» »

Prenos podatkov

Prenos podatkov

grga1975 ::

Imam naslednjo situacijo: bil sem na dopustu v tujini (izven EU). Ker vem, da je data roaming lahko pasje drag, sem na mobitelu izklopil prenos podatkov preko mobilnega omrezja. Zdaj pa sem dobil racun, kjer mi je operater zaracunal prenos podatkov v roamingu izven EU (cca. 2 MB ~ 30 EUR). Ali se da kje na telefonu preveriti, v katerih casovnih obdobjih je bil prenos podatkov vklopljen/izklopljen, da bi lahko to uporabil kot dokaz pri reklamaciji?

Mare2 ::

Klikni na Poraba v Horizontu. :)
Da se preveriti, samo ne na tvoji znamki telefona.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

SaXsIm ::

In oni ti bojo dali izpisek, kdaj se je prenos podatkov zgodil (kar verjetno tako že dobiš pri razdelanem računu) ter podali trditev, da je bila težava v tvoji napravi, ne pri njih. Za katerega operaterja gre ter katero napravo? Androidi načeloma vodijo kar razdelano evidenco porabe podatkov.
SaXsIm

Sami ::

Si imel aktivne podatke v ozadju (background data)? Si kdaj vklopil dato (za sprejem ali pošiljanje MMS-ja)?

Če imaš androida lahko preveriš glede na obračunsko obdobje, ki ga imaš nastavljenega v telefonu.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

grga1975 ::

SaXsIm je izjavil:

In oni ti bojo dali izpisek, kdaj se je prenos podatkov zgodil (kar verjetno tako že dobiš pri razdelanem računu) ter podali trditev, da je bila težava v tvoji napravi, ne pri njih. Za katerega operaterja gre ter katero napravo? Androidi načeloma vodijo kar razdelano evidenco porabe podatkov.


Ja, so mi pokazali izpisek z datumi/urami, kdaj naj bi se prenos zgodil. Gre za A1 (avstrijski) in LG X Cover.

Za background data nisem siguren (kar verjetno je, ker se weather app sama posodablja), ampak a bi se to vseeno prenasalo, ce imam data transfer izklopljen?

Za Android vem, da lahko nastavis alarme za porabo v dolocenem obdobju, ne vem pa, ali je mogoce potem za nazaj bolj podrobno pogledat, kdaj so se podatki pretakali - to gre?

SaXsIm ::

Za začetek predlagam, da temeljito pregledaš nastavitve glede povezave na svojem telefonu, da vidiš, katere statistike vse vodi. Pa a si prepričan, da se telefonu reče prav LG X Cover? Na gsmareni ga namreč ne najdem, google pa tudi ne najde.

Sicer pa, precej večja verjetno je, da je tvoj telefon naveden prenos podatkov res izvedel, kot pa da se je A1 nekaj naključno izmislil. Sploh pa, če gre za obdobja, ko si res bil v neki državi in si tam res imel telefon. Recimo, če si prenos podatkov izklopil takoj ko si prišel v omenjeno državo, je povsem možno, da je telefon takrat že naredil prenos v ozadju. Ali pa recimo zamenjal omrežje še preden si ti sploh vstopil v to državo.
SaXsIm

Invictus ::

Kaj ko bi povedal, kje in kdaj si sploh nekej bil ?!?!?!

Če si bil v Srbiji, je pa to to... Take so cene.

Nauči se izklopiti roaming...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

grga1975 ::

SaXsIm je izjavil:

Za začetek predlagam, da temeljito pregledaš nastavitve glede povezave na svojem telefonu, da vidiš, katere statistike vse vodi. Pa a si prepričan, da se telefonu reče prav LG X Cover? Na gsmareni ga namreč ne najdem, google pa tudi ne najde.


My bad - LG X screen.
Dopuscam moznost, da se je kaj zgodilo se preden sem odreagiral - namrec priletel sem z letalom in ga vklopil sele po pristanku. Ampak po specifikacijah racuna, naj bi se podatki prenasali se precej kasneje. Zato bi rad preveril, ce je mogoce.

Sami ::

Za background data nisem siguren (kar verjetno je, ker se weather app sama posodablja), ampak a bi se to vseeno prenasalo, ce imam data transfer izklopljen?


Da, background data se lahko vseeno prenaša...spomnim se koliko tega je bilo na Samsungih.

Pojdi v settings->Data Usage->cellular data usage (tako je na stock androidu 7.1.2).

Vsi android telefoni pa imajo podobno, tam si nastavi obračunsko obdobje in tudi videl boš koliko je kakšen app prenesel, preden greš v tujino pa ti svetujem da števec resetiraš.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

avtek ::

Meni se recimo ta števec ne ujema s tistim iz spletne strani A1. Trenutno mi gre na tanko s podatki in je razlike za 60mb (med števcem in A1 spletno stranjo). Kakšna razlaga za to? :)

grga1975 ::

Invictus je izjavil:

Kaj ko bi povedal, kje in kdaj si sploh nekej bil ?!?!?!

Če si bil v Srbiji, je pa to to... Take so cene.

Nauči se izklopiti roaming...


Bil sem izven EU, sem povedal. Zakaj ima to veze, kje bolj natancno? A ni vseeno Srbija al pa Kirgizija? Ja, cene so take kot so, saj ne pravim da mi niso zaracunali po ceniku. Gre za to, al moram to pozret kot drago solo za naucit se izklapljat roaming, ali pa se da pokazat, da so operaterjevi podatki netocni.

Sami ::

avtek je izjavil:

Meni se recimo ta števec ne ujema s tistim iz spletne strani A1. Trenutno mi gre na tanko s podatki in je razlike za 60mb (med števcem in A1 spletno stranjo). Kakšna razlaga za to? :)


A1 ima obračunski interval za prenos podatkov 64kb, zato minimalna odstopanja.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Killermode ::

Meni so v avgustu zaračunali iz Turčije, kjer sem bil po ceniku 1min sprejeti klic ter 1min odhodni klic.(glede na to, da imajo minutni interval.) Klical nisem, niti se nisem nikomur oglasil.
Na izpisu na računu sta bila oba z časovnim trajanjem 00:00.
Glede na to, da sem v turčiji bil že večkrat dokler je bil simobil nisem nikoli prejel zaračunane stvari, ki je nisem opravil.

Modiano ::

Preveri ce si prejel sms obvestilo o cenah za storitve v drzavi, kjer si bil. Ce ga nisi, oziroma je bila seja izvedena pred prejetim sms obvestilom, imas lepe moznosti, da se pritozis in ti bo ugodeno.
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Modiano ()

Compufreek ::

Če ti izklpiš glavni celular data se nebi smelo prenašat ... bacground data tudi ne ... postopek za tvoj problem pa je sledeč, položnico plačaš, napišeš pisno pritožbo z tvojo situacijo in jo priporočeno pošlješ na naslov na računu, dobiš odgovor in če je pozitiven, se ti ta znesek odšteje pri naslednji položnici če pa je negativen pač plačaš in se ne obremenjuješ .... mislim, da so tvoji živci in čas več vredni kot 30 eur, če pa se ti ne zdi da so ... pa se pogajaj naprej ... vse pa delaj pisno ker na telefonu/mail-u neboš mogel nič.

Pa lep dan!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

telemach - reklamacija računa

Oddelek: Mobilne tehnologije
4313086 (12078) Mare2
»

Simobil - reklamacija računa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3511764 (9364) Ales
»

Prekoračitev omejitve in samodejno vklapljanje prenosa podatkov (Simobil/Samsung Gala

Oddelek: Mobilne tehnologije
143470 (3135) TAA66
»

Android fon me je suvereno obral za 75€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10727758 (22559) Marat
»

Simobil nateguni da kar glava peče

Oddelek: Mobilne tehnologije
489042 (6875) Izaso

Več podobnih tem