» »

Kopiranje zaščitenega medija

Kopiranje zaščitenega medija

jizzer ::

Pozdravljeni.

Znanka mi je posredovala CD za masažne/terapevtske vaje. Vsebina niti nima veze, ampak me je prosila če ji lahko vse skupaj spravim na USB ključ. CD je seveda zaščiten in rabi USB ker CD več ni opcija.

Zanima me če ima kdo izkušnje s tem, in me lahko napoti na kakšno uporabno pot, ker niti nevem kje bi prav začel.

Vem, da bi znal s to temo biti v prekršku z pravili foruma, ampak dejansko je ona kupila ta cd par let nazaj in je mislim da celo plačala okoli 70,80€, sedaj pa bi nujno potrebovala usb.

Hvala :)

OvCa77 ::

Se opravičujem za double post, probaj z dvd decrypterjem
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

mat xxl ::

Napisal si popolnoma konfuzno. Kje je problem samo presneti iz DVD na USB ali DVD ali ima osnovni program iz DVD ja dodan tudi USB ključ z geslom oziroma certifikatom in brez tega ne deluje ?

Če je to zadnje potem ni tako enostavno......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Nikonja ::

mislim da bi on vsebino iz cd/dvd-a samo prekopiral na usb ključ ampak ni povedal kakšna je vsebina, ali je to program, samo video posnetki......

V vsakem primeru se vse da izkopirat ampak moraš bit bolj specifičen...

jizzer ::

Se opravičujem če je premalo podatkov. Trenutno samo zbiram informacije kak zadevo rešit, ker komaj jutri bom dejansko probal, trenutno nimam cd-roma v laptopu, torej pojma nimam kaj je gor :D
Mislim da je neka mešanica program-video vsebine, in sicer na njem piše interactive cd.

Če bi bilo tako enostavno kot samo prekopirati na USB, ona meni sploh nebi prinesla cdja. Negre, ne dovoli ji, niti z NERO-jem, kar je logično - cd je zaščiten.

Sem še kaj izpustil? :)

Han ::

DVDFab Passkey in AnyDVD sta najbolj znana programčka za dekripcijo CD, DVD in blu-ray medijev.

All-in-one program za kopiranje takšnih vsebin v različne formate je npr. DVDFab.

mat xxl ::

Vsak zapis na CD ju DVD ju se da kopirati, tudi če ima npr. nekoč uspešno Cactus zaščito, ki sem jo BTW nekoč jaz zlomil.

Poglej če je na robu medija ene 2 mm zapisa potem pa malo lufta..., če ja pobarvaj ta rob z flumastrom in bo, to je vse, kar je treba vedeti pri edini taki nekdaj uspešni zaščiti.

jizzer ::

Menda pa bom res šel pisat po disku ja :))

boogie_xlr ::

Handbrake, ali pa libdvdcss

PaX_MaN ::

CD je seveda zaščiten

ji lahko vse skupaj spravim na USB ključ.

ona kupila ta cd par let nazaj in je mislim da celo plačala okoli 70,80EUR

Znanka naj se obrne na avtorja tega CDja:
Uveljavljanje vsebinskih omejitev pravic
166.c člen
(1) Če imetnik pravic uporablja tehnične ukrepe po tem zakonu, mora osebam, ki imajo zakonit dostop do primerka avtorskega dela ali predmeta sorodnih pravic, na njihovo zahtevo v najkrajšem možnem času s spremembo tehničnega ukrepa ali z drugimi sredstvi omogočiti uveljavitev vsebinskih omejitev pravic iz tretjega odstavka tega člena.
(2) Če imetnik pravic ne zagotovi sredstev iz prejšnjega odstavka, lahko osebe, ki uveljavljajo vsebinske omejitve pravic, zahtevajo posredovanje mediatorja.
(3) Ob upoštevanju pogojev iz tega zakona, vključno z morebitnim plačilom nadomestila, se lahko po prvem odstavku tega člena vsebinske omejitve pravic uveljavijo v naslednjih primerih:
1. uporaba v korist invalidnih oseb (47.a člen);
2. uporaba za namene pouka (49. člen);
3. privatno in drugo lastno reproduciranje (50. člen);
4. uradni postopki (56. člen);
5. efemerni posnetki RTV organizacij (drugi odstavek 77. člena).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

TEDY ::

Če zgornji predlog z avtorjem ne bo uspešen, lahko uporabiš Protection ID, da ugotoviš kakšna zaščita je uporabljena za lažje iskanje naprej.

ps: a je cd nek ameriški z rdečo ikonco?

opeter ::

Kaj pa kakšen Handbrake in konvertiranje v MP4 ali kaj podobnega? Pol pa lahko narediš kakšen seznam predvajanja ...

Aja, zdaj vidim, da to sploh ni DVD, ampak CD ... torej ima verjetno kakšen vmesnik (kot nekdaj enciklopedije ipd.), da greš korako po korak in predvajajaš med drugim kakšne filmčke ipd.?

Dobri stari CloneCD bi še vedno moral delovat:
https://www.redfox.bz/clonecd.html

Z njim napraviš npr. CD image in pol tega odpiraš kot virtualni CD (Windows 8 oz. novejši privzeto odpira me ddrugim ISO datoteke).

Za kaj več pa rabiš WinCDEmu:
http://wincdemu.sysprogs.org/
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

TEDY ::

Videoposnetke lahko brez problema skopiras. Problem je nek macromediin gui, ki je zasciten, tako ti odpade besedilo. Ce se ne motim ima securom zascito.

jizzer ::

Hvl vsem, sem naredil IMG file, z IMGBurnerjem in ji dal na USB še DT. :) HVala vsem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ponudniki interneta naj bi zaračunavali nadomestilo za spletno piratstvo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
18856483 (51281) Gregor P
»

Evropsko sodišče o nadomestilih za zasebno reproduciranje avtorskih vsebin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
15334403 (31866) MrStein
»

Amazon oddaljeno briše knjige (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
20417843 (12959) poweroff
»

Zakoni , filmi, glasba in igre (avtorske pravice?)

Oddelek: Omrežja in internet
192820 (2572) imagodei
»

RIAA toži - spet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
1279711 (7612) Dman

Več podobnih tem