» »

Kako najbolj elegantno predvajati v filme s podnapisi na TVju?

Kako najbolj elegantno predvajati v filme s podnapisi na TVju?

nejcpirc ::

Lepo prosim za nasvet kako vzpostaviti sistem, da se lahko na TVju gleda filme iz trdega diska:

- Filmi so lahko različnih formatov (obvezno pa mora podpirati mp4, ki prevladuje).
- Filmi in podnapisi so v ločenih datotekah in se nahajajo na zunanjem trdem disku.
- Pomembno je, da se da pri podnapisih nastavljati velikost in font.
- Remote control - ali iz android telefona ali pa samostojen remote kontroler (play/pause/naprej/nazaj... direkt iz kavča)
- Wifi-ja ni v prostoru (vikend).

ps: predstavljam si nek media player, na katerega preko usbja priklopim zunanji trdi disk, media player priklopim preko HDMI na TV, upravljam pa ga preko priloženega daljinca ali preko android aplikacije

hvala

popster ::

Nekako se mi zdi da bi rabu Vlc, ki ima najmanjše zahteve nek minimalističen Raspbery Pi in kak minimalističen OS tipa Debian.

nejcpirc ::

Mislim, da bi bila tole OK in ugodna rešitev?

Honey Bear Full HD 1080P Media Player TV BOX

Podpira mp4 in druge formate
Podpira zunanji trdi disk (omejitev je veliost do 2 TB)
Podpira externe podnapise in omogoča nastavitev velikosti
ima remote
ne potrebuje wifija
video do 1080p

skupaj s poštnino v slo je cena cca 42 EUR

 amazon.uk

amazon.uk

mambli ::

Jaz uporabljam Xtreamer. http://www.xtreamer.net/SideWinder4/
Disk vstaviš kar v napravo samo. Imam starejšo verzijo že par let.

telexdell ::

Mar ne predvaja filmov iz diska že vsak pametni TV?? Torej, vstavi disk v USB TV pa bi moral z daljincem od TV vse skupaj krmiliti.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

smacker ::

TV je kar omejen: komplikacije z formati, ime podnapisa mora bit enako imenu filma, nimaš možnosti nastavljat velikosti podnapisov,...
Če maš PC v bližini, kupiš HDMI in predvajaš iz PCja. Razni DLNA strežniki omogočajo predvajanje tudi preko wifi omrežja (pogoj smart tv), ampak si spet omejen z formati in podnapisi.
Lahko se tut potrudiš in pri nalaganju filmov na disk urediš format, zapečeš podnapise v film (nastaviš poljubno velikost,...).
Še najbolj elegantna opcija je pa nek TV box, za 100€ se dobijo že taki, ki so zmožni predvajat 4k@60Hz.
Če si malo bolj DIY guy, pa raspbery pi, naložiš kodi in se igraš. Malo več dela, nič kaj prihranka napram poceni TV boxom, dobiš pa prilagojeno rešitev in popoln nadzor nad opcijami.

nejcpirc ::

mambli je izjavil:

Jaz uporabljam Xtreamer. http://www.xtreamer.net/SideWinder4/
Disk vstaviš kar v napravo samo. Imam starejšo verzijo že par let.


Hvala za predlog, izgleda da ima vse. Sem ze zjutraj narocil medveda, pa bom porocal kako se bo obnesel

Jirzy ::

Sam imam Banana Pi z Androidom in Kodi-jem, ki mu lahko priklopiš disk na SATA. Če imaš PC z W10 v bližini, lahko tudi castaš film z podnapisi.

telexdell ::

smacker je izjavil:

TV je kar omejen: komplikacije z formati, ime podnapisa mora bit enako imenu filma, nimaš možnosti nastavljat velikosti podnapisov,....

To govoriš o CRT in zgodnjih plazma televizorjih ali kar tako "na pamet"???

Razen identičnost imen je vse ostalo bolj ali manj ne drži. Sodobni televizorji predvajajo večino formatov, lahko spreminjaš obliko, barvo, velikost... fontov...
A enako ime fontov in filmov mora biti tudi pri namenskih predvajalnikih.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

smacker ::

telexdell je izjavil:

smacker je izjavil:

TV je kar omejen: komplikacije z formati, ime podnapisa mora bit enako imenu filma, nimaš možnosti nastavljat velikosti podnapisov,....

To govoriš o CRT in zgodnjih plazma televizorjih ali kar tako "na pamet"???

Razen identičnost imen je vse ostalo bolj ali manj ne drži. Sodobni televizorji predvajajo večino formatov, lahko spreminjaš obliko, barvo, velikost... fontov...
A enako ime fontov in filmov mora biti tudi pri namenskih predvajalnikih.

Nič "na pamet", izkušnje. Mam Grunding SMART TV, letnik 2014, velikosti podnapisov ne morš spreminjat (so pa po defaultu dovolj veliki, tud napol slepi kolega je videl brat), pa ne podpira DTS zvoka, je treba filme konvertat. Pri podnapisih ne bere .sub formata, samo .srt. Pa še kaj bi se našlo. Na starejšem Philipsu LCD je bilo še huje, tam iz USBja ni znal brat fajlov večjih od 4GB. Za enake in podobne težave sem slišal tud od kolegov. Nimamo vsi latest and gratest Sony/Samsung TVjev za 2k eur, pa še tam ti najdem format slike/zvoka/podnapisov, ki ga ne bo predvajal ;)

dj_uro ::

x2.... ''smart'' TVji izpred npr. 3h let so polom; pa sem kupil takrat serijo 9 od Philipsa (izkušnje imam samo s Phillipsom, ker mi je blazno všeč njihov ambilight, pa delno s Samsungom)....

tako da ali kakšen NUC ali podoben sistem, ali pa xy pi in KODI... ne rabiš ničesar drugega...

btw, ali se lahko orangepi napaja iz TVjevega HDMIja?
vw-klub.si

telexdell ::

smacker je izjavil:


Nič "na pamet", izkušnje. Mam Grunding SMART TV, letnik 2014, velikosti podnapisov ne morš spreminjat (so pa po defaultu dovolj veliki, tud napol slepi kolega je videl brat), pa ne podpira DTS zvoka, je treba filme konvertat. Pri podnapisih ne bere .sub formata, samo .srt. Pa še kaj bi se našlo. Na starejšem Philipsu LCD je bilo še huje, tam iz USBja ni znal brat fajlov večjih od 4GB. Za enake in podobne težave sem slišal tud od kolegov. Nimamo vsi latest and gratest Sony/Samsung TVjev za 2k eur, pa še tam ti najdem format slike/zvoka/podnapisov, ki ga ne bo predvajal ;)

Za vsak predvajalnik najdeš vsebine, katere ne bo mogel predvajati, če ti je to cilj. Ravno tako, za vsak predvajalnik najdeš vsebine, katere ti bo zagotovo predvajal, če ti je to cilj.
Na spletnih straneh slovenskih ponudnikov video vsebin običajno najdeš video vsebine že opremljene s podnapisi tipa srt in ustrezno poimenovane. Obstajajo pa tudi razni konverterji formatov podnapisov, kateri ti stvar konvertirajo v nekaj sekundah. Ime pa s pomočjo copy-paste tudi spremeniš kot bi mignil.
Dodaten predvajalnik (sam sem uporabljal npr. Xrteamer MK 1, namenski laptop in Malino 2) ti ob vklapljanju in izklapljanju več naprav, čakanje na zagone, kolobocije z daljinci,prenašanje diskov, mini tipkovnice, brezžične miške...slej ko prej gledanje dodatnih vsebin priskuti.

PS-Tako sem malino usposobil za VPN server, na laptopu in Xtreamerju se nabira prah, sebi pa sem kupil 40" Android TV za 300 €.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

smacker ::

telexdell je izjavil:

Za vsak predvajalnik najdeš vsebine, katere ne bo mogel predvajati, če ti je to cilj. Ravno tako, za vsak predvajalnik najdeš vsebine, katere ti bo zagotovo predvajal, če ti je to cilj.
Na spletnih straneh slovenskih ponudnikov video vsebin običajno najdeš video vsebine že opremljene s podnapisi tipa srt in ustrezno poimenovane. Obstajajo pa tudi razni konverterji formatov podnapisov, kateri ti stvar konvertirajo v nekaj sekundah. Ime pa s pomočjo copy-paste tudi spremeniš kot bi mignil.
Dodaten predvajalnik (sam sem uporabljal npr. Xrteamer MK 1, namenski laptop in Malino 2) ti ob vklapljanju in izklapljanju več naprav, čakanje na zagone, kolobocije z daljinci,prenašanje diskov, mini tipkovnice, brezžične miške...slej ko prej gledanje dodatnih vsebin priskuti.

PS-Tako sem malino usposobil za VPN server, na laptopu in Xtreamerju se nabira prah, sebi pa sem kupil 40" Android TV za 300 €.


Konvertanje formatov ni problem. Tud zvok naklikaš 5 sekund, pol pa komp sam melje tistih 5-10minut. Je pa treba vsak film, ki ga potegneš preverit in po potrebi pretvorit preden daš na disk. Meni osebno to ni problem, sem pa ziher da je lažje Media player vklopit, postopek izbire je pa enak kot če disk direkt na TV priklopiš.
Jap Android TV je odlična rešitev, ampak človek ne bo TVja menjal zato da bo filme iz diska predvajal. To pride v poštev samo, če kupuješ nov TV. Danes so že po dostopni ceni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV Sony - Philips - Samsung (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8827350 (23328) Thunder wave
»

LG 3D SMART TV in nedelujoči podnapisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
529247 (8041) ttommy
»

Program za hardkodanje podnapisov

Oddelek: Pomoč in nasveti
51795 (1721) SLO_Matej
»

Uporabnost USB na LCD TV-jih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12155596 (47487) Lupin
»

[DivXviD] Evertone predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
3814057 (5369) Jedi Master Yoda

Več podobnih tem