» »

Rabljen karavan (2013+) do 22k€

Rabljen karavan (2013+) do 22k€

«
1
2 3 4

Vaseer ::

Bliža se čas menjave avtomobila in zbiram in pregledujem mnjenja, izkušnje…
Iščem rabljen avto, letnik 2013 ali novejši (zaželjeno je, da ima še garancijo).
Budget: 22.000 € (izjemoma, če je razlog res dober, do 25.000 €).
Letno naredim ~15.000 km (do službe in nazaj imam dnevno 50 km).
Oblika: karavan
Gorivo: diesel, ni pa nujno
Moč motorja: do ~150 KM

Želja je dobiti avto za daljše obdobje (vsaj 10 let) z zmernimi stroški vzdrževanja.

Po hitrem pregledovanju se mi dopadejo:
- Mazda 6
- Škoda Octavia
- Honda Accord
- Volvo V60
- Subaru Legacy

Prosim za mnenja vozil s seznama, vaše izkušnje… Odprt sem za vsa mnenja in predloge, ne glede na znamko.

Kako je z uvozom vozila iz tujine? Se splača? Kakšni so okvirni stroški? Če je vozilo še v garanciji, velja garancija tudi v Sloveniji?

Tilen ::

Kaj pa tole?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

smacker ::

Novi Ford Mondeo, dizl 2.0 ma štartno ceno 22840. Dodaš barvo in kak bombonček, pa maš za 25k NOV avto. V 10 letih (do 150.000) neboš niti vlkega servisa delal. Verjamem da tud Mazdo6 dobiš novo za tak denar. Octavia je rang nižje, po velikosti in ceni. V tem rangu je Superb.

dj_uro ::

Tilen je izjavil:

Kaj pa tole?

oprosti, v čem je pa ta audi boljši od ostalih?

- v ničemer!!!

precenjena jajca...in to dobesedno...

edini efekt je, da se kakšna plehpička za tabo obrne pa sosedi ratajo fauš, ker imaš ''kao štiri O''
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

Machete ::

Audi ne, bmw pa ja. Vzemi trojko karavan, za 25 z Nemčije dobiš skoraj novo. 10 let blaženega miru.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

smacker ::

Prosim če ne spremenite vsake teme o avtih v "jajcanje" o njemcih in ostalih. Bo vsak sam šel poskusit in izbral kar mu ustreza.

dripac ::

Tilen je izjavil:

Kaj pa tole?


Fail, ker OP hoče avto z zmernimi stroški vzdrževanja.

Za 22k bi definitivno iskal nov avto in v tem cenovnem rangu je izbire karavanov kot blata. Mondeo recimo, ne vem kaj mu manjka.

Machete ::

Prav. Jaz samo povem iz osebne izkušnje, da je mir že dolgo. Stroški vzdrževanja pa isti kot pri jajcih ala astra in podobno (samo pač ne greš na uradni servis).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hojnikb ::

Mondeo recimo, ne vem kaj mu manjka.

ni nazivagen, kakopak
#brezpodpisa

Machete ::

To, da prerjavi po dveh letih mogoče?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dripac ::

Machete je izjavil:

To, da prerjavi po dveh letih mogoče?


Pri plehariji ki jo danes prodajajo v to dvomim. Nisem pa prepričan, tako da lahko da je res.
Garancija na prerjavenje pa kakor vem pri novem vozilu nekako spada zraven pri Kiah za 10k, mogoče tudi pri Mondeu za 25k.

smacker ::

Machete je izjavil:

Prav. Jaz samo povem iz osebne izkušnje, da je mir že dolgo. Stroški vzdrževanja pa isti kot pri jajcih ala astra in podobno (samo pač ne greš na uradni servis).

Je bolj letelo na dj_uro. Ni problem da predlagaš bmw 3, noben pri zdravi pameti ti ne bo očital da je to slab avto.
Prerjavi po 2 letih? Kje si pa to pobral? Maš 7 (ali celo 8?) let garancije na pleh pri fordu, tak da bojo že popravli ;)

dripac ::

Machete je izjavil:

Prav. Jaz samo povem iz osebne izkušnje, da je mir že dolgo. Stroški vzdrževanja pa isti kot pri jajcih ala astra in podobno (samo pač ne greš na uradni servis).


To ti pa verjamem. Ne bom pa nikoli verjel da je Audi avto z zmernimi stroški vzdrževanja - lastne izkušnje. Ker je pač Audi.

Skoraj nov BMW 3 iz uvoza za 25k zna bit pa tudi dober zadetek, ja.

Machete ::

Ni mondeo je pa NOV ford, (b-max). Mogoče bi moral vzet nazaj, če je pri mondeotu kaj drugače, ker je dražji.
Ko sem ga pral, sem po enem letu opazil majhne rjaste pikice okoli zadnje registrske. Krasno po enmu letu. Tudi ostala izdelava je izjemno na meji sprejemljivega. (odstop sprednje pokrivne letve čez vetrobrasnko steklo, odpadanje plastike ohišja vzratnega ogledala itd..). Je pa res, da je b-max dokaj el'čipo.
Pri nazivagnu so pike odbitega laka od avtocestnih meteoritov na haubi že leta, niti ena ni rjava, (da ne govorimo o ostalih detajlih. Ampak ok ni fer primerjava, ker je cena dvakratnik).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Invictus ::

dripac je izjavil:

Machete je izjavil:

To, da prerjavi po dveh letih mogoče?


Pri plehariji ki jo danes prodajajo v to dvomim. Nisem pa prepričan, tako da lahko da je res.
Garancija na prerjavenje pa kakor vem pri novem vozilu nekako spada zraven pri Kiah za 10k, mogoče tudi pri Mondeu za 25k.

Popravljanje pleha pri fordih v garanciji je stalen prihodek slovenskih kleparjev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

Lahko bi kdo prišel s konkretnim predlogom iz že omenjenega portala.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dripac ::

Kakšna škoda Octavia naprimer? Všečen avto, karavan, cena ok (govorim za novo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

smacker ::

Machete je izjavil:

Ni mondeo je pa NOV ford, (b-max). Mogoče bi moral vzet nazaj, če je pri mondeotu kaj drugače, ker je dražji.
Ko sem ga pral, sem po enem letu opazil majhne rjaste pikice okoli zadnje registrske. Krasno po enmu letu. Tudi ostala izdelava je izjemno na meji sprejemljivega. (odstop sprednje pokrivne letve čez vetrobrasnko steklo, odpadanje plastike ohišja vzratnega ogledala itd..). Je pa res, da je b-max dokaj el'čipo.
Pri nazivagnu so pike odbitega laka od avtocestnih meteoritov na haubi že leta, niti ena ni rjava.

Zanimivo. Vsekakor je to v garanciji, daj popravit ;) Focusa mamo pri hiši že 7 let (200.000km), ti majo hibo da rjavijo pri zadnjih vratih - na tistem mestu skoz kamni letijo od sprednjih koles, je ravno tolk izbočen pleh okoli zadnjega kolesa. Malo lakirne barve in zaščitna folja je rešla problem. Drugače je pleh kot nov, pa je avto 24/7 zunaj v vseh pogojih, vožen po AC, tudi pozimi (sol, pesek).

Tilen ::

dripac je izjavil:

Tilen je izjavil:

Kaj pa tole?


Fail, ker OP hoče avto z zmernimi stroški vzdrževanja.

Za 22k bi definitivno iskal nov avto in v tem cenovnem rangu je izbire karavanov kot blata. Mondeo recimo, ne vem kaj mu manjka.


Redni servis za A4 2014 me je pri pooblaščenem prodajalcu vozil lani stal 82 EUR s pranjem vozila in paketom dobrodošlice. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

dripac ::

Super, sem vesel zate. Ko ni redni servis pri skoraj novem vozilu je pa zgodba malo drugačna. So cifre 3 ali 4 digit.

Evo, za OP-a, sem se ekstra potrudil, nova vozila; http://www.skoda.si/octavia/octavia-com...

Tilen ::

Super, sem vesel zate. Ko ni redni servis pri skoraj novem vozilu je pa zgodba malo drugačna. So cifre 3 ali 4 digit.

Verjamem in upam, da bom imel čim manj takšnih izkušenj. So far so good.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Machete ::

Jaz tudi (v drugo) glasujem za Škodo, čeprav nimam izkušenj. Zgledajo pa solid narejeno in folk jih generalno pohvali.
Evo izglasovano je, srečno vožnjo z novo Škodo. Pomoje si se dobro odločil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

smacker ::

Samo da je Octavia rank manj od vseh ostalih omenjenih. Če gledaš to, lahko dodaš še megane, golf, focus,...

dripac ::

OP je omenil da mu je sprejemljiva tudi Škoda Octavia. Zato pač menim da je za ta denar dober nakup, sploh ker gre za novo vozilo.

Ostale z njegovega seznama dobi za ta denar le rabljene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

Sami ::

Jaz bi izbral Octavio, za tale denar pa dobiš tudi kakšnega dobrega Golfa VII Variant.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Blazz ::

jaz sm sedaj na 2015 passatu z aktivnim tempomatom ki sam zavira... ne kupim več avta ki nima tega... tak luksuz, nora varnost, takorekoč se težko zaletiš, kaj šele da bi se resneje poškodoval. S to stvarjo ne morš narest samomora :) tako da moj nasvet, katerikoli avto, samo da ima to, še najbolje v kombinaciji z avtomatikom, tam pride res do izraza. Pojdi probat to igračo in se potem odločaj, do sedaj kdorkoli je to probal je bil noro zadovoljen

matijaDS ::

Hmm če lahko še jaz pristavim svojo:
Mazda 6 karavan, osnovni model nov pride slabih 24k.
Glede na to, da je OP napisal da z dobrim razlogom in izjemoma je budget do 25k... meni se zdi dejstvo, da je avto nov in z garancijo ipd dovolj dober razlog :)
Lahko povem iz izkušenj, da so mazde v splošnem dobri avtomobili. konkretno sem mazdo 6 (letnik 2015 se mi zdi) imel na testni vožnji (sicer ne karavan ampak 4-vratno različico) in sem bil navdušen. Nekaj dni pred tem sem za pokušino vozil BMW M6 in meni se je kvaliteta vožnje v mazdi 6 zdela povsem primerljiva.

Ampak spet: to so samo moje izkušnje in moje mnenje (da ne bom koga slučajno užalil :) )

Tilen ::

Tako, kot zgoraj nekdo omenja radarski tempomat, jaz ne bi več kupil avomobila brez bi-ksenonskih žarometov. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dripac ::

Mazda 6 je zelo všečen avtomobil, sploh za ta denar. Sem bil pod vtisom da je dražji :D

Počasi bo OP spremenil naslov teme v "Nov karavan do 25k" :))

smacker ::

Aktivni tempomat je top zadeva (isto probal passata z DSG), seveda se pa moraš vprašat če si pripravljen to plačat. Če ni avtomatik, ni smisla. Navadno hočejo še kak višji paket opreme, ker v osnovnih tega ne vgrajujejo. Na koncu ugotoviš da za avto z aktivnim tempomatom daš kr par jurjov zraven. Varnostno se mi tud zdi vprašljiva, osebno se ne bi na te asistence preveč zanašal.

BMW M6 vs Mazda 6: ne morš primerjat, m6 je šprotn avto. Če bi ju športno vozil, bi mazda pogorela v primerjavi. Če si se pa hotel z športnim avtom udobno peljat, si se pa zaj*** ;)
Pri Mazdi dajo še popuste na te cene, za Mazdo3 mi je prodajalec kar takoj povedal da majo 1000 neoglaševanega popusta. Verjetno ga je na Mazdi 6 vsaj toliko ali več ;)

Tilen ::

Problem je samo v tem, da če na novo Mazdo 6 za 25.000 EUR prilepiš radarski tempomat in ksenon, gre cena verjetno na 30.000 EUR. Avto mora biti funkcionalen in maksimalna vidljivost ponoči je minimum, če se že kupuje avto za 25.000 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

matijaDS ::

dripac je izjavil:

Mazda 6 je zelo všečen avtomobil, sploh za ta denar. Sem bil pod vtisom da je dražji :D

Počasi bo OP spremenil naslov teme v "Nov karavan do 25k" :))


Sem šel ekstra na mazda slovenija portal preverit ceno tik prede sem post napisal in je dejansk osnovni model 23.890€ :)
sem bil jaz tudi malo presenečen. pač 6-ko sem videl v OP-jevem seznamu in ker sem jo tudi testiral sem podal svoj vtis :D

sam drugač ne rabim karavana in bi verjetno vzel 4-vratno mazdo 3, kjer je osnovni model okoli 17k€ zgleda pa po obliki zelo podobno kot mazda 6 :D
Če pa bi se mi ponujal budget v rangu 25k€ bi pa brez večjih pomislekov vzel novo MX-5 (ki jo moram še sprobat ampak menda je super igračka :D )

videc ::

Toyota Avensis tudi pride kakšnih 24k, s senzorji, vzratno kamero, itd.
Mazde so včasih imele drage servise, s to zadnjo serijo, so (baje) malo cenejši.
Meni osebno se Mazda 6 zelo dopade.
Poglej še Citron C5 ali Peugeot 508.

matijaDS ::

smacker je izjavil:

Aktivni tempomat je top zadeva (isto probal passata z DSG), seveda se pa moraš vprašat če si pripravljen to plačat. Če ni avtomatik, ni smisla. Navadno hočejo še kak višji paket opreme, ker v osnovnih tega ne vgrajujejo. Na koncu ugotoviš da za avto z aktivnim tempomatom daš kr par jurjov zraven. Varnostno se mi tud zdi vprašljiva, osebno se ne bi na te asistence preveč zanašal.

BMW M6 vs Mazda 6: ne morš primerjat, m6 je šprotn avto. Če bi ju športno vozil, bi mazda pogorela v primerjavi. Če si se pa hotel z športnim avtom udobno peljat, si se pa zaj*** ;)
Pri Mazdi dajo še popuste na te cene, za Mazdo3 mi je prodajalec kar takoj povedal da majo 1000 neoglaševanega popusta. Verjetno ga je na Mazdi 6 vsaj toliko ali več ;)


Vem da se ju direkt ne da primerjat, ker sta pač zasnovana za različne tipe vožnje ampak mestna vožnja v obeh se mi je zdela kar tam tam :)
Pač mislil sem bolj na udobje in obliko kabine ipd. Narava vožnje itak ne morem kaj dosti povedat, ker M6 nisem moral dovolj dobro sprobat, je blo bolj za pokušino, medtem ko sem mazdo 6 dejansko imel na testni vožnji in sem tudi nekaj prevozil z njo :)

smacker ::

@matijaDS če iščeš v rangu 17k, probaj še novega Focusa. Za 17k dobiš že polno opreme. Mene je navdušil na testu. Ecoboost 1.0 125KM poseka vso konkurenco turbinarjev (probal Ceeda, Astro, Megana). Je pa res, da jaz kupujem hatchback, ne limuzine. 4-vratna je Mazda neprimerljivo lepša. Moram še pa Mazdo3 probat preden se odločim za nakup :)

matijaDS ::

smacker je izjavil:

@matijaDS če iščeš v rangu 17k, probaj še novega Focusa. Za 17k dobiš že polno opreme. Mene je navdušil na testu. Ecoboost 1.0 125KM poseka vso konkurenco turbinarjev (probal Ceeda, Astro, Megana). Je pa res, da jaz kupujem hatchback, ne limuzine. 4-vratna je Mazda neprimerljivo lepša. Moram še pa Mazdo3 probat preden se odločim za nakup :)


Trenutno nisem ravno v fazi aktivnega iskanja avta samo če je prilika si kdaj privoščim kakšno testno vožnjo :D
Bom probal focusa, če se ponudi prilika čeprav nekak nikoli nisem bil najbolj navdušen nad Fordi (nič osebnega pa tudi slabe izkušnje nimam ali karkoli samo nihče mi še ni ful priporočal nikoli pa je pri meni vedno mel neko "meh" oznako :D )

680x0 ::

2013+ rabljeni karavani so na našem trgu bele vrane.

Za 22k dobiš nove diesel karavane srednjega razreda: Golf, Octavia, Astra, Leon, Focus s precej opreme, za 25k pa karavane višjega srednjega razreda: Passat, Superb, Insignia, Mondeo, Mazda 6, V60 z osnovno opremo.

Tule lahko do onemoglosti bereš debate o nemcih in ne-nemcih. Vsak svojega hvali. Pokliči najbližje tri prodajalce avtomobilov in se zmeni za testno vožnjo.

smacker je izjavil:

Aktivni tempomat je top zadeva (isto probal passata z DSG), seveda se pa moraš vprašat če si pripravljen to plačat. Če ni avtomatik, ni smisla.


Tole ne drži. Na AC je aktivni tempomat odlična zadeva, medtem ko ti menjat ni potrebno. Je pa res, da z avtomatikom pride še bolj do izraza pri vožnji po regionalki, obvoznici, itd.

videc ::

Dostikrat je osnovne opreme v razredu višje več, kot je dodatne opreme v razredu nižje.

Joze_K ::

Machete je izjavil:

Ni mondeo je pa NOV ford, (b-max). Mogoče bi moral vzet nazaj, če je pri mondeotu kaj drugače, ker je dražji.
Ko sem ga pral, sem po enem letu opazil majhne rjaste pikice okoli zadnje registrske. Krasno po enmu letu. Tudi ostala izdelava je izjemno na meji sprejemljivega. (odstop sprednje pokrivne letve čez vetrobrasnko steklo, odpadanje plastike ohišja vzratnega ogledala itd..). Je pa res, da je b-max dokaj el'čipo.
Pri nazivagnu so pike odbitega laka od avtocestnih meteoritov na haubi že leta, niti ena ni rjava, (da ne govorimo o ostalih detajlih. Ampak ok ni fer primerjava, ker je cena dvakratnik).


madona tudi jaz isti problem - focus, bel,.. rjave pikce... na servisu glasno, da to ni njihova zgodba, ampak je to zračna rja... hudič je da še pri nobenem drugem prejšnjem avtu nisem tega imel...?!

Utk ::

Če gre z nohtom dol je zračna rja, če ne, pa ni. Če nisi do zdaj imel samo pomeni, da nisi še imel avta z letnikom nad okoli 2000.

dj_uro ::

VW PASSAT - ok avto, če dobiš normalno ohranjenega in vrednega nakupa, se zna zgoditi, da bi novega dobil ceneje.
ŠKODA SUPERB - največji in najprostornejši avto, rabljenim cena močno pade, ker jih ljudje ne kupujejo oz. se ne prodajo tako zlahka... večinoma menjano staro za novo ali novejše
ŠKODA OCTAVIA - zelo ok avto, vendar bolj šlampasto narejen; se čuti cenejša izdelava oz. nadvlada VWja
SEAT - za isto ceno kot škoda, raje vzamem škodo
FORD MONDEO - super avtoček, vreden razmisleka
MAZDA 6 - futurističen, a ne tako zanesljiv; v smilsu, da te lahko kar naenkrat pusti na cedilu
AUDI A4 - precenjena jajca; kdor trdi drugače, mu lahko doktorsko dizertacijo o audiju naredim =)
BMW in MERCEDES - za ta denar ne dobiš omembe vrednega, ohranjenega ipd...

Ko se boš odločil za znamko in če se boš odločil za VAG, ti lahko napišem pros and cons...

aja, še GOLF IN LEON

Golf je kvalitetneje narejen, vendar se zaradi nekega ''imidža'' prodaja za ohoho €€€
LEON je najslabše narejen med octavio, golfom in leonom...
najboljši je GOLF, potem dva razreda nič, nato octavia in razred nižje leon (če se osredotočim samo na te tri iz iste grupe)
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

Blazz ::

smacker je izjavil:

Aktivni tempomat je top zadeva (isto probal passata z DSG), seveda se pa moraš vprašat če si pripravljen to plačat. Če ni avtomatik, ni smisla. Navadno hočejo še kak višji paket opreme, ker v osnovnih tega ne vgrajujejo. Na koncu ugotoviš da za avto z aktivnim tempomatom daš kr par jurjov zraven. Varnostno se mi tud zdi vprašljiva, osebno se ne bi na te asistence preveč zanašal.
]


jaz pa se na to asistenco zanašam vsak dan že 20k kilometrov. deluje perfektno

Buggy ::

Si Opel Insignio zanalasc izpustil iz analize? Ce najarmas kasno dobro kombinacijo (...khm...turbo bencin + plin) je cist ok IMO ;)

smacker ::

@Buggy: Si odprl prtljažnik novi Insigniji? Karavan ma manj placa kot stara limuzina. Žalost.

dj_uro ::

OPEL INSIGNIA je prevelik(zunaj, premali noter), preokoren in pretežak avto;
motorji so pa prešvoh... Na papirju ohoho, v realnosti pa čisto druga zgodba
vw-klub.si

Buggy ::

smacker je izjavil:

@Buggy: Si odprl prtljažnik novi Insigniji? Karavan ma manj placa kot stara limuzina. Žalost.


to je sicer res da zaradi poloznih vrat ni tako prostorna kot Vectra, ni pa neke hude sile...imam obe ;)

Anney ::

R Talisman, ga dobiš že za 25k. (čisto novi modeli verjetno še kak promo popust), odličen avto. Sem ga vozil. Obvezno 1.6 dci motor (130km).
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

MacGyver141 ::

dj_uro je izjavil:


MAZDA 6 - futurističen, a ne tako zanesljiv; v smilsu, da te lahko kar naenkrat pusti na cedilu


Tole me pa zelo zanima, zakaj te lahko pusti na cedilu (seveda za nov skyactive model).

videc ::

Evo, tale je v tvojem rangu:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Stipex ::

smacker je izjavil:


BMW M6 vs Mazda 6: ne morš primerjat, m6 je šprotn avto. Če bi ju športno vozil, bi mazda pogorela v primerjavi. Če si se pa hotel z športnim avtom udobno peljat, si se pa zaj*** ;)
Pri Mazdi dajo še popuste na te cene, za Mazdo3 mi je prodajalec kar takoj povedal da majo 1000 neoglaševanega popusta. Verjetno ga je na Mazdi 6 vsaj toliko ali več ;)


Kje si ti našel v tej temi BMW M6 ali karkoli kar diši po V8/V10 atmosfercu?? Če si pa že omenil... BMW M, AUDI RS, MB AMG... so avtomobili namenjeni poslovnežem na daljših poteh, ki si zaželijo tudi malo divje vožnje. Ti avti ponujajo več udobja kot marsikater low-mid range karavanček.

dj_uro je izjavil:

VW PASSAT - ok avto, če dobiš normalno ohranjenega in vrednega nakupa, se zna zgoditi, da bi novega dobil ceneje.
ŠKODA SUPERB - največji in najprostornejši avto, rabljenim cena močno pade, ker jih ljudje ne kupujejo oz. se ne prodajo tako zlahka... večinoma menjano staro za novo ali novejše
ŠKODA OCTAVIA - zelo ok avto, vendar bolj šlampasto narejen; se čuti cenejša izdelava oz. nadvlada VWja
SEAT - za isto ceno kot škoda, raje vzamem škodo
FORD MONDEO - super avtoček, vreden razmisleka
MAZDA 6 - futurističen, a ne tako zanesljiv; v smilsu, da te lahko kar naenkrat pusti na cedilu
AUDI A4 - precenjena jajca; kdor trdi drugače, mu lahko doktorsko dizertacijo o audiju naredim =)
BMW in MERCEDES - za ta denar ne dobiš omembe vrednega, ohranjenega ipd...

Ko se boš odločil za znamko in če se boš odločil za VAG, ti lahko napišem pros and cons...

aja, še GOLF IN LEON

Golf je kvalitetneje narejen, vendar se zaradi nekega ''imidža'' prodaja za ohoho €€€
LEON je najslabše narejen med octavio, golfom in leonom...
najboljši je GOLF, potem dva razreda nič, nato octavia in razred nižje leon (če se osredotočim samo na te tri iz iste grupe)


Nekako tako ja. Mogoče bi samo popravil da je Passat več kot ok, če ga dobiš v dobrem stanju. Z Leonom se še nisem vozil, imam pa kar nekaj tisoč km za sabo z Octavijo in to kar si napisal kar drži - je bolj kot ne senca VW kar se tiče kvalitete izdelave.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za dolge dnevne razdalje - 8.000€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38992999 (45993) TheBlueOne
»

Kateri karavan kupiti ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
40991540 (63945) jero_no1
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320633 (14067) sass628
»

Nov avto za 25k€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10616627 (11726) Buggy
»

Novi Superb in alternative (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14437618 (33400) Mufasa

Več podobnih tem