» »

Na počitnice v Bolgarijo?

Na počitnice v Bolgarijo?

Rudi ::

Ja, zanima me če je kdo že mahnu na ta konc globusa. Predvsem kakšni prijatljski nasveti so dobrodošli v stilu kolk je pivo, za kok dnarja se da skoz pridet, kakšen prevoz si omislt ...

Vesoljc ::

bolgarija rulz!

smo bli tm, šli smo z vlakom (povratna karta do bolgarske meje, in pa tro-dnevne karte za bolgarijo in romunijo). bilo je pa čist noro, dva tedna alkoholizma :D. šli smo pa direkt do črnega morja, do varne in potem dol to nesebarja in burgasa. plaža je čist ok (tko kt španija). cene so zelo ugodne (pivo in kebab za 200 sit :) ), čiki,alko in hrana (torej najnujnejše) so res pocen...

potepal smo se pa čist na lastno roko, z busi,vlaki,taxiji (140km za 40 dem8-O ), mini busi itd... "stanoval" smo po kempih, kateri znajo bit tud zelo ugodni (kšni so tud dragi), pa tud kšno sobco se da dobit pocen (10-15 dem na osebo). tko na splošno je življenje res poceni...

na kaj morš pazit? sprjaznt se morš da te tm vsak hoče nategnt. in ne mislm samo na "navadne" osebke ampak tud na uradne osebe (cariniki, sprevodniki,itd...). tko pač tm je :)

kšne večje piz..rije nismo mel, so nas ene dvakrat nategnel pri menjavi dnarja (dnar morš menat samo v menjalnicah, resda je tečaj mal bolj švoh, ampak dobiš za ziher), okradel nas niso (smo zlo pazil na dokumente in dnar (torbice pod pasom rulz)), nam pa je vsak tretji ki je znau anglešk razložu nej se pazimo :)

še kej te zanima? :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Vesoljc ::

še to...
celotna tura je zgledala neka tkole:
- ljubljana
- budimpešta
- bukarešta
- constanta
- varna
- burgas
- nazaj v bukarešto
- brasov (romunija, rosjtni kraj grofa drakule)
- budapest
- lj

(mile, dej poprav če sem kej zablodu:D )

pot je trajala dobrih 15 dni, spiču sem pa okoli 800 dem...
pa nikol nism biu lačen ali dehidriran...
sem pa rabu en teden detoksikacije po "izletu"...

upam, da gremo še kdaj, preden se zadeva skomercializira...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Vesoljc ::

izraz "bogati klošarji" se nas je nekak prijel :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Rudi ::

Ej, vesoljec boljšega odgovora mi skor nebi mogu dat. Zame naj bi bla to prva ekspedicija v lastni režiji kam dlje, zato so take traparije še kako dobrodošle. Še posebej mi je všeč da zadeva ni do konca skomercjalizirana. Kolk časa nazaj ste pa to turo užgal, k 800 dem za dva tedna je pa mal bosa glede na to da vam dehidracija ni delala problemov.

Vesoljc ::

mislm da se je pisalo poletje 2001

karte za vlak so nas pršle okol 25k sit. štirje so pa bili (na začetko, na koncu pa pet:D ), tko da so se stroški precej delil.
30-50dem na osebo je šlo za razno "podkupovanje" uradnih oseb.

morš vedet, da je od 15 dni, biu "žur" 11 dni, ostalo smo preživeli na vlakih, ker vožnje je kr nekaj... (mislm da smo nardil okol 3k km)

800dem mal bosa? :) tko je blo

v varni (turistično mesto), je v lokalu s teraso, v centru mesta, biu "dober" pir 120 sit... el cheapo

uff, pa skor bi pozabu, prva stvar ki jo morš/morte narest ko pridete dol, je da probate mastiko 8-)

še to, če se potepaš tko po državi, morš met sabo neke dokaze kje si biu,spau itd... tko da ohrante vsa potrdila/račune iz kempov,sobc itd..
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

mile ::

JSt sm bil tud zravn :D

se moj navet. Ne splača se kupovat InterRaila za po bolgariji in romuniji, ker te hočjo povsod olupit za neko rezervacijo. prevoz je dol smešno pocen, tako da si kupte samo tranzicijsko karto do tam, potem pa kakor bo naneslo...

pa ne na ulci menat dnarja (to verjetno ves), ker so pregnani ko hudic.

Sabo sem imel 400 mark in je bilo glih prav za 14 dni dogajanja, pa daleč da bi kaj "sparal"

Mastika + kislo mleko pa itak rulz

Dobr se mejte

Rudi ::

Uf, zdej ste me pa čist "zrajcal"!!!

Sam še to okoli tranzicijske karte me podučte .
Kaj to sploh pomeni in kje se jih dobi Kako je pa okoli teh raznih slavni kartic za popuste pri nabavi karte za vlak Sam sem misliv da je InterReail ali pa Euro Domino najprimernejša varjanta za tako pot.

Hvala vama za vse napotke!

Vesoljc ::

tranzit = prehod?

uglavnem kupiš karto (povratno) do recimo mađarsko/bolgarske meje. od tem naprej se pa pač znajdeš.
karte smo nabavl pa pri... umm.. na glavni postaji v lj je en "servis", sam se zdele ne spomnim imena...
karte mislm da so ble glih euro domino, uglavnem če si sub 27 (orto) let lahk dobiš cenejše karte... lahko si daš tud narest to "youth" izkaznico, ki ti da nekaj popusta... pejt na postajo pa tem povpraši o detajlih...

z unimi rezervacijami je tkole: ko kupiš karto za vlak (v bolgariji) je to samo "karta" za vlak. če hočeš sedet na sedežu rabiš še rezervacijo. če je nimaš sta dve varjanti, ali stojiš(ležiš:\ ) ali pa kupiš rezervacijo na vlaku od sprevodnikov, ki te pa olupijo... unih 20dem dobesedno vtakne pred tabo v svoj žep. potrdilo,račun? yeah right...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

mile ::

nima veze al ti sedis al stojis
oni hočejo met "rezervacijo" -> cuzanje turistov , pa čeprav je čist prazn vlak.

skratka, ne kupovat inerraila za po vzhodnih državah, ker oni "ne poznajo" tega, ampak kup karto tam in te bo prislo ceneje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EuroTrip - Z vlakom po Evropi

Oddelek: Loža
126036 (5750) kr1ženska
»

Potovanje Birmingham-London

Oddelek: Loža
122059 (1615) londonTrip
»

Najceneje do Londona

Oddelek: Loža
4410133 (7621) innerspace
»

sprevodnik na vlaku, kaj že?

Oddelek: Loža
474228 (2730) budili
»

Adria vs. Ryanair - kateri je boljši?

Oddelek: Loža
374902 (4054) BigWhale

Več podobnih tem