» »

Kdaj in kje kupiti grafično čim bolj ugodno ?

Kdaj in kje kupiti grafično čim bolj ugodno ?

Netrunner ::

Za mojo konfiguracijo je nekej anjoptimalnejša grafična 280x vendar ne rad kupujem rabljeno zato se odločam raje za nakup nove grafične in sicer modela RX 470 4gb katera je še najbližja performansu 280x.

No saj to nima toliko veze. Iščem najcenejšo opcijo in sicer če se le da pod 200€. Gledal sem na www.caseking.de kjer je sicer 200€ + 20€ poštnine in na mindfactory.de kjer je 180€ + poštnina

Kakorkoli ... moje osnovo vprašanje je kdaj se splača kupovati da bi dobil še kaj ceneje kot je redna cena ? ... glede na to da prihajajo prazniki ipd.. pa black friday če že ni bil ipd..

D3m ::

Kaj blazno nižji RX470 ne bo šla zaradi 1050Ti (ki ji ni konkurenca).

Tako, da samo še izbereš HIS ali PowerColor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

DarwiN je izjavil:

Na Mindstaru imaš dual fan za 190EUR, ampak moraš porihtat dostavo z MailBox.de. Dostava cirka 16EUR, skupaj ~206EUR.. Povrh tega pridobiš še Paypal opcijo plačila.


Ta varianta zna bit najboljša, če imaš kaj volje. ;)

Še Civilization VI dobiš zraven.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

smacker ::

Jaz bi se na tvojem mestu stegnil za rx480 4gb ali gtx1060 3gb. Ta mindstar akcija je super deal, če se ti da dostavo porihtat - ponudba žal velja samo za nemce.

Netrunner ::

hja ta mindstar akcija je kar mikavna...

sem se registriral na mailbox in dobil naslov. Zdaj dejansko naročim iz mindfactory na tisti naslov in potem oni prepošljejo na mojega. Kdaj se plača njihova dostava ?

chucki ::

Od mene boš kupil 280x :P, ko dobim svojo rx 480
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Netrunner ::

:) hvala za ponudbo vendar druge roke ne kupujem.

Sem pa gledal da ima mindfactory pošiljanje preko UPS za 20€ ... 4€ dražje kot oni mailbox, za tako majhno razliko se mi ne splača mailboxa uporabljat... Kaj kje piše da je ta deal samo za nemce? .. ne znam nemško in gugl prevede bolj tako tako :) .. mislim če naročim ta mindstar + 20€ poštnoine ups je to to .. ali velja samo če naročim na de naslov?

DarwiN ::

Zdaj dejansko naročim iz mindfactory na tisti naslov in potem oni prepošljejo na mojega.

Tako je.. Pri Mindfactory nakupu napišeš svoje ime, naslov za dostavo pa tale od MailBoxa.

Kdaj se plača njihova dostava ?

Te bodo obvestili, ko bo pošiljka prišla v njihovo skladišče.. In potem izbereš vrsto dostave in dobiš podatke za plačilo v svojem Mailbox accountu.

Ne vem.. Jaz sem doslej uporabljal CheaperAndMore za Anglijo, ampak ti so malo dražji.. Mailbox še nisem uporabil.

Poročaj kasneje, kako je šlo in koliko si dejansko plačal.. Gledam stroške in dostavo in nanese za 16-17€.

Kaj kje piše da je ta deal samo za nemce?

MindStar akcije so samo za Nemce.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Netrunner ::

hvala za info

DarwiN je izjavil:


MindStar akcije so samo za Nemce.


Na osnovi česa se pa to gleda ? ... jaz imam v mindfactory accountu naveden svoj pravi naslov, katerega bi seveda ob naročilu spremenil na mailbox. Bo to veljalo kot da sem nemec :) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

DarwiN ::

Bo to veljalo kot da sem nemec :) ?

Ja, moralo bi.. Sem enkrat testiral prav to varianto in sem prišel vse do zaključka postopka nakupa, vse do plačila s paypalom..

Poročaj. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Netrunner ::

zaenkrat se mi ustavi pri plačilu in google translate pravi:

POZOR! Imajo Mindstar izdelkov v košarici. Plačilo vnaprej ni mogoče tukaj.

Dostava pa se izbere:
Hermes Versand
Günstig und zuverlässig, von einem der beliebtesten Paketdienstleister Ihre Bestellung empfangen.
???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

DarwiN ::

POZOR! Imajo Mindstar izdelkov v košarici. Plačilo vnaprej ni mogoče tukaj.

To ti najbrž napiše, ker imaš izbran slovenski naslov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Netrunner ::

Naslov sem spremenil na nemškega ... ok naslov za račun je še slovenski :) bom probal še to zamenjat

Netrunner ::

Sem se registriral na novo z de naslovom tudi za račun in sedaj imam na izbiro plačila. Ne razumem pa dostave saj free sta samo


Hermes Versand an Paketshop - Paketshop auswählen
Bequem an einen Hermes Paketshop liefern lassen und innerhalb von 7 Tagen abholen.

in

Hermes Versand
Günstig und zuverlässig, von einem der beliebtesten Paketdienstleister Ihre Bestellung empfangen.

Izbral sem drugo možnost vendar nisem 100% če je to to saj na koncu pri pregledu mi gugl prevede "Dispatch: Hermes ladijski promet" ?? kaj pomeni:

Versandart: Hermes Versand
Bitte beachten Sie, dass eine Bestellung über Groß- und Kleinteile getrennt versendet wird und zu unterschiedlichen Zeitpunkten zugestellt werden kann.
Hinweis:
Bei Ihrer Bestellung ist eine Expresslieferung möglich.
Jetzt Versandart in Expresslieferung ändern >>

??

DarwiN ::

Hermes Versand ja... To bi moralo biti to..

Sem tudi sam poskusil sedaj kupit kot gost, torej brez da bi ustvaril nov račun..

Vse štima, pride do Paypal plačila.. Je pa še en dodatni haklc pri Mindstar akcijah, in sicer ni možnosti bančnega transferja. Ostane paypal, kjer pa imajo 1.9% provizije, kar v tem rpimeru znese 3.6EUR... Malenkost, ampak za naslednjič vemo. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Netrunner ::

Kako pa je kaj z uveljavjanjem garancije ? ...pač ker imaš račun na tvoje ime in na naslov od mailboxa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

DarwiN ::

To potem ne sme imet nobene veze.. Mindfactory proda ogroooooomno robe v Slovenijo.. Pač pošlješ nazaj (na njihove stroške, če se ne motim) in dobiš novo.

Sej ta posredniška dostava ni nič druga kot če bi bil na obisku pri babici v Nemčiji in bi si tja naročil, potem pa nesel kartico domov v Slovenijo in bi od tukaj uveljavljal garancijo..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Netrunner ::

koliko časa trajajo te mindstar akcije ?

DarwiN ::

Ta bo verjetno do večera danes oziroma jutri zjutraj.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Netrunner ::

Eh zdaj me pa plačilo jezi...

Sie haben eine Bestellung bei uns im Shop mit PayPal abgewickelt.
Leider hat PayPal die Transaktion storniert, dazu müssten Sie ebenfalls eine Benachrichtigung von PayPal erhalten haben. Wir bitten Sie darum das Problem mit PayPal zu beheben bevor Sie Ihre Bestellung erneut aufzugeben oder eine andere Zahlungsart zu wählen.
Die stornierte Bestellung wurde gelöscht, vielen Dank für Ihr Verständis.

OZZY ::

Mogoče je problem v tem, da imaš na paypalu en naslov. Samo naročilo pa bi se poslalo na naslov v DE..
Go with the flow.

Netrunner ::

pa ne bi to smelo bit

Netrunner ::

sem pisal na paypall support in dobim response v 24 urah ... pa bo splavala ta akcija po vodi...

tikitoki ::

Netrunner je izjavil:

:) hvala za ponudbo vendar druge roke ne kupujem.

Sem pa gledal da ima mindfactory pošiljanje preko UPS za 20€ ... 4€ dražje kot oni mailbox, za tako majhno razliko se mi ne splača mailboxa uporabljat... Kaj kje piše da je ta deal samo za nemce? .. ne znam nemško in gugl prevede bolj tako tako :) .. mislim če naročim ta mindstar + 20€ poštnoine ups je to to .. ali velja samo če naročim na de naslov?


Prihranis se pri davku, ker palcas nemskega in ne nasega visjega.

Netrunner ::

Sem v paypalu nastavil naslov od mailboxade pa glih tako ni šlo skozi ... nikjer nobene obrazložive kaj je narobe.

Ergo ::

tikitoki je izjavil:

Netrunner je izjavil:

:) hvala za ponudbo vendar druge roke ne kupujem.

Sem pa gledal da ima mindfactory pošiljanje preko UPS za 20€ ... 4€ dražje kot oni mailbox, za tako majhno razliko se mi ne splača mailboxa uporabljat... Kaj kje piše da je ta deal samo za nemce? .. ne znam nemško in gugl prevede bolj tako tako :) .. mislim če naročim ta mindstar + 20€ poštnoine ups je to to .. ali velja samo če naročim na de naslov?


Prihranis se pri davku, ker palcas nemskega in ne nasega visjega.


Če naročiš karkoli v Nemčiji plačaš tako ali tako njihov davek in ne našega.

Netrunner ::

Netrunner je izjavil:

Sem v paypalu nastavil naslov od mailboxade pa glih tako ni šlo skozi ... nikjer nobene obrazložive kaj je narobe.


ah naslov se spremeni država pa ostane Slovenia ... očitno je paypal vezan na državo in to verjetno mindfactory vidi in ne pusti plačat ... verjetno

DarwiN ::

Hmmm.. Moral bi še nekdo drug poskusit.. Potem bi dokončno vedeli.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

bluefish ::

Ergo je izjavil:

Če naročiš karkoli v Nemčiji plačaš tako ali tako njihov davek in ne našega.
Niti ne. Če trgovina v Sloveniji doseže določeno mejo prometa, mora zaračunati naš davek.

Netrunner ::

Kakorkoli akcija je ušla zaradi težav z plačilom. Vidim da za 10€ več obstaja ista grafična z enim ventilatorjem. klik .. to je verjetno boljši nakup kot kakšna 470 ?

Ergo ::

bluefish je izjavil:

Ergo je izjavil:

Če naročiš karkoli v Nemčiji plačaš tako ali tako njihov davek in ne našega.
Niti ne. Če trgovina v Sloveniji doseže določeno mejo prometa, mora zaračunati naš davek.

kako pa to zveš ali je to pač presenečenje ko dobiš mail da si nakazal premalo denarja?

bluefish ::

Vidiš v predračunu, ki je podlaga za plačilo. Lahko tudi že na sami strani trgovine ali v košarici, če trgovina določi cene glede na lokacijo dostopa oziroma si recimo prijavljen,...

dolenc ::

Netrunner je izjavil:

Kakorkoli akcija je ušla zaradi težav z plačilom. Vidim da za 10€ več obstaja ista grafična z enim ventilatorjem. klik .. to je verjetno boljši nakup kot kakšna 470 ?


Ma niti ne, se kar greje zadeva in z enim ventilatorjem bo zelo glasno pa še clocka ne bo držalo.

Netrunner ::

Se pravi raje vzamem eno 470 z dvema? Ali kakšno nvidio raje? ....nisem pristaš nobene znamke tako da mi je vseeno :)

Netrunner ::

Kaj rx 470 tudi mora imeti dva ventilatorja ali je eden dovolj. Iščem performance od 280x ... Če bo več potem cpu ne bo dohajal grafične. Moj x6 phenom 1090t je že malo v letih.

D3m ::

Ne rabiš dveh ventilatorjev. Dovolj je že eden.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dolenc ::

Kako to veš?

No videš.

hojnikb ::

sj maš throttling :)
#brezpodpisa

tikitoki ::

Ergo je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Netrunner je izjavil:

:) hvala za ponudbo vendar druge roke ne kupujem.

Sem pa gledal da ima mindfactory pošiljanje preko UPS za 20€ ... 4€ dražje kot oni mailbox, za tako majhno razliko se mi ne splača mailboxa uporabljat... Kaj kje piše da je ta deal samo za nemce? .. ne znam nemško in gugl prevede bolj tako tako :) .. mislim če naročim ta mindstar + 20€ poštnoine ups je to to .. ali velja samo če naročim na de naslov?


Prihranis se pri davku, ker palcas nemskega in ne nasega visjega.


Če naročiš karkoli v Nemčiji plačaš tako ali tako njihov davek in ne našega.


Kar cisto enostavno ne drzi.

Netrunner je izjavil:

Kakorkoli akcija je ušla zaradi težav z plačilom. Vidim da za 10€ več obstaja ista grafična z enim ventilatorjem. klik .. to je verjetno boljši nakup kot kakšna 470 ?


Pockaja na crni petek, do takrart si uredili mailbox v nemciji in placilo s kredistno kartico in izkoristi kaksno akcijo.

Netrunner je izjavil:

Se pravi raje vzamem eno 470 z dvema? Ali kakšno nvidio raje? ....nisem pristaš nobene znamke tako da mi je vseeno :)


Kupis RX 470. NVIDIA se splaca le v visjih razredih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Netrunner ::

tikitoki je izjavil:


Pockaja na crni petek, do takrart si uredili mailbox v nemciji in placilo s kredistno kartico in izkoristi kaksno akcijo.


Črni petek je ta petek kaj ne? ... zakaj pa bi potreboval v nemčiji mailbox, saj recimo mindfactory za 20€ pošilja tudi v Slovenijo ? .. ali so črni petek akcije samo za nemce ? ... mindstar akcija mi je že ušla ker nisem mogel plačati z paypalom kateri je vezan na Slovenijo.

D3m ::

Mindfactory pošlje v Slo za 20€ in jo dobiš hitro in se ne sekiraš z mailboxi in podobne, če ne kopuješ velikokrat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Netrunner ::

D3m je izjavil:

Mindfactory pošlje v Slo za 20€ in jo dobiš hitro in se ne sekiraš z mailboxi in podobne, če ne kopuješ velikokrat.


točno tako .. edino problem je če hočeš kaj kupiti v mindstar akciji


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733466093 (2735) darkolord
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30473040 (1782) issak
»

Izkušnje s trgovino computer universe (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
829179524 (2612) mtosev
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806387630 (54227) Nwanko
»

Tuje spletna trgovine ali grosisti ki dostavljajo v Slovenijo

Oddelek: Kaj kupiti
113381 (1970) Dr_M

Več podobnih tem