» »

Google Pixel

Google Pixel

««
41 / 70
»»

acookook ::

Očitno je to z banking appi nek pixel specific problem, ki ga je Samsung (S22, A13 beta) rešil. Makedonski Nlb Pay dela sicer bp (nisem prijavljen). Bom pozneje preveril tle https://app.webadb.com/logcat
.

Zoro3 ::

Sam sem poslal vprašanje na telemach, če se je možno povezati na 5G...in sem dobil v sporočilo:
"Pozdravljeni,
hvala, ker ste stopili v stik z nami.
Seznam aparatov, ki omogočajo 5G si lahko ogledate tukaj: https://telemach.si/mobilna/5g .
V primeru dodatnih vprašanj smo tukaj za vas.
Prijazen pozdrav"

zgleda, da sami ne vejo, če dela ali ne. :)

OK.d ::

Itak da ne dela, sami si pa ne upajo priznati, da so se za...i z "kao" 5g telefonom, tako da se jim počasi že nabira prah na njih zaradi zasoljene cene.
LPOK.d

sinalko ::

Zoro3 je izjavil:

Sam sem poslal vprašanje na telemach, če se je možno povezati na 5G...in sem dobil v sporočilo:
"Pozdravljeni,
hvala, ker ste stopili v stik z nami.
Seznam aparatov, ki omogočajo 5G si lahko ogledate tukaj: https://telemach.si/mobilna/5g .
V primeru dodatnih vprašanj smo tukaj za vas.
Prijazen pozdrav"

zgleda, da sami ne vejo, če dela ali ne. :)


Pokritost z 5G signalom je še vedno tako slaba in omejena, da 5G telefon cel čas preklaplja med 4G in 5G. Posledično se zelo pozna na porabi baterije. Zato jaz imam 5G izklopljen in kar lepo uporabljam 4G. Pa tudi v hitrosti ni neke opazne razlike. V številkah seveda so razlike, ampak jih ne občutiš pri normalni uporabi.

acookook ::

Evo, ravno cuknil dol update za NLB Pay. Na 4a 5g Android 13 sedaj ne crasha več.
.

blackbird42 ::

Tud pri meni na Pixel 6 je sedaj videti ok.
Ja, je bilo treba še enkrat kartice dodat. Pa v trgovini je treba še probat plačat s telefonom :)

OK.d ::

acookook je izjavil:

Evo, ravno cuknil dol update za NLB Pay. Na 4a 5g Android 13 sedaj ne crasha več.

Kako se kaj drži baterija na 13?
Kakšni bugi?
LPOK.d

TheBlueOne ::

Pri nas na Pixel 6 13ica deluje super.

acookook ::

Moral sem dodat kartico. Za druge stvari pa ne vem.
.

Jazzie ::

acookook je izjavil:

Evo, ravno cuknil dol update za NLB Pay. Na 4a 5g Android 13 sedaj ne crasha več.


Aleluja. Kako pa ste dodali kartice? Jaz grem na Kartice in pregledi, kliknem + in izberem kartico, ki je že tam, kliknem Potrdi za dodati kartico, a mi potem javi napako.

blackbird42 ::

Točno tako kot si napisal .. s tem da meni ni javil nobene napake

Rok51 ::

Pozdrajeni. Ženski sem kupil pixel 6 pro in po dveh tednih je imela težave s telefonom v smislu da je noben ni moral dobiti na telefon. Dobivala je samo sporočila o neodgovorjenih klicih. Telefon smo poslali na servis in ker težave niso odpravili smo dobili bov telefon. Ta pa po dveh dneh dela popolnoma isto. Je mogoče težava pri naših operaterjih. Klical sem že telemach in mi je na techsupporru gledal zapore klicev in baje nima ničesar narobe. Tako da več ne vem kaj še naj.
Bilo kake informacije oz. Izkušnje bi bile dobrodošle .
Hvala
Lp

Jazzie ::

blackbird42 je izjavil:

Točno tako kot si napisal .. s tem da meni ni javil nobene napake

Sem nazadnje odstranila aplikacijo in ponovno naložila, in je zdaj OK.

damjankov ::

Pozdravljeni,

Ima kdo Pixel 6a in mu dela 5G/VoLTE/VoWIFI pri katerem slovenskem operaterju? V preteklosti sem imel Pixel 5 in ni bilo nic od tega..
Glede na to, da je Slovenija "unsupported" country, je verjetno malo moznosti, da se bo kaj spremenilo?
Resitev naj bi obstajalo, samo ce rootas telefon (XDA Dev forum).

GupeM ::

Rok51 je izjavil:

Pozdrajeni. Ženski sem kupil pixel 6 pro in po dveh tednih je imela težave s telefonom v smislu da je noben ni moral dobiti na telefon. Dobivala je samo sporočila o neodgovorjenih klicih. Telefon smo poslali na servis in ker težave niso odpravili smo dobili bov telefon. Ta pa po dveh dneh dela popolnoma isto. Je mogoče težava pri naših operaterjih. Klical sem že telemach in mi je na techsupporru gledal zapore klicev in baje nima ničesar narobe. Tako da več ne vem kaj še naj.
Bilo kake informacije oz. Izkušnje bi bile dobrodošle .
Hvala
Lp

Poskusi z izklopom 5G.

OK.d ::

damjankov je izjavil:

Pozdravljeni,

Ima kdo Pixel 6a in mu dela 5G/VoLTE/VoWIFI pri katerem slovenskem operaterju? V preteklosti sem imel Pixel 5 in ni bilo nic od tega..
Glede na to, da je Slovenija "unsupported" country, je verjetno malo moznosti, da se bo kaj spremenilo?
Resitev naj bi obstajalo, samo ce rootas telefon (XDA Dev forum).

Kot si si sam odgovoril, root je rešitev.
Na Pixlih uradno ne boš videl v Sloveniji 5G-ja.
LPOK.d

acookook ::

OK.d je izjavil:

acookook je izjavil:

Evo, ravno cuknil dol update za NLB Pay. Na 4a 5g Android 13 sedaj ne crasha več.

Kako se kaj drži baterija na 13?
Kakšni bugi?

nekih deal breaking bugov ni, je pa baterija trash....v prihodnjih tednih bom naredil reset fona....v bistvu rabim samo avtentikatorje spravit na varno...Kako točno? (MS in googlov avtentikator)
.

Excavator ::

Je kdo nabavil Pixel Buds Pro? Očitno so jih dobili tudi naši dobavitelji https://www.enaa.com/slusalke/google-pi...

GupeM ::

acookook je izjavil:


nekih deal breaking bugov ni, je pa baterija trash....v prihodnjih tednih bom naredil reset fona....v bistvu rabim samo avtentikatorje spravit na varno...Kako točno? (MS in googlov avtentikator)

Z googlovega klikneš desno zgoraj na tri pikice, izbereš transfer accounts in nato export accounts. Pustiš vse kljukice, katere bi rad prenesel in klikneš next. To ti zgenerira QR kodo, ki jo nekam shraniš. Po resetu to kodo poskeniras s transfer accounts in nato import accounts. To QR kodo je itak pametno imeti nekje sprintano, če recimo izgubiš ali razbiješ telefon, ali če ti crkne. Ali pa jo poskeniraš še na backup napravi, če jo imaš.

Microsoft ti pa lahko zadevo sinhronizira v cloud, lahko pa tudi ročno s tremi pikicami desno zgoraj, settings, nato pa čisto spodaj export verified IDs. Ampak za MS še nisem testiral.

OK.d ::

Kaj si to mislil z googlovega desno zgoraj - kje je to?
LPOK.d

GupeM ::

OK.d ::

Hvala
LPOK.d

OK.d ::

OK.d je izjavil:

Hvala

p.s. Kaj je boljše če imaš shranjenih veliko gesel na računu tole ali 2-step verification?
LPOK.d

Jazzie ::

acookook je izjavil:

OK.d je izjavil:

acookook je izjavil:

Evo, ravno cuknil dol update za NLB Pay. Na 4a 5g Android 13 sedaj ne crasha več.

Kako se kaj drži baterija na 13?
Kakšni bugi?

nekih deal breaking bugov ni, je pa baterija trash....v prihodnjih tednih bom naredil reset fona....v bistvu rabim samo avtentikatorje spravit na varno...Kako točno? (MS in googlov avtentikator)


Se strinjam glede baterije. Prej niti nisem nujno polnila vsak dan, zdaj pa celo večkrat na dan. Pa nimam nobenih novih aplikacij ali karkoli.

Največji bug, ki sem ga sama opazila, je šum ob klicih preko navadnih (ne brezžičnih) slušalk. To naj bi bilo z včerajšnjim updatom odpravljeno (nisem še sprobala). Drugače mi pa zadnje čase "šteka" tudi kamera.

PrimozR ::

OK.d je izjavil:

OK.d je izjavil:

Hvala

p.s. Kaj je boljše če imaš shranjenih veliko gesel na računu tole ali 2-step verification?

Kako to misliš? Tole je 2-step verification.

OK.d ::

Sem se narobe izrazil, uporabljam 2-step na pc-ju, ampak ne pa na telefonu.
Tako da ne vidim neke prednosti še v dodatni telefonski apk. ali pač.:|
LPOK.d

PrimozR ::

Kako je pa računalnik lahko 2. avtentikacijski faktor za npr. služben računalnik? Ali pa nekje X, npr. pri kolegu, ko se moraš prijaviti v nek servis?

Okej, telefon ni ravno 2. faktor pri prijavi na telefonu, ampak vseeno ga imaš načeloma vedno s seboj, ko se poskušaš nekje logirati. Pa načeloma je zaklenjen, da ni tako enostaven dostop do njega. In to je ves point tega 2. faktorja, da ti dvojno potrdiš, da se res prijavljaš ti. Na domačem PC-ju lahko precej mirno skenslaš 3/4 teh 2FA-jev oz. izbereš 'remember this computer', sploh če govorimo o desktopu.

Pat_MaGroin ::

Pixel 7 za 650 € + gratis Pixel Buds Pro. Ponudba velja do 17.10.2022.

Torej 5G pri nas ne dela?

damjankov ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Pixel 7 za 650 € + gratis Pixel Buds Pro. Ponudba velja do 17.10.2022.

Torej 5G pri nas ne dela?


To velja samo za "supported" countries na Google Store, pozabi za Slovenijo..

Ne, kot sem ze sam spraseval, 5G/VoLTE/VoWIFI je programsko blokiran s strani Googla za unsupported countries in pri nas ne dela (sam trenutno zivim v Belgiji in ista zgodba). Edina varianta je root telefona (recept na XDA developers) in "unblock" 5G/VoLTE/VoWIFI carrier settings.

Pat_MaGroin ::

damjankov je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Pixel 7 za 650 € + gratis Pixel Buds Pro. Ponudba velja do 17.10.2022.

Torej 5G pri nas ne dela?


To velja samo za "supported" countries na Google Store, pozabi za Slovenijo..

Ne, kot sem ze sam spraseval, 5G/VoLTE/VoWIFI je programsko blokiran s strani Googla za unsupported countries in pri nas ne dela (sam trenutno zivim v Belgiji in ista zgodba). Edina varianta je root telefona (recept na XDA developers) in "unblock" 5G/VoLTE/VoWIFI carrier settings.


Naročiš direkt na google strani in dobis takoj slusalke, paket pa preposljes iz nemcije v slo.

borutz ::

ce imas pravi nemski naslov in ne zacasnega ala mailbox oz. cheaper and more

Pat_MaGroin ::

Google store brez problemov pošlje na mailbox, preskušeno vsaj trikrat.

borutz ::

sigurno ? in gre z naso kartico placilo?
veckrat sem bral da so bila placila zavrnjena
potem pa v akcijo :)

Excavator ::

damjankov je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Pixel 7 za 650 € + gratis Pixel Buds Pro. Ponudba velja do 17.10.2022.

Torej 5G pri nas ne dela?


To velja samo za "supported" countries na Google Store, pozabi za Slovenijo..

Ne, kot sem ze sam spraseval, 5G/VoLTE/VoWIFI je programsko blokiran s strani Googla za unsupported countries in pri nas ne dela (sam trenutno zivim v Belgiji in ista zgodba). Edina varianta je root telefona (recept na XDA developers) in "unblock" 5G/VoLTE/VoWIFI carrier settings.


Si morda testiral ta "unblock" če potem deluje v SLO?

Alfonso ::

Ma kupite na Amazon.de....

damjankov ::

Excavator je izjavil:

damjankov je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Pixel 7 za 650 € + gratis Pixel Buds Pro. Ponudba velja do 17.10.2022.

Torej 5G pri nas ne dela?


To velja samo za "supported" countries na Google Store, pozabi za Slovenijo..

Ne, kot sem ze sam spraseval, 5G/VoLTE/VoWIFI je programsko blokiran s strani Googla za unsupported countries in pri nas ne dela (sam trenutno zivim v Belgiji in ista zgodba). Edina varianta je root telefona (recept na XDA developers) in "unblock" 5G/VoLTE/VoWIFI carrier settings.


Si morda testiral ta "unblock" če potem deluje v SLO?


Za Slo operaterje ne, naceloma pa bi moralo delovati z rootom.
Tole je link na XDA za P6P:
https://forum.xda-developers.com/t/has-...

PrimozR ::

Alfonso je izjavil:

Ma kupite na Amazon.de....

This. Še vsak Nexus in Pixel, ki sem ga imel, je šel enkrat v garancijo. Ni šans, da se jajcam z Google storom, potem pa še z garancijo.

Bolt ::

PrimozR je izjavil:

Alfonso je izjavil:

Ma kupite na Amazon.de....

This. Še vsak Nexus in Pixel, ki sem ga imel, je šel enkrat v garancijo. Ni šans, da se jajcam z Google storom, potem pa še z garancijo.

In ti potem še vedno kupuješ ta jajca.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

OK.d ::

Ker so drugi telefoni še večja jajca.;)
LPOK.d

Bolt ::

OK.d je izjavil:

Ker so drugi telefoni še večja jajca.;)

Mvahahahaha
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Drmr ::

A se dobi slusalke/uro ce narocis iz Amazona v Slovenijo? Mi ni uspelo najt kaksnih pogojev kjer bi pisalo da ne bi veljalo.

Drmr ::

Vidim zdaj da pise na: https://promo-rewards.com/2022launch/de...
Teilnehmer müssen eine Lieferadresse in Deutschland angeben. Die Verwendung von Nachsendeadressen (und ähnlichen Diensten) ist ausgeschlossen.

A to pomeni da lahko narocis iz Amazona, samo ko hoces claimat moras dat DE naslov?

skyline ::

Tako. Ampak mora bit res naslov od fizične osebe, mailboxde/cheaper&more zavrnejo.
Telefon je pa v osnovi komot naročen z amazon.de na slovenski naslov.

igor0203 ::

Sam 900eur za Pro... jst bom raje počakal da pade pod 700 ;((

Drmr ::

Jst mislim da bom narocil 7ko, bi imel kamere pro-ja, samo mi pretehta manjsi form factor. Oziroma se mi je precej tezko odlocit... Ze navadna 7ka je velika.
Za curved ekran in 120Hz mi bolj kot ne dol visi.

borutz ::

skyline je izjavil:

Tako. Ampak mora bit res naslov od fizične osebe, mailboxde/cheaper&more zavrnejo.
Telefon je pa v osnovi komot naročen z amazon.de na slovenski naslov.


da povzamemo : prednarocim ta teden pixel 7 preko amazon.de na domaci naslov
v novembru oddam zahtevo za pixel bud pro na nemski naslov

recimo da slusalke prodam in tako dobim pixel 7 za cca. 500 eur
to pa je ze kar dober deal :)

dejanslo ::

Poročaj, če bo šlo gladko. Mene je skrbelo, da bi mogoče zavrnilo pri claimanju, ker bi pri nakupu telefona bil zaveden slovenski naslov.
There`s More Than One Way To Do It

skyline ::

Isti deal (slušalke) zraven 6a so šle BP h kolegu na nemški naslov, telefon je bil pa poslan v SLO.

PrimozR ::

deleted ::

PrimozR je izjavil:

https://9to5google.com/2022/10/07/best-...


Ne kapiram, kako se je lahko Pixel 5 tako slabo prodajal.
««
41 / 70
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32150828 (2198) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889929 (6805) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146407 (2667) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410148 (7159) blackbfm

Več podobnih tem