» »

Nakup rabljenega avta

Nakup rabljenega avta

Temo vidijo: vsi
««
3 / 54
»»

codeMonkey ::

Meni je bil Ford kul zaradi dobre lege na cesti, medtem ko so me Opli na tem področju običajno razočarali.

Aston_11 ::

Blinder je izjavil:

Ste morda v oglasu napisali, kje je mozen ogled?
Itak. Po telefonu tudi. Ni me treba vikat....

Isotropic je izjavil:

in ga potem dajo nazaj na a.net za "pravo" ceno
V bosno s prevrtenimi km. Bo v trenutku pomlajen za vsaj 100 kkm. Pri nas pa je že v bazi tehničnih pregledov....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Sami ::

Meizu je izjavil:

Trenutno gledam Opel Astro 2012 Sports Tourer 2.0CDTI 165PS

Zaenkrat mi izgleda ok, tudi nekih posebnosti na masini nisem zasledil skozi podatke na netu, da bi imela glede na ostalo konkurenco oz. sem zasledil vecje stevilo tezjih napak na bmwjih kot na astrah.

Torej, ce poskusate postaviti na stran vas subjektivizem, a mi lahko kdo objektivno napise kaksno mnenje o teh astrah?


Tudi jaz gledam Astro J Sports Tourer, ampak 1,7CDTI 130hp, ni dosti švohnejša od 2.0CDTI in baje je z 1,7CDTI manj težav.

Še boljši pa so 1,6CDTI, ki so v letnikih 2014 naprej, vsi imajo ketno in euro6 standard.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Formula 1 ::

steev je izjavil:

Laguna 2007 je dobra samo dokler ne probaš kaj drugega :))

Da te slišimo kaj priporočaš pametnjakovič da se ti bom smejal...

kixs ::

Najboljse, da tisti, ki se niti nimajo vozniskega izpita (kaj sele svojega avta), ne pametujejo prevec...

Heavy ::

Aston_11 je izjavil:

Isotropic je izjavil:

in ga potem dajo nazaj na a.net za "pravo" ceno
V bosno s prevrtenimi km. Bo v trenutku pomlajen za vsaj 100 kkm. Pri nas pa je že v bazi tehničnih pregledov....


Sem čas nazaj gledal bosanski avto.net

Gnojfa 4, 250+k km, ga izpod 3500€ ne dobiš :))
#TeamFelix

Invictus ::

bambam20 je izjavil:

Invictus je izjavil:



Zdaj imam 100km bencinarja, Octavio. Čisto lepo peljal 180km/h iz Zadra do Slovenije...



Pri tem premetno zamočiš podatek, da je prisilno polnjen. ;)

MPI ni nič prisilno polnjen...

Utk je izjavil:

In da mu stevec laze za 20 na uro.
Ali pa ni blo glih lepo.

Seveda laže. Saj vsak kaže več kot v resnici greš, sploh pri višjih brzinah.

A ostali so pa 1% natančni ves čas????
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Utk ::

No evo kot sem vedel, da ni slo za turbaka kot so drugi sklepali.
Slucajno vem da s to masino vec kot 160 ne gre normalno peljat, vse visje je tezko mucenje, ali ti pa stevec toliko vec laze.
No, morda si pa naglusen, potem se pardoniram.

Meizu ::

Sami je izjavil:

Meizu je izjavil:

Trenutno gledam Opel Astro 2012 Sports Tourer 2.0CDTI 165PS

Zaenkrat mi izgleda ok, tudi nekih posebnosti na masini nisem zasledil skozi podatke na netu, da bi imela glede na ostalo konkurenco oz. sem zasledil vecje stevilo tezjih napak na bmwjih kot na astrah.

Torej, ce poskusate postaviti na stran vas subjektivizem, a mi lahko kdo objektivno napise kaksno mnenje o teh astrah?


Tudi jaz gledam Astro J Sports Tourer, ampak 1,7CDTI 130hp, ni dosti švohnejša od 2.0CDTI in baje je z 1,7CDTI manj težav.

Še boljši pa so 1,6CDTI, ki so v letnikih 2014 naprej, vsi imajo ketno in euro6 standard.


Jaz sem pa ravno prebral komplet temo o Astri J na Opelforum.si in prakticno 2,0 masina ni omenjena, medtem, ko so imeli za 1,7CDTIjem kar nekaj tezav.

Je pa res, da je s temi forumi bolj tako. Nobeden oz. redki so tisti, ki grejo na forume odpirat temo o tem, kako njihov avto dela OK. Vecinoma teme odpirajo tisti, ki jim avto nonstop crkuje. Zna clovek hitro dobiti cuden vtis.

bambam20 ::

Invictus je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Invictus je izjavil:



Zdaj imam 100km bencinarja, Octavio. Čisto lepo peljal 180km/h iz Zadra do Slovenije...



Pri tem premetno zamočiš podatek, da je prisilno polnjen. ;)

MPI ni nič prisilno polnjen...




To lahko razlagaš otročajem.

Utk je izjavil:

No evo kot sem vedel, da ni slo za turbaka kot so drugi sklepali.
Slucajno vem da s to masino vec kot 160 ne gre normalno peljat, vse visje je tezko mucenje, ali ti pa stevec toliko vec laze.
No, morda si pa naglusen, potem se pardoniram.



Glede, da ima avto 1310 kg in 148 navora je to res pravi užitek se vozit 180 km/H :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Invictus ::

Utk je izjavil:

No evo kot sem vedel, da ni slo za turbaka kot so drugi sklepali.
Slucajno vem da s to masino vec kot 160 ne gre normalno peljat, vse visje je tezko mucenje, ali ti pa stevec toliko vec laze.
No, morda si pa naglusen, potem se pardoniram.

Pelji se enkrat, pa boš videl.

Če si se do sedaj vozil z jajci, ki ropotajo, in imajo zamorjene, nevzdrževane mašine, je to tvoj problem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Itak, 10 let stara skoda s predpotopnim 8v NA bencinarjem je pojem udobja pri 180.

krneki0001 ::

Noben majhen nemc (do velikosti audija A6) ni ravno pojem udobja. Vsaj jaz se v teh avtih s trdimi sedeži težko naštimam, da bi udobno sedel za volanom. Nikakor ne najdem udobne pozicije.

Sami ::

Meizu je izjavil:

Sami je izjavil:

Meizu je izjavil:

Trenutno gledam Opel Astro 2012 Sports Tourer 2.0CDTI 165PS

Zaenkrat mi izgleda ok, tudi nekih posebnosti na masini nisem zasledil skozi podatke na netu, da bi imela glede na ostalo konkurenco oz. sem zasledil vecje stevilo tezjih napak na bmwjih kot na astrah.

Torej, ce poskusate postaviti na stran vas subjektivizem, a mi lahko kdo objektivno napise kaksno mnenje o teh astrah?


Tudi jaz gledam Astro J Sports Tourer, ampak 1,7CDTI 130hp, ni dosti švohnejša od 2.0CDTI in baje je z 1,7CDTI manj težav.

Še boljši pa so 1,6CDTI, ki so v letnikih 2014 naprej, vsi imajo ketno in euro6 standard.


Jaz sem pa ravno prebral komplet temo o Astri J na Opelforum.si in prakticno 2,0 masina ni omenjena, medtem, ko so imeli za 1,7CDTIjem kar nekaj tezav.

Je pa res, da je s temi forumi bolj tako. Nobeden oz. redki so tisti, ki grejo na forume odpirat temo o tem, kako njihov avto dela OK. Vecinoma teme odpirajo tisti, ki jim avto nonstop crkuje. Zna clovek hitro dobiti cuden vtis.



Kolega ima staro astro letnik 2004 s tem 1,7 takrat še DTI motorjem (75hp) in deluje bp, sodelavec pa karavana Astro mislim, da letnik 2006 1,7 (101hp) tudi brez večjih težav, enkrat mu je šel alternator.

Ko sem bil nazadnje na uradnem servisu Opel Litija (delal redni servis na Corsi D) sem tudi vprašal 2 mehanika kaj si mislita o Astri J in o 1,7CDTI motorju (125 ali 130hp) saj se zanimam za nakup in sta oba rekla, da večjih težav ni, 1,7CDTI naj bi bil preverjen kot recimo VW 1,9TDI (točno s tem sta ga primerjala). 1,7CDTI je updatean isuzujev motor, rekla sta da je novi 1,6CDTI izšel samo zato, da so doseglji euro6 standard, pa naj bi imel kakšne 0,2L manjšo porabo, naj bi bil tišji (1,7 je malo glasen ko je mrzel) in ketno (kar je zame prednost).

Verjetno bom v roku pol leta kar kupil Astro J Sports Tourer, super bi pa seveda bilo, če bi dobil 1,6CDTI...samo so še dražji, več kot 12k pa ne dam :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Invictus ::

Utk je izjavil:

Itak, 10 let stara skoda s predpotopnim 8v NA bencinarjem je pojem udobja pri 180.

Nisem rekel da sem se udobno peljal. Pač smotani sedeži... Meni ne sedejo ravno...

Ampak avto lahko gre 180 kar nekaj časa. Brez nekih problemov... Sprobano tudi od Muenchna do Frankfurta ;). Razen kjer je pač delo na cesti ali prehiteva slovenski tovornjakar...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Ko sem bil nazadnje na uradnem servisu Opel Litija (delal redni servis na Corsi D) sem tudi vprašal 2 mehanika kaj si mislita o Astri J in o 1,7CDTI motorju (125 ali 130hp) saj se zanimam za nakup in sta oba rekla, da večjih težav ni, 1,7CDTI naj bi bil preverjen kot recimo VW 1,9TDI (točno s tem sta ga primerjala). 1,7CDTI je updatean isuzujev motor, rekla sta da je novi 1,6CDTI izšel samo zato, da so doseglji euro6 standard, pa naj bi imel kakšne 0,2L manjšo porabo, naj bi bil tišji (1,7 je malo glasen ko je mrzel) in ketno (kar je zame prednost).

Ni problem v mašini, ampak v 6-stopenjskem menjalniku, ki je iz putra. Drugič še to vprašaj na servisu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Sami ::

Utk je izjavil:

Ko sem bil nazadnje na uradnem servisu Opel Litija (delal redni servis na Corsi D) sem tudi vprašal 2 mehanika kaj si mislita o Astri J in o 1,7CDTI motorju (125 ali 130hp) saj se zanimam za nakup in sta oba rekla, da večjih težav ni, 1,7CDTI naj bi bil preverjen kot recimo VW 1,9TDI (točno s tem sta ga primerjala). 1,7CDTI je updatean isuzujev motor, rekla sta da je novi 1,6CDTI izšel samo zato, da so doseglji euro6 standard, pa naj bi imel kakšne 0,2L manjšo porabo, naj bi bil tišji (1,7 je malo glasen ko je mrzel) in ketno (kar je zame prednost).

Ni problem v mašini, ampak v 6-stopenjskem menjalniku, ki je iz putra. Drugič še to vprašaj na servisu.


Na opel forumu ali spletu nisem zaznal, da bi bili menjalniki težavni oz. iz "putra", imaš kar veliko teh Aster letnik 2010 s 350.000+km.

Spet kakšna nebuloza ali osamljen primer? :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

GrimReaper ::

M32 menjalniki so znani po pokvarljivosti, en sodelavec je tudi moral menjat ležaje v Alfi Mito, ki ima ta Oplov menjalnik. Ni pa to nek velik strošek, mislim da 200€ + delo.
branje
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Utk ::

Ležaje se menja skoraj preventivno. Kakšna je verjetnost, da boš dobil to porihtano pri rabljenem avtu? Veliko verjetneje je, da je menjalnik že hin, in boš menjal praktično celega.

Na opel forumu ali spletu nisem zaznal, da bi bili menjalniki težavni oz. iz "putra", imaš kar veliko teh Aster letnik 2010 s 350.000+km.

Potem si bolj slabo naredil domačo nalogo. 350,000 km lahko naredijo (samo) po avtocesti, kjer menjalnika skoraj ne rabiš. Ali so ga pa menjali, pa to tudi ni nek strošek na 350,000 km. Ali je pa glihkar pri koncu in se zato prodava. 100 možnosti je.

Sami ::

Utk je izjavil:

Ležaje se menja skoraj preventivno. Kakšna je verjetnost, da boš dobil to porihtano pri rabljenem avtu? Veliko verjetneje je, da je menjalnik že hin, in boš menjal praktično celega.

Na opel forumu ali spletu nisem zaznal, da bi bili menjalniki težavni oz. iz "putra", imaš kar veliko teh Aster letnik 2010 s 350.000+km.

Potem si bolj slabo naredil domačo nalogo. 350,000 km lahko naredijo (samo) po avtocesti, kjer menjalnika skoraj ne rabiš. Ali so ga pa menjali, pa to tudi ni nek strošek na 350,000 km. Ali je pa glihkar pri koncu in se zato prodava. 100 možnosti je.


Očitno je res nisem dobro opravil oz. tega nisem vedel, sem se bolj osredotočil na motor. Mogoče veš, imajo 2.0CDTI iste menjalnike? Ali novi 1.6CDTI?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

zigak ::

In človek gleda za avtomobili, iskalna baza: bencinar (mestna vožnja večinoma, na leto naredim manj km) in potem naletiš na tole čudo. Letnik 2007 za kao realnih 57.600km. Ja pa kaj še. :))

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

In nobene slike (najbrž "zgonjene") notranjosti.

Skratka, pol pa kupi avto preko spleta. Čista loterija. 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zigak ()

hojnikb ::

zakaj ne, jst sn kupo še 8 let starejši avto z manj kilometri (sodeč po servisih in ohranjenostih še kr realni)... tako da ni nemogoče
#brezpodpisa

zigak ::

hojnikb je izjavil:

zakaj ne, jst sn kupo še 8 let starejši avto z manj kilometri (sodeč po servisih in ohranjenostih še kr realni)... tako da ni nemogoče


morda imaš prav, a baje večina vrti km nazaj in brez prisotnosti mehanika težko kupiš avto

Meizu ::

Imamo doma eno Suzuki Vitaro letnik 2004, pa ima 35k km, NIKOLI vrteno.

Sami ::

zigak je izjavil:

In človek gleda za avtomobili, iskalna baza: bencinar (mestna vožnja večinoma, na leto naredim manj km) in potem naletiš na tole čudo. Letnik 2007 za kao realnih 57.600km. Ja pa kaj še. :))

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

In nobene slike (najbrž "zgonjene") notranjosti.

Skratka, pol pa kupi avto preko spleta. Čista loterija. 8-O


Sej je možno, požrešni bencinar, pomoje ni bil lih kupljen za neke težke relacije.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

matobeli ::

Bencinarja pa res ni težko dobit z realnimi kilometri. Še sam sem si lastil eno obdobje 12 let starega z 80kkm. Vse servisirano pri pooblaščencu, vsi računi, vse se je ujemalo. Avto zunaj in znotraj brez praske :P

Bi imel še manj km, ker jih je šele v zadnjih cca 4 letih dobro polovico nabil drugi lastnik (sin prvega lastnika, vsaj glede na račune sta imela enak priimek in bivališče).

Tko da, se da, sploh pri avtih ki niso ravno Golf ali Pasat.

Gambino ::

Moj oče je prodal OPEL Insignijo 2.0 dizel 4. leta staro s 32.000km. Tak da je vse možno.

Heavy ::

Gambino je izjavil:

Moj oče je prodal OPEL Insignijo 2.0 dizel 4. leta staro s 32.000km. Tak da je vse možno.



Na avto.net sem našel Audija A4 TDI starega 1 leto z 80k km. Res je vse mogoče :)
#TeamFelix

Cowboy6 ::

Imam Opel Astro ST, letnik 2014 z novim motorjem 1.6 dizlom, ki ima 136KM. Z avtom sem zadovoljen, ima še kar sprejemljivo porabo (5,5-6), večina se vozim po avtocesti ter tudi dodatna oprema je kul (bi-xenon luči, samodejna AC, povsod lepa osvetlitev v notranjosti itd). Računam, da bom v kratkem menjal in bom verjetno vzel spet novo Opel Astro z enakim motorjem.
Tukaj naj bi bil moj podpis.

Sami ::

Cowboy6 je izjavil:

Imam Opel Astro ST, letnik 2014 z novim motorjem 1.6 dizlom, ki ima 136KM. Z avtom sem zadovoljen, ima še kar sprejemljivo porabo (5,5-6), večina se vozim po avtocesti ter tudi dodatna oprema je kul (bi-xenon luči, samodejna AC, povsod lepa osvetlitev v notranjosti itd). Računam, da bom v kratkem menjal in bom verjetno vzel spet novo Opel Astro z enakim motorjem.


Kakšne barve? cena? prevoženih? Oprema?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Cowboy6 ::

Imaš na ZS.
Tukaj naj bi bil moj podpis.

D3m ::

Cowboy6 je izjavil:

Imam Opel Astro ST, letnik 2014 z novim motorjem 1.6 dizlom, ki ima 136KM. Z avtom sem zadovoljen, ima še kar sprejemljivo porabo (5,5-6), večina se vozim po avtocesti ter tudi dodatna oprema je kul (bi-xenon luči, samodejna AC, povsod lepa osvetlitev v notranjosti itd). Računam, da bom v kratkem menjal in bom verjetno vzel spet novo Opel Astro z enakim motorjem.


Sem bil danes v Avtotehni VIS in bo čez par mesecev v ponudbi "na voljo" Astra karavan LPG 1.4 150KM in 125KM.

Tako, da bom počakal na to ponudbo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Cowboy6 ::

Zanimivo, bo za sprobat.
Tukaj naj bi bil moj podpis.

The Player ::

Cowboy6 je izjavil:

Imam Opel Astro ST, letnik 2014 z novim motorjem 1.6 dizlom, ki ima 136KM. Z avtom sem zadovoljen, ima še kar sprejemljivo porabo (5,5-6), večina se vozim po avtocesti ter tudi dodatna oprema je kul (bi-xenon luči, samodejna AC, povsod lepa osvetlitev v notranjosti itd). Računam, da bom v kratkem menjal in bom verjetno vzel spet novo Opel Astro z enakim motorjem.


Zakaj bi menjal skoraj nov avto?

Cowboy6 ::

Ker naredim na leto veliko kilometrov.
Tukaj naj bi bil moj podpis.

Rippy ::

Sami je izjavil:

zigak je izjavil:

In človek gleda za avtomobili, iskalna baza: bencinar (mestna vožnja večinoma, na leto naredim manj km) in potem naletiš na tole čudo. Letnik 2007 za kao realnih 57.600km. Ja pa kaj še. :))

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

In nobene slike (najbrž "zgonjene") notranjosti.

Skratka, pol pa kupi avto preko spleta. Čista loterija. 8-O


Sej je možno, požrešni bencinar, pomoje ni bil lih kupljen za neke težke relacije.


Moj stari Fiat Stilo 1.6, letnik 2003 je imel zelo podobne kilometre. 10 let ga je vozil upokojenec, trgovina in nazaj. Uspelo mu je narediti 32 tisoč km, kupil ga je oče in v letu in pol je imel 68 tisoč, potem sem ga jaz prevzel in dodal slabih 10 tisoč v kakšnem letu dni. Torej danes je 13 let stari avto z manj kot 80 tisoč na števcu. Če bi ostal pri prvem lastniku bi imel manj kot polovico tega.

Cowboy6 ::

Danes moraš imeti že res veliko srečo, da kupiš rabljeno vozilo, ki ima realno število kilometrov. Najhujši so preprodajalci. Nekoč sem kupil avto, ki je imel obrnjen števec za 100k, za kar sem zvedel kasneje. Najhuje je, ko ti kaj večjega in dražjega odpove in nima smisla zakaj, glede na število prevoženih kilometrov. Rabljen avto bi kupil samo še od kakšnega upokojenca, ki kot je omenil Rippy, naredijo res malo kilometrov.
Tukaj naj bi bil moj podpis.

Heavy ::

Cowboy6 je izjavil:

Rabljen avto bi kupil samo še od kakšnega upokojenca, ki kot je omenil Rippy, naredijo res malo kilometrov.



Tako sem jaz naredil - dizla, ki je delal manj kot 10k km letno, potrjena servisna knjiga, preverjeni kilometri.

Drago me je stalo.
#TeamFelix

Cowboy6 ::

Heavy je izjavil:

Cowboy6 je izjavil:

Rabljen avto bi kupil samo še od kakšnega upokojenca, ki kot je omenil Rippy, naredijo res malo kilometrov.



Tako sem jaz naredil - dizla, ki je delal manj kot 10k km letno, potrjena servisna knjiga, preverjeni kilometri.

Drago me je stalo.


Kaj te je drago stalo?
Tukaj naj bi bil moj podpis.

Invictus ::

Cowboy6 je izjavil:

Heavy je izjavil:

Cowboy6 je izjavil:

Rabljen avto bi kupil samo še od kakšnega upokojenca, ki kot je omenil Rippy, naredijo res malo kilometrov.



Tako sem jaz naredil - dizla, ki je delal manj kot 10k km letno, potrjena servisna knjiga, preverjeni kilometri.

Drago me je stalo.


Kaj te je drago stalo?

Najbrž servisi zaradi slabo vzdrževanega un zamorjenega avta...

Preveč kratkih voženj za dizla...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

Invictus je izjavil:

Preveč kratkih voženj za dizla...
Ah bejž no. TO so robni primeri. Isto kot pri bencinarjih, ki jim isto tudi nič ne koristi. Poglejte raje, kaj ljudje delajo, delate z avti, potem bo jasno, zakaj je pri 50 kkm vse zgonjeno in zjajcano, pa nima popolnoma nič veze, ali je dizel ali bencinar.

Heavy ::

Cowboy6 je izjavil:

Kaj te je drago stalo?


Če moraš po 30k prevoženih menjat 3 kolesne ležaje veš, da količina popravil ne bo poceni. Skupno čez jurja v obdobju dveh let materiala - brez vštetega dela in potrošenega materiala (dvomaStnega vztrajnika na srečo nisem še menjaval).

Pa gre od tandemske črpalke (370EUR) do ključavnice v zadnjih vratih (par ur preklinjanja da razstaviš in nazaj sestaviš - ker prejšnji lastnik očitno ni rabil prtljažnika).

EDIT: in zanimivo, da na turbo sistemu ni bilo ničesar za popravljati, čeprav je prejšnji lastnik delal vsake dva dni po 2x 7km pot. Avto lepo vleče iz vseh obratov.
#TeamFelix

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Heavy ()

Cowboy6 ::

Kateri avto? Model? Kakšen motor?
Tukaj naj bi bil moj podpis.

Heavy ::

Jetta, 1.9 TDI PD100, 2001.
#TeamFelix

cleanac ::

Nekaterim pač ne potegne, da je količina prevoženih kilometrov samo en faktor obrabe avtomobila.

Aston_11 ::

Če kupiš star avto, je povsem jasno, da ni nov in da so nekater stvari izrabljene. Če pa pričakujuješ, da bo delal kot nov in se ti zdi čudno, da vsake toliko kaj crkne, pa je najmanj čudno.

Jurja v obobju 2 let ni dosti, če se gre za kose, ki so potrošni material in imaš nato 10 let mir.

Jaz sem v pol leta menjal: akumulator 80, žarilne svečke 100, tesnilo tandem pumpe , plastično cev hladilne tekočine (pod tandem pompo) (oboje 200), os olje črpalke (200 skupaj z menjavo olja in vseh filtrov, ločene cene ne vem, sam kos ni drag), obnovil el. zavore (320). Sedaj je pol leta mir. Torej skupaj jurja v enem letu. Passat karavan 2007, 2.0 TDI PD 140 pri 247 kkm, sedaj jih ima 267, za 20 kkm še malo stroškov glede na km.

Nimaš kaj jamrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Heavy ::

cleanac je izjavil:

Nekaterim pač ne potegne, da je količina prevoženih kilometrov samo en faktor obrabe avtomobila.



Saj vem, svoj primer sem dal, ker drugi pišejo, kako bi kupili avto od upokojenca.

Meni je pa bolj žalostno, ko govorim z lastniki A3, Golfov, Passatov, Leonov... istega letnika in motorja (po možnosti čipiranih). Pa rečejo, da so menjali samo stikalo za zavorne luči ob rednih servisih. 300.000 + prevoženih. Moja je pa šele drugi glavni dala skozi.
#TeamFelix

Aston_11 ::

Heavy je izjavil:

Moja je pa šele drugi glavni dala skozi.
Če ima komaj 180 kkm?, potem jo premalo voziš. Passata l. 2000 115 TDI PD sem kupil s magičnimi 120 kkm, prodal, ko je imel 320 ali 340 kkm, v 200 kkm je takoj crknil vztrajnik, nato pa še nek senzor tlaka. Potem sem kupil goraj omenjenega kot kao priložnost....

harmony ::

Kupil Fiata Stilo 2005 letnik pred petimi leti z 145.000km
Do sedaj menjal:
- zadnji lonec
- EGR
- vzmeti samo spredaj
- vztrajnik pred tremi mesci
- lmm
- servisi na 13-15k
- 1x veliki servis
- bremze
- gume

Torej od okvar le vztrajnik in sklopka, pa se to bi slo vsaj ene 20.000, ampak rajsi menjam prej, kot pa da se kaj drugega crkne.

Zanimivo, da je Fiat od vekomaj neko cudno jajce od auta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

Besna Glista ::

hehe harmony..

sam imam fiat stilo, 2006. prejšni teden 300000 prevoženih km.

Sklopka še original, vztrajnik še original.. Kar se tiče podvozja podobno kot pri tebi. to je pa tudi vse.. Čeprav je fiat in je škripanje in tresenje normalno podpišem takoj da ga vozim še nadaljnih 300k. !
««
3 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22122764 (268) KTr1sk
»

Fiat Bravo l.2007-2008 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17417218 (11995) zobnik
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521226 (16729) matobeli
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017079 (13933) zobnik
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328091 (23318) Heavy

Več podobnih tem