» »

Prednosti grafičnih kartic AMD vs NVIDIA

Prednosti grafičnih kartic AMD vs NVIDIA

««
26 / 29
»»

AapocalypseE ::



PredatorX ::

Ja tile rezultati kažejo....

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Niti se mi ne da ubadat z vama, ker tako vsi vemo kako in kaj je na stvari :))

Alien123 ::

AapocalypseE je izjavil:

Niti se mi ne da ubadat z vama, ker tako vsi vemo kako in kaj je na stvari :))


ja saj, če nimaš odgovora za nazaj :D.. dejansko še je 290ka primerljiva z 980ko..

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Dejansko vidva nimata pojma, ker je Senitel že 500x napisal kako je na stvari in še kar svoje meljeta, tako da ja.... lep pozdrav.

Alien123 ::

nič pametniga ni napisal

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

hojnikb ::

mogoce za tebe, ko ne razumes zadev.
#brezpodpisa

PredatorX ::

AapocalypseE je izjavil:

Dejansko vidva nimata pojma, ker je Senitel že 500x napisal kako je na stvari in še kar svoje meljeta, tako da ja.... lep pozdrav.


Kva? A zdej pa Senitela semle ....

Nekdo ti linka nek benchmark, ti linkaš benchmark, ki kaže kontro... in potem je vse lepo in prav. Aha važn je da najdel link oziroma benchmark, ki ugaja samo tebi in če slučajno nekdo omenil drugo plat zgodbe je pa vse narobe...

ne, DEJANSKO TI NIMAŠ POJMA! Ja SENITEL gor al pa dol, že 100x sem omenil da si strani preveč kontradiktajo a važno je, da pokaže tako kot je tebi všeč...

Ja, ti se kr ubadaj sam s sabo in kaži svoje linke jaz se nebom več matral.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Alien123 ::

pazi predator, da ne bo predlagal izbrisa.. Dejansko človek ne ve drugega mnenja sprejet

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

D3m ::

Dobra, da imate Senitela, da vas pospremi na WC.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Senitel ::

PredatorX je izjavil:

ne, DEJANSKO TI NIMAŠ POJMA! Ja SENITEL gor al pa dol, že 100x sem omenil da si strani preveč kontradiktajo a važno je, da pokaže tako kot je tebi všeč...

Če tvoj bog pravi, da je AMD hitrejši v vseh DX12 igrah to še ne pomeni, da si strani kontradiktirajo.
Če je v igri A hitrejši GPU X in v igri B hitrejši GPU Y to ni nobeno kontradiktiranje. Z drugimi besedami: kaj je pravzaprav novega z DX12?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

AapocalypseE ::

Kolikor vidim sem dal prvi link benchmarkov, tako da se lepo vidi kdo ne zna sprejemat zadev.

Nehajte se smešit no...

Alien123 ::

AapocalypseE je izjavil:

Kolikor vidim sem dal prvi link benchmarkov, tako da se lepo vidi kdo ne zna sprejemat zadev.

Nehajte se smešit no...


ti si mi dal primerjavo 980ke in 390xke v enem špilu, jaz sem še ti pol dodal druge.. kaj se jočeš?

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Od kdaj ima bog veze z HW? Dajte se no nehat smešiti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Ne spremljam podrobno tega chick fighta, ampak ta dokaj svež članek makes sense, kajne? Vsaj zaenkrat se zdi, da je AMD več pridobil z DX12.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

nvidia se usmerja v druge stvari, lep pokazatelj da nekaj škripa tukaj :)

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

Senitel je izjavil:

PredatorX je izjavil:

ne, DEJANSKO TI NIMAŠ POJMA! Ja SENITEL gor al pa dol, že 100x sem omenil da si strani preveč kontradiktajo a važno je, da pokaže tako kot je tebi všeč...

Če tvoj bog pravi, da je AMD hitrejši v vseh DX12 igrah to še ne pomeni, da si strani kontradiktirajo.
Če je v igri A hitrejši GPU X in v igri B hitrejši GPU Y to ni nobeno kontradiktiranje. Z drugimi besedami: kaj je pravzaprav novega z DX12?


Preden odgovoriš si poglej benchmarke. Stran A pravi, da je benchmark A Dx11 vs DX12 primerljiv. Ampak stran B pravi, da je benchmark A ("same game") DX12 veliko počasnejši od DX11.

Pa, če si velik fanboy ni ti treba govorit naokoli. Men je vseeno za par FPSjev, ampak takšne neumnosti kot jih tukaj trosite glede AMDja je pa že več kot "navadno" trollanje. Ja, zdej je več kot očitno, da AMDju bolj ležijo DX12 benchmark... ampak se to je blo že predvidljivo, ker DX11 najboljši primerek za DX12. CPU overhead le naredi svoje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Senitel ::

PredatorX je izjavil:

Preden odgovoriš si poglej benchmarke. Stran A pravi, da je benchmark A Dx11 vs DX12 primerljiv. Ampak stran B pravi, da je benchmark A ("same game") DX12 veliko počasnejši od DX11.

Seveda si bom moral sam poiskat te tvoje benchmarke ane.

PredatorX ::

Senitel je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Preden odgovoriš si poglej benchmarke. Stran A pravi, da je benchmark A Dx11 vs DX12 primerljiv. Ampak stran B pravi, da je benchmark A ("same game") DX12 veliko počasnejši od DX11.

Seveda si bom moral sam poiskat te tvoje benchmarke ane.



Pa sej jih je linkal. Poglej tisti link. fak ej...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Senitel ::

Kdo jih je linkal? Ne StreetRacer ne Alien123 nista linkala benchmarkov, kjer bi ena stran imela za neko igro drugačen zaključek kot druga stran.

D3m ::

DarwiN je izjavil:

Ne spremljam podrobno tega chick fighta, ampak ta dokaj svež članek makes sense, kajne? Vsaj zaenkrat se zdi, da je AMD več pridobil z DX12.


Te bodo lepo popravili, da se motiš. Because....muhh nvidia.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

PredatorX ::

Senitel je izjavil:

Kdo jih je linkal? Ne StreetRacer ne Alien123 nista linkala benchmarkov, kjer bi ena stran imela za neko igro drugačen zaključek kot druga stran.


Sploh neveš kaj komentiram...
http://www.overclock3d.net/reviews/gpu_...

Sej se strinjam, DX12 in DX11 sta si dokaj različna in potreben bo čas, da bodo špili dobro optimizirani za DX12.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Alien123 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Kolikor vidim sem dal prvi link benchmarkov, tako da se lepo vidi kdo ne zna sprejemat zadev.

Nehajte se smešit no...


ti si mi dal primerjavo 980ke in 390xke v enem špilu, jaz sem še ti pol dodal druge.. kaj se jočeš?


Jočeš se ti, ker dam ene benchmarke gor in moraš takoj kontra prilimat benchmarke, ker niso po tvojem okusu in potem jaz ne sprejemam mnenj.

alien, d3m, predator... vedno iste cvetke. :))

D3m ::

Te pa hudičevo moti drugačno mnenje in videnje :D

Saj bo bolje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Me ne moti, če je realno tako. Aliena pa s tem njegovim obnašanjem ne bo noben prenašal.

Isto kot, da grem v amd temo in pišem 980 je itak boljša od 390x itd...

Prav išče kreg človek...

gddr85 ::

se pravi noben nima prav, oboji so enaki 8-)

D3m ::

O pizda. Zdaj si pa dregnil v sršenje gnezdo obeh. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Alien123 ::

jaz sn pač povedal in pokazal kaj govorijo performance charti.. Če pa je streetracer butthurt, ker ne razume da imajo ljudje drugačna mnenja pa si je sam kriv.. Idi malo v naravo

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

AapocalypseE ::

Zgleda si ti butthurt, ker te je en tisti benchmark tako užalil.

No spine :'(

Rias Gremory ::

Tole je že na nivoju 4chana.

Nvidia sux. AMD sux.
Intel FTW.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

D3m ::

Ne ne. Če bi bil to nivo 4chana bi bili vsi eni navadni cuck. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

No sej smo ucakal dx11 optimizacijo, bomo pa tut dx12 ane ?
Se ene 3-4 leta pa smo tam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Xserces ::

Sej NV ni nic bolsa...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

m0LN4r ::

Nvidia je kot STIHL, AMD pa kot Husqvarna ;)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gddr85 ::

...s tem da začetka res dobr dela, kasnej se ji pa začne slabšat :))>:D
Husqvarna dobi pa kasnej boost z boljšim oljem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Senitel ::

PredatorX je izjavil:

Sploh neveš kaj komentiram...
http://www.overclock3d.net/reviews/gpu_...

Super! Sedaj, ko vem o čem fantaziraš, pa lahko razložiš še kje je tukaj konflikt? Bi rekel, da že vrabci čivkajo, da ima Rise of the Tomb Raider precej beden build in benchmark in je zato dejansko fino videt dinamiko v različnih situacijah (HardOcp).

PredatorX je izjavil:

Sej se strinjam, DX12 in DX11 sta si dokaj različna in potreben bo čas, da bodo špili dobro optimizirani za DX12.

Kaj ti sploh pričakuješ od teh "optimizacij"? Če delaš v obeh API-jih isto približno isto stvar sta samo dve možnosti, da pridobiš performance z DX12:
1. V DX11 je rendering omejen s strani CPU-ja
2. "Async compute"
Prva opcija tipično odpade, ker noben developer ni tolk usekan, da bi izdal neigrabilno DX11 igro. Je pa Ashes of the Singularity lep primer tega kljub temu, da te točke niti približno ne goni tako daleč kot DX12 dopušča.
Druga opcija je pa zelo "hit and miss" in rabi precej tweekanja, da je dejansko kakšna korist od tega. In niti na GPU-jih, ki lahko sočasno gonijo 3D in compute ne bo pohitritev konstantna ampak bo Fury X recimo pridobil več kot 390 ali pa tudi obratno. Ali pa bo pridobitev kar minus.
Če pričakuješ pohitritve zunaj teh dveh opcij potem pričakuješ, da bo nek game developer poznal AMD ali NV GPU-je boljše kot ljudje, ki so te GPU-je dizajnirali. Božiček, Dedek Mraz in Miklavž kategorija torej. Če bi spremljal kaj developerji pravijo bi zasledil ugotovitev, da jih je večina že pošteno zadovoljna, ko je DX12 pot tako hitra kot DX11.

gddr85 je izjavil:

...s tem da začetka res dobr dela, kasnej se ji pa začne slabšat :))>:D
Husqvarna dobi pa kasnej boost z boljšim oljem..

In kljub temu jaz še vedno čakam na en sam samcat primer, kjer je AMD v igri pridobil 10-20% z novim driverjevm (v splošnem jasno, ne neki robni primeri)...
Dolgčas. 8-O

D3m ::

Za NV devsa si pa skrajno naporen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

PredatorX je izjavil:

Sej se strinjam, DX12 in DX11 sta si dokaj različna in potreben bo čas, da bodo špili dobro optimizirani za DX12.

Čas bo vsekakor potreben, ampak ni odločilni dejavnik. Odločilni dejavnik je motivacija.

Obstaja množica programerjev, ki bi zadevo lahko izpilila v nulo, ampak kaj, ko je PC gaming scena džungla v pravem pomenu besede.
Vztrajanje pri DX11 nagrajuje, ker so zadovoljni tako lastniki starega SW/HW kot kupci hitrih intel cpu-jev in hitrih nVidia grafičnih kartic.

Kdo najbolj profitira z DX12?
Tisti, ki škrtarijo pri HW-ju in verjetno tudi ne zapravljajo preveč za igre. Tipični primerki kupijo prenosnik z Windows 10 in bi radi še malce igrali.

m0LN4r ::

In kljub temu jaz še vedno čakam na en sam samcat primer, kjer je AMD v igri pridobil 10-20% z novim driverjevm (v splošnem jasno, ne neki robni primeri)...
Dolgčas. 8-O

Za to bi bil dober kaka AMD vs. AMD benchmark aka 290x in 390 v before after scenariju + fiji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

Pa smo ugotovil, zakaj tako pada prodaja. Če citiram :)

odkar amd ne printa vec tistih sexy deklic na kartice gre prodaja navzdol
#brezpodpisa

D3m ::

Link? :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

#brezpodpisa

PredatorX ::

Senitel je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Sploh neveš kaj komentiram...
http://www.overclock3d.net/reviews/gpu_...

Super! Sedaj, ko vem o čem fantaziraš, pa lahko razložiš še kje je tukaj konflikt? Bi rekel, da že vrabci čivkajo, da ima Rise of the Tomb Raider precej beden build in benchmark in je zato dejansko fino videt dinamiko v različnih situacijah (HardOcp).



Zdej pa nevem .. dejansko se rad norca delaš.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ne dela se norca. On je NV dev. A tega ne veš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

PredatorX je izjavil:

Zdej pa nevem .. dejansko se rad norca delaš.


In kaj hočeš povedat s tem?
BTW: Ta model je skor fasal ban na B3D zaradi fanboy izpadov.

D3m ::

O rly?

Link?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

Podobno kot bi reku da je Hoj tik pred banom na tem forumu.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

D3m je izjavil:

O rly?

Link?

Oh yes, RLY!
Long story short: model se je zapel z enim devom glede tega kakšno hudo prednost ima AMD v VR... In svoje besede podkrepil z AMD-jevim PR pamfletom... Hasn't posted since, we'll miss him (not).
Sem že večkrat napisal: nivo tule je... Neobstoječ.

Riff ::

m0LN4r je izjavil:

Nvidia je kot STIHL, AMD pa kot Husqvarna ;)


obe firmi sta zakon s svojimi hibami, ker konkurenca je pač zdrava in dobrodošla, če bi paše vedno mel 3dfx na vrhuncu svoje moči potem bi bilo pa pestro
««
26 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

AMD Radeon R9 400 Series (strani: 1 2 3 4118 119 120 121 )

Oddelek: Strojna oprema
6004666859 (523515) gddr85
»

AMD-jev tržni delež grafičnih kartic se je prepolovil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
45677765 (64047) Trololololol
»

AMD Radeon R9 Fury X je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8027915 (15248) PredatorX

Več podobnih tem