ni tko? Se je pa spremenila v črno... In potem iz črne spet nazaj v belo... In iz bele v črno in tako naprej v nedogled... Ne vem ne vem... Ni mi jasno zakaj sem videl take barve... Video je pa mal prevelik zaenkrat še, da bi ga gor dal... 722 MB... hmmm... moram še mal pogruntat kako se to nastav, da ne bodo taki ogromni fajli... Sej verjetno si ni tako težko predstavljat, kako je najprej celoten ekran bel in potem preko odtenkov svetlomodre barve postane črn? In spet nazaj? :D
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

G3GANT1C ::

Mimogrede... če sem karkol čudnega včer izjavu... prosm ne zamerte... ke sem bil že zlo zaspan... mal premal spim zadnje čase... pa sej bo bolš... upam :)

Mejte se...
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

BigWhale ::

Hm, je PI koncno stevilo?

In zakaj ga se ni nihce celega zapisal?

Marjan ::

nevone:
hehe, ja tak si potem ko ne moreš videt neskončnosti, in spoznaš, da neskončnosti ni. To z zrcali je zelo lep praktičen primer, da oo ni. Ker najprej _zelo_ ravno postaviš zrcala, ampak se ne vidi zato _zelo_ očistiš obe površini, nato _zelo_ spoliraš zrcala, nato _zelo_ ...... in še vedno vidiš samo tistih 150 okenc.

BigWhale: To vprašanje je že odgovorjeno v drugi temi. Ta tema se ne gre ali oo je ali ni. Ker že vemo, da ni.

> In zakaj ga se ni nihce celega zapisal?

Zakaj misliš, da ne?

>:D :))

BigWhale ::

> Jah ampak če ti na tisti strani vidiš skoz, potem je nekaj svetlobe prišlo do tebe, torej na
> prvi strani ni čist vsega odbilo.

Se vedno vidis 'globje' kot ce postrani pogledas v eno tako ogledalo, ker si vsaj v isti ravnini.


To G3GANT1C:

Spreminjanje barv tvojega ekrana bi pa jaz pripisal nepravilnosti kamere, optike, napaka CCDja, omejena kolicina barv, ki jih lahko prikazes na monitorju oz ki jih prikaze graficna kartica, in tako naprej...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Presek laserskih žarkov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121588 (1190) VolkD
»

Fuzija- brez "posode"

Oddelek: Znanost in tehnologija
252661 (2108) Luka Percic
»

Prvi prototip laserskega televizorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
5910161 (6957) uporcek
»

"Umiranje" analognih fotoaparatov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
798856 (6175) Matev
»

Applovi prozorni zasloni! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
519737 (6710) CWIZO

Več podobnih tem