» »

Kretenizem, oziroma kako EU postaja ZDA..

Kretenizem, oziroma kako EU postaja ZDA..

1
2
»

Ziga Dolhar ::

Pa kljub vsemu ...

Zamislimo si lažno situacijo, da prepovedo vse konjičke nasplošno. Vse. Ne le onih vratolomno visokih >:D.

Kdo se bo najbolj bunil? Otroci? Pajade.

Trgovci. Pa saj jih ne gre krivit.

Torej ne govorimo o propadu kulture "zibanja", ampak o propadu kulture prodaje (žal tudi izdelave) dotičnekov.

Sicer pa ... 24ur.

Še vedno pa ne vem, kje je dejanski razlog za bunjenje. Izdelki pridejo in gredo.

Tudi kultura lesenih kaminov se ni obdržala.
https://dolhar.si/

Poldi112 ::

Uf, se enkrat, ker mi je nekako odgovor izginil.
Jaz sem se 20 let nazaj cist lepo zabaval na konjicku. Ampak to ni bistveno. Bistveno je, da dokler ni konkretnis stevilk, koliko je nesrec in smrti s konjickom, ne moremo tu utemeljevati upravicenosti prepovedi. Tudi tistih 250.000 nesrec ni od konjicka, ampak vseh. Tako da cist moja osebna predpostavka je, da se jih zelo zelo malo poskoduje ali celo ubije zaradi njega. Ampak je predpostavka. Verjetno je vecji problem zadusitev z malimi deli ali embalazo. In ce je za ta problem resitev opozorilo, a ne bi bilo bolj logicno tudi obvezno opozorilo za konjicka ? Mislim da je prepoved prodaje napacna odlocitev.

Vesoljc ::

točno tko... ta odločitev je na starših. če se bo moj froc hotu gugat, mu sam nardim konjička če je treba... bo pač nosu čelado pa je ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Gandalfar ::

Poldi112: koliko otrok pa ima danes se konjicka? Osebno ga nisem imel in ga nisem pogresal in odsotnost konjicka ni negativno vplivalo na moj osebnostni razvoj, ker ocitno izpolnjujem minimalne standarde druzbe v kateri zivimo.. :)

Posledicno je tudi v tisti cifri manj zrtev od konjickov, ker je v zadnjih letih prislo do upada le teh. Toda to se vedno ne pomeni, da so varni. Iz prodaje so recimo umaknili marsikaj od plisastih igrac, ki jih je otrok lahko raztrgal in se zadusil potem s polnilom do strupenih igrac..

Ce je znano, da obstaja velika verjetnost, da otrok pade iz tako visokega konjicka in se pri tem ubije, zakaj vseeno tvegat?

Naceloma starsem tudi vzamemo otroka, ce se izkaze, da zanj ne znajo skrbeti. Zakaj bi jim dovolili konjicka, ce vemo, da je izredno velika verjetnost, da se bo otrok poskodoval?

Vesoljc ::

pa smo spet pri statistiki...

@ gand
tuki ti dam prav, če res vemo za visoko verjetnost potencialne nevarnosti...

ehh.. že vidim, da bo treba za froca narest en okrogel gugalni konjič (tak kot uni enokolesni skuterji, ka jih lahk vidiš nek na zzz-ju) ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

undefined ::

Ni tukaj govora, kaj ste imel v svojem otroštvu pa kaj ne, ampak je govora o tem, kakšna bedarija je tale prepoved igrač! Kot bi reku sej jest tud ne vozm BMWja, zakaj bi ga ti? Ja zato, ker mi paše! Pismo pa ta slovenska fovšarija, se je res ne morte rešit, kajne? Dajte se vsaj malo poskušat zadržat na objektivni debati, ne pa "jest nism meu dude, tud ti je ne boš". :\

Poldi112 ::

Gandalfar

In po cem sklepas da konjickov ni veliko. Jaz poznam eno druzino, kjer ga otroci imajo (in ta ni moja)

In zakaj ni dovolj samo opozorilo, tako kot za ostale nevarne igrace ?

Ziga Dolhar ::

> In zakaj ni dovolj samo opozorilo, tako kot za ostale nevarne igrace ?

Dvomim, da je temu ravno tako in da v preteklosti še ni bilo nobene "prepovedane" igrače. Poldi112, takole poglej: se ti zdi racionalno, da na trg pride bilokak izdelek, končni potrošnik pa se sam povsem suvereno odloča, ali bo izdelek (igračo) kupil ali ne?

Saj bi ponudil analogijo s kakšnimi bolj neposredno nevarnimi zadevami, vendar se bojim, da bi mi očitali neprimernost primerjave, češ da gre za 'igrače'.
https://dolhar.si/

Poldi112 ::

Saj, jaz pa dvomim da je konjicek bolj nevaren od recimo Kinder jajcka, ki mislim da niti opozorila nima.

Gandalfar ::

Ima opozorilo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroga regulacija letalnikov v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23170327 (41806) JeBelaCesta
»

Darila (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110816 (9191) Pika na i
»

In slovenci smo ugotovili da je skor 80 let stara igrača nevarna..

Oddelek: Loža
222169 (1470) pingec

Več podobnih tem