» »

Se da v Photoshopu?

Se da v Photoshopu?

rangerslo ::

Zdravo!

Zanima me če se da v photoshopu avtomatsko združit sliko. Bom razložil na primeru:

Recimo slikal bi neki sliko, na kateri bi želel odstranit objekte. (zelen stričko)
Nato bi slikal kar je za njim (moder stričko)
Želel bi da program združi sliko tako da bi namesto žirafe imel območje žirafe zamenjano s slike, katero sem slikal drugič (moder stričko).
 Primer

Primer



Da poenostavim, rad bi da program postavi drugo sliko tako, da bi lahko iz prve zbrisal žirafo, in bi mi na tem mestu kazalo območje iz druge slike.

Upam da sem bil dovolj razločen in hvala za pomoč!

Highlag ::

Težko boš slikal in dobil dve popolnoma identični sliki. Če ti to rata se da tudi tisto žirafo odstraniti. Je pa to ročno delo.
Never trust a computer you can't throw out a window

gddr85 ::

ne zastopim al sem pa zabit, dej kak boljši primer, kaj sploh dela žirafa med dvema stričkoma

opeter ::

Zakaj bi sploh dal sliko žirafe? Napravi takšno, ki ima "normalno" ozadje, brez žirafe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

rangerslo ::

Bom dal še en primer. Slikal bi most, nato bi šel čez most in slikal kar je za mostom. S tem bi rad nekako odstranil most iz prve slike, s tem da bi program tam kjer je zdaj most, črpal ozadje od druge slike.

Rad bi zbrisal most iz slike:)

Kaj bolj jasno? :) HVALA!

dottor ::

Slikaš kar se da enako pozicijo pred in za mostom in gledaš da je osvetlitev enaka (to se da v post-produkciji poštimat). Pol pa obe slike daš v PS s tem, da je sprednja (z mostom) najvišje med layerji, daš opacity na 30-40% in postaviš drugo sliko (za mostom), da je poravnana z objekti na prvi sliki (razne luči, drevesa, ...). Pol pa na prvi sliki "zradiraš" proč most in je to to.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

rangerslo ::

No to hočem dosežt, ampak me zanima če zna photoshop sam postavit to sliko.

Hvala ti!

gddr85 ::

sam ti to ne bo naredil

dottor ::

Pač z malo igračkanja bi prej kot v uri sestavu skupaj sliko...

Sam sem recimo za to sliko rabu dobre pol ure, stem da sem rabu še svetlost popravljat (kljub istim nastavitvam na aparatu so ble različno svetle):



Sicer se tu pa tam pozna da mi ni čisto uspelo v nulo ampak ne moreš met vsega :))

PS: pa končni render je bil oster in nevem zakaj je slika tako neostra tukaj :|
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

rangerslo ::

Dvomim da bom vso grmovje ujel :) Hvala vam!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti "cider" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421843 (756) BuDi79
»

Brušenje sten

Oddelek: Loža
3514825 (4449) gruntfürmich
»

EXCELL pomoč pri formuli =)

Oddelek: Pomoč in nasveti
132428 (1317) Schranzman
»

Fotomontaža slik

Oddelek: Pomoč in nasveti
82447 (2149) cegu
»

Karlovški most - statika

Oddelek: Loža
203572 (2509) balocom

Več podobnih tem