» »

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€?

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€?

1 2 3
4
»

matobeli ::

hojnikb je izjavil:

ce je bil vceraj uvozen, ti log nic ne nuca.


Carfax pa te podatke nudi?

WizzardOfOZ ::

K0l1br1 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne motijo me ljudje. Samo patetični so mi.
Pravzaprav bi se moral lotiti pri sebi, druge pa pusti lepo na miru. Njihova stvar.


V bistvu se bom kar strinjal z omejitvijo kreditov. :))

Raindancer ::

@ matobeli: CARFAX je bolj varovalka preden se res zaletiš v nakup. Rabiš VIN številko avta in greš na CARFAX ter jo vpišeš in kupiš poročilo, potem pa ti (CARFAX) pove, koliko je kilometrov, koliko je dejanskih lastnikov, če je bil avto ukraden ali v karambolu ali uvožen (mislim da to tudi, ker je baza mednarodna), prvotna barva in še nekaj podrobnosti - trenutno se ne spomnim vsega. Lahko pa ti to zrihta tudi kak kolega, če dela v avtosalonu in malo pogleda po bazi podatkov (za ceno kakega pira.)

Osebna izkušnja je bila taka, da mi je CARFAX koristil. Preden je bil fizični ogled avta, ker je bila cena primerna pa to, me je nekaj pičilo, da se mi je zdel nakup CARFAX poročila dobra ideja. Če nič drugega, bi se mi potrdili podatki, ki jih je trgovec itak izpisal na spletni strani. Pri branju CARFAX poročila pa je prišel šok. Namesto dveh lastnikov jih je bilo šest, avto so prebarvali, več kilometrov kot navedeno, in ko je eden mojih sorodnikov kot uslugo šel gledat avto mi je rekel, da je prodajan avto kripa od kripe in da če bi bilo po njegovo, ga ne bi vzel. Osebni ogled je tako odpadel že iz prve.

Pri zdajšnjem avtu je bil pred ogledom tudi preverjen preko VIN številke in tokrat je vse štimalo kot je treba. Glede na to, da je avto naložba in se ga običajno rabi in zanj skrbi več let, se mi osebno zdi cena CARFAX poročila precej zanemarljiva, če se lahko zato prepričam, da je avto v dobrem voznem stanju ne da bi me morebitni prodajalec skušal zavesti z napačnimi podatki in bleščečo zunanjostjo avta samega. Ampak odloča pa se vsak sam.

Lep pozdrav,

Raindancer

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Vem kaj je carfax, sem ga skoraj točno eno leto nazaj vzel za moj bivši avto (nekaj preden je avtolog prišel ven).

Zato tudi pravim da je teh 10eur stran vržen denar ker na avtolog dobiš čist iste zadeve in je zastonj.

Da ne omenjam da je bilo nemogoče sploh plačat za ta carfax. Delovala jim je samo moneta...

Bi bil zanimiv če bi bili vanj res vključeni podatki iz tujine, ampak ni še nihče potrdil/ovrgel tega.

hojnikb ::

again, avtolog je samo za slovenske avte, pa se to samo, ce je ze imel TP.

carfax je pa international zadeva z vec bazami.
#brezpodpisa

matobeli ::

Pogovarjal smo se o Merivi z "SLO poreklo", avtolog bo dovolj. Notri tudi piše leto izdelave ter leto prve registracije v sloveniji. Če se podatki ne ujemajo pač nima slovenskega porekla in greš stran.

In "again", sem vzel carfax, vem kaj piše not. Kup bulšita ki ga dobijo iz javnodostopnih baz oziroma "informacij z najvišjo stopnjo zaupanja" kakor jih oni poimenujejo na svoji strani.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta do 16000

Oddelek: Na cesti
384571 (3151) Scaramouche
»

Audi vs Mercedez nakup (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17830764 (23692) Gambino
»

Kateri družinski avto rabljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
509072 (7226) videc
»

Kateri avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6111061 (9469) zez
»

Nakup avta - vprašanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8213724 (8545) Tilen

Več podobnih tem