» »

MIUI v slovenskem jeziku

MIUI v slovenskem jeziku

1 2
3
4 5

fopi ::

Ve kdo kdaj bo stable eu rom v8.1 za Mi5s, ker zdaj je samo v8.0, drugi pa imajo že vsi 8.1?

Če imam sedaj stable eu rom ali lahko povozim z weekly kar v MIUI updaterju?

Boštjan2016 ::

Žal tudi danes ni dobre novice za uporabnike global roma v slovenščini.
Že cel mesec ne morejo odpraviti napake z zaganjalnikom.

Komentar ni potreben

Zgodovina sprememb…

mailer ::

To velja za vse modele ali samo za določene. Dobil 3S danes in iščem kako do SLO jezika.
Android verzija 6.0.1
miui verzija miui global 8.1 stable
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Boštjan2016 ::

Kitajci so končno popravili launcher bug v global romih!
Torej lahko uporabljamo tudi slovenščino!
Preverjeno na Redmi 1s.
Prosim feedback!

Boštjan2016 ::

@mailer
Glede stable globala nimam pojma ali je sploh že vključena slovenščina ali ne. Pa tudi če je ima verjetno napako z zaganjalnikom (omenjeno zgoraj) tako da ni uporabno. Posodobitve za stable so pa enkrat na mesec ali še redkeje.
Lahko flešaš tedenski global ali pa rom iz Xiaomi EU ki imata slovenščino.
Več o flešanju pa lahko najdeš v samostojni rubriki na tem forumu.

buttcrack ::

sem ravno prejel R4 prime in bi se rad znebil trgovskega fake global roma pa nisem čist prepričan kako tole poteka z EU romom. Ali obstaja stable varianta sploh, ker je ne najdem. Za zadnjo dev varianto pa berem, da so neke težave.

Telefon bo pa za mati, ki se ne bo ukvarjala s flashanjem, zato raje vidim, da je čimbolj bugless zadeva gor.

Boštjan2016 ::

@butch3r
Ta fon je dokaj nov zato ne vem ali sploh že ima stable varianto. Tedenski global je danes v redu- glej zgoraj. Za EU rom: odklep fona, namestitev TWRP in flešanje.
https://xiaomi.eu/community/threads/6-1...

buttcrack ::

TYVM!

mailer ::

Boštjan2016 je izjavil:

Kitajci so končno popravili launcher bug v global romih!
Torej lahko uporabljamo tudi slovenščino!
Preverjeno na Redmi 1s.
Prosim feedback!
To velja samo za fleshanje ali tudi za tega, ki je naložen pri meni?
Kje se dobi tedenski global rom?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Boštjan2016 ::

http://en.miui.com/download.html
Tu so vsi romi ki so na voljo za Xiaomi telefone
Glede ostalega sem pa napisal malo višje

urkov ::

Končno so popravili!

mailer ::

Imam zadnjo verzijo global roma.
Spodaj je še developer verzija pa ne vem če vsebuje slo jezik. Je pa možnost downloada tudi kitajskega roma.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Miami_T ::

Developer verzija je tedenska verzija roma. Pozoren moraš biti tudi, da imaš zgoraj ob imenu naprave izbrano pravilno verzijo Global ali China. Nimajo pa vse naprave Global verzije.

mailer ::

Miami_T je izjavil:

Developer verzija je tedenska verzija roma. Pozoren moraš biti tudi, da imaš zgoraj ob imenu naprave izbrano pravilno verzijo Global ali China. Nimajo pa vse naprave Global verzije.
Hvala za razlago developer verzije. Zdaj imam global, mogoče je na kitajski verziji tudi naš jezik, vprašanje pa je potem kako je z aplikacijami. Na global verziji ni kitajskih aplikacj.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

tenchu ::

Torej je na Redmi Note 3 Pro global developer romu zdaj tudi slovenščina? Ali samo za določene telefone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tenchu ()

Boštjan2016 ::

Takole
Preverjeno slovenščina je v današnjem global romu v naslednjih telefonih:
Redmi 1s, Mi4i, Redmi Note 2.
Za ostale telefone ne vem ker ne morem probati.
Zato pač prosim za feedback!!!!!

urkov ::

Redmi note 3 special edition (verzija kate) deluje...

Boštjan2016 ::

@urkov
Hvala!

@vsi ostali
Naredite še vi tako kot je on! Mi bo v veliko pomoč!

mailer ::

Današnji global rom je mišljeno na developer verzijo 6.12.22 kajne?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Boštjan2016 ::

@mailer
Žal ne dobim nobenih podatkov od Kitajcev kdaj in v katere rome bodo (so) vstavili slo jezik.
Tako da ja ,z današnjim global romom mislim na Global developer verzijo ki nova izide vsak petek in sem današnjo tudi osebno preskusil.
Glede Developer stable (izide na mesec ali še več) pa ne vem....
China developer rom je dostopen v prevednih jezikih na
https://xiaomi.eu/community/forums/miui...
A velja isto- tedenska je prevedena, za stable pa ni podatkov

mailer ::

Torej bom jutri naložil zadnjo global developer verzijo in potem poročam.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mailer ::

Piše še tole:

Some facts about OTA delay:

OTA packages are always same as posted here, so FULL ROM (400-1000MB)
Installation via OTA is same as you do, so Updater - Menu - Select installation zip
OTA is uploading into Xiaomi china servers which are very slow for download and upload (usually 30-40kb/s for uploading over 10GB) so I have to upload them always at night one by one and I dont have time for doing that every week for 30 devices... Unfortunately OTA account is binded to my Xiaomi account so nobody else can do that instead of me...
So we decided to STOP OTA support at all.. you have to download ROM manually and install via Updater - menu (...) - Select installation package - reboot (You will not loose your data)

po eni strani je celo bolje, da se rom naloži ročno in potem zažene preko updaterja. Vsi podatki menda ostanejo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

tenchu ::

Bom probal in poročal. Kako najbolj preprosto shranim podatke (kontakte, slike, itd.), da jih potem spet naložim po flashanju? Mi cloud ali kar kopiram datoteke?

mailer ::

Sporočam da global developer verzija 6.12.22 vključuje SLO jezik na Xiaomi Redmi 3S High Edition.
Namestil po postopku prenosa na računalnik in prekopiranja v telefon nato pa z updaterjem posodobitev.
Je pa zadeva trajala par minut dlje, kot namestitev global stable verzije. Pri prvem zagonu so se mi tiste tri pike spodaj vrtele 5 minut in nisem vedel ali se je posodobitev zaciklala ali je vse ok. Sem se oddahnil, ko se je telefon prižgal.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

tenchu ::

Enako potrjujem tudi za Redmi Note 3 Pro (kenzo). Hvala!

marko71 ::

Mi MAX je ostal še zadaj na verziji 6.12.8
http://prntscr.com/dnc5eo

Boštjan2016 ::

Hvala vsem za info!
Prosim pa še za ostale modele!
Nekateri modeli nimajo zadnjih posodobitev ker na njih testitajo androida 7. Morda je tudi Max med njimi

tenchu ::

Na global stable (mi5s) slovenščine še ni. No, sej si povedal, da je samo na developer romu :)

Valentin ::

Tudi sam imam z Mi Maxom probleme s slovenščino. Najprej sem mislil, da sem zajebal sam, ker sem pri posodobitvi pustil na SLO jeziku, sedaj pa vidim, da so Kitajci zajebal...

Boštjan2016 ::

Max bo dobil Nougata, da. Zato ni posodobitev globala. Stara verzija ki je dostopna pa ni v redu v sl jeziku.
Na Xiaomi eu pa je dostopna verzija zanj z androidom 6, ki je potreben za prehod na sedmico.
https://xiaomi.eu/community/threads/6-1...
"For Mi4c, Mi4s, MiNotePRO stopped 5.1 updates because of testing Android 7.0
For MiMAX and MiMAX Pro released 6.12.22 Android 6.0 as final step before Android 7.0 installation"

@tenchu ali ostali
ali lahko samo za info pogledaš če ima hr jezik? hrvaški kolega je objavil prevod za global v juliju...

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

Ali je pri updateu weekly roma preko twrp treba kaj posebnega wipeat al samo flasham in restartam?

Boštjan2016 ::

@butch3r
Predvidevam da misliš na EU rom.
Lahko greš enostavno v aplikacijo Posodabljanje, desno zgoraj tapneš na tri pikice in izbereš "izberi paket posodobitev". V raziskovalcu mu pokažeš kje imaš shranjen rom in potrdiš flešanje in se vse naredi samodejno. Podatki ostanejo, izgubiš pa root če ga uporabljaš. Na enak način kot rom pa naknadno lahko flešaš super su.
Druga možnost (uporabljam jo tudi sam) je da greš v twrp, nič ne wipaš, izbereš install, poiščeš rom v raziskovalcu (kot drugo stvar istočasno lahko dodaš še supersu) in zaženeš. Ko je flešanje končano izbereš Wipe cache and dalvik , potem pa še reboot. Tudi tu vsi podatki ostanejo. Izgubiš le sliko na zakl. zaslonu (v obeh primerih).
A to velja samo za posodobitve -ali iz weekly na novejši weekly, ali stable na novejši stable! Za ostale kombnacije je potrebno najprej wipanje, potem šele flešanje.

Pri globalu je podobno
A tu če flešaš preko apl. Posodabljanje ti izbriše twrp! Potem moraš pa povrniti twrp in po želji rootati, pri naslednji posodobitvi je pa isto.
Zato priporočam drugo možnost navedeno zgoraj.
Pa tudi tu - samo za posodobitve!

Tako da poskusi kaj ti bolj odgovarja. Odzivi uporabnikov so pa različni- eni so za prvo, drugi s(m)o pa za drugo metodo. In vsi imamo prav...

buttcrack ::

Hvala za info. Prejo twrp mi čist odgovarja.

tenchu ::

Boštjan2016 je izjavil:


@tenchu ali ostali
ali lahko samo za info pogledaš če ima hr jezik? hrvaški kolega je objavil prevod za global v juliju...


Ni hrvaščine na mojem.

Boštjan2016 ::

Če na stablu ni niti hrvaščine, ki jo je kolega objavil julija, kdaj bo šele potem slovenščina?
ob sv. Nikoli....

Vsem Miuijašem iz Slovenije želim srečno novo 2017 in veliko užitkov z Miuijem- tudi slovenskim!

Zgodovina sprememb…

Prebeznik ::

Če na stablu ni niti hrvaščine, ki jo je kolega objavil julija, kdaj bo šele potem slovenščina?
ob sv. Nikoli....


Imam(žena) čisto nov MI5 - MIUI Global Stable 8.1.2.0 ---> ni sledov o hrvaškem jeziku kaj šele slovenščina.
Drugače pa vsem forumašem sreče, zdravja miru in osebnega zadovoljstva

borisk ::

Zdravo!

Imam majhen problem, imam redmi note 3 pro, in nameščen MIUI8, (MIUI8 6.8.11 tedensko) in imam težave z widgetom ki prikazuje trenutni čas (precej delam s kitajci, pa je fajn da veš lokalni čas). V glavnem problem je v tem, da se vidget posodablja samo ko ga odprem, ne pa redno kot naprimer widget za lokalni čas pri nas. Verjetno je kaj z dovoljenji, pa me zanima kje lahko nastavim, da mi viget posodablja za vsako ko zbudim telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

Miami_T ::

Settings/Permissions/Autostart/

Widget aplikaciji omogoči autostart

borisk ::

sm že sam najdu in deluje, hvala vseeno

Boštjan2016 ::

Že kar nekaj vprašanj in pripomb sem dobil preko zasebnih sporočil. Če je kaj takega da ni v redu sem zato odprl tole temo na forumu, zato napišite to tukaj, ne na zasebna sporočila!
NA ZASEBNA SPOROČILA NE BOM VEČ ODGOVARJAL ČE SE BODO NANAŠALA NA SLO PREVOD ALI KARKOLI OD XIAOMIJA,MIUIJA.....! Za to je namenjen forum!
Brez zamere
Boštjan

buttcrack ::

Boštjan, se ti mogoče sanja zakaj so na enem izmed zadnjih eu weekly romov skenslal možnost "skip screen lock". Na R4P ne morem sploh izbrati tega, je posivelo. S tem s namreč ogneš potegu gor in sindirekt na vzorcu.

Boštjan2016 ::

@butch3r
Jaz ti žal ne morem zagotovo reči, a velja pa da je EU rom v osnovi enak China dev romu (oz. je dopolnjen z evropskimi stvarmi. Torej če so rumeni izločili to stvar iz China dev je tudi v EU romu ne bo.
Zasledil sem pa tudi podobno vprašanje za "Child mode". Odgovor je pa isti.

flyersmokac ::

Pozdravljeni.
Ima kdo mogoče informacijo ali na MI MAX 4GB/128GB pride SLO jezik? Sedaj imam naložen global-stable in mi telefon deluje odlično...seveda bi rad Slovenščino zaradi davčne blagajne,ki mora imeti jezik iz EU,da so Euri...tako imam dolarje ali funte.Če hočem printati račun v evrih pa moram spremeniti jezik na nemški :) no..saj mi ni tak problem,če bi vedel ali dobi global stable prevod...
Ali lahko jaz naložim EU rom na global stable ? Imam verzijo 8.1.9.0

Boštjan2016 ::

@flyersmokac
Je tako težko prebrati prejšnjih par postov? Je bilo že kar nekaj glede tega...
Za uradni global stable nihče ne ve kdaj (če) bo imel tudi slo. Global tedenski bi jo moral imeti.
Pri Xiaomi EU je slo vkjučena že nekaj časa, res pa da zadnje tedne ni posodobitev ker se pripravlja prehod na višji android.

flyersmokac ::

@Boštjan2016

Ja saj mi je jasno,da ima EU Slovenščino! Vprašal sem za informacijo o Slovenščini v Global stable in ali se lahko na global stable naloži EU rom.
Pa za MI MAX 64/128GB NI Global developer roma,ki ima slovenščino.
Sem preveril in se odločil,da bom vseeno počakal saj MI MAX dobi miui9 in upam,da bodo tam vključili slovenščino.
Hvala vseeno za odgovor.

Boštjan2016 ::

Če kdo uporablja Mi Band 2 in bi rad da bi apl. Mi fit imela tudi slovenski jezik jo lahko dobi na:

https://mega.nz/#!vZVnQIiC!USUNXKg_amv_fTvaaP058gtHkLx_xPn8xDV0EefrfRs

Najprej odstrani trenutno verzijo ki jo imaš, razzipaj datoteko in namesti normalno.
Slovensko zna samo če imaš jezik sistema na fonu nastavljen na slo!
Napake so seveda prisotne...

Zgodovina sprememb…

VASkO ::

Mi5 3/32 z nameščenim Xiaomi.eu 8.1.6.0 in izbranim slovenskim jezikom pri vklopjenem "Developer načinu" vedno FC pri odpiranju "Dodatne nastavitve". Če ni vklopljen način za razvijalce, se ta meni odpre.

KTr1sk ::

Boštjan2016 je izjavil:

@flyersmokac
Pri Xiaomi EU je slo vkjučena že nekaj časa, res pa da zadnje tedne ni posodobitev ker se pripravlja prehod na višji android.


Kdaj približno lahko pričakujemo na Global tedenski da bo prehod na višji andoroid (7) pri Note3 pro special edition in ko bo na voljo bo že v samem začetku slovenski ali bo potrebno počakat..hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Boštjan2016 ::

@VASkO
Mi5 3/32 z nameščenim Xiaomi.eu 7.1.20 deluje čisto brez problemov
poskusi v twrp wipe cache in dalvik

Boštjan2016 ::

@KTr1sk
Slovenski prevod za tedenski global se skoraj vsakodnevno posodablja tako da je ažuren in se ga lahko v vsakem trenutku uporabi.
Kdaj se bodo pa rumeni odločili za nadgradnjo androidov in vključitev slo pa pojma nimam.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186543192317 (6253) RockyS
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
496100098 (16514) _ssd_sata
»

Xiaomi mi6 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19828134 (10843) ufka
»

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
899162399 (71636) Prebeznik
»

MIUI Q&A

Oddelek: Mobilne tehnologije
419068 (5484) FireSnake

Več podobnih tem