» »

Rabljen karavan (2013+) do 22k€

Rabljen karavan (2013+) do 22k€

1 2 3
4
»

Anney ::

Mislim, da ima večina avtov v knjižicah zapisano, da je treba olje preverjati in ga dolivati po xxxx kilometrih. Verjetno varnostna fora, da so proizvajalci zaščiteni.

Renault
ENGINE OIL LEVEL: general information
It is normal for an engine to use oil for
lubrication and cooling of moving parts
and it is normal to top up the level be-
tween oil changes.
However, contact your approved
Dealer if more than 0.5 litres is being
consumed every 600 miles (1,000 km)
after the running in period


Škoda
The engine oil should be changed after specified service intervals
» page 173
.
Depending on the driving style and operating conditions, the engine uses
some oil (up to 0.5 l / 1 000 km). Consumption may be slightly higher than this
during the first 5 000 km.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Blazz ::

da še mal pogrejem tole temo:

http://www.mtl.si/sl/blog/item/59-zakaj...

perci ::

No, na tem linku je natrosenih kup laži. Npr. Ford čisto lepo utiša radio, ko se vklopijo parkirni senzorji. Prav tako ni nobenega problema z BT in prostoročnim telefoniranjem. Enkrat naštimaš in potem dela. Pa še bi se našlo. Se prav vidi, da je pisal zagrizen lastnik VW ali Audi.

Mavrik ::

Po logiki tega članka je moj prejšnji Peugeot 307 bil kar Audi A4 razreda :P
The truth is rarely pure and never simple.

smacker ::

To je blog zapis -> avtor je pač vozil par različnih avtomobilov in zapisal občutke. Škoda da je te posplošil kar na znamke in da ni podal še modelov in letnikov avtov, da bi si lahko ustvarili bolj realno sliko.

Utk ::

Američani s petkrat več denarja se sploh ne sekirajo zarad neke plastike. Avto mora bit velik, udoben, ne sme se preveč kvarit in po možnosti ti mora masirat rit. Če je plastika trda ali ne, ni pomembno.
Pri nas pa folk z 800 evri plače orgazmira nad plastiko, in je pripravljen celo leto delat za malo boljšo. Tega razumet moreš ne.

Mavrik ::

V resnici ma sicer avtor kar prav - takih budalaščin je v avtih kar precej in je kritika kar na mestu. Samo sem jih videl precej tudi v VAG grupi in dražjih avtih, tako da se mi zdi posploševanje vseeno nekako butasto. Še posebej ko pomisliš da precej Audijev v Sloveniji nima niti približno dovolj drage opreme da bi meli grafični prikaz senzorjev :P
The truth is rarely pure and never simple.

Cveto ::

te primerjave niso ravno realne.

Treba je pogledati drugače: ali je boljši avto osnovni A3 1.0 TFSI (26.400 eur) ali solidno opremljen Superb 2.0 TDI Family (26.400 eur)?

Ljudje bodo sicer rekli da to ni tako, da se vzame Audija rabljenega itd... Ok, samo tak avto (recimo A6) ima prevoženi 150 tisoč ali več km (raje 250 tisoč) in je star 4-5 let ali več.

Ne rečem, komur se da to šraufat in plačevat razna popravil je itak bolje da vzame tak avto, in se bo veliko bolje vozil, meni, ki pa rabim avto da mi dela, je pa bolj nov, pa tudi če ni tako "premium".

St235 ::

Zanimivo dejstvo, ki sem ga ugotovil pred kratkim je, da Golf in Octavia pri primerljivi opremi tovarno staneta praktično enako. Tako, da vsa razlika v materialih v procesu proizvodnje ne pomeni nič in je celotna razlika v ceni in materialu zgolj in le posledica brandiga.

Videl sem namreč ponudbo za VW Golf Alltrack in Škodo Octavio Combi Scout z enako opremo. Gre pa za nakup vozila, ki bo registriran pri diplomatskem predstavništv. VW koncern ima pri diplomatskih vozilih logiko, da vozilo proda po "tovarniški ceni" torej brez vseh marž. In medtem ko je med omenjenima voziloma pri rednem nakupu razlike cc 4-5k EUR je pri diplomatski ponudbi razlika v ceni manj kot 500€ pri čemer je golf celo cenejši.

Z drugimi besedami: Octavia bi lahko imela identično kvaliteto materialov in izdelave in ne bi zato stala popolnoma nič več.

Utk ::

Material ne stane nic. Ce gres pogledat proizvodnjo kakega premiuma sele vidis kako poceni kup pleha je to. Bmw ali dacia, razlika je morda 3 jurje, ne pa 30.

perci ::

sem pred cajtom gledal golfe 40 plus, ko so bile neke akcije. Primeljiva golf in Octavia sta stala isto, kvečjemu je bil golf še malo cenejši.

SuperVeloce ::

itak. Nekateri so pač ostali v letu 2000 in mislijo, da je škoda striktno budget in ima izključno last gen tehnologijo VW. Škode so zadnja leta vse prej kot poceni
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

krneki0001 ::

Celoten nabor VAG avtomobilov je zadnjih 20 let vse prej kot poceni, pa kvaliteta jim pada iz leta v leto.
Pa na žalost ne pada kvaliteta samo njim, ampak kar vsem, brez izjem.

pegasus ::

Povedano drugače, vsi so se naučili optimizirati stroške proizvodnje :D

Bo treba počas začet lastne bicikle švasat skupaj v garaži, tako kot pred 100+ leti ...

pegasus ::

Slučajno sem videl, da se za iskano ceno že dobijo levorgi na autoscout. Vsekakor nekaj, kar si je vredno ogledati pobliže. Mene najbolj mika cvt menjalnik.

krneki0001 ::

Levorg je zanimiv avto. 1.6 motor da od sebe 180 konjev in nikakor ni len avto. Cene so pa še vedno kr dost visoke.

Superboyy ::

krneki0001 je izjavil:

Levorg je zanimiv avto. 1.6 motor da od sebe 180 konjev in nikakor ni len avto. Cene so pa še vedno kr dost visoke.


Si ga vozil? Iz prve roke lahko povem, da ni avto, ki bi ga hotel imet.

Razlog? Samo en: nadležen CVT menjalnik.

krneki0001 ::

Sem vozil, ampak osebno ga nebi imel, ker je prenizek. Ne maram nizkih avtomobilov. Bi bil pa vesel te mašine v XV-ju.

Drugače pa sem jaz bolj za outbacke. Sploh od 2015 letnika naprej. Recimo nekaj takega:

pegasus ::

Zakaj nadležen cvt? Imho je to prvi smiseln menjalnik odkar imamo avtomobile. Še najbolj uspe približati vozno izkušnjo električnemu vozilu, ki mi predstavlja ideal.

Superboyy ::

pegasus je izjavil:

Zakaj nadležen cvt? Imho je to prvi smiseln menjalnik odkar imamo avtomobile. Še najbolj uspe približati vozno izkušnjo električnemu vozilu, ki mi predstavlja ideal.


V kombinaciji z dizlom je uredu, z bencinarjem se mi ga pa ne da poslušat cviljenja pri 2500 obratih na avtocesti. Če se zapelješ en krog na testni vožnji, te mogoče ne bo motilo. Tempomat 130 pa za eno uro na AC, je pa druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

NightHawk ::

St235 je izjavil:

Zanimivo dejstvo, ki sem ga ugotovil pred kratkim je, da Golf in Octavia pri primerljivi opremi tovarno staneta praktično enako. Tako, da vsa razlika v materialih v procesu proizvodnje ne pomeni nič in je celotna razlika v ceni in materialu zgolj in le posledica brandiga.

Videl sem namreč ponudbo za VW Golf Alltrack in Škodo Octavio Combi Scout z enako opremo. Gre pa za nakup vozila, ki bo registriran pri diplomatskem predstavništv. VW koncern ima pri diplomatskih vozilih logiko, da vozilo proda po "tovarniški ceni" torej brez vseh marž. In medtem ko je med omenjenima voziloma pri rednem nakupu razlike cc 4-5k EUR je pri diplomatski ponudbi razlika v ceni manj kot 500€ pri čemer je golf celo cenejši.

Z drugimi besedami: Octavia bi lahko imela identično kvaliteto materialov in izdelave in ne bi zato stala popolnoma nič več.


Pred kratkim? Cena prejšnjih modelov je bila res okoli 3k razlike, ampak to je bilo do 2012.

Ko sem sam gledal primerljiva modela lansko leto v rangu 30.000€ (octavia RS vs GTD, karavan izvedbi, dizel motor) sta bili povsem identični ceni, znotraj 500€.

St235 ::

14 dni nazaj. Golf Alltrack vs Škoda octavia Scout. Pri enaki opremi 4k razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

rok_p ::

Da ne odpiram spet nove teme...
kakšne je pa vaše mnenje glede Peugeota 508 SW 2,0hdi 140 ps? Letnik 2013
rok

Superboyy ::

Usedi se vanj. Mene zmoti, da nima nobenga odlagalnega prostora. Niti telefona nimaš kam odložit.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za dolge dnevne razdalje - 8.000€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38992191 (45185) TheBlueOne
»

Kateri karavan kupiti ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
40990569 (62974) jero_no1
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320453 (13887) sass628
»

Nov avto za 25k€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10616520 (11619) Buggy
»

Novi Superb in alternative (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14437253 (33035) Mufasa

Več podobnih tem