» »

Menjava pnevmatik po 15. 11.

Menjava pnevmatik po 15. 11.

«
1
2 3

k--p ::

Če bi se peljali nekaj km po Lj na menjavo pnevmatik 16.11. (prej nisem dobil termina), bi si za to pot nabavili verige? So kontrole pogoste?

dj_uro ::

a ti to resno???
ne seri ga, možnost sicer obstaja, a je bolj verjetno, da boš na lotu zadel...
vw-klub.si

Scorpia ::

Kontrola je sam ves kako, imas sreco ali nimas. Prej vec srece imas ker policajev ni zadosti.
Sicer pa ne vem h kakemu vulkanizerju gres, da mores cakati. Imas lokalce v okolici lj, kjer takoj prides na vrsto...
////

Unknown_001 ::

A izven Ljubljane pa menjava ne pride v poštev? Ok če imaš tam zmenjeno hrambo razumem ampak če nimaš se pozanimaj v okolici, če je možno prej. Bodo pa zdaj vsi navalili in si ravno najbolj neugoden trenutek izbral. Jaz sem jih že prejšnji teden na vseh 3h avtih dal premenjat (oz. samo prešrafat ka mamo posebej felgo za letne in zimske). Pa ti povem da je kr bla gužva sam se je našel luft vmes za naše plehovje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

k--p ::

Izbran vulkanizer pride v poštev, ker imam že plačan kupon popustom + hramba je ugodna, termini pa so bili vsi zasedeni do 15. Če ne grem, sem na istem, kot če kupim verige. Verjetno vseeno boljše dati tistih 20 eu za verige, kot pa potencialno dobiti kazen 150EUR+.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

WarpedGone ::

Pozabi na kazen, sam ne it na menjavo ko bo že padal sneg.
Zbogom in hvala za vse ribe

Magic1 ::

Če ne bo 16. snežilo in boš imel zimske gume v avtu, zelo dvmomim da bo šlo kateremu policaju v nos.
Magic

djabi ::

A sam si jih ne moreš zamenjat?

radmannsdorf ::

djabi, nimajo vsi dvojnih platišč. k--p, pelji pa je :)

fikus_ ::

Bolj naj te skrbi, če bo tisti dan snežilo oz. bo sneg na cesti. Kazen, če nimaš zimske opreme je ~40€ če pa povzročiš nesrečo pa nekaj 100€.
20€ za verige pa tudi ni tako veliko. Pozimi nikoli ne veš kje jih boš rabil.

radmannsdorf ::

kazen je 120€ ali 500€+5 točk če nardiš pizdarijo.

Zheegec ::

Nisem še doživel kontrole gum, ko ni bilo snega še napovedanega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Furbo ::

k--p je izjavil:

Če bi se peljali nekaj km po Lj na menjavo pnevmatik 16.11. (prej nisem dobil termina), bi si za to pot nabavili verige? So kontrole pogoste?

Ne ga srat no, folk se po celo zimo fura z letnimi gumami.

Po 15. ne bo noben novinar več omenil zimskih gum, do naslednjega leta.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Floralys ::

Nabavi verige, mogoče ti kdaj pridejo prav + vsem zakonom ugodiš, če imaš na letnih 3mm profila

radmannsdorf ::

Letne morajo imeti vsaj 4mm + verige.
Zimske morajo imeti vsaj 3mm.

impre ::

radmannsdorf je izjavil:

Letne morajo imeti vsaj 4mm + verige.
Zimske morajo imeti vsaj 3mm.

3mm

...:TOMI:... ::

Verige so brezvezne.

Voziti je treba pocasi in se 99,9 % lastnikov vozil jih ne zna montirat ali jih montirajo prepozno (ko so ze zleteli s ceste na primer) ali pa jih imajo samo zaradi policajev, ker hocejo furat letne gume pozimi, ker bodo nekaj privarcevali.

S temi milimetri boste pa tudi toplo vodo odkrili. Obupni ste, da s takimi gumami vozite okoli.
Tomi

Osprey ::

Če na cesti ni zimskih razmer, policaji v prvem tednu po 15.11. praviloma samo opozarjajo.

Glugy ::

A policaji te pa ne bi mogl pospremt do vulkanizerja? Pač v stilu posebne vožnje za katero veljajo posebna pravila. Če je vnaprej dogovorjen ..a se to ne da?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

MIHAc27 ::

Ma ja... eni ste pa res takoj posrani. Še v časopisu je bilo, da so našli enga z 17 let starimi gumami. In je dobil samo lepo opozorilo.

Jaz sem bil na Vranskem par let nazaj januarja... mislim da edini z letnimi gumami. Odvozil vse isto kot ostali, pa sploh mlajši boste vedli, na kakšni podlagi se tam vozi po poligonu.

Sam dam ketne, ker jih imam še od prej. Če se z letnimi pozimi ne voziš dosti jih pač ne kupuj, tisti en dan boš pa že zvozil. Je pa res, da se pozimi izjemno malo vozim, če je sneg pa še manj.

P.s: Trenutno imam vseeno zimske.

Furbo ::

Glugy je izjavil:

A policaji te pa ne bi mogl pospremt do vulkanizerja? Pač v stilu posebne vožnje za katero veljajo posebna pravila. Če je vnaprej dogovorjen ..a se to ne da?

Saj ni Kennedy, samo še en izmed od mnogih z letnimi gumami za božjo voljo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

noraguta ::

Kup ketne. Včasih pridejo prav. Pa rokavice ne pozab. Menjaj pa ko prideš na vrsto.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

fikus_ ::

Radmansdorf, kazen za vozilo brez zimske opreme je točno 40€!

Glugy ::

Furbo je izjavil:

Glugy je izjavil:

A policaji te pa ne bi mogl pospremt do vulkanizerja? Pač v stilu posebne vožnje za katero veljajo posebna pravila. Če je vnaprej dogovorjen ..a se to ne da?

Saj ni Kennedy, samo še en izmed od mnogih z letnimi gumami za božjo voljo.


Kaj a je boljš da se vsak voznik skuša izognit kazni al da pač se zmen s policijo pa da se nardi stvar na čim bolj varn način?? To da je ena nesreča manj je pa ja bolj pomembno. Lahko preganjaš voznike lahk jim pa pomagaš da so tud sami bolj varni.
Zapisnik nesreče ne rata v parih minutah; on pa po vsej verjetnosti ne rab it daleč do svojega vulkanizerja.

Scorpia ::

MIHAc27 je izjavil:

Ma ja... eni ste pa res takoj posrani. Še v časopisu je bilo, da so našli enga z 17 let starimi gumami. In je dobil samo lepo opozorilo.

Jaz sem bil na Vranskem par let nazaj januarja... mislim da edini z letnimi gumami. Odvozil vse isto kot ostali, pa sploh mlajši boste vedli, na kakšni podlagi se tam vozi po poligonu.

Sam dam ketne, ker jih imam še od prej. Če se z letnimi pozimi ne voziš dosti jih pač ne kupuj, tisti en dan boš pa že zvozil. Je pa res, da se pozimi izjemno malo vozim, če je sneg pa še manj.

P.s: Trenutno imam vseeno zimske.


Dvomim, da si vse isto odvozil, na poligonu za sneg se ne ustavis isto kot z zimskimi. Edino ce ste zacetniski progam vozili, kjer vam niso pustili visje hitrosti.
////

noraguta ::

Po 15.11em je guma še zmer okrogla. Ob normalnih razmerah ne nucaš kordona policajev da te pospremjo do gumimajstra.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zk_eu ::

Joj. Ne komplicirajte. Sposodi si od nekoga verige in pojdi v LJ, če hočeš biti na "varni strani". Osebno sicer mislim, da bo moral imeti policaj izjemno slab dan, da ti bo z zimskimi gumami v prtljažniku napisal globo.

Jaz nikoli ne menjam pnevmatike na 15. 11. Letos bom izjemoma prej (v ponedeljek), ker se mi ravno tako poklopi, sicer pa sem se, dokler niso bile temperature konstantno pod 5*C, vozil do takrat z letnimi gumami. Še teden nazaj so bile temperature 15*C, zakaj bi jih uničeval?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

mancini ::

Jaz mislim da je kazen 40€,
če pa narediš zastoj zaradi neprimerne opreme pa je 500

zk_eu ::

Ja, če imaš neustrezno opremo, je globa 40€ oz. 20€ polovična.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Riff ::

nabav si letno zimske gume in je problem rešen

Miha 333 ::

MIHAc27 je izjavil:

Ma ja... eni ste pa res takoj posrani. Še v časopisu je bilo, da so našli enga z 17 let starimi gumami. In je dobil samo lepo opozorilo.

Največja dovoljena starost pnevmatik ni zakonsko predpisana. Ne trdim, da so stare gume v redu, ampak podlage za kaznovanje zaradi starosti pnevmatik ni.

negotiator ::

Boš moral imet res srečo, da ti preverijo.

Ne ga srat no, folk se po celo zimo fura z letnimi gumami.


A tako?
All easy problems have already been solved.

...:TOMI:... ::

Joj, kaksne bucke prodajate. "Pri 15 stopinjah unicujemo gume." Ja, res bos v parih dneh, ce so temerature tako visoke unicil gume. Deformiral jih bos, da ne bo ostalo nic vec profila za zimske dni, celo tako zelo bodo izrabljene, da se bodo videle ze plasti platna.

Saj ne, da ti bodo zimske gume prej propadle zaradi starosti, kot pa zaradi izrabljenosti.

Ne vem, zakaj je treba cakat na zadnji trenutek. Ce gres v zacetku novembra k vulkanizerju, je povsod prosto, vulkanizer si vzame cas, naredi v miru in dobro. Takrat, ko pa gume mnozicno dajejo gor, okoli 15. 11. je pa moznost za napake mnogo vecja in se cakat je treba v guzvi/v vrsri. Kdo bi vas razumel, da vam je to tako ljubo.
Tomi

GrimReaper ::

Riff je izjavil:

nabav si letno zimske gume in je problem rešen

Taka besedna zveza ne obstaja, reče se celoletne.
Sicer pa zdaj ko so dobre samo ene, lahko namesto celoletne rečeš preprosto nabavi si Michelin CrossClimate.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Furbo ::

negotiator je izjavil:

Boš moral imet res srečo, da ti preverijo.

Ne ga srat no, folk se po celo zimo fura z letnimi gumami.


A tako?

Ja tako, če ne verjameš, se pa sprehodi po kakem parkingu pred nakupovalnim centrom in glej v kaj drugega kot v telefon, pa se boš lahko sam prepričal.

Glugy je izjavil:

Furbo je izjavil:

Glugy je izjavil:

A policaji te pa ne bi mogl pospremt do vulkanizerja? Pač v stilu posebne vožnje za katero veljajo posebna pravila. Če je vnaprej dogovorjen ..a se to ne da?

Saj ni Kennedy, samo še en izmed od mnogih z letnimi gumami za božjo voljo.


Kaj a je boljš da se vsak voznik skuša izognit kazni al da pač se zmen s policijo pa da se nardi stvar na čim bolj varn način?? To da je ena nesreča manj je pa ja bolj pomembno. Lahko preganjaš voznike lahk jim pa pomagaš da so tud sami bolj varni.
Zapisnik nesreče ne rata v parih minutah; on pa po vsej verjetnosti ne rab it daleč do svojega vulkanizerja.

Zdaj govoriš, kot da se bo takoj zaletel s tistimi letnimi gumami, kar je neumnost.

Pa tudi če gre pred teboj policist z modrimi lučmi, se letne gume ne bodo obnašale zimsko, al kaj si predstavljaš, da bo prisotnost policaja spremenila?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

tomy5 ::

A se sam men zdi da marsikateri 20+ letnik dandanes rabi internet za gor pogledat kako se rit obriše ?

noraguta ::

tomy5 je izjavil:

A se sam men zdi da marsikateri 20+ letnik dandanes rabi internet za gor pogledat kako se rit obriše ?

Nisi sam..
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zk_eu ::

...:TOMI:... je izjavil:

Joj, kaksne bucke prodajate. "Pri 15 stopinjah unicujemo gume." Ja, res bos v parih dneh, ce so temerature tako visoke unicil gume. Deformiral jih bos, da ne bo ostalo nic vec profila za zimske dni, celo tako zelo bodo izrabljene, da se bodo videle ze plasti platna.

Saj ne, da ti bodo zimske gume prej propadle zaradi starosti, kot pa zaradi izrabljenosti.

Ne vem, zakaj je treba cakat na zadnji trenutek. Ce gres v zacetku novembra k vulkanizerju, je povsod prosto, vulkanizer si vzame cas, naredi v miru in dobro. Takrat, ko pa gume mnozicno dajejo gor, okoli 15. 11. je pa moznost za napake mnogo vecja in se cakat je treba v guzvi/v vrsri. Kdo bi vas razumel, da vam je to tako ljubo.


Nihče ni rekel, da se bodo deformirale ali izrabile. Še vsake sem do sedaj menjal zaradi starosti. Samo enostavno se mi zdi bedarija voziti pri 15*C z zimskimi gumami. Takih dni je tudi dosti proti koncu zimske sezone. Pa še letna pnevmatika se ob takšnih temperaturah bolje obnese ;).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Aston_11 ::

zk_eu je izjavil:

Samo enostavno se mi zdi bedarija voziti pri 15*C z zimskimi gumami. Takih dni je tudi dosti proti koncu zimske sezone. Pa še letna pnevmatika se ob takšnih temperaturah bolje obnese ;).
Še več pa je dni, ko je temperatura asfalta nižja od temperature zraka, gume pa ne menjaš kot čevljev. Google pravilno uporabljat, pa bo, drugače pa sledit zakonu, ki misli namesto vas.

zk_eu ::

Meni ste eni tukaj gor prav neverjetni :D, pa sploh debate zadnje dni.

Saj sledim, imam verige v prtljažniku in letne s +4 mm :D.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Aston_11 ::

zk_eu je izjavil:

Saj sledim, imam verige v prtljažniku in letne s +4 mm :D.
No, potem si zmagu.

theBill ::

Nabavi ene poceni ketne, jih dobiš za 15-20€, in jih voziš v prtljažniku do menjave. Najceneje jih dobiš v Leclercu ob akciji, znamke Hilfer, za 15€.

Sam vsako leto vozim z letnimi gumami dokler ni napovedan prvi sneg, ali dokler se temperature redno ne spuščajo pod ničlo in je zjutraj lahko poledica. Letos je prvič po nevemkoliko letih, da sem menjal pred 15.11., ker ne zgleda da se bo drastično otoplilo, možen je pa tudi kak sneg do nižin.

Seveda če pa misliš ketne dosti uporabljat kupi kaj boljšega od teh najbolj cheap z 9 mm členi, kakšna veriga Lesce z 12 mm členi.

konspirator ::

One plastične verige (Autosock) kdo uporablja ?
https://www.had.si/blog/2012/01/11/auto...

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

konspirator je izjavil:

One plastične verige (Autosock) kdo uporablja ?
https://www.had.si/blog/2012/01/11/auto...


To se hitr strga
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

gruntfürmich ::

konspirator je izjavil:

One plastične verige (Autosock) kdo uporablja ?
https://www.had.si/blog/2012/01/11/auto...

sem pred leti gledal kaj bi kupil za zimo, pa sem kr dosti gledal ta sox, in to ni nič drugega kot neka fora za po ravnem, ko ti letne gume na snegu zares zdrsavajo. sem pa dobil občutek da je to slabše kot dobre zimske gume.
tko da nisem preveliko pametoval in kupil ketne lesce. ampak za primerno višino člena pa so mi povedali v salonu, nisem si ga sam zamislil.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

krucymucy ::

...:TOMI:... je izjavil:

Verige so brezvezne.

Voziti je treba pocasi in se 99,9 % lastnikov vozil jih ne zna montirat ali jih montirajo prepozno (ko so ze zleteli s ceste na primer) ali pa jih imajo samo zaradi policajev, ker hocejo furat letne gume pozimi, ker bodo nekaj privarcevali.

S temi milimetri boste pa tudi toplo vodo odkrili. Obupni ste, da s takimi gumami vozite okoli.


Jaz imam verige samo zato, da zadostim zakonu.
Zimskih gum na avto ne mislim montirat, ker se s tem avtom po snegu in dezju ne vozim.
Pnevmatike so pa za po suhem povsem dobre tudi ce imajo manj kot milimeter profila, ali pa ce ga nimajo nic.

gruntfürmich ::

jst pa imam v sedanjem avtu verige vedno v avtu, čeprav menjam gume pred 15.11 in po 15.3., obojne gume v dobrem stanju...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mare2 ::

Krucimuci, isti si kot moj fotr. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

krucymucy ::

Mare2 je izjavil:

Krucimuci, isti si kot moj fotr. :)

Neumnost je menjati pnevmatike ce ni snega.
Dobre letne gume drzijo tudi ce je hladno, pa tudi po mokrem niso nic slabse.

Pred leti sem kupil stiri nove zimske gume novembra.
Konec januarja pa se dve, ker je obraba neprimerno visja kot na letnih.

gruntfürmich ::

in znova idioti slovenčki razpravljajo kako jim zimske gume trpijo ob tako lepem vremenu...

Mare2 je izjavil:

Krucimuci, isti si kot moj fotr. :)

mah, če sem vrgel 20k v avto in imam z njim vsako leto 3k stroškov, se 35€ pametnemu človeku vseeno ne zdi veliko... čeprav so skos zapakirane v prtljažniku 8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

menjava zimskih gum (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8516560 (12363) ...:TOMI:...
»

Zimske vs. poletne gume (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16833977 (28874) m0LN4r
»

Zimske gum poleti ??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23842050 (35769) oemdzi
»

gume nove letne ok? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13724237 (21603) krneki0001
»

Zimske gume poleti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11333101 (30242) SuperVeloce

Več podobnih tem