» »

Nakup rabljenega avta

Nakup rabljenega avta

Temo vidijo: vsi
««
4 / 54
»»

harmony ::

Besna Glista je izjavil:

hehe harmony..

sam imam fiat stilo, 2006. prejšni teden 300000 prevoženih km.

Sklopka še original, vztrajnik še original.. Kar se tiče podvozja podobno kot pri tebi. to je pa tudi vse.. Čeprav je fiat in je škripanje in tresenje normalno podpišem takoj da ga vozim še nadaljnih 300k. !


Vztrajnik, kot sem napisal bi lahko se delal, ampak sem ga pri 260k cipal na 150PS zato sem se odlocil, da rajsi vse zamenjam. Drugace sam verjamem, da bi tudi slo do 300.000k...seveda odvisno vse od nacina voznje, katera je pri meni zadnje case samo mestna.

Aston_11 ::

harmony je izjavil:

cipal na 150PS
Kod, kje in cena?

harmony ::

Aston_11 je izjavil:

harmony je izjavil:

cipal na 150PS
Kod, kje in cena?

Clovek, ki to dela je aktiven na alfa in fiat forumih. Tam povprasaj. Cipa samo TDI motorje...zdej ali tudi druga vozila razen italijanskih to pa ne vem.

Meizu ::

Sem se na koncu odlocil za opel astro. 2013 astra J Sports Tourer 2.0 cdti 165ps, 96kkm. Zaenkrat navdusen, pelje se zelo lepo, motor je mocan in lepo prede, sam obcutek pri voznji ni dosti drugacen kot pri pasatu, ki sem ga tudi sprobal. Prostora za prevazat mrtve slone. Trkam po lesu in upam, da bom avto brez vecjih tezav spravil vsaj na 250kkm.

harmony ::

Meizu je izjavil:

Sem se na koncu odlocil za opel astro. 2013 astra J Sports Tourer 2.0 cdti 165ps, 96kkm. Zaenkrat navdusen, pelje se zelo lepo, motor je mocan in lepo prede, sam obcutek pri voznji ni dosti drugacen kot pri pasatu, ki sem ga tudi sprobal. Prostora za prevazat mrtve slone. Trkam po lesu in upam, da bom avto brez vecjih tezav spravil vsaj na 250kkm.

Ce ta avto ne spravis z rednim vzdrzevanjem na 250k, potem si kupil napacen avtomobil.

Vsak danasnji avto mora peljati vsaj 300k brez vecjih tezav. Vse ostalo je en srot.

D3m ::

Besna Glista je izjavil:

hehe harmony..

sam imam fiat stilo, 2006. prejšni teden 300000 prevoženih km.

Sklopka še original, vztrajnik še original.. Kar se tiče podvozja podobno kot pri tebi. to je pa tudi vse.. Čeprav je fiat in je škripanje in tresenje normalno podpišem takoj da ga vozim še nadaljnih 300k. !


S tem se ni za hvaliti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

harmony ::

D3m je izjavil:

Besna Glista je izjavil:

hehe harmony..

sam imam fiat stilo, 2006. prejšni teden 300000 prevoženih km.

Sklopka še original, vztrajnik še original.. Kar se tiče podvozja podobno kot pri tebi. to je pa tudi vse.. Čeprav je fiat in je škripanje in tresenje normalno podpišem takoj da ga vozim še nadaljnih 300k. !


S tem se ni za hvaliti.

Z menjavo turbine na 150k pri kaksnem Audiju pa ja in podobnih vozilih. Ne kakaj ga. Tudi sam rajsi vidim tresljanje, kot pa to, da mi zjutraj ne prizge...namrec sem enkrat hotel iti na sluzbeno pot s sluzbenim avtomobilom Pasata 2011 letnik prevozenih 70k...pa je verglal kot krava, potem pa ko sem ga koncno prizgal tresel kot pr norcih...brezveze. Pa govorimo o VW jako dobrem avtu.

Besna Glista ::

D3m je izjavil:

Besna Glista je izjavil:

hehe harmony..

sam imam fiat stilo, 2006. prejšni teden 300000 prevoženih km.

Sklopka še original, vztrajnik še original.. Kar se tiče podvozja podobno kot pri tebi. to je pa tudi vse.. Čeprav je fiat in je škripanje in tresenje normalno podpišem takoj da ga vozim še nadaljnih 300k. !


S tem se ni za hvaliti.


Zakaj se ni za hvalit? Ker avto še brezhibno deluje? ;)

D3m ::

Ker je velika verjetnost, da novi lastnik faše dodatne stroške.

Ni pa nujno, da se mu bo to zgodilo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Besna Glista ::

O kakem novem lastniku je govora? Moj fičo bo moj dokler ne spreže.. :P

69charger ::

D3m je izjavil:

Ker je velika verjetnost, da novi lastnik faše dodatne stroške.

Ni pa nujno, da se mu bo to zgodilo.

WTF, sej tisti ki kupuje bo valda pogledal koliko kilometrov ma, pa vprašal po menjavi itd. Pa tud vsak z funkcionalno nogo bo čutil zjahano sklopko.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

D3m ::

Se strinjam, da se bo pozanimal. Če bo vedel. :)

Anyway prodajam C4, če koga zanima.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Meizu ::

Eno vprasanje iz firbca.

A ce se VIN stevilka na homologacijskem papirju ujema z VIN stevilko na karoseriji (na levem stebru pri vozniku v mojem primeru), je to lahko dokaz, ki prica o originalni tovarniski stevilki?

Sam cekiram, da nisem kaj spregledal.

jastern93 ::

eno NUJNO vprašanje če je komu znano seveda

na renault scenicu 1.9 dci 120km sem zamenjal v roku 2 mesecev 3 nove turbine.
pa me zanima če je komu kaj znano kaj bi lahko bilo narobe. Mehanik je motor celi očistil, ter
nastavil oljni pritisk, zbrusil glavo, v glavnem motor dela kot je na začetku ko sem kupil avto. Problem so turbine, namreč mi crkujejo kot na tekočem traku. Kupljene so bile od različnih proizvajalcev.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: al1976 ()

sandmat ::

wild idea: ali ti vsakič dela isti mehanik? če si izključil ostale možnosti, verjetno tole naslednja očitna :)

tomy5 ::

jastern93 je izjavil:

eno NUJNO vprašanje če je komu znano seveda

na renault scenicu 1.9 dci 120km sem zamenjal v roku 2 mesecev 3 nove turbine.
pa me zanima če je komu kaj znano kaj bi lahko bilo narobe. Mehanik je motor celi očistil, ter
nastavil oljni pritisk, zbrusil glavo, v glavnem motor dela kot je na začetku ko sem kupil avto. Problem so turbine, namreč mi crkujejo kot na tekočem traku. Kupljene so bile od različnih proizvajalcev.


Pelji raje na uradni servis, ker ti ta mehanik ne zna zrihtat, pa garancijo uveljavljaj pri njem.

Aston_11 ::

Raje ga najprej vprašajmo, kako in kaj dela z avtom. So tudi taki, ki stisnejo mrzlega, potem pa se čudijo, da jim crkujejo turbine. Take teme so že bile v povezavi z renoji in čudnimi vozniki.

69charger ::

Da so v 2 mesecih crknile 3 turbine je skoraj 99% dovod in odtok olja turbine problem.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Stipex ::

... ali pa razpadajoče sajasto sranje v sesalnem kolektorju :)

konspirator ::

harmony je izjavil:

D3m je izjavil:

Besna Glista je izjavil:

hehe harmony..

sam imam fiat stilo, 2006. prejšni teden 300000 prevoženih km.

Sklopka še original, vztrajnik še original.. Kar se tiče podvozja podobno kot pri tebi. to je pa tudi vse.. Čeprav je fiat in je škripanje in tresenje normalno podpišem takoj da ga vozim še nadaljnih 300k. !


S tem se ni za hvaliti.

Z menjavo turbine na 150k pri kaksnem Audiju pa ja in podobnih vozilih. Ne kakaj ga. Tudi sam rajsi vidim tresljanje, kot pa to, da mi zjutraj ne prizge...namrec sem enkrat hotel iti na sluzbeno pot s sluzbenim avtomobilom Pasata 2011 letnik prevozenih 70k...pa je verglal kot krava, potem pa ko sem ga koncno prizgal tresel kot pr norcih...brezveze. Pa govorimo o VW jako dobrem avtu.

Dvomasni vztrajnik verjetno :)).
--

SumTingWong ::

Kaj bi pa vi priporočali pod "posodobljeno verzijo" trenutnega motorja, ki ga imam - VAG 1.8T 110kW bencin? Nujno bencin zaradi kratkih razdalj. Všeč mi je odzivnost. Manj ne bi, več ne rabim (predvsem tudi zaradi zavarovanja).
Plusi bi bili, da je avto star nekje 10 let, strošek avtomobila normalen (začetni nakup in vzdrževanje) in porabi manj kot ta oldie goldie motor. Če je možno do okoli 8 litrov po mestu :))

Preveč zahtev?

matobeli ::

Nekaj na plin mogoče?

Invictus ::

Zakaj bi sploh menjal? Če ti dela? Zamenjat stara jajca s starimi ne doda neke vrednosti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

SumTingWong je izjavil:

Če je možno do okoli 8 litrov po mestu :))
Da je močan in da spije do 8 po mestu, je po moje težka. Še (močni) dizli imajo s tem probleme.

Se strinjam z @invictusom.

matobeli ::

Mogoče je pa trenutno vozilo na točki ko so nadaljni vložki samo še jama brez dna.

10let starega bencinarja ni težko dobit dobrega.

STW, če se ti da mal raziskovat in vzet v zakup en servis na 2 leti več res priporočam plin. Moja poraba je nekih 7eur/100km, pri 160KM limuzini (poraba plina 10.5l), in ker je to tolk mal dnarja mi je dost vseeno če ga malo bolj pritisnem. Vključno z sredstvom za mazanje ventilov in bencinom ki ga ponucam za vžig mrzlega motorja.

Se pa splača malo pogledat različne modele in znamke in čakat, jaz sem avto nabavil po pol leta gledanja avto.net. Ampak se je splačalo :)

SumTingWong ::

Ne bo še tako hitro prišla menjava, ker je tale pri meni komaj eno leto in deluje super zaenkrat *knock knock*. Tudi sam sem redno brskal po avtonet in ko sem ga zagledal, je bil naslednji dan že pri meni ^^ Malo sanjam kaj bi imel, da bi bilo kakšne 10 let novejše in mi dalo enak nasmešek kot mi ga da ta. Z dvema litroma manj porabe bi letno prišparal 300€, kar me pa potem spet odvrne, ker toliko je lahko servis, kot bi tukaj prišparal.

O plinu sem razmišljal še preden sem kupil avto, ampak naj bi predelava delala težave motorju? Sem tukaj izračunal (http://www.plinske-crpalke.si/izracun.p... da bi se mi vgradnja obrestovala po 13 mesecih. Ampak menim, da je to v primeru ko delaš razdalje, ne ko ustaviš avto po treh kilometrih preklopa na plin.

Zgleda sem premalo razmislil, saj več kot napišem (ali želim napisati in potem zbrišem), bolj vem, da bo ta avto ostal pri hiši še kar nekaj let. Dokler ne crkne do konca :))

matobeli ::

Plin ob hladni mašini rabi bencin, zdejle pozimi to pomeni 2,3 lahko tudi 4 km da se vsaj malo segreje mašina. Poleti mi preklopi pod 1km. Jasno pa je da več kot se voziš hitreje se povrne. Ampak če se 2h na dan jajcaš po mestu še vedno kuriš 100%plin večino časa.

Težave na motorju lahko dela ker plin ne maže ventilov tako kot bencin. Nekateri avti ne rabijo dodatnega mazanja, nekateri rabijo dodatno mazanje, pa ni pretirano velik strošek, nekateri avti pa slabše prebavlajo plin.

Največ težav se zgodi zaradi slabe vgradnje ali vgradnje v avte kateri niso najboljši za plin. Od montažerjev priporočam Sigas, tudi njihov kalkulator je eden izmed bolj točnih oziroma realnih. Tako da kar preračunaj in boš imel precej realne izračune.

Se pa povrne investicija ponavadi v cca 20-25kkm.

Če si dobro zračunaš in dobiš dober avto imaš manj vzdrževanja od dizla in enako ali nižjo porabo (glede na €, ne na litre)

GrimReaper ::

Da vemo o čem se pogovarjamo
V glavnem imaš italijane in francoze.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

matobeli ::

Popravi link. Če sem prav videl je italjanov samo za vzorec, francozev pa tudi manj kot švabov ali japancev.

SumTingWong ::

Se sploh ne branim francozev. Vsak avto laufa, če je servisiran. Doma je tudi Clio, ki je skoraj da že zastonj avto.
Sem gledal Civic 1.8, katerega je dovolj tudi na tvojem linku. Baje mašine niso slabe, le avtomatskega menjalnika se je potrebno izogibati.

Najboljša izbira trenutno se mi zdi http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......
Oziroma 1.4 TCe motor. Ni spet toliko potrošniški, da nekaj od sebe in da se ga najti v vzdrževanem vozilu. Avti so stari okoli 6 let. Kilometrina me ne moti. Problem je le, da se jih je takrat malo prodalo, zato ni toliko izbire. Je več 1.6 opcije.

D3m ::

Prodal Cutroen C4 za 2.500 EUR.

Slabi so ocenjeni žabarji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tomy5 ::

7€ na 100 km stroška za gorivo se mi ne zdi malo, z dizel karavanom imam 6€. Ima 285 kkm in razen delov na podvozju je še vse original.

Utk ::

Dizel karavan s 160 konji ti kuri 5,5 litra? Kater, da se jaz dva kupim.

Sami ::

Utk je izjavil:

Dizel karavan s 160 konji ti kuri 5,5 litra? Kater, da se jaz dva kupim.


Kolegov F30 316d@320d (187hp na valjih) približno toliko pije na relacije, nič presenetljivega.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Utk ::

Na relacije plinas kuri 8 ali pa se manj, to je pod 5 evri. Kaksen clio tudi pod 7 oz cca 4 evre. 10,5 plina plus bencin kar pride 7 je povprecje kaksne 2,0 krave, brez sparanja.
Samo nekateri imajo očitno fetiš na komentar nekoga z realno in povprečno porabo pisat kolk enim porabi po klancu navzdol v 6. pri 60...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Sami ::

Samo nekateri imajo očitno fetiš na komentar nekoga z realno in povprečno porabo pisat kolk enim porabi po klancu navzdol v 6. pri 60...


Res bolan komentar, kot je že veliko ljudi napisalo se morajo nekateri naučiti pravilno vozit avto.

To ste trdili tudi za moj primer, pa sem dokazal svoje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

GrimReaper ::

matobeli je izjavil:

Popravi link. Če sem prav videl je italjanov samo za vzorec, francozev pa tudi manj kot švabov ali japancev.

Zato ker so edini turbaki, Nemci in Japonci takrat še niso jemali tega, razen zanič 1.4 TSI 160.
Enako hiter kot Audi A3 1.8T 150 bo vsekakor samo P208 1.6T 150, ostali iz mojega linka so daleč zadaj.

Še enkrat link, vidim da je pred short url treba dodat http. Pa dodal sem do 2011, ker so nekateri vmes tudi poceni.
http://goo.gl/O4ojKU
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

matobeli ::

Aja, mora bit turbak. No tega Japanci res še vedno ne jemlejo, če pa že je kakšen pa ni ravno v enaki klasi. Sicer pa tudi kakšen 2.3l atmosferc ne bi bil švoh, cestni prispevek je načeloma slabih 100€ dražji od 1.4, ampak to spet ni tako hudo.

Sicer pa a ni tako da se kaže trend da se bo spet začelo velike motorje uporabljat ("velike", okol 2l), ker moderne turbince preveč svinjarije v luft zmečejo?

Dizel-loverji:
Ko se bomo resno začel ukvarjat z izpuhi in vsem dizelčkom "Adblue" privezal na rit in čekiral če imajo še vedno cel protiprašni filter bo tudi zabavno, seveda za vse ostale ki se držimo stran od teh traktorčkov, imate srečo da je politik bolj všeče denar kot hipiji. Če imaš vaš froc astmo bodite prepričani da ste tudi sami krivi za to :))

Kar pa se tiče moje porabe, je to čisto mešana poraba, če grem 130km/h po avtocesti je brez problema na 9.5l plina in 0 bencina, kar pomeni realnih 5.5€/100km kar ustreza 4.8l porabe pri dizlu. Na poraba.com ustrezajo temu samo trije pasati (ker je to "klasa" avto). Od tega seveda samo en ki ima več kot 10 vpisov. In to tak z 1.6l in 105KM.

Torej, diesel loverji, kje so številke? pa ne tiste za koliko so vam prevrteli motor pred nakupom ;)

Utk ::

Sami je izjavil:

Samo nekateri imajo očitno fetiš na komentar nekoga z realno in povprečno porabo pisat kolk enim porabi po klancu navzdol v 6. pri 60...


Res bolan komentar, kot je že veliko ljudi napisalo se morajo nekateri naučiti pravilno vozit avto.

To ste trdili tudi za moj primer, pa sem dokazal svoje.

Bolano je primerjat neko porabo na relaciji s povprečno.

lucky13 ::

@matobeli
Nisem zasledil kateri avto imaš... Koliko konjev?

Sami ::

Utk je izjavil:

Sami je izjavil:

Samo nekateri imajo očitno fetiš na komentar nekoga z realno in povprečno porabo pisat kolk enim porabi po klancu navzdol v 6. pri 60...


Res bolan komentar, kot je že veliko ljudi napisalo se morajo nekateri naučiti pravilno vozit avto.

To ste trdili tudi za moj primer, pa sem dokazal svoje.

Bolano je primerjat neko porabo na relaciji s povprečno.


Ne razumem kaj hočeš povedat s tem?

Razumljivo sem napisal, da ima toliko porabe na relaciji, povprečna pa je okoli 6,5L s tem da nima ravno lahke noge.

Drugače pa malo prebrskaj, novi dizelčki imajo super porabo...kolegova Astra J 1.6CDTI 136@162hp ima dejansko povprečno pod 6L/100km s tem, da Astra J ni ravno lahek avto.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

D3m ::

Kupil Astro ST. Poročam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

Sami je izjavil:

Utk je izjavil:

Sami je izjavil:

Samo nekateri imajo očitno fetiš na komentar nekoga z realno in povprečno porabo pisat kolk enim porabi po klancu navzdol v 6. pri 60...


Res bolan komentar, kot je že veliko ljudi napisalo se morajo nekateri naučiti pravilno vozit avto.

To ste trdili tudi za moj primer, pa sem dokazal svoje.

Bolano je primerjat neko porabo na relaciji s povprečno.


Ne razumem kaj hočeš povedat s tem?

Razumljivo sem napisal, da ima toliko porabe na relaciji, povprečna pa je okoli 6,5L s tem da nima ravno lahke noge.

Drugače pa malo prebrskaj, novi dizelčki imajo super porabo...kolegova Astra J 1.6CDTI 136@162hp ima dejansko povprečno pod 6L/100km s tem, da Astra J ni ravno lahek avto.

Če nekdo napiše povprečno porabo, mu nazaj napiši povprečno, če hočeš kaj primerjat.

Meizu ::

Utk je izjavil:

Sami je izjavil:

Utk je izjavil:

Sami je izjavil:

Samo nekateri imajo očitno fetiš na komentar nekoga z realno in povprečno porabo pisat kolk enim porabi po klancu navzdol v 6. pri 60...


Res bolan komentar, kot je že veliko ljudi napisalo se morajo nekateri naučiti pravilno vozit avto.

To ste trdili tudi za moj primer, pa sem dokazal svoje.

Bolano je primerjat neko porabo na relaciji s povprečno.


Ne razumem kaj hočeš povedat s tem?

Razumljivo sem napisal, da ima toliko porabe na relaciji, povprečna pa je okoli 6,5L s tem da nima ravno lahke noge.

Drugače pa malo prebrskaj, novi dizelčki imajo super porabo...kolegova Astra J 1.6CDTI 136@162hp ima dejansko povprečno pod 6L/100km s tem, da Astra J ni ravno lahek avto.

Če nekdo napiše povprečno porabo, mu nazaj napiši povprečno, če hočeš kaj primerjat.


Moja nova Astra J 165PS 2.0 cdti ima trenutno tudi tam nekje 6.3-6.5 povprecno.

todman74 ::

Da ne odpiram nove teme...

Iščem 4x4 avto, do 6k eurov. Pomembno mi je poceni vzdrževanje, trpežnost (da se ne kvari), da ni prenizek, raje manjši, kot prevelik in da ne gnije preveč. Udobje in ostalo je drugotnega pomena...

Moj 18 let star Terios, ima skoraj vse to...žal rusta na polno (edina njegova hiba).

D3m ::

Daš polog 4k pa odpelješ novega na leasing.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

kaj pa če noče lease ?
#brezpodpisa

D3m ::

Če ima 6k v kosu in verjetno še nekaj za servis jaz osebno ne vidim problema.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

zakaj bi se zaklal z leasom, če ni potrebe
#brezpodpisa

todman74 ::

leasing odpade, bo moglo bit kar nekaj do 6000.
««
4 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22122811 (315) KTr1sk
»

Fiat Bravo l.2007-2008 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17417277 (12054) zobnik
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521240 (16743) matobeli
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017085 (13939) zobnik
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328110 (23337) Heavy

Več podobnih tem