» »

Postati sam svoj gospodar

Postati sam svoj gospodar

TallCezar ::

Resno premišljujem o nakupu ADSL. Trenutno mi SiOL gostuje mojo spletno stran in Arnes domeno (te sta dve, ena je poddomena). Če bi prišel na ADSL bi si spletno stran postavil doma. Vem, da je potrebno potrebno sporočiti Arnesu o spremembi (nova preusmeritev na IP naslov). Nekaj sem pribral tudi o prošnji na SiOL, da postane imenski strežnik (DNS?) ali pa za to poskrbi Arnes ali lahko to naredim celo jaz. Doma imam namreč Windows 2000 Server. Če ima kdo izkušnje v tem, bi bil hvaležen vseh odgovorov. LP
  • premaknil: Predator ()

SasoS ::

Na Siolu zaprosiš za statični IP, na Arnesu usmeriš svojo domeno na ta IP, na Siolu zaprosiš za reverz tvojega IPja na tvojo domeno. V tem zaporedju nekak...Aja...server na windowsih? :\

W|ndKiller ::

meni dela vse lepo preko xpjevev, dyn SiOL ADSL 2m, domena preko 1ainternet.net kuplena pa vse štima ko more 8-)
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

TallCezar ::

Mogoče bom pa celo prišel na kabel, ker ima večji upload. Sem iz Radovljice in prijatelji mi pravjo, da je boljši;) . Server bom uporabil namesto nakupa ADSL usmerjevalnika.

Ales ::

Kabel da ima večji upload? Heh, odvisno o katerem paketu govoriš (če je kak, ki ga ne poznam), vendar bi rekel, da se motiš.

ADSL je trenutno najhitrejša opcija, ki je na voljo v Sloveniji, če odšteješ najete vode... Drugače pa je na forumu prisotnih daleč več negativnih komentarjev o kabelskem dotopu kot pa o ADSL, tako da bi ti jaz kabel odsvetoval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
42725934 (15645) Jakka
»

Porast števila širokopasovnih povezav v ZDA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11310538 (8817) CaqKa
»

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14013344 (10821) Bakunin
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16317009 (17009) Bakunin
»

KKS Online dvig hitrosti povezav ?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27819703 (12736) darkolord

Več podobnih tem