» »

GTX770 vs GTX970

GTX770 vs GTX970

«
1
2

krneki0001 ::

Kakšna je sploh razlika, razen parih novih funkcij in manjše porabe?

hojnikb ::

970 je precej hitrejša
#brezpodpisa

c00L3r ::

AapocalypseE ::

Senitel ::

Če sprašuješ s stališča cuda programiranja: 970 ne rabi ILP, da zaposli vse SP-je in je zaradi tega lahko precej hitrejša (+boost clock gre precej višje).

krneki0001 ::

Hvala Senitel. To je taprav podatek. GTX970 ima 1664 cuda procov, GTX770 pa 1536, razlika v ceni je pa krat 2. En mi ponuja GTX770 s 4GB rama za 150€. GTX970 pa je okoli 320€ nova, rabljene pa okoli 300. Rad bi pa nadomestil sedanjo GTX960.

Kakšna je pa potem razlika med 980TI, 980 in 970? Vidim da imata 970 in 980 256bitna vodila, 980TI pa 384bitno.
Kaj je v bistvu glavna prednost 980TI proti 980/970?

hojnikb ::

Kaj je v bistvu glavna prednost 980TI proti 980/970?


število cuda jeder.

Pa btw, cuda jedra direktno nemorš primerjat med različnimi generacijami (eg maxwell in kepler).
Eno cuda jedro se namreč pri maxwell jedru boljše obnese (v igrah anyway) kot kepler.

http://www.techpowerup.com/gpudb/2724/g...
http://www.techpowerup.com/gpudb/2763/g...
http://www.techpowerup.com/gpudb/2620/g...
#brezpodpisa

krneki0001 ::

Igre me ne zanimajo. Računanje s cuda jedri pa. Verjetno je tudi računanje z njimi veliko hitrejše, pa še 384 bitno vodilo tudi pomaga.

Kakšna pa bi bila razlika če bi 970/980/980ti laufal na plati z PCIe 16X 2.0 namesto 3.0?

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

V tem da boš v enem primeru na grafično spravil 1GB podatkov v 1/8 sekunde, v drugem pa v 1/16 sekunde.

krneki0001 ::

Se pravi je pcie 2.0 še enkrat počasnejši od 3.0?

Senitel ::

Bolj lepo bo razmišljat tako, da je PCI-Ex 3.0 2x hitrejši. :) Ja, prenosi na iz sistemskega rama na grafično kartico in nazaj bodo htirejši (cudaMemcpy).

Isotropic ::

poleg tega je pri pcie3 občutno manj paritete kot pri pcie2, tako da je v praksi verjetno več kot 2x hitrejši.
samo za doma bo ok.

drugače je 770 rebranded 680, tako da mislim, da ima dual precision boljši, podpira pa starejši nabor cuda ukazov.
tukaj je 960 boljša pomoje, 770 pa najbrž hitrejša.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Isotropic je izjavil:

poleg tega je pri pcie3 občutno manj paritete kot pri pcie2, tako da je v praksi verjetno več kot 2x hitrejši.
samo za doma bo ok.

Moja plata ima možnost PCIe parity izklopit v biosu. (zanimiva funkcionalnost serverskega čipseta).

abazuu ::

Fantje, eno vprašanje na temu PCIe 2.0 in 3.0.

Trenutno imam mamoplato z 2.0 PCIe, grafično imam pa Zotac GTX 770 2gb - ki podpira 3.0 PCIe. Pridobim kaj, če menjam plato na PCIe 3.0? Ali se mi preprosto bolj splača vzet boljšo grafiko? kakšen GTX 1060? sam potem je spet problem PCIe 2.0...

se opravičujem za double post. tole je moja plata: https://www.asus.com/Motherboards/P8H67...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abazuu ()

hojnikb ::

vzami bolšo grafiko, pa se ne sekiraj okol pcie

za pci-e 3.0 tko rabiš podprt proc in matično
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Sssaga ::

Res je, ne sekiraj se. GTX 970 sem zabil na C2D E8400 via PCI-E 1.0 (1.1). Primerjal z i7 920 @PCI-E 2.0 in i5 4460 @3.0, ki sta potrdila bottleneck grafične in ne PCI-E vodila ali sistema.

abazuu ::

Mislm, sj načeloma GTX 770 ni tok švoh, mi poganja vse kr fajn, edino kar me mot je to, da navija ventilatorje in nevem zakaj. zgleda k se mjčkn bl muč grafična začne navijat, sam to ne tko, da bi bla skoz glasna, ampak izmenično, v intervalih... Neki sm že brsku po googlu pa ma folk podobne probleme in brez rešitev :(

hojnikb ::

spihaj in menjaj pasto
#brezpodpisa

abazuu ::

Spihal sem jo... pasto? tok se pa ne spoznam haha. bom mal pogooglu. ohiščje dol pa ventilatorje al kaj?

hojnikb ::

termalna pasta na gpu čipu
#brezpodpisa

abazuu ::



uredu tutorial? čeprov sm trenutno brez zvoka na hitr preletu.

hojnikb ::

to je to ja. pasto nabavi in menjaj. dostikrat pomaga
#brezpodpisa

abazuu ::

ma veze kakšno nabavm? mi lahko kšno priporočiš?

hojnikb ::

#brezpodpisa

D3m ::

Ahhhh dej no.

Gelid GC extreme dobiš pri mlacomu pa naj to vzame.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

čist vseeno je kaj vzame, karkoli bo bolje od stare zasušene
#brezpodpisa

abazuu ::

https://forums.geforce.com/default/topi...


je možno da driverji res kaj spremenijo? Moja sicer ni MSi, ampak je od Zotac-a. sicer pa nuben ne omenja menjave paste, mogoče ni neumna ideja :D

gddr85 ::

kakšne so pa kej temperature na load?

abazuu ::

Morm prevert. Neki časa nazaj sm se s tem igrov pa mi pol ni nč ratal in sm opustu hehe. Problem je recimo že pr bluestacku, odprem clash of clans pa začne navijat... k mislm, da tm pa res nebi smev bit problem?

Mislm pa, da sploh nima nubene povezave s temperaturo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abazuu ()

abazuu ::

S čim lahko odstranm staro pasto? verjetn s čim kar mam doma ne, a ne? :)

klinker ::

Cistilni alkohol, aceton, ipd.

abazuu ::

aceton za nohte je OK? :)

MacGyver141 ::

WC papir pa je :D

klinker ::

abazuu je izjavil:

aceton za nohte je OK? :)


Jup. Sicer raje kak cistilni alkohol, ker ta aceton za nohte ima se druge primesi, ampak ne bo nic narobe tudi ce bos z njim ocistu.

abazuu ::

supr! Se prav aceton pa wc papir :D dobr da mam babo haha.

mal me edin skrbi, da nam dal preveč/premal paste. Verjetno je bolš dat mjčkn več, itak jo stisne pol skupi pa se razporedi, a ne?

MacGyver141 ::

En grahov zrn paste na sredino, pa stisneš z hladilnikom. Lahko ti bo kdo drug drugače svetoval, ampak zaradi te metode še nisem imel problemov zaradi pregrevanja :).

abazuu ::

Ma ja. sm opazu, da folk uporablja 2 metodi, na sredino en grahk ali pa črto po sredini. Drug teden dobim pasto pa sprobamo :P kolk pa je normalna temperatura grafičnih pod obremenitvijo?
sm si zlovdu zdej dol MSI afterburner in mal spremljam :)

klinker ::

Grahek je 1x prevec.
Drugace tam do 80°c ni panike.

abazuu ::

Nism še dubu paste, da bi zamenju.. sm pa dons mal šov v GTA in sm se mal igrov s FPSji. Naštimu sm merilce GPUja in CPUja...

Nisem pa več prepričan, da je grafična tista k se je sliš, ampak ventilator od CPU-ja? i5 2500k - nič navit. Z roko sm za foro ustavil CPU fan za sekundo in je utihnlo.

slike FPSjev:

30 FPS cap


40 FPS cap


50 FPS cap


60 FPS cap


hm.......

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abazuu ()

MacGyver141 ::

Stock hladilnik ali kej boljšega?

abazuu ::

Stock, jap.
zgleda pa precej prašn, čeprov sm ga spihu kšn mesc nazaj..

Sm pa naroču 12 cm fan k bo na zgornjem delu ohišje par cm od CPUja- bo to kej pomagal? nasplošno se mi zdi, da je vroče v kišti in sm ga kr naroču.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abazuu ()

MacGyver141 ::

Pol je pa ok. Še pasto zamenjaš, pa bo takoj par stopinj manj.

abazuu ::

https://www.mimovrste.com/pc-modding-in...

tole sm naroču. Bo OK tud za CPU?

klinker ::

Hmja, te Intelove rozice so kar so.
Sem pa eno 1x predelal tako da sem stock vent dol odsravfal in z vezicami pritrdil 120mm, pa je blo super, pa se ene 2-3°c manj je blo.

abazuu ::

ja kolk pa pride kšn drug hladilnik? bi zamenju s kšno boljšo, cheap varianto, če bo to pomagal.. :D

freesty ::

10eur za ventilator, 5eur za pasto. Za 20eur pa ze dobis novi cpu cooler, z 120mm ventilatorjem in pasto prilozeno. Ne splaca se ti po delih vlagat v stock cooler...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

abazuu ::

Mi lahko kšnga svetuješ?

problem je, ker sm skoz mislu, da sta kriva ventilatorčka na grafični:)

dodatn ventilatorčk je bil 5 eur tko al tko... pa če bo zrd tega par stopinj hladnejš v kišti, tud nav greh hehe

smacker ::

klinker ::

Jst pravim da kupi takega ki ima pritrdilni mehanizem na vijake, ker tej z zatici so en qrc vredni.

abazuu ::

Eno vprašanje.

Pojma nimam kolk tale fan (smackerjev predlog) kej elektrike pije?



pr tejli specifikaciji kompa:

grafična NI VEČ Radeon 6850, ampak Zotac GTX 770 2GB +
dodal sm SSD disk 250Gb.

Bo napajalnik zdržu?
Da ne bom nabavu in nakonc napajalnik ne bo zdržu haha.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična za 300-400 EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15726576 (18352) hojnikb
»

Prednosti grafičnih kartic AMD vs NVIDIA (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Strojna oprema
1425172639 (122530) D3m
»

nVidia Maxwell (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Strojna oprema
1266190558 (126147) m0LN4r

Več podobnih tem