» »

Nov avto za 25k€

Nov avto za 25k€

1 2
3
»

krneki0001 ::

Tilen je izjavil:

Nebivedu, ta poraba je verjetno izmerjena po računalniku?

Ne, to je poraba izračunana pri tankanju. (natankano litrov * 100 / prevoženi kilometri po števcu)

wisky ::

Kateri avto mi potem priporočate?

RedDrake ::

Znamka že kar nekaj časa ni več pomembna.
Če ravno ne kupuješ dacie, boš pri vseh našel model, ki bo nudil udobje, varnost in varčnost.
Bolj pomembno je da se kupi nekaj kar ima preverjeno tehniko, in pa da je novo/skoraj novo.

Če ti je pomembno, da avto "dobro" izgleda, da so sosedje zavistni in da v službi vidijo da imaš nekaj pod palcem, potem seveda kupi 3 leta starega nemškega premium sedana.
Če pa ti gre za udobno vožnjo 250km/dan, potem ne glej na znamko, ampak se usedi v avto, po možnosti ga pelji kakih 50km po AC (z resnim prodajalcem se da zmenit vse, tudi pri rabljenih) in oceni, če je to to. Audi namreč ni nujno, da bo najbolj udoben. Gre vendarle za "športno" znamko VAG koncerna.

Unknown_001 ::

krneki0001 je izjavil:

MB CLA 180 z 1.6 turbo bencinskim motorjem. Poraba na relacijo tudi pod 5 litrov.

audiji so pa res samo še za kmetavze. :))


Še vedno bolje prvi na vasi kot zadnji v mestu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Buggy ::

Buggy ima Opla, s saabovim 2.0 turbotom.
Stock jih je Opel sicer imel samo z 175KM, Saab pa je imel izvedenke s 150KM, 175KM in 210KM.
175 se da chipat na 210 (afaik ima to urejeno Buggy).


res je RedDrake...avto je bil cipan pri RSR na valerjih s tem, da nismo odpiral do konca, ker je sel avto na plin (LPG).
Gre pa Z20NET motor, ki je isti kot v Saab 9-3 2.0t B207 in ima hidravlicne odmikace ventilov ojacane ojnice in glave in je res zelo primeren za tuning, pa se krivuljo navora ima hudo cez celo obmocje in je neverjetno prozen. Razlika med Saab-ov in Oplom (mehansko) pa je da je v Oplu motor sparjen z F40 menjalnikom (6 brzin) v Saabu pa mislim da je 5 stopenjski. Sam sem dodal se karbonsko sklopko in je zadnjih 160Kkm se vedno v frormi, navkljub moji voznji, ki ni ravno kako bi reku...solska :)

Tako da jaz bom kmalu spet pred nakupom avta, ravno nekaj takega, kot je govora v tej temi. Delam dnevno 120km in bom vsekakor vzel turbo bencin in predelal na plin...sam se vozim za cca 7€ na 100km...pa se ne spara. Gledam pa Insignio A20NHT motor, ki gre v osnovi za isti blok motorja kot ga imam zdej. Tako da OP lahko (ce nima predsodkov) pogleda se malo Insignie.

krneki0001 ::

buggy - karbonsko od sinterja ali original?

Buggy ::

Nove komponente sem dal prevlect k Sinterju. Je pa bila default tovarniska malo podhranjena in sem moral sklopko (v sklopu garancije) menjat, saj jo je prvi lastnik po 60Kkm s svojim nacinom voznje ze unicil.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320666 (14100) sass628
»

Rabljen karavan (2013+) do 22k€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17335766 (28832) Superboyy
»

Kateri karavan do 13k€

Oddelek: Na cesti
205689 (4996) emmentaler
»

Novi Superb in alternative (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14437752 (33534) Mufasa

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23072076 (60538) dzinks63

Več podobnih tem