» »

Google Pixel

Google Pixel

««
26 / 69
»»

skyline ::

MNML ma danes Black Friday akcijo, -50%.

kakob ::

samotest je izjavil:

Edina stvar na pixel 4a, ki me moti, je kako drsi.
Je kdo nasel nek ultra thin case, da to resuje?


dbrand mogoče.

skyline je izjavil:

MNML ma danes Black Friday akcijo, -50%.


Who?
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

skyline ::

Mavrik ::

samotest je izjavil:

Edina stvar na pixel 4a, ki me moti, je kako drsi.
Je kdo nasel nek ultra thin case, da to resuje?


MNML se je odlično obnesel na mojem 3a - zelo tanek sleeve je.
The truth is rarely pure and never simple.

GupeM ::

https://9to5google.com/2020/11/27/pixel...

Tole se pa že splača, če si Britanec.

OK.d ::

Kaj, če imaš dvojko dobiš 4a 5G za 235$8-O
LPOK.d

GupeM ::

Toliko ti odbijejo od cene za Pixel 4a 5G. Za Pixel 5 ti odbijejo samo 42 $.

fosil ::

Kdo ve kje se trenutno najugodneje dobi 4a? Jutri je cyber monday, so kje na vidiku kakšne akcije?
Seveda tako, da se da do njega priti tudi pri nas.
Tako je!

OK.d ::

Pixel 2 dobil še zadnji updejt, no zdaj je pa res že čas za novega.
LPOK.d

krho ::

Jest sem končno mojega 4a.. dobil iz eBaya.. Škatla odprta, telefon brez folije, pa kup "prstnih odtisov" zadaj na ohišju. Sicer pa tako pravijo "Unused" v bistvu so pa 14day return.. In človek jih ima spet nekaj na zalogi.. če bi ga še kdo za cca 330EUR
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

WODAK ::

krho je izjavil:

Jest sem končno mojega 4a.. dobil iz eBaya.. Škatla odprta, telefon brez folije, pa kup "prstnih odtisov" zadaj na ohišju. Sicer pa tako pravijo "Unused" v bistvu so pa 14day return.. In človek jih ima spet nekaj na zalogi.. če bi ga še kdo za cca 330EUR


a prodajaš ga za 330? jaz se zanimam! mail?
huh? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WODAK ()

krho ::

Ne isti prodajalec od katerega sem kupil jaz jih ima občasno po toliko. Ene 2 strani nazaj je link
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

WODAK ::

škoda :) nikjer ga ne najdem za takšno ceno....na saturnu in mediamarkt ne moreš naročit .... je tisti gumb za naročanje disable-an.....

a ima kdo še kakšno pametno ponudbo za do 350 EUR?

L.P.
huh? :)

mflj ::

WODAK je izjavil:

škoda :) nikjer ga ne najdem za takšno ceno....na saturnu in mediamarkt ne moreš naročit .... je tisti gumb za naročanje disable-an.....

a ima kdo še kakšno pametno ponudbo za do 350 EUR?

L.P.


Skoraj za 350 EUR: https://www.eglobalcentraleu.com/google...
Nimam pa izkušenj s to trgovino.

pulstar ::

mflj je izjavil:

WODAK je izjavil:

škoda :) nikjer ga ne najdem za takšno ceno....na saturnu in mediamarkt ne moreš naročit .... je tisti gumb za naročanje disable-an.....

a ima kdo še kakšno pametno ponudbo za do 350 EUR?

L.P.


Skoraj za 350 EUR: https://www.eglobalcentraleu.com/google...
Nimam pa izkušenj s to trgovino.


Pošiljajo iz EU lokacije? Carina in davek v nasprotnem povsem pokvarita zelo ugodno ceno...

acookook ::

WODAK je izjavil:

škoda :) nikjer ga ne najdem za takšno ceno....na saturnu in mediamarkt ne moreš naročit .... je tisti gumb za naročanje disable-an.....

a ima kdo še kakšno pametno ponudbo za do 350 EUR?

L.P.
Se kar pridružujem vprašanju. Me mika 4a 5g (samo 50€ več kot navaden 4a)
.

kriko1 ::

Jaz sem vzel na koncu 4a 5G zaradi baterije in mi ni zal.
Sploh se ne sekiram za polnjenje, ker mi ostaja cez 50% ob koncu dneva z mojo uporabo. Prejsnji Oneplus 6T tega ni zmogel.

OK.d ::

OK.d je izjavil:

Pixel 2 dobil še zadnji updejt, no zdaj je pa res že čas za novega.

Malo gledam primerjave procesorjev in kakšne velike razlike v zmogljivosti ni.
https://nanoreview.net/en/soc-compare/q...
LPOK.d

acookook ::

kriko1 je izjavil:

Jaz sem vzel na koncu 4a 5G zaradi baterije in mi ni zal.
Sploh se ne sekiram za polnjenje, ker mi ostaja cez 50% ob koncu dneva z mojo uporabo. Prejsnji Oneplus 6T tega ni zmogel.

Kje pa?
.

kriko1 ::

Na amazon.co.uk. Samo v opozorilo - cakam na se en Pixel 4A in ocitno so blokade iz anglije tudi za pakete, tako da ce se ti mudi raje vzami kje drugje. Nekdo bo ostal brez darila za bozic :/

acookook ::

Sile ni, bi pa nekaj decent za 300-400€+ptt,edino pixel 4a (5g) ustreza tem kriterijem.
.

Jazzie ::

Pixel 4a:
- A moram kaj narediti, da imam v okviru Google Photo neomejeno prostora za fotografije? Ker mi zdaj že načenja prostor, je pa res, da nisem imela nastavljeno na shranjevanje v visoki (in ne izvirni) kakovosti (je to vse, kar moram narediti)?
- A še komu meče dol wifi (za par sekund)? Nisem prepričana, če je problem v telefonu ali internetni povezavi, ampak pri prejšnjem telefonu se mi to ni dogajalo, tako da sumim na Pixel.
- Zaenkrat mi je najbolj moteča pozicija gumbov desni strani, s Huawei sem navajena obratno (da je power button spodaj, gumbi za glasnost pa nad njim). Sploh mi je katastrofa kombinacija power gumba in spodnjega gumba za zaslonski posnetek, popolnoma nepraktično. Je slučajno mogoče bližnjico za screenshot spremeniti?

Sicer pa sem s telefonom po 2 tednih uporabe zaenkrat zelo zadovoljna, edino sprednja kamera je res slaba. Ne bi to pričakovala od Pixla, čeprav za tako ceno verjetno ne moreš dobiti dveh dobrih fotoaparatov.

PrimozR ::

High quality je do 1. junija 2021 itak neomejen, ne glede na telefon. Pixli so imeli perk neomejenega shranjevanja v originalni ločljivosti.

Kakšen WiFi? En access point ali več njih?

Stvar navade... Jaz pritisnem z obema rokama, s palcem desne PWR gumb, s kazalcem leve volume down. Po drugi strani imaš pa na levi raven rob, ki ga lahko uporabiš za naslanjanje na površine, ali za fotkanje (da je ziher raven horizont) ali pa za uporabo libele, če npr. ravnaš sliko :)
Pa poglej s svetle strani, nimaš več krša od Huaweia :D

Aja, kaj je pa tako slabo na selfie kameri? Načeloma je ista kot na Pixel 5...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jazzie ::

Pač ko brskam po spletu (na Chromu) mi ne naloži strani, zatem izgine ikonca za WIFI, nato pa po par sekundah spet dela normalno. To se mi dogaja redno, večkrat na dan. Zaenkrat sem poskusila samo doma, ampak res dvomim, da je težava access pointu. Zato me zanima, če ima še kdo pri 4a podobno težavo.

Pa ne vem, mogoče je tudi stvar navade, ampak delati screenshot z dvema rokama je res zamudno. Je pa res da je tu dvojni klik na en gumb tu bližnjica za nekaj drugega.

Ti imaš 5ko? Na 4a se mi zdijo fotke s sprednje kamere zelo neostre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Jazzie ()

samotest ::

Jazzie je izjavil:

Pač ko brskam po spletu (na Chromu) mi ne naloži strani, zatem izgine ikonca za WIFI, nato pa po par sekundah spet dela normalno. To se mi dogaja redno, večkrat na dan. Zaenkrat sem poskusila samo doma, ampak res dvomim, da je težava access pointu. Zato me zanima, če ima še kdo pri 4a podobno težavo.

Pa ne vem, mogoče je tudi stvar navade, ampak delati screenshot z dvema rokama je res zamudno. Je pa res da je tu dvojni klik na en gumb tu bližnjica za nekaj drugega.

Ti imaš 5ko? Na 4a se mi zdijo fotke s sprednje kamere zelo neostre.


Nimam tezav z Wifi.

Screenshot lahko naredis tud tako, da potegnes s spodnjega roba pocas gor 2cm, da pokaze odprte aplikacije in je tam opcija 'Posnetek zaslona'.

GupeM ::

Kater telefon točno si prej imela? Mogoče prejšnji ni podpiral 5Ghz pasu, pa je bil signal zato boljši, sedaj pa ti podpira 5Ghz pas, pa je wifi hitrejši, ampak signal slabši.

PrimozR ::

Jazzie je izjavil:

Pač ko brskam po spletu (na Chromu) mi ne naloži strani, zatem izgine ikonca za WIFI, nato pa po par sekundah spet dela normalno. To se mi dogaja redno, večkrat na dan. Zaenkrat sem poskusila samo doma, ampak res dvomim, da je težava access pointu. Zato me zanima, če ima še kdo pri 4a podobno težavo.

Pa ne vem, mogoče je tudi stvar navade, ampak delati screenshot z dvema rokama je res zamudno. Je pa res da je tu dvojni klik na en gumb tu bližnjica za nekaj drugega.

Ti imaš 5ko? Na 4a se mi zdijo fotke s sprednje kamere zelo neostre.

Trojko. Sicer zelo izrazito ne delam selfijev, ampak nekih težav nisem opazil. Bolj sem želel reči, da takooooooo slab fotič ne more biti, če je tudi v pixlu 5? Bolj me je zanimalo, kje je težava. Lahko morda pošeraš kako fotko, da vidimo razliko? Da nimaš težav s HW-jem (torej defektna kamera).

Tole z WiFi-jem mi je znano s šihta, kjer telefon skače med AP-ji (so navadni, nimajo podpore za mesh protokol in nimajo hand-offa), navsezadnje tudi od doma (dva AP-ja), zato sem vprašal, če je lahko razlog tukaj. Lahko se tudi premikaš tako, da v bistvu izgubiš signal in ga mora vzpostaviti ponovno. Ampak če se ti to dogaja na isti lokaciji (če npr. sediš za mizo), če se ne dogaja na drugih napravah, itd., potem mora biti razlog nekje drugje.

Okej, screenshot lahko naredim tudi z eno roko, s kazalcem in sredincem :)
Ne sej, s tega vidika je nekoliko nerodno, na Nexus 4 (en gumb na vsaki strani) je bilo to lažje, ampak to je edina stvar, ki je problematična. Zdaj te verjetno to moti zaradi zahteve po spremembi navade. Pa morda specifika, če delaš veliko screenshotov?

pirlo ::

Jazzie je izjavil:

Pač ko brskam po spletu (na Chromu) mi ne naloži strani, zatem izgine ikonca za WIFI, nato pa po par sekundah spet dela normalno. To se mi dogaja redno, večkrat na dan. Zaenkrat sem poskusila samo doma, ampak res dvomim, da je težava access pointu. Zato me zanima, če ima še kdo pri 4a podobno težavo.

Pa ne vem, mogoče je tudi stvar navade, ampak delati screenshot z dvema rokama je res zamudno. Je pa res da je tu dvojni klik na en gumb tu bližnjica za nekaj drugega.

Ti imaš 5ko? Na 4a se mi zdijo fotke s sprednje kamere zelo neostre.

To s chroneom je klasični problem, ne samo na 4a. Meni tudi vsake toliko ne prikaže strani. Zaprem app (home gesture) in odprem nazaj pa je stran prikazana.
Zadnje čase uporabljam firefox focus za brskanje, chrome še samo za strani kjer imam shranjena gesla.

Jazzie ::

samotest je izjavil:

Nimam tezav z Wifi.

Screenshot lahko naredis tud tako, da potegnes s spodnjega roba pocas gor 2cm, da pokaze odprte aplikacije in je tam opcija 'Posnetek zaslona'.

A, super, hvala za namig!

pirlo je izjavil:

To s chroneom je klasični problem, ne samo na 4a. Meni tudi vsake toliko ne prikaže strani. Zaprem app (home gesture) in odprem nazaj pa je stran prikazana.
Zadnje čase uporabljam firefox focus za brskanje, chrome še samo za strani kjer imam shranjena gesla.

Hmm, mogoče je pa to to, na prejšnjem telefonu (Honor 8) sem namreč uporabljala Opero.

vilonja ::

Kje se pa trenutno sploh da kupiti pixel 4a in da je cena zmerna?

acookook ::

Če maš sorodnike/znance v Nemčiji prek Saturna oz. Media Markt, za 50€ več celo 5G varianto.
.

acookook ::

Ok, I give up.....je 4a 5g vreden 570€, kot ga majo pri komdata al je kje v Slo še cenejši?

Jazzie ::

Evo, očitno nisem edina s tem wifi problemom: https://support.google.com/pixelphone/t...

0.o

mflj ::

pulstar je izjavil:

mflj je izjavil:

WODAK je izjavil:

škoda :) nikjer ga ne najdem za takšno ceno....na saturnu in mediamarkt ne moreš naročit .... je tisti gumb za naročanje disable-an.....

a ima kdo še kakšno pametno ponudbo za do 350 EUR?

L.P.


Skoraj za 350 EUR: https://www.eglobalcentraleu.com/google...
Nimam pa izkušenj s to trgovino.


Pošiljajo iz EU lokacije? Carina in davek v nasprotnem povsem pokvarita zelo ugodno ceno...


Da, po informacijah iz drugih tem na tem forumu, naj bi se pri naročilu iz te strani, izdelki odpošiljali iz EU skladišča.
Samo še danes je pri njih na voljo akcija 5% popust na vse izdelke ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mflj ()

PrimozR ::

acookook je izjavil:

Ok, I give up.....je 4a 5g vreden 570€, kot ga majo pri komdata al je kje v Slo še cenejši?

Pomojem ni šans. Procesor je se mi zdi da celo počasnejši od procesorja v Pixel 3, telefon je bil pa dolgo 600 €. S tem da govorimo o IP-rated telefonu z ALU in steklenim ohišjem, ki ima wireless charging, itd., torej o 'premium' telefonu.

acookook ::

Pa je vreden 4a 5g512EUR +20EUR poštnine vzeti preko computeruniverse, al naj vzamem navadno 4a za 409EUR+poštnina?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()

sekvap ::

imo se ne splača dat 100€več za 5g. Mislim da ne bo nobene opazne razlike za uporabnike med 4g in 5g.

acookook ::

ma 5g model je malo oskubljena 5ka, zato ta dilema.

OK.d ::

LPOK.d

WaterBoy ::

Zravo

Sam imam P2 in pri androidu 11 če držim tipko za odkleniti ne vidim gpay katrice.

https://support.google.com/pixelphone/a...

Gpay mi deluje normalno.
Po navodilih tudi nimam tega v nastavitvah:
Open your Settings app.
Tap System and then Gestures and then Cards & passes.
Turn Cards & passes on or off.

Če ima kdo novejšega pixla me zanima če ima to omogočeno

Hvala

PrimozR ::

A Pixel 2 ima Android 11? Piše na linku da je zahteva...

Sicer nimam nameščenega Google Pay, kar si mislim da vpliva, ampak nimam Cards & Passes v gesture meniju na trojki.

Aja, FYI, Google je nedavno updejtal Pay app...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

WaterBoy ::

Imam Android 11 ja na telefonu.

Predvidevam da nimamo tega še, ker slovenija še ni na seznamu podprtih držav za GPay, ampak deluje pa vseeno

PrimozR ::

Bi sklepal podobno, ja...

jnovak ::

acookook je izjavil:

Pa je vreden 4a 5g512EUR +20EUR poštnine vzeti preko computeruniverse, al naj vzamem navadno 4a za 409EUR+poštnina?
Lahko ti povem kako sem se sam odločal (imam 4a)
- velikost telefona; 4a 5g mi je prevelik; trenutni 4a je ok, ne bi me nič motilo, tudi če bi bil še malo manjši
- dodatna širokokotna kamera? to ne precej mikalo, ampak Google se tu res ni potrudil + že tako imajo (pre)star hw za kamere
- 5g? Brez veze v SLO. Trenutno samo Telekom podpira in pokritost je med 25-30 % (po njihovih podatkih). Torej moraš biti pri Telekomu (pa možno da je še dražja naročnina, če želiš 5g)
- boljši HW? sem več testov pogledal in pri določenih je bil 4a celo hitrejši od 5. Ja, na papirju imata 5 ter 4a 5g boljši je, ampak določen del gre za podporo 5g

Moja dilema je bila bolj med 4a in 5 (več rama, wireless charging, IP rating, baterija, wide kamera).
Ampak ker sta glavni kameri enaki + wide ni nič posebnega ... Plus itak še nekaj časa ne bo kakih potovanj (zakaj le), sem se odločil za 4a.
Tudi če čez eno leto vzamem kaj novejšega (če Google končno da nove senzorje za kamero), lahko kdo od domačih uporabi 4a ... ali jo pa prodam in ne bom izgubil veliko.

Da se vrnem na vpr 4a ali 4a 5g - pomoje je glavno vprašanje koliko velik telefon želiš. Ostale razlike med njima niso omembe vredne.

vilonja ::

https://www.mediamarkt.de/de/product/_g...

Z mediamarkta se ne da naročiti v slovenijo? Ker na computer universe je pixel 4a 70 eur drazji.

flyby ::

jaz sem p4a naročil iz saturn.de (cena na nekaj tednov pade na 320 EUR), naročil na cheaperandmore nemški naslov, od tam pa na dom.
pri cheaperandmore so mi zaračunali 10 eur.

acookook ::

Kdaj si naročil?

vilonja ::

Kako je pa z garancijo, če moraš telefon poslati nazaj?

flyby ::

Naročil sem 7.12., v rokah sem ga imel 16.12.
Garancija? bom reševal sproti, če bo potrebno :)

acookook ::

Se pravi podatke dam svoje potem pa samo naslov od CM al tam kar piše za vor/nach name (x4u-cheaper and more)? ter plačam prek paypala?
««
26 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32150510 (1880) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889742 (6618) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146377 (2637) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410123 (7134) blackbfm

Več podobnih tem