» »

Fiat Bravo l.2007-2008

Fiat Bravo l.2007-2008

1
2
3 4

zobnik ::

seveda so 14 let in 1500-2000 evrov, to so iztrošeni.

Blinder ::

Jah, bo treba novega sanderota lpg kupit :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Valvoline ::

zobnik je izjavil:

seveda so 14 let in 1500-2000 evrov, to so iztrošeni.

Iztrosena je tebi betica ;) LOL
Za 2k komot dobis odlicno ohranjen avto letnik 2005-2010, pac ne bo nek prestizni voz bo pa avto tip top za vozit v naslednjih par let.

zobnik ::

ja pri 250 in 300.000km da bo še par let delal, sanjaj ti, če ma pa 150.000km ti pa lahko prodajo zavrtene kilometre

Valvoline ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Kilometre si seveda preveris na avtolog.

zobnik ::

tega že gledal, pa mamo že enga doma.

Valvoline ::

zobnik je izjavil:

tega že gledal, pa mamo že enga doma.

in, kaj mu manjka. top mini suvcek. Ti fordovi 1.6 16v so trpezne krave.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

sej točno tak je že doma

KAVINSKY ::

zobnik je izjavil:

ja pri 250 in 300.000km da bo še par let delal


Me spominjaš na tole anekdoto: Hotel bi hudo milfico, velike sise, kurva v postelji, 5 mišelin zvezdic v kuhinji, z uspešno kariero, katera ne sitnari če se ga nažgem z kolegi. Jaz sem pa majhen, debel, plešast in škrbast v ustih. Živim še pri starših.

Ti bi za jurja hotel avto z malo km, 10let star, brez rje, redno servisiran, vozi in tankaj. Tako pač ne gre.

a) Če hočeš mir si kupi eno novo Dacio na LPG, eko kredit - ne preplačaš skoraj nič obresti. Imaš mir za 10+ let.
b) Alternativno si kupiš nek 4-5 let star avto, kateri je izgubil pol cene glede na novega. Ima malo km in je bil servisiran pri pooblaščencu zaradi garancije. Tovarniške napake so bile odpravljene verjetno že v sklopu garancije.
c) kupiš nekaj za 4000€. Dobiš nekaj okoli 10 let starega, okoli 100.000km, bencinarja z nekaj opreme. Dnevno spremljaš oglase da dobiš kakšen dober deal po možnosti zaradi nakupa večjega avta ali smrti v družini.
d) kupiš staro kanto, par stotakov imaš na strani za neizbežna popravila. Še vedno se pelješ boljše kot v tvojem Cliotu brez klime.
e) še naprej se voziš v svoji predpotopni kanti in tolčeš po prsih koliko si privarčeval, ker si sam doma menjal radiator na avtu. Drugič. 2x letno odpiraš temo na slotehu kako so dragi rabljeni avti in rabljene zimske gume in kako si utrujen po par urah vožnje.

Kot pišeš ti je avto vir zaslužka. Prevažaš reči naokoli. Za 4 jurje dobiš 10 let starega bencinskega karavana, Korejca ali Japonca ali Čeha ali Forda. Vse ostalo so bolj ali manj fantazije.

GR2 ::

Za 2kEUR bi sedaj moral dobit 2011 letnik, to je dejstvo. Celo 7-8 let star avto se je včasih dobilo za tak denar, npr. jaz sem dobil P106 2000 leta 2008, Punto 2002 leta 2009. Pa še pri tem 7 let starem je vedno kaj crknilo, pol leta vkup ne vem če je delal.
Ampak dobro, očitno so drugi časi. Zdaj vidim da dobiš 2010-2011 letnik za 2000-2500.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

Utk ::

zobnik, meni res ni jasno kako se ti da zajebavat s tem. Praviš, da ti ne bi bil problem dat malo več za avto, pa nočeš, ampak zamisli se kolk časa zgubljaš s temi starimi garjami. Sej vsake pol leta kupuješ "novo" staro sranje, ga pol leta rihtaš, in potem začneš iskat "novega". Res nimaš pametnejšega dela?

facepalm ::

Jaz sem si omislil staro kanto za to korona obdobje, ker za lezat na parkingu je vsak avto dober. Dejansko pa komaj cakam, da se svet vrne v normalo in zacnem stancat nad 2kkm/m, da upravicim nakup novejsega vozila.
Avto sicer dela, je ok ohranjen. Poraba pod 5l dizla in je dokaj poskocen (240Nm).
So pa spet prisli tisti casi, ko je potrebno odpreti kovcek z orodjem in rihtat malenkosti. Nic takega.. je pa to izguba casa in obcasno kaksnega desetaka..
Pa mimogrede.. ko dam upalim vse 4 smernike, mi zadnja desna pozicija utripa obratno od smernika. Kje bi lahko zacel iskat napako? Al kar kupim novo luc?;)

Utk ::

Zakaj nisi takoj reku, da imaš renoja? Zadaj desno razkoplji luč in spucaj vse kontakte pa bo v redu, za en čas.

facepalm ::

Utk je izjavil:

Zakaj nisi takoj reku, da imaš renoja? Zadaj desno razkoplji luč in spucaj vse kontakte pa bo v redu, za en čas.

Blizu.. Peugeota 206 1.6hdi:)
Z renoji se nisem imel problemov z elektroniko

zobnik ::

za 2-300 evrov bi res moral dobit avto letnik 2010 in novejši...lan mi je ena ponujala fabijo l.2010 dizel za 2 čuka.
en mi je fabio dizl l.2006 ponujal za 900 evrov.

Ne vem kdo bo dal 2 jurja za l-2006...jest ne, drugi pa ne vem

GR2 je izjavil:

Za 2kEUR bi sedaj moral dobit 2011 letnik, to je dejstvo. Celo 7-8 let star avto se je včasih dobilo za tak denar, npr. jaz sem dobil P106 2000 leta 2008, Punto 2002 leta 2009. Pa še pri tem 7 let starem je vedno kaj crknilo, pol leta vkup ne vem če je delal.
Ampak dobro, očitno so drugi časi. Zdaj vidim da dobiš 2010-2011 letnik za 2000-2500.


ja točno tako

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

KAVINSKY ::

facepalm je izjavil:

Pa mimogrede.. ko dam upalim vse 4 smernike, mi zadnja desna pozicija utripa obratno od smernika. Kje bi lahko zacel iskat napako? Al kar kupim novo luc?;)


Odpri luč, pa vzemi in očisti vezje kjer so žarnice gor vpete. Verjetno ti je nekje voda pritekla in ti je korodiralo, da dela kratki stik. Preveri obe luči. Če se težava ponavlja vzemi multimeter pa preveri konektor zadnjih luči. Naprej pa mi zmanjka idej.

zobnik je izjavil:

ja točno tako


Višanje plač, višanje cen, inflacija, davki na CO2 emisije novih vozil... 1000EUR izpred 10 let ni več isto kot sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KAVINSKY ()

facepalm ::

KAVINSKY je izjavil:

facepalm je izjavil:

Pa mimogrede.. ko dam upalim vse 4 smernike, mi zadnja desna pozicija utripa obratno od smernika. Kje bi lahko zacel iskat napako? Al kar kupim novo luc?;)


Odpri luč, pa vzemi in očisti vezje kjer so žarnice gor vpete. Verjetno ti je nekje voda pritekla in ti je korodiralo, da dela kratki stik. Preveri obe luči. Če se težava ponavlja vzemi multimeter pa preveri konektor zadnjih luči. Naprej pa mi zmanjka idej.

Hvala, se bom lotil med vikendom.

zobnik ::

prej preglej še varovalke

facepalm ::

zobnik je izjavil:

prej preglej še varovalke

Kaj imajo varovalke pri padcu napetosti na eni pozicijski luci, v trenutku ko se vklopi smernik?

zobnik ::

men na cliotu ni delal lučka za tablco in ena parkirna, sm pol ugotovu da je varovalka šla...tista mala 10
drugač pa clio 2 neuničljiv stroj....razen podvozje.

Blinder ::

isto lahko reces za vsak drug avto
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

KAVINSKY ::

zobnik je izjavil:

drugač pa clio 2 neuničljiv stroj....razen podvozje.


zobnik je izjavil:

en avto bom rabil, ker cliota slovo vzema, motor spušča olje in glasen motor je, nekaj pač notri klenka....pozimi mi je 2x se zabil oddušk in je olje ven butno na tesnilih.


...

facepalm ::

Je pa ironicno, da bo za tak budget ravno clio najbolj racionalna izbira:)))
Jaz sem gledal za cliom/getzem, pa ni bilo pametne ponudbe in sem se nato odlocil za p206, ze ker je bil od znanca. Ce ne, ga ne bi nikoli kupoval.

zobnik ::

crknu ne bo tud če je postal motor mal glasen...pri 265000km ne moreš pričakovat da bo tak kot pri 50.000km.
Sam mislim da bo prej vse drugo razpadl predno bo motor dokončno crknu

Blinder ::

kdaj pa motor pri avtu dokoncno crkne?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

zobnik ::

crkuje postopoma, kompresija, avto slabše gre....vem sm enkrat takega vozil do konca, je plav kadil pa trokiral, sam dal se je še peljat domov.
drugač pa rado kak šponar gre pa useka skupaj in ugasne, al pa olja zmanjka, clio ma senzor in mi ob kontaktu napiše oil ok.

facepalm ::

zobnik je izjavil:

crkuje postopoma, kompresija, avto slabše gre....vem sm enkrat takega vozil do konca, je plav kadil pa trokiral, sam dal se je še peljat domov.
drugač pa rado kak šponar gre pa useka skupaj in ugasne, al pa olja zmanjka, clio ma senzor in mi ob kontaktu napiše oil ok.

Tisti "oil ok" je francoski prevod za "welcome". Nima veze z dejanskim nivojem olja:))

hojnikb ::

edina smiselna pot je vzet teh 2 jurja keša za polog in vzet sandero essential ecog. Dobiš ekokredit na 10 let in maš takšen avto bp 15+ let, mesečni strošek pa cca 80EUR.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mr_chai ::

Invictus je izjavil:

Blinder je izjavil:

Ja pa koliko bi ti rad dal za tak avto??? Poglej konkurenco takega letnika

In kaj pol? Prideš tja, pogledaš avto in butneš ceno. Po EUROTAXu najbrž njegove cene sploh ne vodijo več in je vreden tistih 500 EUR kot vsak 15 let star avto...


Butneš tako ceno ja in te prodajalec sam lepo odslovi. Ti si šel pa na uro gledat. ;)

In nekateri se zgražate nad starimi avti. Jst sm za drug avto vzel 17 let staro kišto z 200.000km, pa se ni z njo kaj dosti dobro delalo. Mal sm se sicer mogu naučit pošraufat, ampak do zdaj je vse tip top. Sploh ne vem, če bom še kdaj rabil mehanika. Začneš pri menjavi olja, filtrov, svečk, diskov, paken. Potem pa še mal večji projekt, menjava rok, končnikov, amortizerjev, stabilizatorjev. Seveda rabiš nekaj investirati v orodje, ampak se povrne.

Ni pa to za vsakega. Tak ki nima časa, pa naj si kupi novejši avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

mr_chai ::

Blinder je izjavil:

kdaj pa motor pri avtu dokoncno crkne?


nikoli, če je dovolj olja, ki kroži. ;)

Ma_en_tm ::

mr_chai je izjavil:

Blinder je izjavil:

kdaj pa motor pri avtu dokoncno crkne?


nikoli, če je dovolj olja, ki kroži. ;)



https://m.youtube.com/watch?v=zyejT4VPz...
Če imas Hondo, še olje ni potrebno ;)

zobnik ::

Pri 190.000km že uničen vztrajnik na golf 5 1.9 tdi 2007
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

"solidno ohranjen, malo se slisi vztrajnik
ostale informacije na"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

facepalm ::

zobnik je izjavil:

Pri 190.000km že uničen vztrajnik na golf 5 1.9 tdi 2007
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

"solidno ohranjen, malo se slisi vztrajnik
ostale informacije na"

Mestna voznja + sparanje na gorivu pusti posledice.

bobby ::

Da lahko še mene popluvate,.. menjal sem mojo Toyoto corollo karavan 2002 dizel 90km s 400kkm za avensis karavan 2007 126km z dejansko 225kkm za 3k eur,...
Pogoje, ki sem jih imel:
-nikoli več ne vzamem nikakršnega kredita za avto
-ko podrem zadnje sedeže, mora imeti vsaj toliko prostora kot avto do tistega dneva
-perferiram dizla zaradi dveh razlogov: všeč mi je stil možnje motorja predvsem njegovega navora in pa delam več kot 35kkm na leto
-klima
Let the commentary begin,.. Go,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

facepalm ::

bobby je izjavil:

Da lahko še mene popluvate,.. menjal sem mojo Toyoto corollo karavan 2002 dizel 90km s 400kkm za avensis karavan 2007 126km z dejansko 225kkm za 3k eur,...
Pogoje, ki sem jih imel:
-nikoli več ne vzamem nikakršnega kredita za avto
-ko podrem zadnje sedeže, mora imeti vsaj toliko prostora kot avto do tistega dneva
-perferiram dizla zaradi dveh razlogov: všeč mi je stil možnje motorja predvsem njegovega navora in pa delam več kot 35kkm na leto
-klima
Let the commentary begin,.. Go,...

Kaj bi clovek lahko sploh rekel cez Toyoto?
3k si doplacal al dobil cel avto za tak denar?

bobby ::

facepalm je izjavil:

bobby je izjavil:

Da lahko še mene popluvate,.. menjal sem mojo Toyoto corollo karavan 2002 dizel 90km s 400kkm za avensis karavan 2007 126km z dejansko 225kkm za 3k eur,...
Pogoje, ki sem jih imel:
-nikoli več ne vzamem nikakršnega kredita za avto
-ko podrem zadnje sedeže, mora imeti vsaj toliko prostora kot avto do tistega dneva
-perferiram dizla zaradi dveh razlogov: všeč mi je stil možnje motorja predvsem njegovega navora in pa delam več kot 35kkm na leto
-klima
Let the commentary begin,.. Go,...

Kaj bi clovek lahko sploh rekel cez Toyoto?
3k si doplacal al dobil cel avto za tak denar?


Pač po zgoraj napisanih komentarjih je avto letnik 2006-ish sam še za v kanto, ker je za pričakovat oh in sploh stroške. 3k je cena za vse skupaj.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

facepalm ::

bobby je izjavil:


Pač po zgoraj napisanih komentarjih je avto letnik 2006-ish sam še za v kanto, ker je za pričakovat oh in sploh stroške. 3k je cena za vse skupaj.

Vsak ima svoje mnenje in izkusnje.
Jaz sem za kanto l.2005 odstel 2200€ (nakup + sklopka/vztrajnik + servis). Ter me caka se 150€ stroskov. Je vreden toliko? Za vecino ne. Jaz pa mu zaupam dovolj, da bi si upal z njim prevoziti Evropo. Sicer bom z njim na izgubi, ker ga bom cez eno leto (ko se lockdowni po EU umirijo) senkal ali prodal za simbolicno ceno.
Se vedno izgubim manj, kot pa ce bi mi na parkingu stalo prejsnje vozilo.
Pac nekateri sodijo samo glede na lastno situacijo in potrebe.

zobnik ::

včeraj sm vidu ibizo l.2008 za 1500 evrov s plinom not, ampak predaleč, ene 120km v eno smer

dice7 ::

zobnik ::

tole sem danes gledal:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

prvi pogled spodnjega dela motorja me je odvrnil od nakupa (ne točno tega), absolutno prenizko, zaščita-motor le 10 cm od tal, s cliotom 2005 k je vsaj 20cm od tal pa še to če nasedem ma spodaj premo šele nato pride do poškodb spodnjega motorja.
Drugač pa mora bit udoben avto, clio bi se lahko pomojem skril proti bravi.
Mam skoraj asfalt do kmetje,. ampak grem 2x mesečno po eni cesti k slaba pa tud drugje po Slo niso ne vem kaj

KAVINSKY ::

Blinder ::

Kia Sorento, 1. generacija. Ni poceni, ampak je glih prav avto za zobnika.

https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

nejko8 ::

Jaz sem imel Fiat Bravota l. 2009 2.0 jtdm 121kw. Kupil sem takrat 3 leta starega s cca. 65k km za 7300€. Prodal sem ga l 2019 za 2500€, torej sem ga imel 7 let. Naredil sem 160k km. Zamenjal sem ga, ker ni bilo racionalno več vlagat denarja v avto za zamenjavo vztrajnika. Lahko rečem, da je bil razmeroma poceni avto za vzdrževat, še kar udoben in hiter. Boljši od francoskih avtov vendar slabši od nemških. Edino večje nenačrtovano popravilo je bilo menjava klima kompresorja, pa še to zgolj zaradi tega, ker mehanik ni pravočasno zamenjal jermena, posledično je ta počil in uničil klima kompresor. Motor je bil na koncu od zunaj že precej oljnat.
Na armaturi sta se sicer radi prižigali dve lučki - check engine v povezavi z lambda sondo in emisijami/sajami ter nizek pritisk olja v motorju - po navedbah mehanika zgolj zanič senzor, nič resnega, lambda sondo je pa spihal in je bilo nekaj časa OK. Včasih je avto delal regeneracijo DPF filtra v prostem teku in nabijal obrate :)
Osebno sem bil z avtom zadovoljen, mislim da je razmeroma robusten, sam roke, končniki, stabilizatorji ipd. je treba večkrat zamenjat.

hojnikb ::

KAVINSKY je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

edin smiseln nakup, če si na budgetu in hočeš avto za a-b, ne pa nekaj kar boš popravljal
#brezpodpisa

zobnik ::

nejko8 je izjavil:

Jaz sem imel Fiat Bravota l. 2009 2.0 jtdm 121kw. Kupil sem takrat 3 leta starega s cca. 65k km za 7300€. Prodal sem ga l 2019 za 2500€, torej sem ga imel 7 let. Naredil sem 160k km. Zamenjal sem ga, ker ni bilo racionalno več vlagat denarja v avto za zamenjavo vztrajnika. Lahko rečem, da je bil razmeroma poceni avto za vzdrževat, še kar udoben in hiter. Boljši od francoskih avtov vendar slabši od nemških. Edino večje nenačrtovano popravilo je bilo menjava klima kompresorja, pa še to zgolj zaradi tega, ker mehanik ni pravočasno zamenjal jermena, posledično je ta počil in uničil klima kompresor. Motor je bil na koncu od zunaj že precej oljnat.
Na armaturi sta se sicer radi prižigali dve lučki - check engine v povezavi z lambda sondo in emisijami/sajami ter nizek pritisk olja v motorju - po navedbah mehanika zgolj zanič senzor, nič resnega, lambda sondo je pa spihal in je bilo nekaj časa OK. Včasih je avto delal regeneracijo DPF filtra v prostem teku in nabijal obrate :)
Osebno sem bil z avtom zadovoljen, mislim da je razmeroma robusten, sam roke, končniki, stabilizatorji ipd. je treba večkrat zamenjat.


se vidi da so predragi avti, korona be*aki navijajo ceno, včeraj sem enga vprašal kje je možen ogled in po kateri uri nazaj mi odpiše po XX uri pa d aje zadnja cena....sej ga niti o tem nisem spraševal.

Blinder ::

Ce je zadnja cena je prav, da ti je to poudaril, tako je mogoce prisparal cas sebi in potencialnemu kupcu.
Vecina kupcev racuna na to, da se bo lahko dogovorila za nizjo ceno.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bobby ::

Vzami v zakup, da ima 10 klicev na dan, kjer je prvo vprasanje "kolk je zadnja cena" potem pa sele naprej in je dejansko skrajsal pogovor.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

SambaShare ::

Pa saj vidiš komentarje v temi. Nekdo postavi ceno 1900€, potem se pa najdejo taki ki bi ponudili 1000€. Me čudi da ima danes sploh še kdo živce prodajati avto.

zobnik ::

ena brava se je danes prodajala za 1600 evrov l.2007 tko da ciljam v tem cenovnem rangu za ta avto.

zobnik ::

Je reku zadnja cena 1700 evrov ahahaha
Me prav zanima kdo bo dal 1700 evrov.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto do 3k eur (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19314501 (9898) Erik39
»

Nakup avtomobila do 10000eur

Oddelek: Na cesti
485379 (3496) Raptor F16
»

Poraba 1.4 tdi VAG in zanesljivost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1419494 (6178) novaa
»

Poceni avto za 2k€ +- 500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9115119 (11667) krneki0001

Več podobnih tem