» »

Omejitve hitrosti za motoriste

Omejitve hitrosti za motoriste

1
2
3 4

delavec44 ::

Včeraj lep nedeljski dan. Na poti od Kopra do Ljubljane po avtocesti mimo mene 9 motoristov. Od tega je 1 (eden) peljal nekaj časa z mano lepo 130-140 kmh ostali so pa pičili mimo 190+ kmh in se na prehitevalnem pasu zapičevali avtom v rit dokler se jim niso umaknili. Kakšna provida ne bi bila odveč, vprašanje pa, če jim lahko sledi.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Če so bili na avtocesti, potem niso bili pravi motoristi. Tisti se avtocest izogibajo.

Aston_11 ::

Miha 333 je izjavil:

Za moje pojme skrajno predrzna, da ne rečem objestna vožnja. Kljub temu, da sem sam kršil predpise in ves čas vozil nad omejitvijo.
Moja teorija je, da do tega ne bi prišlo, če bi vozil nekje po omejitvi ali manj. Ti ne bi vozili v riti, ker bi se takoj naveličali. Iz te teorije je mogoče izpeljati, da si pripomogel k temu, da so noreli in se ti lepili v rit. Meni se to praktično ne dogaja, vozim pa po hitrostni omejitvi ali malo pod njo. Če se mi kdo lepi v rit, še malo pod njo. Če vzraja, desni žmigavec, spustim gas in čakam, da budala pride k sebi (does not compute) in da mu računalnik zračuna, da ni druge, kot da me obvozi. Ko mi kitajc zrihta kamero, jo bom dal na zadnje steklo.

mat xxl ::

A ti si pol tisti "pezde" ki ovira vožnjo po AC . ;).

Malo heca, samo če ti ljudje pogosto vozijo tik za ritjo, ti to , če si vsaj povprečno inteligenten nekaj mora povedati...., če si pa budala , ja pol pa verjetno misliš, da so vsi ostali budale, razen tebe ..... premisli !

Aston_11 ::

mat xxl je izjavil:

A ti si pol tisti "pezde" ki ovira vožnjo po AC . ;).
Tam sem na voznem pasu, na regionalkah pa najbrž sem.

mat xxl je izjavil:

samo če ti ljudje pogosto vozijo tik za ritjo,
Dokaj redko je ta stvar. ALi gredo mimo ali so dovolj zadaj, vsake toliko pa je kakšen v riti. Na srečo ne preveč pogosto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

stara mama ::

mat xxl je izjavil:


Malo heca, samo če ti ljudje pogosto vozijo tik za ritjo, ti to , če si vsaj povprečno inteligenten nekaj mora povedati....,

V bistvu je vozniška kultura šla v k****
Beri moj zgornji primer

Fritz ::

Miha 333 je izjavil:

Ne samo motoristi, tudi avtomobilisti se veselo požvižgajo na omejitve. Sploh ni čudno, da je toliko nesreč. Kazni so še preblage. Vse pogosteje se mi dogaja, da me kljub vožnji malo nad omejitvijo (npr. 100 - 110 kjer je omejitev 90 km/h) zelo veliko avtomobilov prehiti.

No, saj se mi je zdelo, da bo tema hitro postala poligon za jamranje nad vsemi drugimi. Več strpnosti ne bi škodovalo - velja za vse. Če te nekdo prehiti in te pri tem ne ovira ali ne ogroža, tudi ni konec sveta, čeprav vozi nad omejitvijo. Za to so drugi organi.

Kazni pa niso preblage temveč so drakonske in namenjene inkasantstvu. Drakonske kazni bi morale ostati samo za divjake (za te je provida dobra rešitev), pijance in podobne primere, za ostale, 'običajne' prekrške pa bi kazni morali zelo znižati vendar okrepiti kontrole na cestah in zagotavljati, prvo evidentiranje prekrškarjev in potem vztrajno kaznovanje tistih, ki se ničesar ne naučijo, v končni fazi pred sodnika z možnostjo bistveno višje kazni.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Miha 333 ::

Fritz je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Ne samo motoristi, tudi avtomobilisti se veselo požvižgajo na omejitve. Sploh ni čudno, da je toliko nesreč. Kazni so še preblage. Vse pogosteje se mi dogaja, da me kljub vožnji malo nad omejitvijo (npr. 100 - 110 kjer je omejitev 90 km/h) zelo veliko avtomobilov prehiti.

No, saj se mi je zdelo, da bo tema hitro postala poligon za jamranje nad vsemi drugimi. Več strpnosti ne bi škodovalo - velja za vse. Če te nekdo prehiti in te pri tem ne ovira ali ne ogroža, tudi ni konec sveta, čeprav vozi nad omejitvijo. Za to so drugi organi.

Ne gre za jamranje, ampak opažanje dejstev. Prehitevanje pri takih hitrostih na regionalki, kjer so stranski odcepi, ob straneh gozd, mogoče izza ovinka nasproti prihaja podoben divjak, ki ne pričakuje takšne hitrosti, ...je potencialno nevarna situacija za vse udeležence. Omejitve so z razlogom. Če nekdo vozi na zgornji meji omejitve oziroma še malo več, po definiciji ne more biti ovira zadaj vozečemu in ta nima niti teoretičnega razloga za prehitevanje, razen če je vozilo na nujni vožnji (tem se morajo vsi umaknit). Občutno prekoračitev hitrosti toleriram le na avtocesti, tam je okolje precej drugačno, smerno ločen promet, itd. Pa še tam včasih ne znese, kot smo videli na videu ali pa pred kratkim na primorski avtocesti.

Fritz je izjavil:


Kazni pa niso preblage temveč so drakonske in namenjene inkasantstvu. Drakonske kazni bi morale ostati samo za divjake (za te je provida dobra rešitev), pijance in podobne primere, za ostale, 'običajne' prekrške pa bi kazni morali zelo znižati vendar okrepiti kontrole na cestah in zagotavljati, prvo evidentiranje prekrškarjev in potem vztrajno kaznovanje tistih, ki se ničesar ne naučijo, v končni fazi pred sodnika z možnostjo bistveno višje kazni.

Zakaj smo potem ob vsaki vožnji priče tolikim kršitvam predpisov. Kazni bodo ustrezne takrat, ko bodo kršitve prej izjeme kot pravilo. In upal bi staviti, da bi se število mrtvih prepolovilo.

Ciklamen ::

Zato pa pri vseh drugih državah okrog nas ni takih problemov s številom mrtvih, kljub bizarno nizkim kaznim (napram našim). Naša prometna kultura je v kurcu, in nobene miljonske kazni ne bodo zalegle.
- End of the Post ->

Markus386 ::

Bi pa zaleglo, če bi bilo vec kontrol na cesti.. torej ne zdaj, ko je kazen (npr.) 1000 eur, šansa da te dobijo pa 1:1000000.. bolje bi bilo, da je kazen 20eur, pa ce te slučajno ne dobijo na poti do šihta, te pa nazaj grede.

Ciklamen ::

To pa bi, in tudi prav bi bilo da je več kontrole :)
- End of the Post ->

Aston_11 ::

Kaj, razloge povejo udeleženci te teme in podobnih tem, ki zagovarjajo vožnjo, ki je hitrejša od dovoljene. Milijon razlogov imajo, nobenega zakonitega. V razvitih družbah je sicer sklicevanje na zakonitost passe, nekaj, kar je samoumevno. Pri nas smo sicer šele na nekih primarnih, primitivnih, razvojnih stopnjah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

GrimReaper ::

Malcolm_Y je izjavil:

Na današnji 30-km vožnji z avtom sem opazil zanimivo dejstvo, da so me prehiteli vsi (nekaj 10) motoristi, ki so pripeljali za mano. Ker ves čas vozim majčkeno nad omejitvijo (55,95) domnevam, da so vozili dosti prehitro. Pa me zanima a se motoristi požvižgajo na morebitne kazni, ali jim morda policaji gledajo skozi prste, ali morda celo radarji ne zmorejo izmeriti hitrosti motorista?

Sicer nimam motorja, ampak ti lahko povem, da se za radarje izven naselja pa res ne zmenim, ker jih preprosto ni in jih tudi nikoli ni bilo. Mogoče če je 10 radarjev po celi SLO na omejitvi 90, pa še to enkrat ali dvakrat na leto. Ampak so lokacije lokalnežem tudi dobro poznane, in tudi niso kar sredi ravnine kjer ni nobene nevarnosti, ampak mora bit vsaj kak znak za nevarnost križišča, kjer že sam veš da ni pametno it niti 90, kaj šele več. Na AC imaš pa enako dobre šanse da lahko pelješ kakor te je volja.
Bolj gledam na lastno varnost, tako da probam vozit blizu 100, max kjer je res dober pregled nad cesto in okolico pa 120. Če voziš 95 kjer je res odprta cesta, te bom pa tudi sam prehitel. Itak je treba že zarad tega, ker taki potem ne znajo po ovinkih vozit, ali pa že prej nekaj brezveze na 80 zmanjšujejo. Ali pa v klanec gor vozijo počasneje, čeprav se ravno gor da it vsaj 20 hitreje kot dol.
S 55/95 drugače v naselju voziš ravno po omejitvi, izven pa mal pod omejitvijo.

Motoristi so pa klasa zase, kaj omejitve, niti malo jih še lastna varnost in varnost drugih ne skrbi. Ravno včeraj sem šel s kolesom, nasproti avto, za mano motor, tako da bi se istočasno trije srečali (in tudi smo bili ravno vkup), kar je malo preveč na knap za moj okus. Motor sem že po obratih slišal da bo potegnil do konca, avto sem videl da ga motorist ne gane preveč in da zarad njega ne bo zmanjševal, tako da sem kar na desno dol v travo zapeljal, ziher je ziher. Tisti čas je imel sigurno že 140 noter, max na ravnini pa na oko nekje 180.
Pa tudi v naselju nekateri vozijo 80, večina pa kar zna it 60, 50 pa kvečjem skuterji.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

msjr ::

Tako kot @pingo76 se tudi jaz izogibam dirkalnim odsekom a la marija reka, kačje ride, jadranska magistrala (rijeka-karlobag) in podobni odseki, kjer je največ sranja z vikend motoristi, ki nažigajo čez vso mero. Eh, ne bom nakladal, je tega tema že polna. Raje odgovorim:

Pa me zanima a se motoristi požvižgajo na morebitne kazni,

Ne, večinoma se ne, je pa na cesti veliko idiotov, ki vozijo odločno prehitro.

ali jim morda policaji gledajo skozi prste,

Ne, je pa tudi tako, da so kontrole recimo spodaj pod kačjimi ridami vedno, zgoraj pri tisti bivši gostilni, kjer navijajo do daske, pa jih še nisem videl.

ali morda celo radarji ne zmorejo izmeriti hitrosti motorista

Radar, te lahko fino pomeri, imajo pa finto z dvignjeno tablico. Naj bi bilo dosti ceneje, pa še točk ni, če te dobijo s tako "predelavo"

r3dkv1c4 ::

S 55/95 drugače v naselju voziš ravno po omejitvi.


Ti ne veš kaj si ravno napisal.....
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

energetik ::

r3dkv1c4 je izjavil:

S 55/95 drugače v naselju voziš ravno po omejitvi.


Ti ne veš kaj si ravno napisal.....
Če je bilo mišljeno po števcu, je kar zadel.

stara mama ::

No, lepo da tako razmišljate, potem pa še izjava da nekateri avti več lažejo, da je že profila manj, da ima še policaj 5km+ tolerance, pa smo kmalu na 80/120.

Res, zaslužite si odlikovanje za naj voznike slovenije!

energetik ::

In kaj je narobe? Meni pri števcu na 50km/h laže točno za 7, pri 110 pa že za skoraj 9km/h.
Natančno preverjeno že večkrat z GPS in tablami za meritev hitrosti.
Torej če vozim 55/95 po števcu, grem še kar nekaj pod omejitvijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Thuban ::

stara mama je izjavil:

No, lepo da tako razmišljate, potem pa še izjava da nekateri avti več lažejo, da je že profila manj, da ima še policaj 5km+ tolerance, pa smo kmalu na 80/120.

Res, zaslužite si odlikovanje za naj voznike slovenije!


meni je števec starega avta lagal za 10%. Pri hitrosti po števcu 120 kmh sem šel realno 108 kmh. Pri hitrosti po števcu 50 kmh sem šel realno 44 kmh.

Ampak to ni bistvo. Dejstvo je da sem vedel za to napako, vseeno pa sem vozil po števcu toliko kot je pisalo na tabli za omejitev.

energetik je izjavil:


Torej če vozim 55/95 po števcu, grem še kar nekaj pod omejitvijo.


nekega pametnega razloga, da moraš vozit 100% po omejitvi ni. Bi bilo dovolj dobro, če bi se držal zgornjih 10% omejitve hitrosti.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

BlackLight ::

Mi je žal da nisem ta vikend posnel kako zgleda ko se z motorjem peleš po omejitvah.... V Celju pri Zlatorogu prehiteva (avto) po hribu navzgor kljub nasprot vozečemu vozilu + polna črta češ sej se boš ti ob rob postavil. Potem na Hudinji (omejitev 50), za ritjo 2 avtomobila prva priložnost bum tresk mim. In v vseh primerih sem vozil 50/55 km/h....

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Seveda pa se nobenemu od vas ne sanja, da z vožnjo pod omejitvijo ovirate prometni tok. Potem pa še zaspite na semaforju in je vaša slika zelo slabih voznikov (če prav "varnih") popolna, vsi ostali pa smo norci, morilci,.......
Delo krepa človeka

SimplyMiha ::

Včeraj mi je motorist odvzel prednost. Če ne bi bil pozoren, bi na naslednjem žegnanju bila ena duša manj.

Kaj je z vsemi temi podivjanimi motoristi na cestah?

r3dkv1c4 ::

energetik je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

S 55/95 drugače v naselju voziš ravno po omejitvi.


Ti ne veš kaj si ravno napisal.....
Če je bilo mišljeno po števcu, je kar zadel.

Aha, zdaj se brzino odčitava že kar s policijsko meritveno toleranco.

Saj ni čudno, da je stanje kakršno je, če ste pa navadna nerazumna teleta.

solatko je izjavil:

Seveda pa se nobenemu od vas ne sanja, da z vožnjo pod omejitvijo ovirate prometni tok. Potem pa še zaspite na semaforju in je vaša slika zelo slabih voznikov (če prav "varnih") popolna, vsi ostali pa smo norci, morilci,.......

Edino tebi se še kar ne sanja, da blodiš.
Definicija odebeljenega teksta je?

Da čujem to že 1x za vedno?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Fritz ::

SimplyMiha je izjavil:

Včeraj mi je motorist odvzel prednost. Če ne bi bil pozoren, bi na naslednjem žegnanju bila ena duša manj.

Kaj je z vsemi temi podivjanimi motoristi na cestah?

X-krat mi je avtomobilist odvzel prednost. Če ne bi bil pozoren, bi bil že zdavnaj mrtev ali težko pohabljen. No, enkrat jim je ratalo, ko je popolnoma nepričakovano na glavni cesti zavil direktno vame in je šla 'samo' ključnica.

Kaj je z vsemi temi podivjanimi avtomobilisti na cestah.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

SimplyMiha ::

No vidite, da so ceste vse prej kot varne, pa kljub temu vozite kar po svoje! 55 po števcu skozi naselje? Prehitevanje čez polno črto v ovinek? Vožnja tik za ritjo pri 140 km/h?

A so nemara predpisi zato, da se jih krši? To so me pa na avtošoli pozabili naučiti...

Fritz ::

Niso vsi ki kršijo predpise divjaki, ki ogrožajo sebe in druge. Vključno s tabo, ki si tudi že kdaj zapeljal s kolesom čez polno črto, vozil hitreje kot je dovoljeno itn. No, lahko se tudi motim in si nezmotljiv računalnik - v tem primeru se ti opravičujem za slander.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Aston_11 ::

Danes bi vsaj dva avtomobilista imel na kameri, če bi jo imel. Eno živčnjad, ki mi je vozila v riti, jaz pa za avtobusum in sem ga hebal s tem, da sem prilagodil pritisk na gas v ovinkih (kačje ride) in sem da dodajal pozneje, da je moral žlajfati, ker se mi je zaletaval v rit in je tako nato sam delal razdaljo za ritjo. Sem ga kar dobro skontroliral, ne prenesejo neenakomerne vožnje vozila pred seboj, če vozijo v riti. Potem pa je na eni ravnini na ridah prehitel mene, avtobus, seveda v nepregleden levi ovinek. Pa še en z BMW.jem je prehiteval mene in ta isti avtobus ponovno v ravnino z nepreglednim ovinkom in nato tik pred avtobusom zavil levo proti Rakeku. Se mu je splačalo najbrž, bmw ni šel nikamor.

solatko ::

r3dkv1c4 - Tvoje blodnje niso moj problem, za razlago pa si poišči zakonsko določilo o ovranju prometnega toka. Vsak dan doživim, konkretno na Dolenjski cesti, kjer je na vsakem križišču tabla s 60km/h in s tem tudi omogočen zeleni val, da večina pacientov vozi točno 50 (splošna omejitev v naseljih), tako, da če nisem prvi v koloni, stojim pri vsakem semaforju do uvoza na AC.

SimplyMiha - Veliko sem na cestah, pa se mi to, kar ti opisuješ ne dogaja prav pogosto, se mi pa dogaja, da "varni vozniki" vozijo 10-15km/h pod omejitvijo in s tem zadržujejo prometni tok in dvigujejo pritisk normalnim udeležencem v prometu.

Aston_11 - Če bi se meni ljubilo uporabljat kamero, bi vsak dan posnel nekaj 10 zblojencev, ki vozijo precej pod omejitvijo in vlečejo za seboj kolone.
Vsaka palica ima dva konca.
Delo krepa človeka

SimplyMiha ::

Fritz je izjavil:

Niso vsi ki kršijo predpise divjaki, ki ogrožajo sebe in druge. Vključno s tabo, ki si tudi že kdaj zapeljal s kolesom čez polno črto, vozil hitreje kot je dovoljeno itn. No, lahko se tudi motim in si nezmotljiv računalnik - v tem primeru se ti opravičujem za slander.

Nisem dovolj bogat, da bi si lahko privoščil prekrške, zato vozim strogo po predpisih in dokaj oprezno.

Še posebej na trnih sem od takrat, ko je en kekec kratko malo prevozil polno črto na izvozu z krožišča. Zaradi polne črte si misliš, da vozilo zapušča in lahko greš na krožišče, pa se naenkrat znajde tik pred tabo in preizkusi tvoj reakcijski čas.

Aston_11 ::

solatko je izjavil:

Aston_11 - Če bi se meni ljubilo uporabljat kamero, bi vsak dan posnel nekaj 10 zblojencev, ki vozijo precej pod omejitvijo in vlečejo za seboj kolone. Vsaka palica ima dva konca.
Bolj kot hobi, z drugim namenom ne bi. Zanima me odziv voznika, ki vidi kamerco pred seboj v vozilu. Morda bi dal fake nalepko.

solatko ::

SimplyMiha - Vozilo, ki v krožišču nima smerokaza, namerava do naslednjega izvoza ali pa ni dal smerokaza.
Tvoje je, da počakaš, preden zapelješ v krožišče, saj ima za enkrat še, vozilo v krožišču, prednost. Kaj se tebi zdi, ni pomembno.

Mi grejo pa pacienti, ki ne vedo zakaj so smerokazi, oreng na spolni organ.
Delo krepa človeka

Aston_11 ::

solatko je izjavil:

dvigujejo pritisk normalnim udeležencem v prometu.
Tole je protislovje, normalni vozniki so po tem opisu živčni vozniki ;)

solatko ::

Aston_11 - Normalni vozniki upravičeno pričakujejo, normalno obnašanje vseh drugih udeležencev v prometu, ker pa se zavedajo, da je malo normalnih, se pač prilagajajo.

Tistemu, ki dviguješ s svojim ravnanjem pritisk, še ne moreš reči, da je živčen, dokler ti ne da kakšno po kepi.
Delo krepa človeka

SimplyMiha ::

solatko je izjavil:

SimplyMiha - Vozilo, ki v krožišču nima smerokaza, namerava do naslednjega izvoza ali pa ni dal smerokaza.
Tvoje je, da počakaš, preden zapelješ v krožišče, saj ima za enkrat še, vozilo v krožišču, prednost. Kaj se tebi zdi, ni pomembno.

Mi grejo pa pacienti, ki ne vedo zakaj so smerokazi, oreng na spolni organ.

Vzemi tole krožišče za primer:


Polna črta na zgornjem izhodu. Imaš prav, treba je bit pozoren na smerokaze, samo kaj, ko je vožnja čez polno črto prepovedana.

Aston_11 je izjavil:

solatko je izjavil:

dvigujejo pritisk normalnim udeležencem v prometu.
Tole je protislovje, normalni vozniki so po tem opisu živčni vozniki ;)

Zanimivo je spremljati kolono za kakšnim traktorjem, ki vozi 30 km/h. Stalno gugajo levo in desno, gledajo, kdaj bi lahko prehiteli, pol pa jih vsake toliko vse skupaj prehiti kakšen audi. Parkrat sem vozil v taki koloni, enkrat bi eden skoraj zapeljal v škarje z nasproti vozečim kamionom.

Potrpljenje je redka vrlina, zgleda!

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

SimplyMiha je izjavil:


Zanimivo je spremljati kolono za kakšnim traktorjem, ki vozi 30 km/h. Stalno gugajo levo in desno, gledajo, kdaj bi lahko prehiteli, pol pa jih vsake toliko vse skupaj prehiti kakšen audi. Parkrat sem vozil v taki koloni, enkrat bi eden skoraj zapeljal v škarje z nasproti vozečim kamionom.

Potrpljenje je redka vrlina, zgleda!

This!
Kot občasni voznik traktorja sam redno opažam točno ta vzorec.
In kaj zdaj, mi prepovedat traktor vozit?

solatko ::

SimplyMiha - Dokler vozlo ne zapusti krožišča, moraš predvidevat, da bo šel na drugi izhod, samo na fizično tako narejenih izvozih, da vozilo mora zapustiti krožišče na določenem pasu, si lahko prepričan, da brez skrbi zapelješ v krožišče. Še večji problem predstavljajo vozniki, ki dajo smerokaz, pa vseeno peljejo naprej.

stara mama - Seveda ti, kot občasnemu vozniku traktorja, ni jasno, da se moraš na prvem primernem mestu umaknit in pustiti kolono (več kot dve vozili), spustit naprej, če te ne morejo varno prehiteti.
Druga stran iste palice.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

videc ::

solatko je izjavil:

SimplyMiha - Dokler vozlo ne zapusti krožišča, moraš predvidevat, da bo šel na drugi izhod, samo na fizično tako narejenih izvozih, da vozilo mora zapustiti krožišče na določenem pasu, si lahko prepričan, da brez skrbi zapelješ v krožišče. Še večji problem predstavljajo vozniki, ki dajo smerokaz, pa vseeno peljejo naprej.

stara mama - Seveda ti, kot občasnemu vozniku traktorja, ni jasno, da se moraš na prvem primernem mestu umaknit in pustiti kolono (več kot dve vozili), spustit naprej, če te ne morejo varno prehiteti.
Druga stran iste palice.

@stara mama:
Pa kolona so že trije avtomobili. Če se prav spomnim.

stara mama ::

In kolono imaš takoj za sabo torej moraš vsakih par metrov se umikat neskončni kači pleha.

solatko ::

stara mama - Če se striktno držiš predpisov, kar v svojih postih trdiš, DA.
Ko imaš dva za seboj, je to kolona in ti s traktorjem oviraš normalni prometni tok.
Kaj vam nekaterim tu ni jasno?
Delo krepa človeka

r3dkv1c4 ::

Tvoje blodnje niso moj problem, za razlago pa si poišči zakonsko določilo o ovranju prometnega toka. Vsak dan doživim, konkretno na Dolenjski cesti, kjer je na vsakem križišču tabla s 60km/h in s tem tudi omogočen zeleni val, da večina pacientov vozi točno 50 (splošna omejitev v naseljih), tako, da če nisem prvi v koloni, stojim pri vsakem semaforju do uvoza na AC.



Solatko, v kateri luknji ti živiš, da tako vztrajno verjameš svojim blodnjam.
Jaz ne blodim in se strinjam, da to ne more biti tvoj problem.

Razlage za odebeljen tisk ne najdem, daj pomagaj mi......da končno 1x razsvetliš naš um.

Tvoji posti dokazujejo samo eno in sicer, da imaš sam s seboj velike težave, ker se moraš ustavljat na semaforjih, ker se moraš prilagajat prometu( to kot kaže počneš z veliko trpljenja) in še kaj......pa se mi ne da več naštevat.

Kupi si balon in ne boš imel težav s prometom.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

SimplyMiha ::

Tudi za balonarstvo obstajajo predpisi.

stara mama ::

Tudi za pešačenje.
Pa nihče nima živcev vozit po omejitvi, kaj šele za traktorjem, še manj z avtobusom in res izven realnosti da bi pa sploh šel še peš (celo iz parkirišča do trgovine najraje ne)

gvido ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Tvoje blodnje niso moj problem, za razlago pa si poišči zakonsko določilo o ovranju prometnega toka. Vsak dan doživim, konkretno na Dolenjski cesti, kjer je na vsakem križišču tabla s 60km/h in s tem tudi omogočen zeleni val, da večina pacientov vozi točno 50 (splošna omejitev v naseljih), tako, da če nisem prvi v koloni, stojim pri vsakem semaforju do uvoza na AC.



Razlage za odebeljen tisk ne najdem, daj pomagaj mi......da končno 1x razsvetliš naš um.



a lahko jaz?

ZPrCP 3. člen
15. »kolona vozil« so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;


45. člen
(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


nesposobnost ne šteje pod upravičen razlog

@stara mama: nihče ti ne bo oporekal če boš po ZKP (zdrava kmečka pamet) na vsake toliko ustavil na primernem mestu in spustil kolono mimo. Problematični so pacienti, ki se v času konic sploh ne umikajo. Večkrat videno na naših cestah.

Fritz ::

SimplyMiha je izjavil:

Fritz je izjavil:

Niso vsi ki kršijo predpise divjaki, ki ogrožajo sebe in druge. Vključno s tabo, ki si tudi že kdaj zapeljal s kolesom čez polno črto, vozil hitreje kot je dovoljeno itn. No, lahko se tudi motim in si nezmotljiv računalnik - v tem primeru se ti opravičujem za slander.

Nisem dovolj bogat, da bi si lahko privoščil prekrške, zato vozim strogo po predpisih in dokaj oprezno.

Še posebej na trnih sem od takrat, ko je en kekec kratko malo prevozil polno črto na izvozu z krožišča. Zaradi polne črte si misliš, da vozilo zapušča in lahko greš na krožišče, pa se naenkrat znajde tik pred tabo in preizkusi tvoj reakcijski čas.

In nikoli, prav nikoli, niti slučajno, ne narediš napake in kršiš CPP?

@ gvido - lepo napisano/citirano.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

bajsibajsi ::

Motoristi so (tudi) divjaki. So vsi motoristi divjaki? Ne. Torej, med motoristi je tudi nekaj divjakov. Veliko? Najbrz.

KraitPay je izjavil:

...hvala punci da mi je odprla oči, oziroma hvala njej da mi je postavila ultimat...


Ti nikoli nisi bil motorist - zgolj copata!

Aston_11 ::

gvido je izjavil:

45. člen
(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

Boldan del dela večini probleme. Ja pa kar jasen, je res?

SimplyMiha ::

Fritz je izjavil:

In nikoli, prav nikoli, niti slučajno, ne narediš napake in kršiš CPP?

Samo kadar me v to prisilijo razmere na cesti - in takrat nisem krivec jaz, pač pa tisti, ki je povzročil te razmere. Kjer morem, vozim defenzivno, vendar je pri vseh teh divjakih na cesti to pač račun brez krčmarja.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Kaj pa voznik vozila, ki vozi na čelu kolone s točno enako hitrostjo kot je NAJVEČJA dovoljena?
(glede na svetlobne signale manj kot dva metra zadaj oddaljenih nekaj ne dela vredu)
Precej pogost pojav, če mene vprašaš

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

stara mama je izjavil:

Kaj pa voznik vozila, ki vozi na čelu kolone s točno enako hitrostjo kot je NAJVEČJA dovoljena?
Sploh ni v prekršku in lahko še naprej tako vozi, pa tudi njegova dolžnost je, da ustavi potencialne morilce za njim ali jih vsaj začasno upočasni.

stara mama ::

Nihče nima dolžnosti niti pravice kogarkoli ovirat ali mu nenamerno omogočat normalne vožnje.
Ampak ja, se drugače strinjam.
Treba razvit odpornost na provociranje, bo še najboljše.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15221368 (17758) facepalm

Letos smrtnih žrtev že več kot lani (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15421219 (18572) Mavrik
»

prometna nesreca (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8817373 (14835) St235

Več podobnih tem