» »

8RDA in 8RDA3+ bios

8RDA in 8RDA3+ bios

rap3r ::

Zanima me če je kdo probu.
Mam 8rda z nforce 2 ultra 400 čipsetom. Zdej sm flashu plato z 8rda+ biosem in je use ql sam firewire morš izkolt.
Glede na to da sta biosa za 8rda in 8rda+ napisana za ne ultra čipset me zanima če je kdo probu flashat 8rda z 8rda3+ biosom k ma že v osnovi podporo za ultra čipset?:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Dr_M ::

jest mocno dvomim da bi to delalo. 8rda3+ ma namrec en PCI slot manj in bi se definitivno pojavil problemi.
drugac pa probi s standardnim postopkom za flashanje, sam ti verjetn ne bo pustil ker se bios ne ujema.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

rap3r ::

Ja že pr 8rda+ biosu mi ni pustu in sm mogu forc flashing uporabt.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

OwcA ::

@rap3r: mislim, da bi delalo (število PCI rež je postranskega pomena, ker so neaktivni vse dokler ni v njih razširitvene kartice), še posebaj, če imaš APIC vkljopljen. Ne vidim pa potrebe po takšnem flashu, saj tudi novejši BIOSi za 8RDA+ prepoznajo Ultro. Tako ali tako pa ni kakšnih bistvenih razlik (razen navijaškega potenciala, seve) med Ultra in ne-Ultra verzijo, če bi bil, bi si ne mogli privoščiti prehoda na novo verzijo brez nove ravizije PCBja.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

rap3r ::

Lej owca glih to je problem.
Da ta ultra men negre čez 220 tud če vdd dam na 2.0V pa mam use z vodo hlajen pa mosfete aktivno hlajene pa nevem kaj še use.
Fora je v tem da bartoni majo ful radi voltažo! In če dam voltažo na 2.0V ali više se mašina preprosto ugasne.
Te biosi za 8RDA so pa napisani za ultra in ne ultra! Tko da niso optimizirani za ultro...to mene mot mogla bi bit 2 biosa en za navadne in drug za ultro.
Pa še to če ne dela mi narediš hotswap biosa?:\
Če dela te pa pir častim:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

OwcA ::

@rap3r: hotswap ni problem, če boš rabil (iskreno upam, da ne) samo povej.
Še vseeno pa mislim, da ni nikakršnih optimizacij za Ultro, ker so pri EPoXu naredili tako "nepoazen" prestop. Če pa slučajno so, bi veljalo morda poskusiti z 8RDA+ rev 2.0, ki je takiso gotovo Ultra.
Ali ti BIOS za 8RDA+ prepozna zadevščino kot Ultra?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

rap3r ::

Un bios od 8rda+ mi nč več ne napiše ultra support!
Kje bi pa lahko dobu bios od rev 2.0?
Hotswap sm že delu, na morhovi plati ker sm neki probavu in sicer tole.
Na prejšni plati 8rda k je mela ne ultra čipset mi je najbolš delu bios 17.1.in sm probu flashat ta bios na to plato k ma ultro, in veš kaj se zgodi?
Plata se ne zbudi, sam debug kode C1 skoz pa skoz piska. Pol k sm flashu un bios k je zadni za 8rda je use delal.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

OwcA ::

Kje do BIOSa za 8RDA+ rev 2.0 ne vem, povprašaj po forumih, če ti ga je kdo pripravljen zvabiti iz CMOSa in poslati (EPoX uradno še ni izdal rev 2.0, čeprav jo nekateri že imajo). To, da ti ne prepozna Ultre je čudno, če boš še kaj poskušal z BIOSi za 8RDA+, priporočam 3609, ki je zelo dober za navijanje (izmed novejših gotovo najboljši, z 3117 pa ga ne morem neposredno primerjati, ker takrat še nisem imel vodnega hlajenja SPPja).
Morda bi bila bolj kot 8RDA3+ primerna okrnjena (ne +) verzija.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

HeiJack ::

Rap3r 16 nožico na Vreg čipu odrež pa Barton ne bo imel več težav s porabo nad 2V! men se je tud prej ugašal, zdej pa teh problemov ni!

OwcA ::

@HeiJack: bolj elegantna rešitev je dvig nožice in zaporedna vezava trimerja.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

rap3r ::

Sej ta 3609 bios mam zdej gor.
Neki mi povej večini folku dela ram twinmoss s bh5 čipi na 200 na cas2 večini dela zadeva na 220 tud na cas2.
Sam na moji plati pa če dam na 200 zadeva dela na timingih 2,5 4 4 8!!! Tko da summ bios da ga štopa.
Nemorjo bit kr taki taimingi!

Morda bi bila bolj kot 8RDA3+ primerna okrnjena (ne +) verzija.

Nevem kaj si pa s tem mislu?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Aha pol se to da rešt?
A mate mogoče kkšne slike al pa kej?
Pa owca bi ti to men naredu za kkšne par pirov al pa kkšno uslugo:D :\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

bosstjann ::

rap3r
ti rabš novo plato

men dela abit nf7-s rev. 2.0 bios 1.4
na 233 DC tajmingi 5 2 2 2 TwinMOS 3200

tko da lohka da je bios sam epox 8rda+ tut ne gre čez 220

vse zračno

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

@bosstjann: ti rabiš novo plato, meni gre 8RDA+ na 241 DC ;)

@rap3r:
Morda bi bila bolj kot 8RDA3+ primerna okrnjena (ne +) verzija.

S tem sem mislil, da če eksperimentriaš z BIOSi drugih plošč, bi veljalo poskusiti s to, ker je Ultra, drugače pa precej podbona tvoji (brez večine "bonbončkov").
Za mod bi se pa dalo zmenit, samo se bojim, da bom imel čas šele v drugem tednu julija.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

rap3r ::

Bostjan to vem use ja.
Sej itak v praksi ni take razlike.
Jz mam use z vodo hlajen ta ram k maš ti in nemorm čez 208 pridt tud če dam vdd na 2.0V
Itak da grejo te plate. Model k je dosegu fsb250 DC ma 8rda+!
Vem da je abitka bolš sam se mi neda menat, pravm sam da bi se pomoje use dal rešt z bisosm!
Ker čipset je isti k na nf7, mosfeti tud kondenzatorji so na moji plati celo iste firme, le unga dodatnega 12v napajanja nima in zato pomoje ni problem da nemorm čez 208!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

HeiJack ::

bosstjann ::

mene pa če dam vdd čez 1.6 v rata nestabilen zaradi zračnega

zdejl sm probu gre tut 240 DC sam proc se ne pusti pol tok navit

epox ma pa sošolc

aja počakte do 26.6. da se men tale PM neha

Zgodovina sprememb…

pele-on ::

OwcA:Kakšen ram pa maš??

OwcA ::

@guzman123: Kingstone HyperX, preizkuššeno delajo tudi na 250 2/3/37 pri 3,3V.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

rap3r ::

Bostjann kaj pol k bos koncou maturo?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

pele-on ::

Kok pa pol dosežeš v sisoft sandri??A lahko pošleš sliko.

bosstjann ::

spet gremo pod vodo

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930356 (16951) Jaffa
»

Epox prenehal s proizvodnjo 8RDA+ :(

Oddelek: Strojna oprema
262025 (1603) OwcA
»

EPOX 8RDA+ Ver. 2.0

Oddelek: Strojna oprema
18899 (783) Clemento
»

8RDA v Mlacomu

Oddelek: Strojna oprema
181036 (755) Clemento
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231781 (18608) OwcA

Več podobnih tem