» »

Nakup avta za -+2000 evrov

Nakup avta za -+2000 evrov

1
...
3 4
5
»

megason ::

Razmišljam o drugem avtu, predvdem zaradi porabe bencina.
Bila je gostilniška debata, da malo porabi, ter da je neuničljiv.
Ampak mislim, da je bajbolje,da ostanem pri svoji raketi, dokler gre čez tehnični.
Hvala na odgovoru.

ReRMh ::

en znanec je nekaj spraševal, kakšen avto kupit mulcu, ki je ravno naredil izpit...
baje ima fantina sam ena 2k prihranjena...

znanec še sam ne ve, koliko bi mu dal zraven, menda sta se nekaj menila za nek rabljen avto za 10k?
mu povem, da je to preveliko razvajanje - najbrž tako ne bo upošteval, ker je čisto mimo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

hojnikb ::

fantina si naj dobi job, ki mu bo omogočal vzdrzevanje in tankanje avtomobila, potem panebo problem kupit tut kaj
drazjega.
#brezpodpisa

ReRMh ::

baje, da je fantina še v srednji šoli, komaj polnoleten, in planira še študij... zelo dvomim, da mu bo svetovano, da si najde službo, mogoče kakšno kriptotrgovanje ali programiranje, to že... kaj meniš ti?

hojnikb ::

Naj posveti studiju. Avtomobil je tle zadnja briga, sj ima trolo in skirco... Ta 2 jurja pa naj raje zdej zapravi za kurbe in alhokol, bo manj finančnega bremena k star avto.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

ReRMh ::

ok, tvojega nasveta zagotovo ne bom posredoval niti v šali, ker zelo verjetno ne bi bil upoštevan, če bi ga...

mr_chai ::

ReRMh je izjavil:

en znanec je nekaj spraševal, kakšen avto kupit mulcu, ki je ravno naredil izpit...
baje ima fantina sam ena 2k prihranjena...

znanec še sam ne ve, koliko bi mu dal zraven, menda sta se nekaj menila za nek rabljen avto za 10k?
mu povem, da je to preveliko razvajanje - najbrž tako ne bo upošteval, ker je čisto mimo...


https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Pocen vzdrzevanje. Prej ga naj pelje se k mehaniku da izmeri kompresijo v cilindrih. Pol pa se zdilaj za kakih 2100 in sam gasa.

Baja ::

ReRMh je izjavil:

ok, tvojega nasveta zagotovo ne bom posredoval niti v šali, ker zelo verjetno ne bi bil upoštevan, če bi ga...


probaj, mogoče mu stari stisne zraven še 2k, ker bo prišparal 5k :P

ReRMh ::

eh, pustimo vse skupaj, pozabite, naj ravna stari, kakor če, bmk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

mr_chai ::

ReRMh je izjavil:

eh, pustimo vse skupaj, pozabite, naj ravna stari, kakor če, bmk

Dobil si moj nasvet. Kaj si zdj uzaljen..

ReRMh ::

ne, v redu je, hvala za nasvet, nikakršne užaljenosti ni, nasprotno...

matobeli ::

mr_chai je izjavil:



https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Točno ta model ima težavo z ležajem v menjalniku, če je bil menjan ni panike, drugače se gre za skor jurja stroška slupaj s sklopko.

Je pa izvrsten avto, placa še in še v karoseriji manjši od clio 2.

tony1 ::

ReRMh je izjavil:

en znanec je nekaj spraševal, kakšen avto kupit mulcu, ki je ravno naredil izpit...
baje ima fantina sam ena 2k prihranjena...

znanec še sam ne ve, koliko bi mu dal zraven, menda sta se nekaj menila za nek rabljen avto za 10k?
mu povem, da je to preveliko razvajanje - najbrž tako ne bo upošteval, ker je čisto mimo...


Najprej naj razmisli, če res nujno rabi avto. Če je npr. iz vukojebine, od koder do faksa ni javnega prevoza, potem verjetno ga. Samo za luksuz pa se strinjam, da ga naj kupi, ko bo našparal še več denarja...

2k je danes za avto zelo malo (čeprav tista honda ni napačna, če se gleda 2k budget, vendar je treba vedeti, da je avto star 20 let in se lahko zgodi, da bo čez leto ali 2 leti moral kupiti drug... shitbox)...

Meni se zdi razumno, da bi starši dali zraven max še enkrat toliko, ampak tudi 4k ni veliko za avto...

Moja filozofija bi bila, da naj tak mulc kupi avto star 5 let, vendar so cene danes takšne, da bo moral precej postrgati, da ga bo našel za 10k (če sploh?), ki bi moral zdržati 10-15 let, če bi ga kdo hotel gledati tako dolgo...

Najprej pa naj z mulcem poštudirajo, kje bo dobil denar za registracijo (ne bo poceni, ker še nima bonusa), vzdrževanje in, nenazadnje bencin. Meni se tukaj služba ne zdi nemogoče, to pač pomeni študentsko delo.

ReRMh ::

kolikor je zdaj znanec rekel, se zna zares zgoditi, da bo dobil mamino 10 let staro mazdo z dobrih 100k km, njej pa kupijo drug avto...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

tony1 ::

Tehnično zagotovo najboljša rešitev, vedno je bolje vzeti avto, ki ga poznaš kot pa nekaj iz oglasa...

mr_chai ::

ReRMh je izjavil:

kolikor je zdaj znanec rekel, se zna zares zgoditi, da bo dobil mamino 10 let staro mazdo z dobrih 100k km, njej pa kupijo drug avto...


Naj prej preveri koliko je rjavo podvozje. Drugace pa v redu.

zobnik ::

ReRMh je izjavil:

en znanec je nekaj spraševal, kakšen avto kupit mulcu, ki je ravno naredil izpit...
baje ima fantina sam ena 2k prihranjena...

znanec še sam ne ve, koliko bi mu dal zraven, menda sta se nekaj menila za nek rabljen avto za 10k?
mu povem, da je to preveliko razvajanje - najbrž tako ne bo upošteval, ker je čisto mimo...



Punto Grande od l.2006, citroen C4, kak golf 5, pa obvezno bencinar, ker z dizli znajo bit nor*stroški.

Ahim ::

ReRMh je izjavil:

en znanec je nekaj spraševal, kakšen avto kupit mulcu, ki je ravno naredil izpit...
baje ima fantina sam ena 2k prihranjena...

znanec še sam ne ve, koliko bi mu dal zraven, menda sta se nekaj menila za nek rabljen avto za 10k?
mu povem, da je to preveliko razvajanje - najbrž tako ne bo upošteval, ker je čisto mimo...

Vsak stars po svoje ... jaz bi bil vesel ce bi moj otrok nabral dva jurja, zraven bi primaknil se toliko (skupaj bi imel torej 4 jurje), kar se mi zdi smiseln znesek za nakup prvega avta. Potem obvezno en temeljit servis, sploh ce bi lahko odobil avto v druzinskem/prijateljskem krogu, da se ve kaj so z njim poceli.

10 jurjev je ze toliko za nek studentski avto, da ga ze moras malo bolj cuvat :)) Pa se slabo sporocilo se mi zdi da dejansko ti kupis vecino avta, mulc pa efektivno da samo za barvo in ozvocenje ... sem pa slisal tudi zgodbo o tem kako je nek ati pomahal svojemu fantinu s kljuci nove R 5ke (to je bilo v 90ih) ko je mulc dobil zadostno na popravcih in posledicno vendarle ni padel letnika.

hojnikb ::

zobnik je izjavil:

ReRMh je izjavil:

en znanec je nekaj spraševal, kakšen avto kupit mulcu, ki je ravno naredil izpit...
baje ima fantina sam ena 2k prihranjena...

znanec še sam ne ve, koliko bi mu dal zraven, menda sta se nekaj menila za nek rabljen avto za 10k?
mu povem, da je to preveliko razvajanje - najbrž tako ne bo upošteval, ker je čisto mimo...



Punto Grande od l.2006, citroen C4, kak golf 5, pa obvezno bencinar, ker z dizli znajo bit nor*stroški.


kaksni nori stroski no... Pa od teh nastetih noces nobenga v bencinski izvedbi..
#brezpodpisa

zobnik ::

Turbo cevi, jih je več, vsaka pride 30-50 evrov, potem dvomasni vztrajnik 800 evrov, turbina 600 evrov, kak egr, potem šobe in razno razni senzorji okol....še kak hladilnik interkulerja itd Res da ob pravem vzdrževanju zdrži tud 300000km+, ampak tle se govori o rabljenem avtu ko če še niso menjal bo pa treba prov hitr
Drugo ej če kupiš dizla starega 5-10 let in od nekoga ki ga je redno vzdrževalk vozil na dolge ceste
Tega bencinar nima, oz ima sam tist dobiš skoraj zastonj.

hojnikb ::

za gnojfa so cevi par 10€, egr 30, vztrajnik z sklopko par 100e, turbina 150... nič od tega te ne spufa, če si vsaj na minimalcu...
#brezpodpisa

KTr1sk ::

Če znaš kaj sam iskat dele najdeš tudi za ostale zname poceni, tukaj lahko pogledeš koliko kaj stane
https://www.daparto.de/
če pa iščeš kakšen rabljen del pa sem jaz veliko kupoval iz Litve
https://rrr.lt/
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto od 1000 do 2000 eur? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14212074 (4997) link_up
»

Menjat avto ali ne, kupil za -+2000 evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
716635 (3635) zobnik
»

Nakup avta - 2ic (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
675267 (3877) matobeli
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328733 (23960) Heavy

Več podobnih tem