» »

makita radio

makita radio

ucmanster ::

Pozdravljeni!

imam Makita radio, ki deluje na 10.8V baterijo od "šravfarce". Na radiu je navedeno tudi 450mA max. Hotel sem ga priključiti na adapter iz 220V na 12 V....800mA.

Pravzaprav sem ga tudi tako priklučil in zadeva deluje. Samo problem je da dela skos ful na glas in se z gumbom za glasnost na radiu ne da naštimat tišje. Zakaj to?

Ali bi moral na kabel med adapterjem in radijem montirat dodaten potenciometer, da bi uravnaval glasnost in kakšne bi moral potenciometer biti?

Kaj pa bi bilo če dam šibkeši adapter. Npr. iz 220V na 5V pa recimo 500mA? To bi pa tišje igralo a?

LP! in hvala za odgovore!

KraitPay ::

10.8V != 12 V

Miha 333 ::

KraitPay je izjavil:

10.8V != 12 V

No, ni tako hudo, če je namenjeno delovanju na 10,8 V baterijo, kateri lahko niha napetost med 9 in 12 V, odvisno od napolnjenosti.

Na 5 V pa verjetno sploh ne bo delovalo.

ucmanster ::

VEm, da ni tako hudo, samo zakaj noče uravnavati glasnosti?

sem probal na 5V, pa spoh ne deluje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ucmanster ()

settler ::

Direktno iz navodil:
AC power adaptor DC12V 1,000mA, center pin positive
Battery UM-3 (AA size) x 2 for back up
Pod battery: 9.6 - 18V
Slide battery: 9.6 - 24 V

Je pa čudno zadakj ne dela glasnost. Naj ne bi imelo vpliva od kje dobiva štrom, bi morale vse funkcije delati.

ucmanster ::

settler je izjavil:

Direktno iz navodil:
AC power adaptor DC12V 1,000mA, center pin positive
Battery UM-3 (AA size) x 2 for back up
Pod battery: 9.6 - 18V
Slide battery: 9.6 - 24 V

Je pa čudno zadakj ne dela glasnost. Naj ne bi imelo vpliva od kje dobiva štrom, bi morale vse funkcije delati.


sori, ne razumem kaj naj bi ta citat "direktno iz navodil" pomenil. Katerih navodil?

settler ::

Od Makite radija seveda. Kakor zgleda je vse ok, kakor si priklopil. Poskusi še za hec imeti baterijo zadaj priključeno.
Kakor piše, naj bi jo radio sam odključil in se napjal samo preko adapterja. Zakaj ti pa potem glasnost ne deluje pa ne vem.

ucmanster ::

settler je izjavil:

Od Makite radija seveda. Kakor zgleda je vse ok, kakor si priklopil. Poskusi še za hec imeti baterijo zadaj priključeno.
Kakor piše, naj bi jo radio sam odključil in se napjal samo preko adapterja. Zakaj ti pa potem glasnost ne deluje pa ne vem.


aha, ti verjetno misliš tak mal večji radio od Makite. Jaz mam manjšega. To je tak, ki semga zraven šravfarce dobil in je velik približno 20x7x7 cm..

[url]http://www.makita.si/tool/21080/STEXMR0...

settler ::

Aja, se opravičujem, Pevič sploh vidim tak radio od Makite :)
Kako pa si priključil napajanje, oz kam?

konspirator ::

Samo problem je da dela skos ful na glas in se z gumbom za glasnost na radiu ne da naštimat tišje. Zakaj to?

Ker si ga očitno priklopil tako, da dela vseskozi na full (+ rahel OC).
Ali vezje nima neke zaščite pred višjimi voltažami in dela zaradi tega output na full glasnosti.

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Če ne gre na tišje je verjetno gumb za glasnost nedelujoč. Potenciometri se mehansko uničijo, če jih veliko uporabljaš.
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

ucmanster ::

Highlag je izjavil:

Če ne gre na tišje je verjetno gumb za glasnost nedelujoč. Potenciometri se mehansko uničijo, če jih veliko uporabljaš.


ko dam noter 10,8V baterijo, gumb normalno uravnava glasnost

Settler, prikljčiil sem ga na adaptrer iz 220V na 12V. adapter pa seveda v 220V

konspirator, kaj pomeni (+ rahel OC) ?

settler ::

Ja, ampak predvidevam da nima priključka prav za adapter ali pač?

ucmanster ::

settler je izjavil:

Ja, ampak predvidevam da nima priključka prav za adapter ali pač?


ne, ne. Pa iz adapterja grsta dva kabla ven, + in -. pol sem pa na konca teh dveh kablov dal kablčevlčka, ki pa se lepo natakneta na jezička v radiu, ki se drugače vtakneta v luknjici v bateriji

Spajky ::

Čisto možno, da je vol na radiu digitalen in daje adapter vanj brdo motenj ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ucmanster ::

Spajky je izjavil:

Čisto možno, da je vol na radiu digitalen in daje adapter vanj brdo motenj ...


to je verjetno res, saj nima za nastavitev glasnosti vrtljivega gumba ampak tipko za tišje in tipko za glasnejše

N0t0ri0us ::

Polna liion baterija ima 12.6V, tako da volti niso problem, prav tako radio vzame toliko kot rabi, saj so baterije verjetno zmožne dati kaj več kot 450mA

Furbo ::

Ne vem kam je vtaknil ta adapter, če ga je priklopil na kak vhod za štrom, pa radio verjetno vseeno pričakuje ustrezno napetost, ne pa tisti disco, ki pride iz baterij.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ucmanster ::

še 1x

adapter iz 220V na 12V....800mA sem vtaknil v navadno hišno vtičnico.

na konce kablov tega adapterja sem dal kablčevelčke (torej na + in - kabel).

te kablčevelčke sem priklopil na "jezička" v radiu, kjer je predvideno,da se priključi + in - od 10,8V baterije

zaenkrat se mi zdi še najbolj verjeten odgovor @Spajky-ja, da je nastavitev glasnosti digitalna in, da se mu je radiu nekolk zmešano. (spajky, saj sem prav razumel, ne/) Ker, če bi bil naved gumb za vrtet s potenciometrom, res ne vem zakaj ne bi se dalo utišat...

...:TOMI:... ::

Po moje ta usmernik ne gladi zadosti in prihaja do motenj. Kupi boljsi adapter, pa bo delalo brez tezav.
Tomi

ucmanster ::

...:TOMI:... je izjavil:

Po moje ta usmernik ne gladi zadosti in prihaja do motenj. Kupi boljsi adapter, pa bo delalo brez tezav.


:) ne bom kupoval. mi ne pomeni to tolk. v bistvu samo recikliram smeti :) (adapter)

mam še 2, da lahko sprobam tvojo trditev, samo nista lih za v smeti in ju rabim za druge namene. Saj če dam v pretvornik iz 220V na 12V, ki da do 5A toka ne bi smelo bit nič narobe, a? predvidevam,da bi ta znal bolje "gladiti". Samo ga nimam lih tle ko sem in ga dobim šele čez en teden

errhec ::

Ima radio samo 2 priključka ?
dd

settler ::

Poglej ja če ima radio več priključkov pri bateriji. Ponavadi so vsaj 3-je.

ucmanster ::

+ pa - . kaj pa če še bit?

errhec ::

Baterija ima 5 kontaktov.
dd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603199406 (7511) lopov
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12726207 (10488) Silici
»

Kakšen transformator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
374416 (3775) jjedat
»

Baterija prenosnika se ne polni

Oddelek: Pomoč in nasveti
148481 (6990) Steinkauz
»

Kako ponovno kalibrirati baterijo IBM notesnika?

Oddelek: Strojna oprema
113362 (3069) Pyr0Beast

Več podobnih tem