» »

In slovenci smo ugotovili da je skor 80 let stara igrača nevarna..

In slovenci smo ugotovili da je skor 80 let stara igrača nevarna..

||_^_|| ::

Tole se men zdi nekako..ameriško>:D Kretenizem prve klase.

andrej ::

opa. in potem bodo ugotovili, da so nevarna kolesa, ker se lahko otroci potolcejo:D V nepravih rokah je lahko vse nevarno - se list papirja.

perci ::

Če otrok zadevo komu vrže v glavo ali jo (bognedaj) celo poje, zna priti do resnih poškodb. Edino prav, da so zadevo umaknili iz prodaje.

perci ::

Da ne bo pomote: Hecam se.

andrej ::

no ja, saj jojo ni za 2 letne otroke, ki ne vejo kaj lahko pojejo in kaj ne. Ziher gori pise, da je samo za starejse. Vecji otroci pa ti lahko vrzejo v glavo kar solsko knjigo kar lahko pusti iste posledice. tako da...

andrej ::

jaz pa ne:D

noraguta ::

Mnja kamne bo tut treba prepuvedat.

||_^_|| ::

teli inšpektorji pri nas so res cvetke ni kej. Čist nč čudnega ne bi blo če bi se zgodilo to kar je andrej reku:)

pingec ::

pod sliko piše:Igrača je sestavljena iz žogice, ki je pritrjena na raztegljivo gumijasto vrvico, ta se lahko oprime ali lepi na kožo in razteza, ob morebitnem vrtenju okoli glave pa se lahko ovije tudi okoli otrokovega vratu.

zdej al so falli sliko in gre za tiste yo-yo-je iz gume ki se lepijo povsod in ga ma enga tudi moja sestrična al pa je opis napačen


edina slikca k sm jo najdu:
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

andrej ::

hm. zdaj sem se spomnil. Zelo nevarni so lahko tudi vibratorji in razne japonske kroglice. Takoj jih vzet iz prodaje.:D ;)

Gandalfar ::

ko sem bil se v osnovni soli je dejansko bil problem s klasicnimi jo-joti in so jih dejansko prepovedal..

Ko sem se pogovarjal s 'trsicam' je bila razlozitev, da sicer visja stopnja (7., 8. razred) zna to pravilno uporablja da pa mlajsi to menda uporabljajo kot 'orozje' oz. da se s tem tepejo/si to vrtijo v glavo in podobno in da je stvar dejansko nevarna..

Si ubistvu predstavljam ~10 letnike, ki imajo kos lesa na vrvici in to vrtijo naokoli .. ce to dobis v glavo pomojem da mora bit kr.. 'neprijetno' ..

andrej ::

drzi. vsaj v solah in podobnih ustanovah bi jih mogli prepovedat.

||_^_|| ::

Gandalfar: jasno da je ob takšni uporabi jojo nevaren. Sam, a niso škarje tut? Pa svinčnik?

Ziga Dolhar ::

V branje priporočam kakšen izvod revije VIP [... varstvo potrošnikov].

Saj ne pravim, da je kaj narobe, kaj glupega -- je pa dejansko marsikaj 'smešno'. :)

p.s.: moj najljubđi izvod je tisti, kjer so testirali otroške medvedke. Blazno veliko slik raztrganih medvedkov, potem takih, ki so bili obešeni za en uhelj in so imeli na eni nogi nameščeno utež ipd ...

Bo potrebno ustanovit zavod za varstvo igrač.
https://dolhar.si/

snow ::

> na raztegljivo gumijasto vrvico

Gumijasto, raztegljivo!? Pa to inšpektorji oz. mediji vedo kaj je to jojo?

> v primeru ovitja vrvice okrog vratu pa tudi nevarnost zadušitve.

Nevarnost zadušitve je lahko tudi kos oblačila, saj se ti lahko rokav zaveže okoli vratu. Oziroma prevelik zaužit kos blaga, v ustih tudi lahko povzroči zadušitev. Če je vrvica problem zadušitve, naj tudi prepovedo prodajo vrvic, saj je to vhodni material za izdelavo jojota. Pravzaprav je že vrvica sama lahko nevarna za zadušitev!

Da nebi omenjali da če otrok pade z glavo naprej v WC školjko se lahko utopi. Kaj pa to? :D

Ameros power res.

Aja ko smo glih pri američanih. Tisto oddajo sem gledal. Kako so nekateri ameriški otroci tako zelo pametni. Ko so nekaj tekmovali. Pa da končujejo univerze pri nevemkolkih letih. Zakaj se to samo v ameriki dogaja? (Tako pravijo.)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

Ziga Dolhar ::

The Smartest Kid in America.

Na koncu oddaje pa napis v stilu:

"Če bi se radi pojavili v oddaji The Smartest Kid in America, pokličite 0800 ..."

:)
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Pa najbrz tudi:

"Imena v tej oddaji so izmiljena, vsakrsna podobnost oddaje z resnicnostjo je zgolj nakljucna"

;>

BorisJ ::

kako se obvarovati vseh teh nevarnosti?:\

ubijte se - po smrti vam nihče več nič ne more>:D :D

Kaboom ::

tista slika na 24ur je napačna. tam so oni prikazali pravi jojo pod sliko je pa opis "novega".

v glavnem pri starem že moraš imet nekaj spretnosti da narediš kaj z njim, in da se vedno vrne po vrvici.
tanovi pa je gumijasta žogica na gumijasti vrvici ki se pač raztegne in vrne v prvotno stanje, torej zadevo "obvlada" kdorkoli.

in res, to je pa butast primer "varstva" potrošnikov... :\ plastična vrečka res ni igrača za otroka ipd ampak jo imamo vsi doma... v standup comedy showu sem enkrat poslušal šalo v stilu: zakaj bi izločali nevarne igrače in produkte? naj narava naredi svojo naravno selekcijo in preživijo samo pametni in sposobni >:D
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

snow ::

omfg. survival of the fittest.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

jamiroq ::

glede teh gumijastih raztegljivih "jojojev": v Italiji je bilo nekaj časa nazaj kar kažin (in so jih tudi prepovedali), ker so se radi razpočili, tista sljuz notri je pa baje fajn strupena...

_Mortal_ ::

Kaboom:>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

pingec ::

tocno to jst pravim una snov not pa je pr nas voda
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955685 (45532) Massacra
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922255 (20504) krneki0001
»

Komercialna storitev sledenja mobilnim telefonom že na voljo

Oddelek: Novice / Zasebnost
439662 (8251) poweroff

Napad psov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20114306 (10829) Tody
»

Kretenizem, oziroma kako EU postaja ZDA.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
594444 (3384) Gandalfar

Več podobnih tem