» »

Kateri router, ki se NE bo pregreval naj kupim?

Kateri router, ki se NE bo pregreval naj kupim?

Cosmo ::

Sedaj imam Planet XR401B (oz nekaj takega) pa ga najmanj 3x na dan ven vrze zarad pregrevanja in ker mam tega dosti gre v ponedeljek nazaj v Comtron.

Torej, kateri router naj vzamem - pogoji so
-Stabilnost tudi pri 40°C
-4x LAN
-omogocat more dosti simultanih connectionov (emule:D )

Hvala za pomoc :)
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Gandalfar ::

Linux box + switch? :)

Cosmo ::

Hmm..imel sem ze Freesco pa me je plata na boxu zacela zafrkavat, zato sem se odloco za router zdaj je pa isto sra**e. Za Level One sem slisal da ne sfolgajo dosti hkratnih connectionov, tako da to odpade. Zanima pa me kak so pa kaj Digitus, C-net, BenQ oz kaka druga firma?
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

perci ::

Jst mam SMC, zlo zanesljiv, v sobi 30+ stopinj, nobenih pregrevanj, izpadov, ipd.

Cokolesnik ::

Mislim, da segrevanje ne bi smel biti povod za to, da bi kupoval usmerjevalnik drugega proizvajalca. Lahko da je ta pokvarjen in da bi drug router istega proizvajalca deloval brez problema. Zato vsekakor uveljavljaj garancijo in verjetno boš dobil novega, slednjega pa seveda takoj preizkusi.

Jaz imam D-LINKovega, mu je vroče v podstrešni sobi in še sam se kar pridno segreva, pa dela brez problema.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

bf4ed ::

Kaj napraviš če se ti kišta pregreva?:\

Cosmo ::

Router more delovat normalno brez kakih modifikacij, tako da to ne pride v poštev.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

sash ::

kdo pa tu govori o kakšnih modifikacijah 8-O
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Cosmo ::

Kaj napraviš če se ti kišta pregreva?


No jaz sem to razumel kot odgovor v stilu dodaj xy ventilatorjev :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

bf4ed ::

Točno tako ventilatr dodaj. Ja saj je pa bedno da se original pregreva, samo jaz bi dal raje kak ventilator not kot pa skačem po novega pa nevem še kaj.>:D

EjTi ::

Kako veš da se ti pregreva. Si ga imel že pozimi in ti je takrat delal? Stvar pa lahko crkne tudi naknadno.

sash ::

zadeva mora takšna kot je tovarniško narejena, enostavno mora delat, sicer je zrela za garancijo.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

VASkO ::

za tocno ta router so ljudeki tukaj pred casom ugotovili, da ga je potrebno zmodificirat, ker je originalni hladilnik en SPAČEK, ki hladilnemu rebru niti podoben ni...
ga treba zamenjat

EjTi ::

A teli ruterji res ne morjo ne vem kolko prometa (predvsem zagtev) prebavit? A če bi dal HTTP + ostalo setver prek njega a neki zdržal? A so kje kakšni testi?

sash ::

no tud sam imam tega Planeta pa mi čist dober dela, preko njega so na net navezani 3-je kompi, od tega je na enem ftp in mail server, zraven tega v pa laufamo še mal DL z DC++, Kazoo in občasno še mulo na pašo spustimo (skupno cca 50G na mesec +/- nekaj procentov :D ). Pa se zadeva vsiple zelo redko - 1 krat na mesec morda. Je pa res da sem mel kr nekaj težav na začetku z njim ker sem neke zadeve prenastavljal kar se je zkazalo kot nespametno delo zraven tega je pa še neke piskal, kar ga je pa kolega tud prepričal z pestjo da je nehal :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

EjTi ::

Enkrat je že preveč. Pol bom kar switch kupu pa server tud za router imu. To se ne sesuva. Ker mam zej 10Mbps hub pa je prepočasen že.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EjTi ()

sash ::

sam hudič je ker se ti tud hub/switch ob veliki obremenitvi lahko vsiple >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

EjTi ::

To že prežvim. Važn da server dela.

sash ::

sam kaj ti pomaga če ti server dela, ko pa je hub/switch mrkno - za zunanji svet to pomeni da je server down >:D in si z njim noben nemore nič pomagat
--------------------
Think different...
TOROiD Group

EjTi ::

Ne.

Jest hočem mal pohitrit lokalno povezavo. Zej mam:
Internet -> Server -> Hub -> 3 x Računalnik.
Imel sem dve možnosti:
Internet -> Router -> 3 x Računalnik + Server
ali
Internet -> Server -> Switch -> 3 x Računalnik.
Ker se router sesuva bom pač switch dau. Sem mislu dat router k ma še firewall not.

Cosmo ::

Zaenkrat hvala za pomoc, bi me pa se to zanimalo - tisti ki uporabljate mulo in imate hardverski router - kako imate nastavljeno max sources in connection limit. Meni namrec ce nastavim max sources 150 in connection limit 100 net ze kar steka (www,mail itd).:|
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co. (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3558425481 (8765) Freakylion
»

Ali je firma LEVEL ONE uredu za hub, switch, router...

Oddelek: Strojna oprema
151618 (1400) LuckyMato
»

sesuvanje mreže (router)

Oddelek: Pomoč in nasveti
352860 (1845) motorist
»

Kako sestavit poceni in dober server???

Oddelek: Strojna oprema
151487 (1189) Mr.B
»

SiOL ADSL tools Trgovina

Oddelek: Omrežja in internet
121371 (940) |GrEgOr|

Več podobnih tem