» »

Kater baterijski vrtalnik?

Kater baterijski vrtalnik?

««
3 / 13
»»

TRIROG ::

Tudi jaz sem pred nakupom nove mašince:

Ker potrebujem nekaj manjšega, s čimer je treba občasno zvrtati tudi kakšno luknjo v steno sem se ustavil pri 10,8 v LiIon razredu.

Ogledani imam spodnji mašinci, ki sta s ceno tam tam okoli 170 EUR

BOSCH GSB 10,8-2-LI Professional
http://www.top-nova.si/orodje/baterijsk...

MAKITA HP330DWE
http://www.masinca.si/izdelek/MHP330DWE...

Oba sta udarna vijačnika.
Bistvenih razlik ni razen v tem, da ima Makita 1,3 Ah baterije, Boscvh pa 2,0Ah.

Makita ima navor:
• Vrtilni moment / trdo 24 Nm
• Vrtilni moment / mehko 12 Nm

Bosch pa:
Maks. vrtilni moment (trdo/mehko vijačenje) 30 / 13 Nm

Mika me Makita, ker ima garancijo na baterije 2 leti in zelo poceni rezervne dele
Bosch ima pa 2.0Ah baterije kar je kar konkretno več - garancija na baterije je 1 leto

Kaj svetujete, glede na to, da sta tako blizu?

M-XXXX ::

Res ne vidim razloga, da bi vzel praktično DRAŽJO in veliko švohnejšo mašinco? Vzemi 18V pa je to to za podoben denar. Tistih par 100gramov razlike ne bo opazne, če ne boš vse dni šraufal z njo.

negotiator ::

M-XXXX je izjavil:

Res ne vidim razloga, da bi vzel praktično DRAŽJO in veliko švohnejšo mašinco? Vzemi 18V pa je to to za podoben denar. Tistih par 100gramov razlike ne bo opazne, če ne boš vse dni šraufal z njo.


Teža res ni problem ampak da ne boš mislil, da napetost pomeni moč/navor, kar seveda ni res. Če je mašinca dražja, je ponavadi tudi dosti bolj izpopolnjena, boljši prenos, boljša kvaliteta baterij...

Ne pomeni zdaj, da bo 18v mašinca za 20eur močnejša od tiste za 170eur in 10.8v
All easy problems have already been solved.

šernk ::

Ker potrebujem nekaj manjšega, s čimer je treba občasno zvrtati tudi kakšno luknjo v steno sem se ustavil pri 10,8 v LiIon razred


@M-XXXX beri...

18V so precej večje od 10,8V. Tistih 5cm se ti v končni fazi precej pozna. Sem razmišljal da bi vzel sam enega poceni za 30€ 18V, pa ko pomislim je bolje vzeti 3,6V vijačnik za 10€. Za vrtanje v mdf in iverko je več kot dovolj, poleg tega je pa majhen in uporaben, medtem ko ti pride tist 18V zadeva ravno toliko okorna in velika, da je pri 3/4 stvari neuporabna.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

M-XXXX ::

Teža res ni problem ampak da ne boš mislil, da napetost pomeni moč/navor, kar seveda ni res. Če je mašinca dražja, je ponavadi tudi dosti bolj izpopolnjena, boljši prenos, boljša kvaliteta baterij...

Ne pomeni zdaj, da bo 18v mašinca za 20eur močnejša od tiste za 170eur in 10.8v

http://www.top-nova.si/orodje/baterijsk...
Proti: http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_... (treba najti različico za cca 200€ ter dvema baterijama).

10V je pač proti taki zadevi igračka. Res ne vidim razloga, da bi za isti denar kupil opazno slabši izdelek. Boljša, močnejša, baterija več zdrži.

Praktično edina "slabost" je teža (1.8kg proti 1kg) vendar teh 80 dek pa ne bo popolnoma nobene razlike naredilo, če je ne boš drajsal po 5h vsak dan.

18V so precej večje od 10,8V. Tistih 5cm se ti v končni fazi precej pozna. Sem razmišljal da bi vzel sam enega poceni za 30€ 18V, pa ko pomislim je bolje vzeti 3,6V vijačnik za 10€. Za vrtanje v mdf in iverko je več kot dovolj, poleg tega je pa majhen in uporaben, medtem ko ti pride tist 18V zadeva ravno toliko okorna in velika, da je pri 3/4 stvari neuporabna.

Dajmo še bolj pretiravat. V življenju uporabe sem imel zgolj nekaj situacij, kjer je bil (praktično bilokateri vrtalnik) prevelik, pa bo v 75% 18V prevelik? Resno ne pretiravat, da vam ne bo še kdo verjel.

10V ima dolžino 190mm 18V bosch mrcina pa par mm več.

TRIROG ::

hjah ... ravno teža me je odvrnila od 18v zadev ... 18v so namreč kot ugotavljaš skoraj enkrat težje ...

sicer pa bi verjetno, če bi se odločal za 18v zagotovo vzel makitino HP457DWE
http://makita.si/compare-tools/compare....

T0RN4D0 ::

M-XXXX je izjavil:

Teža res ni problem ampak da ne boš mislil, da napetost pomeni moč/navor, kar seveda ni res. Če je mašinca dražja, je ponavadi tudi dosti bolj izpopolnjena, boljši prenos, boljša kvaliteta baterij...

Ne pomeni zdaj, da bo 18v mašinca za 20eur močnejša od tiste za 170eur in 10.8v

http://www.top-nova.si/orodje/baterijsk...
Proti: http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_... (treba najti različico za cca 200€ ter dvema baterijama).

10V je pač proti taki zadevi igračka. Res ne vidim razloga, da bi za isti denar kupil opazno slabši izdelek. Boljša, močnejša, baterija več zdrži.

Praktično edina "slabost" je teža (1.8kg proti 1kg) vendar teh 80 dek pa ne bo popolnoma nobene razlike naredilo, če je ne boš drajsal po 5h vsak dan.

18V so precej večje od 10,8V. Tistih 5cm se ti v končni fazi precej pozna. Sem razmišljal da bi vzel sam enega poceni za 30€ 18V, pa ko pomislim je bolje vzeti 3,6V vijačnik za 10€. Za vrtanje v mdf in iverko je več kot dovolj, poleg tega je pa majhen in uporaben, medtem ko ti pride tist 18V zadeva ravno toliko okorna in velika, da je pri 3/4 stvari neuporabna.

Dajmo še bolj pretiravat. V življenju uporabe sem imel zgolj nekaj situacij, kjer je bil (praktično bilokateri vrtalnik) prevelik, pa bo v 75% 18V prevelik? Resno ne pretiravat, da vam ne bo še kdo verjel.

10V ima dolžino 190mm 18V bosch mrcina pa par mm več.


Igrače so zelen boschev program.

10.8V zadeve imajo svoje mesto. To da med 1 in 2kg ni razlike je res ko leži na polici, ko šraufaš kakšne obloge celo popoldne na strop to ne drži več. Tudi v kakšnem ozkem prostoru ni več res da je vseeno če je zadeva polovico večja...

Sicer za splošno domačo uporabo kjer pridejo v poštev tudi kakšni večji šraufi bi tudi sam raje vzel kakšno 14/18v varjanto.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Bye ::

Lep pozdrav!

Prosim za nasvet.

V garaži sem našel nek starejši DeWaltov vrtalnik. Žal je brez baterije (ima samo ohišje akumulatorja), zraven pa je še originalni polnilec. Kaj je bolj pametno, prodati mašino brez baterije ali se da dobiti kakšne solidne generične baterije?

skico ::

Živijo

Kaj pravite pa na čudež, katerega začnejo prodajati jutri v Lidlu? Bi bilo ta mašinca za kaj pošraufat ali bolj za okras. :)

link: http://www.lidl.si/cps/rde/SID-40C686CE...

Kaj pa nastavki?
link: http://www.lidl.si/cps/rde/SID-40C686CE...

Hvala!

lp

francek1 ::

skico je izjavil:

Živijo

Kaj pravite pa na čudež, katerega začnejo prodajati jutri v Lidlu? Bi bilo ta mašinca za kaj pošraufat ali bolj za okras. :)

link: http://www.lidl.si/cps/rde/SID-40C686CE...

Kaj pa nastavki?
link: http://www.lidl.si/cps/rde/SID-40C686CE...

Hvala!

lp

Na videz je kar solidna zadevščina. Za ta denar zagotovo ne dobiš boljše. Z nastavki je pa tako, da so tudi najboljši premalo dobri...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

darkolord ::

14.4 V stane mislim da enako (mogoče 39,9) v Lidlu, ko ga imajo. Če se ti ne mudi, priporočam raje tistega, je super.

gost987 ::

Nastavki iz Lidla so prva liga, po vsej verjetnosti jih dela Metabo in so boljši (meni osebno) kot Wera impaktor, kjer en nastavek stane tok kot kle cel komplet. Mašinca je pa tko za kakšno lažje vijačenje in vrtanje do 10mm bo vredu.

YaN-cH ::

TRIROG je izjavil:

Tudi jaz sem pred nakupom nove mašince:

Ker potrebujem nekaj manjšega, s čimer je treba občasno zvrtati tudi kakšno luknjo v steno sem se ustavil pri 10,8 v LiIon razredu.

Ogledani imam spodnji mašinci, ki sta s ceno tam tam okoli 170 EUR

BOSCH GSB 10,8-2-LI Professional
http://www.top-nova.si/orodje/baterijsk...

MAKITA HP330DWE
http://www.masinca.si/izdelek/MHP330DWE...

Oba sta udarna vijačnika.
Bistvenih razlik ni razen v tem, da ima Makita 1,3 Ah baterije, Boscvh pa 2,0Ah.

Makita ima navor:
• Vrtilni moment / trdo 24 Nm
• Vrtilni moment / mehko 12 Nm

Bosch pa:
Maks. vrtilni moment (trdo/mehko vijačenje) 30 / 13 Nm

Mika me Makita, ker ima garancijo na baterije 2 leti in zelo poceni rezervne dele
Bosch ima pa 2.0Ah baterije kar je kar konkretno več - garancija na baterije je 1 leto

Kaj svetujete, glede na to, da sta tako blizu?

Mi v podjetju imamo 2 makiti in 1 bosh taka model samo brez vdarnega kladiva. Kar se tiče Makite lahko samo rečem, da fantje, ki jih uporabljajo niso bili še bol razočarani nad batereijskim vrtalnikom, glede na to, da kao naj bi spadal v profi razred. Zadeva je taka da glava dobi luft takoj, sigurno opleta za kaka 2-3 mm če ne še več, saj ko stisneš sveder v podlago se vrti ravno samo ko jo pa primeš v roko in vidiš tisti luft imaš občutek kod, da je to kak plastik fantastik CMI sranje iz obija. In ta luft je neka konstrukcijska napaka, vem še za dve kjer je stanje enako. Kar se tiče samovpenjalne glave od makite je tudi ena sama katastrofa, ko kaj vijačiš in ko dosežeš nastavljen moment, se od tistih tresljajev kar sama odvije. Nam je ena po mesecu dni crknila, ok to je bilo menjano v garanciji se pač zgodi. Akumulatorji so pa po dobrem letu in dnevne uporabe občutno slabši. Še to tista lučka ki naj ti bi osvetljevala kamor vrtaš je tud en big fail.
Bosh v primerjavi z to makito je glede izdelave svetlobna leta pred njo, opazno močnejši, nima lufta, glava drži se ne odvija sama od sebe, lučka sveti tja kamot more, vglavnem dela tako kot se pričakuje od nekega profi orodja.

Ne vem pa če bi vzel taki model za vrtat v beton se mi zdi vse skupaj bol neuporabno, osebno za domačo rabo bi gledal kaj bolj močnega recimo kaj na 13,8V.

Taki tipi vrtalnika so bol za vijačiti in kaj malega zvrtati, čeprav niso švoh. To so pa super modeli za nekoga ki več ali majn cel dav vijači z njim ker je lahek in okreten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YaN-cH ()

T0RN4D0 ::

Makita uradno sicer nima hobi razreda, ampak te zadeve (330dwe) kar nekako sodijo v to kategorijo. Za boljše zadeve so kovinske glave, pa brushless motorji pa to. Prepoznaš tudo po tem da so poceni stvari v kompletu 2 mašini, 2 bateriji in komplet orodja 250EUR, pri tapravi stvari je pa samo gola mašina toliko.

V poceni kateogiji so lidl/hofer mašine kar bomba, edino za splošno uporabo bi tudi sam priporočal 14/18V verzijo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

borisk ::

T0RN4D0 je izjavil:

Makita uradno sicer nima hobi razreda,


ima, imenuje se maktec, jih dobiš tudi pri nas, so pa milwake rdeče barve. po ceni so tam pri zelen boschu, po kvaliteti so pa boljše.

T0RN4D0 ::

Samo res, na maktec sem pa kar pozabil. :]

Kakorkoli, tudi med zelenim programom se najde nekaj stvari ki so bolj potrošniške.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Flyer ::

Zanimam se za Makita BHP456RFE, če jo morda kdo ima naj sporoči kakšno mnenje o njej.
Kje bi se našla po ugodni ceni v Sloveniji, če morda kdo ve ?
Pozna kdo kakšen podobni udarni vrtalnik druge znamke, ki bi bil ugodnejši in podobne zmogljivosti ?

SimplTech ::

Oče je pred pol leta vzel MAKITO model BHP453RHJ (mašina + 2x akumulator + polnilec + kovček) iz Nemčije za 185 + 19 EUR dostave. Mislim da ga je vzel tukaj: link

Pravi da je z njo zelo zadovoljen in da je v tem času že kar nekaj stvari naredil okoli hiše.

Map ::

Flyer je izjavil:

Zanimam se za Makita BHP456RFE, če jo morda kdo ima naj sporoči kakšno mnenje o njej.
Kje bi se našla po ugodni ceni v Sloveniji, če morda kdo ve ?
Pozna kdo kakšen podobni udarni vrtalnik druge znamke, ki bi bil ugodnejši in podobne zmogljivosti ?

Imam isto, le brez kladiva. Mašina je predvsem dobra, ker je lahka in kratka in prideš marsikje zraven pa zaradi lahkosti te roka začne precej pozneje bolet. Morš pa vedet, da te plastične glave pri Makiti niso ravno najboljše, ampak ni panike, ker niso drage. Jo gonimo skor vsak dan že kako leto, glave še nismo menjali, se pa že dolgo čuti da ni več taka kot bi mogla bit.

Poznam dobrega trgovca za Makito, pa tut skos ma kake akcije. Če rabiš informacije mi napiši ZS.

mura55 ::

Že profesionalni akumulatorski udarni vrtalni vijačnik Milwaukee
M18 CPD 402C FUEL
http://www.grlica.si/orodja/udarni-vija...

Scorpia ::

Sam sem si lani kupil vrtalnik znamke skil ko so v obiju imeli neko akcijo. Za foro sem kupil, ampak zadeva opravlja svojo nalogo. Z njo sem si uspel vetrolov sestaviti in še bi lahko našteval, ko sem hišo obnavljal. Zadeva za sabo ima kar nekaj ur in nima nobenega lufta in še vedno opravlja svoje delo. Glede na to, da je bila poceni je ok. Edino kar manjka pri teh cenejših, so obrati ampak vseeno vrtajo. Za les so odlične, za beton pa sem imel makito in sem bil močno presenečen, kako je to vrtalo. Drlo se je, kot bi z električnim vrtalnikom vrtal, ne pa na akumulator. Sam model vrtalnika, sem pozabil, ker je bilo v kompletu, ki sem ga imel na sposojo. Vseeno pa makito nebi kupil, ker za to imam raj električni vrtalnik, tisti skil pa bo služil, dokler bo. Glede na to, koliko smo delali z njim pri obnovi, je že svoje opravil.
////

Flyer ::

Danes sem se odločil in naročil to Makito BHP3RHJ od priporočila od SimplTech-a, pa kar bo pa bo :)
Sicer pa hvala vsem za nasvete.
Odločil sem se na podlagi dejstev,
- Li-Ion je najboljša izbira
- ne bom potreboval zelo zmogljivega vrtalnika
- vrtalniki z motorji brez ščetk so predragi
- nisem profesionalec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Flyer ()

kuglvinkl ::

Po mojem si se precej stegnu, glede na to, da niso pro. In bo super :)
Your focus determines your reallity

Okapi ::

Prav res. Saj če imaš dovolj cekina, ni problema, drugače pa Makita ni ravno nekaj, kar bi prišlo ven na podlagi teh kriterijev:
Odločil sem se na podlagi dejstev,
- Li-Ion je najboljša izbira
- ne bom potreboval zelo zmogljivega vrtalnika
- vrtalniki z motorji brez ščetk so predragi
- nisem profesionalec


Na osnovi teh kriterijev pride ven recimo 18 V Li-Ion Workzone v Hoferju, za tretjino Makitine cene.

O.

francek1 ::

Okapi je izjavil:

Prav res. Saj če imaš dovolj cekina, ni problema, drugače pa Makita ni ravno nekaj, kar bi prišlo ven na podlagi teh kriterijev:
Odločil sem se na podlagi dejstev,
- Li-Ion je najboljša izbira
- ne bom potreboval zelo zmogljivega vrtalnika
- vrtalniki z motorji brez ščetk so predragi
- nisem profesionalec


Na osnovi teh kriterijev pride ven recimo 18 V Li-Ion Workzone v Hoferju, za tretjino Makitine cene.

O.

Po ceni že, ampak ko začneš z njima delat pa veš zakaj je Makita 3x dražji. Imam oba in vem, kaj govorim. Razlika je predvsem v točnosti regulacije obratov in navorom pri nizkih obratih. Težko razložim drugače, ampak ko imaš oba v roki je razlika očitna.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Okapi ::

Ko pogledaš tistih nekaj zvrtanih lukenj, kolikor jih na leto naredi povprečen domači uporabnik, pa razlika ni več tako zelo očitna.>:D

O.

boogie_xlr ::

Imamo dva ultrakompakta v tišleriji že 2 leti. Glede na velikost delujeta presenetljivo dobro.

NejcSSD ::

darkolord je izjavil:

14.4 V stane mislim da enako (mogoče 39,9) v Lidlu, ko ga imajo. Če se ti ne mudi, priporočam raje tistega, je super.

+1 Odličen zaenkrat. Pred kratkim vzel v LIDLu.
:P
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

francek1 ::

Okapi je izjavil:

Ko pogledaš tistih nekaj zvrtanih lukenj, kolikor jih na leto naredi povprečen domači uporabnik, pa razlika ni več tako zelo očitna.>:D

O.

Za luknje vrtat so itak vsi dovolj dobri. Največje razlike so pri vijačenju. Ni vseeno, če ti vijak uide še pol obrata; je takoj luknja v oplemeniteni plošči prevelika.Ali pa da je moment pri začetku vijačenja spxa v trd les premajhen. Profiji to seveda vemo, zato se s poceni vijačniki ne utrujamo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Aar2rk ::

je kdo videl Merkur ponudbo, me zanima vaše mnenje o Bosch GSR 18-2-Li L-Boxx, 1,5Ah, 18V, 3 baterije v kovčku, 189€ (samega prodajajo za 231€)

še link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aar2rk ()

M-XXXX ::

Wow sam vzem!

YaN-cH ::

Če ga rabiš nimaš kaj razmišljat, vzami.

Aar2rk ::

Sem kupil, ravnokar, tako da prav dosti ne morem povedati. Zmotil sem se pri tistem drugem za 231€, tisti je GSB, z udarno glavo, tale je brez. Je pa zelo kratek in dokaj lahek, vsaj po primerjavi s sedanjim Alpha Tools, ki gre v smeti (šle baterije). Kovček je pa kar velik, ker je Boshev L-Boxx sistem za zlaganje kovčkov skupaj (zame nekaj novega). Idealo mi je najcenejšega enakega našel za 20€ manj, seveda brez poštnine, tako da sem se kar odpeljal v trgovino.

_pobesneli_ ::

Dajte pogledat od milwaukee set, ki ga prodaja grlica, aku vrtalnik in udarni vijačnik. Cena je okoli 400€ za set, samo orodje je pa top. ( sedaj je še ceneje se mi zdi)Udarni vijačnik komot odvijači gume od avta, pa še kaj zraven. Mi ga uporabljamo tudi v boxih v rallyu in gre odvijačit vse na avtu.
Mi res dosti vrtamo in s tem orodjem gre kot v maslo, tudi z največjim svedrom v železo.
Baterija zdrži nenormalno dolgo, in moč ne pade.
Če hočes imet orodje za lifetime in z njim res kaj naredit poglej milwaukee.
Gregor

T0RN4D0 ::

Baterijsko orodje pa res ni nekaj, kar bi imel za lifetime. :) Je pa milwaukee res kar v vrhu.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mura55 ::

Predvidevam, da je _pobesneli_ govoril o Milwaukee M18 BPP2D-402C setu (360€ trenutno še na zalogi) -> http://www.grlica.si/orodja/seti-orodij...

_pobesneli_ je izjavil:

Dajte pogledat od milwaukee set, ki ga prodaja grlica, aku vrtalnik in udarni vijačnik. Cena je okoli 400€ za set, samo orodje je pa top. ( sedaj je še ceneje se mi zdi)Udarni vijačnik komot odvijači gume od avta, pa še kaj zraven. Mi ga uporabljamo tudi v boxih v rallyu in gre odvijačit vse na avtu.
Mi res dosti vrtamo in s tem orodjem gre kot v maslo, tudi z največjim svedrom v železo.
Baterija zdrži nenormalno dolgo, in moč ne pade.
Če hočes imet orodje za lifetime in z njim res kaj naredit poglej milwaukee.

PlinkyPlonky ::

Eno vprašanje. Moj je včeraj kupil akumualtorski vrtalnik v Hoferju in baje ga že nekaj biksa. Zdaj razmišlja, da bi si kupil kaj bolj uveljavljenega in trenutno se odloča med: http://www.proficenter.si/ponudba/hitac... in pa http://www.masinca.si/izdelek/M6281DWPE... (za 110e). Kateri je boljši?

Vikking ::

Vse je vredi, sam obojna imata NiCd baterije.

uporabnik Orion je že napisal da je bosch gsr iz merkurja dobra izbira, fina zadeva za ta denar: http://www.merkur.si/akumulatorski-vrta...
kupi ko imajo akcijo "izberi svoj popust", vlečeš kupon od 5%-90% popusta.

Aar2rk ::

Še kakšne izskušnje s Hoferjevim aku-vijačnikom v akciji? Po sliki zgleda še kar v redu, sem ga mislil dat na vikend, kjer zaradi morskega zraka večina opreme zarjavi v enem letu in so vsi aku vrtalniki (ampak so bili res najcenejši) zarjavli, tako da ga zdaj vlačim s sebo vsakič...

Ima še kdo kakšne iskušnje s orodjem tik ob morju (Lošinj), kjer zarjavi tudi nerjaveče jeklo, ki nima specifikacije pošteno visoke?

PlinkyPlonky ::

Na koncu je izbral Makito. 18v in Li-on baterijo. V fensi-šmensi kovčku z dodatnim orodjem za 199. Baje je redna cena 339.

Vikking ::

iz hoferja? Baterije so vprašljive. Kolegu bi lahko hiša zgorela, saj se mu je pri polnjenju, začelo ohišje baterije topiti in smoditi.

Za 180€ dobiš boscha z 3 baterijami, mislim da je res to super nakup. Sem jo tudi sam pogledal v merkurju. Če bi trenutno sam iskal akku bi vzel to.

T0RN4D0 ::

Jst mam ono hoferjevo zdej kakšno leto, za ta denar je to to. Za kaj več pa tisti bosch ni slaba izbira IMO.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Aar2rk ::

Ja, imam Bosch GSR 18-2-Li, sem jaz prejšnjič dal link in ga kupil in je super. Vikking, tvoj link ni na enakega, je "samo" 14V. Tistega 18V očitno ni več.
Zdaj sem glede na nizko ceno mislil (spet) probati enega, ki mi ga ne bo žal, če ga bo sol požrla prvo zimo.

SkIDiver ::

PlinkyPlonky je izjavil:

Na koncu je izbral Makito. 18v in Li-on baterijo. V fensi-šmensi kovčku z dodatnim orodjem za 199. Baje je redna cena 339.


Dobra cena. Katero je pa vzel?

T0RN4D0 ::

Akumulatorske makite po vsem prebranem sicer odsvetujem za občasne uporabnike, ker baterije kar hitro odpovedo če se ne uporabljajo redno. Fora je v tem, da se elektronika za nadzor baterije napaja le iz ene celice. Če baterija dolgo stoji potem ta celica hitro postane šibek člen, za povrhu pa BMS še zaklene baterijo ko polnilec trikrat javi napako (zaradi preveč prazne celice), tako da se ne da niti zamenjat uničene celice. :)

Tisti ki jih terajo vsak dan so pa zadovoljni. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

SkIDiver ::

@T0RN4D0 za katere baterije govoriš? li-ion ali ni-cd?

T0RN4D0 ::

Litij.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

SkIDiver ::

Bom imel v mislih in jo pogosto zlorabljal :)

Aston_11 ::

Mah, jaz sem mojo litijevo 18 V kupil enih 5 let nazaj, uporabljal sem jo ogromno in prešraufal na desettisoče vijakov, so pa tudi obdobja, ko se jo ne takne. Dela pa še vedno bp. Odvisno, kot kaže, odvisno.

T0RN4D0 ::

Saj ne pravim da bo kar crknilo če nekaj časa stoji, samo lani sem kupoval baterijsko in se potem odločil za en set iz USA (ki ni nikoli prišel). POtem sem šel čez vse reviewe na amazonu in opazil kar precej ljudi ki so se pritoževali, da je zadeva po dveh letih hin, 90% od teh nerednih uporabnikov, med tem ko imajo redni uporabniki manj težav... potem sem se malo poglobil in prišel na koncu do tega kar sem napisal zgoraj.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.
««
3 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

akumulatorski vrtalni vijačnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921711 (4163) TheBlueOne
»

Akomulatorski vijačnik Hofer (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
597196 (5443) floyd1
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12725937 (10218) Silici
»

Komplet akumulatorskega orodja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2812966 (8284) bozgo88
»

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8922788 (16117) T0RN4D0

Več podobnih tem