» »

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again"

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again"

1 2
3
»

Mr.B ::

Zelo enostavno. Teoretično dvajset ljudi ni dosti, toda teh dvajset ljudi lahko brez katerega koli problema toži SIOL zaradi izgube poljubne vsote zaradi nedelovanja česarkoli. V tem trenutku Siol nima konkretnega proti argumenta zakaj bi teh ti. dvajset oseb nebi bile oškodovane ...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ales ::

Če glede na naročniško pogodbo in SiOL-ove Splošne pogoje poslovanja obstaja podlaga za tožbo,potem jih seveda lahko zaradi tegale "izpada" toži katerikoli uporabnik, ki je bil oškodovan. Dvomim pa, da se niso v teh dokumentih vnaprej ustrezno zavarovali, drugače bi verjetno že večkrat brali o podobnih tožbah.

ali3n ::

kolikor je meni znano jih toži par borznoposredniških hiš... za te sem slišal...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

poweroff ::

Aliwn... da povej kaj več o tem. To bi pa znalo kaj udariti Siol po žepu... borzniki imajo dobre odvetnike in so zelooo odvisno od emaila (posledično je tudi škoda velika).

Brane2 ::

Hmmm. Nekako se mi ne ljubi zaganjati časa na take tožbe, sploh ker verjetno SiOL v takih primerih ni nikjer napisal, da je pripravljen odgovarjati za posredno nastalo škodo.

Se pravi, moral bi jim dokazati, da so to naredili bodisi nesprejemljivo malomarno ali celo zanalašč, da bi lahko sploh kaj dosegel.

Bistveno bolj kot to me moti, da mi SiOL ne dovoljuje uporabe lastnega SMTP serverja, ki bi ga lahko uporabil namesto njihovega...

DMouse ::

Brane2: domači SMTP je čisto izvedljiva in delujoča zadeva, nevem zakaj so pri tebi problemi.

Brane2 ::

Niso pri meni problemi. Hotel sem še naprej uporabljat SGNov SMTP, pa sem mislil da je blokiran s SiOLove strani. Globje se v razglabljanje tega niti nisem spuščal.

Če drugim dela, pomeni da je filter pri SGNovemu sendmailu (ali karkoli že uporabljajo) ?

No, sicer pa bom to lahko videl v kratkem...

ali3n ::

V včerajšnjem delu (ponedeljek, 11-11-03) je krajši prispevek na to temo... omenjajo okol 100 pritožb (kaj smatrajo za pritožbo? vse klice na helpdesk? koliko bo tožb?). Za tožbe borznoposredniških hiš sem slišal na radiu, na enem forumu pa sem videl screenshot spletne strani ene od bp-hiš. Še brskam, ker se ne spomnim kje je blo...

fotka članka (ni skenerja):
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Tr0n ::

Hehe, na keri clen se grejo oni izgovarjat. To, da morajo uporabnike predhodno obvestit pa kr naenkrat ni vec pomembno. Pa da so e-maili izgubljeni tudi ne.

Joj, ko bi jih tepo tote SiOLovce. Pa ne fizicno :).

Bakunin ::

seveda so uporabniki krivi.



kaj pa uporabljajo tako zanic ISP. >:D

Mr.B ::

Ja kdaj pa niso, he he he..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

undefined ::

Ja, SiOL ni osel, osli so uporabniki, čeprav je teh kar dosti. Tisto prej je bil privilegij, tole zdaj je korektno. Kdor tega ne razume, ima sam s sabo problem. Velja pa tudi pravilo - never underestimate the power of stupid people in large numbers. >:D

Gandalfar ::

IceMan: SiOL se je zavedal dejstva, da veliko uporabnikov uporablja to storitev. Lahko bi vsaj poprej (par dni) opozoril svoje uporabnike, da namerava to storitev opustiti in da naj si uporabniki najdejo alternativne resitve. Ne pa da stvar tri dni laufa in naj prej trdi da njim vse dela in da niso nic spremenili, hkrati pa njihov postni streznik vraca sporocilo, da je sporocilo uspesno sprejel in ga posredoval naprej.

Person ::

Siolovci se pa ja "znajo" obnašat zelo lepo.:D
To mi vedno dokažejo, ko zavrtim magično številko 080 1000;((


Da bi kr stre**t začel>:D (cenzura)
Let's make something useful!

undefined ::

Gandalfar, to je mogoče le res, da bi lahko kak mesec prej napisali obvestilo. Paničnega izbruha bi bilo potem malce manj. ;)

Tjulenj ::

hm, a še vedno, a spet ne dela vse čist v redu? na par domen ne morm mailov pošiljat prek siola... no če druzga ne, vsaj error vrne...

btw, že dolg ni blo nbenih protestov pred telekomom... a gremo pred siol, sej princip isti :D minmax dej (spet) organizirej kej :D

Brane2 ::

Edino, kar se mi tko na prvi uč zdi problematičn, je to da niso obvestili folka.

To, da SMTP server ne trzne in požre mail je lahko tudi z dobrim namenom, ker se tako izognejo kar nekaj spammerskim napadom.

Če bi recimo jaz kao pošiljal odnekod mail na siolov SMTP, v svojih paketih bi pa imel nek fake IP lokalen in mail žrtve, bi to žrtev SiOLov SMTP bombardiral z odgovori, da teh (mojih) emailov ne more poslat.

Žrtev bi seveda pop*dila, kaj se SiOL gre in tako bi spet končali kjer smo- pri sprejemanju mailov na SMTP samo z znanih IPjev in tihem zavračanju ostalih...

undefined ::

No no, ljudje se počasi že osveščajo. Dam jim še dva tedna, pa se jih bo že 90% strinjalo z mano. Čeprav tega ne bodo priznali. ;)

Gandalfar ::

Brane2: kako bi pa ti fakal ip zrtve? Saj si ne mores kar izbrat enga ipja in se iz njega povezovat.

Tr0n ::

Ce poganjas ti SMTP server, si dolzan vse maile, ki pridejo nanj relayat naprej. Tukaj ni trte mrte.

Brane2 ::

Po moje niti ne rabis IP žrtve. Rabiš samo tak IP, da si v omrežju, od koder SiOLov SMTP sprejema mail in ki ni pod SiOLom direktno. SMTP je pa tako glup protokol, da ti omogoca mnoga čaranja in laži o pošiljatelju, prejemniku itd.

Če jaz denimo sem v taki mreži in kao poskušam nekaj poslat prek SiOLovega SMTPja, pri tem pa fakeam source in pošiljam to s tvojim emailom kot sourcom, boš za vsak moj poskus dobil ti od SMTPja obvestilo, da noče met nč s tabo.
Sto miljonov poskusov-sto miljonov obvestil... >:D

SIcer bi njihov server mogoče lahko preverjal ali se IP ujema z emailom, samo tega verjetno nihče ne počne v tem merilu.
Bi blo verjetno preveč enga internega prometa in preverjanj za vsak mail...

Brane2 ::


Ce poganjas ti SMTP server, si dolzan vse maile, ki pridejo nanj relayat naprej. Tukaj ni trte mrte.



Mislim, da to pa ne bo držalo. :\

Valjda so neki filtri, če ne bi nas spam pomoril že zdavnaj. Ne more ti bit vseeno če te zarad tega pol neta blacklista in potem vsi ignorirajo emaile s tvoje domene...

Tr0n ::

RFC2821 6. odstavek 6.1:"When the receiver-SMTP accepts a piece of mail (by sending a "250 OK" message in response to DATA), it is accepting responsibility for delivering or relaying the message. It must take this responsibility seriously.

Mislim sem seveda na sporocila, ki so bila uspesno poslana na ta server in ta ni vrnil nobene napake.

Brane2 ::

Torej mu ni treba relayat ravno vsega, kar pride naslovljeno nanj ampak samo to, s čemer se "strinja"...

Mah, tak feeling mam da sem nekje nekaj bral na to temo (silent drop) v luči najnovejših napadov, pa se ne spomnim a je blo to acceptable in latest practice ali kaj drugega.

Mam v planu tud RFC2821 predelat v kratkem a ravno zdaj študiram v detajle RFC793, potem pa gremo počasi naprej... :D

Tr0n ::

Ok, ceprav spam filtri direktno na SMTPju so lahko dvorezen mec.

Mene osebno ne moti toliko, da SiOL server ne dopusca drugih domen, kot to, da o tem niso obvestili uporabnikov na podlagi 13. clena, kot je zapisano v clanku zgoraj. S tem uporabnike postavljajo bolj ali manj na konec. Pa se nekaj tozb so si nakopali. Ne vem, ali o tem prej ne razmislijo ali jim je vseeno pa izberejo trenutno/kratkorocno najboljso resitev.

Mr.B ::

SIOL je dolžen znotraj dodeljenega ip ranga relejat katerikoli SMTP paket, razen če ugotovi da je IP preko katerega se pošilja pošta povzročitelj spama. Pa še to te prej opozorijo pred izklopitvijo. Saj eno izmed firm katero suportiram je bilo to. No so se spomnili v enem dnevu to opozoriti. Spam in pondobno lahko pošilja tudi uporabnik z okuženo mašino....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

undefined ::

> razen če ugotovi da je IP preko katerega se pošilja pošta povzročitelj spama.

No, njim pa se tega ne da ugotavljat, ker je očitno dosti takih, ki to počnejo. Jest bi naredu isto potezo kot SiOL, že dosti prej. :)

Mr.B ::

IceMan ISP tega ne sme !!!!!! Ker mu bodo IP range odvzeli, pa boš mel čez leto Gostovanje SIOLa preko Arnesa...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

undefined ::

Kaj ISP ne sme, omejit svoj relay? Potem pa tud pek ne sme jest svojih žemelj, po tvoje. :\

Mr.B ::

IceMan, jaz ti ne morem pomagati če delaš na SIOL-u. Ampak SIOL je pri pridobitvi svojega IP ranga in vseh ostalih dodatnih, ki jih je dobil pozneje zavezal k pravilom igre ISP-ja kot mu določajo mednarodne pogodbe in standardi. Jaz vem da stane promet in pritožbe od tujine, samo danes SIOL ne ustreza RFC standardu, sej bo en gospod zgoraj povedal, kaj je v glavnem narobe.
Jaz sicer razumem, da bi radi gospodje zaslužili nekaj pred EU, potem pa prodali, ampak zavedati se treba da tam ne bo tako da boš nekaj prodal ali pa preimenoval predal v druge roke itd, pa obveznosti oz. tožbe kar pozabil...kot pri nas pol-politično podprte zadeve. Žal je način dela v SI, še vedno balkanski z EU se bo pa vsaj kar se tiče mednarodnega prometa spremenilo.

Če bi kdaj bral pogodbo za ADSL bi videl da če zapre SIOL, kar je to tudi naredil, katerikoli port je pogodba ničelna ne samo zate kot tudi SIOL proti Telekom.

Jaz vem da so virusi sranje toda to da siol mora blokirati določene porte, toda samo za tiste za katere je on odgovoren pod firewalom, toda za vse ostale, pa mora sam plačati vse svoje slabe poteze pri nabavi in vzdrževanju svojega hardwera z vključno nepotrebnim prometom v tujino. Konkretni firewali, ki si jih siol lahko omisli blokirajo tudi vse znane črve itd, saj je ti. podpis napada znan.

In kot sem že večkrat omenil, danes se lahko pritožiš samo na varstvo potrošnikov, ampak je to v večini izguba časa, pozneje pa se lahko pritožiš v Bruselj, kjer bodo kod dobri slovenčki lepo pokimali...Drugače cena linije kar lepo eksponentno navzgor, če pa še vedno ni efekta pa izklop...

In seveda IceMan, pek ni pogodbeno zavezan da bo pojedel svoj pečeni kruh.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

undefined ::

Mr.B, tukaj si pa zdaj le natrosil en kup bluza. Pa nočem bit nič žaljiv. :)

Bakunin ::

Ce je SMTP tako slabo nastavljen da prejme sporocilo in ti NAKNADNO na (faked?) "FROM" naslov poslje sporocilo da ne mores posiljati, potem to ni krivda SMTP, ampak postmastra.


PS:

Recimo da je SIOL to naredil, ker so preko mail.siol.net posiljali spam.

To se lahko zgodi zaradi dveh stvari:

primer A - uporabniki Siola so preko mail.siol.net posiljali spam (zavedno ali pa zaradi trojancev/virusov)
primer B - streznik je bil neustrezno nastavljen

in take stvari se resujejo tako:

resitev za primer A - Siol menda ve kdo so njegovi uporabniki, ki spamajo in bi jim nenazadnje lahko enostavno zaprl pipo
resitev za primer B - v Delu je oglas za prosto mesto administratorja postnega streznika na Siolu

Nenazadnje se tako dela drugod po svetu.

PPS: siol ni prisel v razne RBL zaradi A/B, ampak zaradi tega ker se njihov abuse@siol.net ne oglasa oz. ne ukrepa ustrezno. No...pa smo spet pri bistvu - odnosu ISP do strank oz. do ostalih net-prebivalcev. Ignoranca te ne bo pripeljala dalec.....a ni tako Iceman ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Mr.B ::

Težava SMTP-ja je v tem da za njegovo uporabo ni potrebno nobene autentikacije. In takrat ko se je začel uporabljati do danes tega ni omogočeno in kako bi se dalo to s SMTP-jem rešiti mi ni jasno. Samo z novim kao SMTP standardom. In težave nima samo siol ampak vsi ISP-ji... Samo da drugi ne naredijo sranja, ki ga je naredil SIOL, ker bi potem ostal ponudnik ISP sam sebi v slovenji je pa to vsaj do meseca Maja možno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TheBeeZee ::

Mr. B, noben drug ISP tega ne naredi zato, ker bi izgubil vse stranke, če bi to naredil. SiOL pa to lahko naredi, ker je SiOL in ker so njihovi uporabniki ovce. Beeeeee.

Soprano ::

Siol je slovenski AOL - kaj pa si ljudje mislijo o AOL-u, pa se itak ve =)

undefined ::

> Siol je slovenski AOL - kaj pa si ljudje mislijo o AOL-u, pa se itak ve =)

Ti pa očitno nimaš pojma kaj je AOL, kaj ta počne in zakaj ga izkušeni sovražijo. Najmanjša podobnost s SiOLom je neobstoječa. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

Soprano ::

> Ti pa očitno nimaš pojma kaj je AOL, kaj ta počne in zakaj ga izkušeni sovražijo. Najmanjša podobnost s SiOLom je neobstoječa.

In potem svizec... :D

Brane2 ::


resitev za primer B - v Delu je oglas za prosto mesto administratorja postnega streznika na Siolu


In novi administrator bi naredil kaj konkretno ? Pa saj mash na Slashdotu itd stalno poročila o tem, da so ISPji kar se emaila tiče bolj ali manj kapitulirali, ker jih napadi in malverzaciej zasipajo in da nekateri že zdavnaj ne bi sfolgali več, če bi se strogo držali RFCjev... SMTP je bil pač namenjen bolj ali manj namenjen betežnim akademikom, ne pa današnji uporabi.

trs ::

Tukaj sta dva problema: 1) SiOL ne dovoli posiljanja emaila iz drugih domen in 2) SiOLov streznik je "pozrl" posto

Problem 1)
Tukaj dam IceManu popolnoma prav. SMTP je eden najmanj varnih protokolov kadarkoli zastavljenih - vlece za sabo pac cela desetletja zgodovine. Najbolj ociten problem je z verodostojnostjo posiljateljev... ki je prakticno ni. To da je SiOL omejil posiljanje domen je le korak blize k pravi resitvi; mogoce bi lahko celo dodali autentikacijo al kaj podobnega, vendar to spet ni lahko resljivo(ko se autenticiras preko SASLa, lahko se vedno posiljas email kot *@XY.NET, vsaj pri postfixu je bilo tako ko sem gledal nekaj cajta nazaj...). Ljudje ze izumljajo nadomestitve za SMTP, vendar to ne bo prislo se tako kmalu v sirso uporabo. Do takrat pa bodo morali ISPji hackat SMTP... Sicer pa, nekateri trdijo da ISP mora dovolit relayanje mailov - zanime me izvor te informacije? Kak URL? Nekateri so celo omenjali "zapiranje portov" ... pa sej SMTP ni firewall.

Problem 2)
SiOL je to dejansko zaj*. S kaksnimi nameni ... ne vem, morda celo z dobrimi... naj si vsak ustvari svoje mnenje.

lp

majk2000 ::

V zvezi s temi tozbami napram Siolu- kolikor je meni znano, sistem e-poste preko POP3 protokola se vedno ni pravno- formalno priznan na sodiscu.
Zato pa obstajajo zakonsko predpisane zahteve po X.400 postnih sistemih v bankah in drzavni upravi.

Ali pa se motim ?

Bakunin ::

Na kiblixu se je g. Bozic iz SI-CERTa obregnil tudi ob to Siolovo "anti-spam :D resitev" in povedal/pokazal kako se taksne stvari resujejo drugje.

Vsekakor ne z blokado glede na "posiljatelja/naslovnika".
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Outlook - problem z mail računi

Oddelek: Omrežja in internet
64006 (3910) Oxford
»

Posiljanje E-MAILA

Oddelek: Pomoč in nasveti
63671 (3591) Cuoresportivo
»

Email.si problemi ?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14216589 (13271) the_unborn
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316466 (16466) Bakunin
»

Outlook Express Error sending/receiving message - SiOL

Oddelek: Programska oprema
73569 (3508) alf__

Več podobnih tem