» »

Športna prehrana

Športna prehrana

i33a ::

Pozdravljeni, nekaj časa že redno treniram(večinoma z bodyweight). Ugotavljam pa, da bo za kakšne rezultate potrebno urediti še prehranjevanje. Sem precej suh in me zanima kako na zdrav način pridobiti dovolj kalorij in beljakovin? Večinoma si kuham sam ali pa jem na bone, zato me zanima kakšno hrano priporočate? Nekih prehranskih dodatkov nebi vključeval... vsaj dokler običajnega prehranjevanja ne optimiziram.
Ima kdo kak recept za zdrave, beljakovinske jedi, ki se jih da hitro pripraviti?

Lep pozdrav

harmony ::

Torej zelis:
- zdrav nacin prehranjevanja
- jes na bone (predvidevam, da samo junk food)
- zelis, da se hrana na hitro pripravi

NO GO!

i33a ::

Na bone jem 1x na dan in tudi to ni vedno junk food(se da dobiti tudi bolj zdravo hrano). To je en obrok dnevno. Poleg tega pa jem še 3-4x na dan.
Te obroke pa bi rad kar se da "popravil".
Glede hitre priprave.. Žal nimam časa vsak dan kuhati obrok dve uri.. V npr. pol ure bi si pa z veseljem pripravil kaj novega(če pa jed lahko jem še naslednji dan pa sploh super:).

loveJDM ::

Preden da greš na te ultra beljakovinske jedi,se prvo reši nezdrave hrane...za začetek jej samo piščančje meso,npr. prsa ki so še res finega okusa pa ribje meso,samo ne tisto ko je samo olje.

genesiss ::

Načeloma je izi.

B: Piščanec, Govedina, Svinjina (pusto meso), Ribe + morski sadeži, Jajca, Skuta
OH: Ajdova kaša, Prosena kaša, Riž, Krompir, Sladki krompir, Polenta, Koruza, ovseni kosmiči, bulgur, testenine, kvinoja
M: avokado, kokosovo olje, olivno olje, oreščki, jajca, kvaliteten jogurt

En obrok imaš pokrit z bonom, rabiš še 2 (večerja+brunch) + zajtrk + malico.

Večerja: ena pest česarkoli iz B, pol pesti česarkoli iz OH + sezonska (surova) zelenjava + karkoli iz M (recimo piščanec z ajdovo kašo, zelena solata z olivnim oljem)
Brunch: pol pesti česarkoli iz B, ena pest česarkoli iz OH + zelenjava + karkoli iz M
Malica: oreščki + sezonsko sadje
Zajtrk: sadje + 1 pest iz OH + pol pesti iz B + oreščki

Fora je da se ti ni treba držat nekih odmerjenih količin, paziš da pokriješ vse zgornje kategorije (M, OH, B) v približno pravih razmerjih + dodaš sadje in zelenjavo.

Good luck :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

i33a ::

Hvala za odgovor :)
Poznaš mogoče kakšen uredu recept za jed iz skute? Občasno jo jem, a večinoma le samo in bi rad malo popestril okus.

genesiss ::

Ne, jaz jo jem kar tako.. zmešano z višnjami, cimetom, kakavom, ovsenimi recimo. Tale mi je najboljsa: https://trgovina.mercator.si/market/izd...

Drugace pa mas ziher na netu recepte za kake palacinke s skuto, skutine pite, smoothije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

iKst ::

Beljakovine so overrated. V resnici jih rabiš zelo malo. Fitneserji in bodybuilderji priporočajo od 1,5 do max. 2g beljakovin na kilogram telesne teže na dan. Če imaš 70kg to pomeni max. 140g beljakovin.

To količino z lahkoto dobiš tudi iz 100% rastlinske hrane, če redno uživaš stročnice, semena in oreške. Če ješ meso, skuto, piješ mleko itd. verjetno že zdaj dobiš več kot dovolj beljakovin.

genesiss ::

Ja, samo 140g B ni tako malo. To je 600g piščančjih prsi recimo.

i33a ::

No imam 87kg in ko sem malo računal je treba pojesti kar nekaj da dobim 150+g beljakovin.. Sploh če hočeš jesti še zdravo.

iKst ::

Soja ima npr. cca. 30 do 35% kalorij iz beljakovin. Ostale stročnice okoli 20 do 25%.

Če intenzivno treniraš in želiš pridobiti na masi, moraš pojesti vsaj kakšnih 3500 kalorij dnevno. 150g beljakovin ima 600 kalorj. Torej, rabiš v prehrani cca. 17% beljakovin.

Kot sem napisal, s stročnicami je to precej enostavno dosežt. Pa še zelo poceni so.

FTad ::

OP, upostevaj vse, kar je uporabnik genesis napisal, ostalo so buce...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegeterjanski nasveti-recepti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313256 (3989) c3p0
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752610 (46227) Massacra
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24773352 (63587) thramos
»

Vprašanje glede prehranjevanja

Oddelek: Loža
335641 (4563) genius11
»

Maxximum shop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7910967 (9120) BlazP

Več podobnih tem