» »

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus

««
17 / 18
»»

roberto1 ::

Približno isti score sem imel sam, mogoče kakih 10% več baterije, ker igrc nisem igral, ampak načeloma je mi5 komot za en dan resnega štrckanja. Ostalo je odvisno, kaj delaš.
Trenutno nimam mi5 nobenega pri roki, da bi poizkusil Nougat verzijo, ampak ne verjamem da so kake major issues. Sicer pa so weekly romi trial/error. Če ti ne ustreza kateri, probaš kakšnega prejšnjega. Ko je gor twrp in je bl odklenjen, nimaš praktično kaj zajeb:))))


6" je na poti. Mogoče bo jutri:))))

Dimnik je izjavil:

Gps.nisem še sprobal, baterija drži cel dan kar fajne uporabe in je pozno zvečer še cca 20%, sot imam nad 6ur, youtub,forum, wifi, mail, bluetot v avtu, nekaj malo igrica...

Glede flašanja bo roberto1 povedal več....ajde čakamo te, če si dobre volje danes.....

6" tv je že na poti?
Someday never comes!

MucuCat ::

Hvala vam vsem! Ta forum je boljši od XDA :D

SoulMan ::

Kaj to pomeni, cena sf express ne najde paketa :O

roberto1 ::

SF Express pomeni chronopost/dpd. Če si dobil sledilno številko, je zraven link, kjer lahko spremljaš zadeve. Deluje isto tudi na 17track.net
Preden je stvar sledljiva, tako ali tako ne dobiš cifre.

SoulMan je izjavil:

Kaj to pomeni, cena sf express ne najde paketa :O
Someday never comes!

SoulMan ::

Zanimivo. Prek telefona mi ne najde paketa, prek tablice pa. Imam pa ze od ponedeljka stevilko paketa.

MucuCat ::

So kje na aliexpressu kaki preverjeni usb type c adapterji za na navaden kabel? oziroma kje to kupujete?

oziroma, če je vseeno kakšnega vzameš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MucuCat ()

SoulMan ::

Jaz sem si narocil iz Aliexpressa od Nillkina 2v1, imss za filat z usbe type c in pa micro usb. Super zadeva.

SoulMan ::

2017-01-16 Monday
22:00:00 Shipment in transit at Hoersching,AUSTRIA. Thanks for your waiting

Zdaj je pa verjetno že blizu?

roberto1 ::

Danes ga moraš dobit. Zjutraj med 7 in 8 uro se ponavadi osveži lokacija.


SoulMan je izjavil:

2017-01-16 Monday
22:00:00 Shipment in transit at Hoersching,AUSTRIA. Thanks for your waiting

Zdaj je pa verjetno že blizu?
Someday never comes!

SoulMan ::

Sem klical na DPD pa me nimajo v sistemu. Tako, da nimam pojma kdo mi bo dostavil :) upam, da res danes pride :)

FireSnake ::

MucuCat je izjavil:

So kje na aliexpressu kaki preverjeni usb type c adapterji za na navaden kabel? oziroma kje to kupujete?

oziroma, če je vseeno kakšnega vzameš?


Jaz imam Quick Charge 3.0 (max 18W) zadevo na zalogi. Tudi take s kabli.

PM, če te zanima.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MucuCat ::

FireSnake je izjavil:



Jaz imam Quick Charge 3.0 (max 18W) zadevo na zalogi. Tudi take s kabli.

PM, če te zanima.


Hvala sem že naročil 2x ta adapter

FireSnake ::

Imam Xiaomi Mi5 (64GB).

Poskušal sem igrati malo starejše igre:
- robocop
- Bombshells
- Contract killer
- GunBross 2

Od teh iger mi požene le Bombshells, pa še potem ni igrabilno, ker ne delajo kontrole.

Lahko kdo preizkusi katero dod teh ifer in poroča, prosim?

ROM: Global z OTA
Android version: 7.0 NRD90M
MIUI: 8 Global 7.1.19 (Beta)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Dimnik ::

Sem probal robocop n gun bros2 na redmi note 3, ki ima global kot ga imaš ti...in na mi5 z eu romom zadnji weekly, pa ne gre na nobenem, sicer se pojavi na hitro ena stran, kjer piše, da je naloženo 0gb in še file valid...
Tako da je nekaj z igrami....sem probal snayper furry pa gre, farming simulator 16, tudi gre na obeh telefonih...

FireSnake ::

Super, hvala za test.

Tole je pa zanimivo (jaz sem, seveda, najprej okrivil telefon) :-/
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Veron ::

Mogoče kdo ve kaj se dogaja z topone aliexpress page-om? Nikakor ne morem kliknt na products in izbrat telefon: https://toponedigital.aliexpress.com/st...

Oz. kje naročit Mi5 32gb white?
Do zdej naročil že 2x pri topone in breztežav, zato želel še enkrat prek njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Dimnik ::

Topone več ni...... Goldway in izbereš seler shiping....

Ampak bo malo za počakat, ker do 4,5 februarja praznujejo novo leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

knap ::

topone je šel po gobe, je bilo več o tem napisano v drugi xiaomi temi, če se prav spomnim...

LP

mat11 ::

Kako se obnese na MI5 gps? Takoj najde ali kar išče in išče in če kasneje drži ali izgublja satelite?
mat

mat11 ::

Bi mi lahko kakšen lasnik odgovoril. Kupujem telefon pa me mika mi5 ampak sem bral na netu da imajo mnogi težavo z gps, ki pa mi je važen da dela hitro in točno.
mat

Dimnik ::

Navigacije nisem sprobal, sem pa meril z aplikacijo hitrost na avtocesti....gps je delal brez težav......imam pa predzadnjo weekly verzijo eu roma....

mat11 ::

Imaš MI5 ali Mi5s?
Če boš kdaj imel čas poglej na koliko metrov je natančen. Hvala
mat

Dimnik ::

Mi5

FireSnake ::

No, toliko o tem, kako je z garancijo.

Vsi, ki smo kupili preko Top One si lahko z garancijo obrišemo rit.

Aja, ne ... ne moremo si je, ker je nikoli nismo imeli.

Novi, kupci, premislite, če je vredno.

Garancije ni, pika.

Po navodilih:
http://www.izberixiaomi.si/odklep-bootl...
sem odklenil bootloader.

Kako zdaj zadevo rootam?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Tinaamalaa ::

Samo, da nebos ta stari supersu flashal...2.79SR3 je zadnji.

FireSnake ::

Maš kak link?
Ker se bom temu posvetil šele jutri....

Super Su sem kar iz google playa potegnil :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Evo, enak problem imam:
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Rabil sem novejši twrp:
http://en.miui.com/thread-307092-1-1.ht...

Ne boota se mi v sistem, ker sem bobrisal vse.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Lahko pridem v TRWP in mountam sistem. A, ko rebootam sistem spet ni mountan.
Lahko pridem tudi v fastbooot menu.
To je pa tudi to.

Kakšna pomoč bi bila dobrodošla.

MiPCSuite mi reče, naj bopotam v normal mode.

V MiPCSuite vidim le TRWP folder in nič drugega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MucuCat ::

FireSnake je izjavil:

Lahko pridem v TRWP in mountam sistem. A, ko rebootam sistem spet ni mountan.
Lahko pridem tudi v fastbooot menu.
To je pa tudi to.

Kakšna pomoč bi bila dobrodošla.

MiPCSuite mi reče, naj bopotam v normal mode.

V MiPCSuite vidim le TRWP folder in nič drugega.



-Gres v twrp
-mount system al nekaj takega
-reboot recovery
-povezes telefon z racunalnikom
-kopiras rom iz pc na telefon
-v twrp instaliras rom

FireSnake ::

Ko v TWRP mountam system naslednjič, ko pridem notri ni več mountan.

Preko PCja vidim samo TWRP folder (je to normalno?). V TRWP pa so vsi folderji (boot, cache, ....)
In kar koli kopiram na telefon v TRWP folder (ki ga edinega vidim) v TWRPju v explorerju ni vidno (ali bi se naj pojavilo to kje v kakem folderju?). Drugače TRWP folderja v TRWPju ne vidim.

Bom pa še enkrat poskusil tole kombinacijo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Viden je samo en folder: sdcard/TWRP/BACKUPS/34896c6b

Ko tu notri poskušam skopirati superSU APK ga v TRWPju ne vidim (pa preklopim med install ZIP in install image)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Viden je samo en folder: sdcard/TWRP/BACKUPS/34896c6b

Ko tu notri poskušam skopirati superSU APK ga v TRWPju ne vidim (pa preklopim med install ZIP in install image)

Nimam pravega TWRPja al kako?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Tinaamalaa ::

Navaden apk ti tak ne bo pravilno delal...
https://download.chainfire.eu/1021/Supe...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Tinaamalaa: tole je pa malo drugače. Tole tvojo zadevšno je pa takoj šlo inštalirat - HVALA.

Zdaj mi samo še ostaja probel, kako normalno boott telefon.

Ali zadeva dolgo traja (po vsem kar sem naredil v TRWP)?

Bom zdaj poskusil normalno bootat in počakat ....


EDIT: zdaj pa ne vem, kaj se je zgodilo: po tem, ko sem inštaliral zadevo na linku, ki si ga dala, se je teleon normalno zagnal :)
Hvala ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

dominuspro ::

Kaj lahko kdo priporoči kak screen protector za mi5s, ki je dober po izgledu in uporabnosti? Hard steklo, ki sem ga vzel zraven, izpade grdo za pop., ker je na robovih luft.

roberto1 ::

Tole je top

dominuspro je izjavil:

Kaj lahko kdo priporoči kak screen protector za mi5s, ki je dober po izgledu in uporabnosti? Hard steklo, ki sem ga vzel zraven, izpade grdo za pop., ker je na robovih luft.
Someday never comes!

dominuspro ::

roberto1 je izjavil:

Tole je top

dominuspro je izjavil:

Kaj lahko kdo priporoči kak screen protector za mi5s, ki je dober po izgledu in uporabnosti? Hard steklo, ki sem ga vzel zraven, izpade grdo za pop., ker je na robovih luft.


Ta je daleč od top... Oz. če je to top, ni za vzet nič. Izgled je totalni polom, ker se na robovih ne prilega. Luft je viden v vseh smereh.

next3steps ::

A si dehidriran? Kje ti vidiš luft?

dominuspro ::

next3steps je izjavil:

A si dehidriran? Kje ti vidiš luft?


Na vsaki sliki, ki ni reklamna...
Npr:
link na miui

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

dominuspro je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Tole je top

dominuspro je izjavil:

Kaj lahko kdo priporoči kak screen protector za mi5s, ki je dober po izgledu in uporabnosti? Hard steklo, ki sem ga vzel zraven, izpade grdo za pop., ker je na robovih luft.


Ta je daleč od top... Oz. če je to top, ni za vzet nič. Izgled je totalni polom, ker se na robovih ne prilega. Luft je viden v vseh smereh.


Roberto1 res se ne prilega lepo na mi5s, ce greš pod komentare vidiš slike kako se ne prilepi na robove, ker so bolj zaobljeni, pri mi5 paše nilkin kot ata na mamo, ker ima ekran čisto mali rob pobran na okroglo in pride steklo do tega roba, mi5s pa ima očitno večji pobran rob in gre steklo čez, zato se tam ne prilepi

roberto1 ::

Če Nillkin ni vredu, potem bo težko najt sploh kaj. Tako kot pravi Ale, pri Mi5, 3s, Note 3....je zadeva brezhibna. Vsa ostala kitajska stekla razen Nillkin so bila vsaj pri mojih telefonih bolj ali manj porazna.
Someday never comes!

robertko ::

Enako kot na Mi5S se z Nillkin steklom dogaja na Redmi 4 Prime, ob robovih cca 2mm lufta ker se ne prime,
čeprav je že steklo manjše kot zaslon. Čudno skratka, kot da ne preizkusijo ko naredijo steklo.

FireSnake ::

Se je komu zgodilo, da je google play kar iz lepega nehal delat?

Rešitve
Vse razen factory reset sem že preizkusil.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AgiZ ::

robertko je izjavil:

Enako kot na Mi5S se z Nillkin steklom dogaja na Redmi 4 Prime, ob robovih cca 2mm lufta ker se ne prime,
čeprav je že steklo manjše kot zaslon. Čudno skratka, kot da ne preizkusijo ko naredijo steklo.

Nisem se videl da bi bila zascitna stekla na robovih rahlo ukrivljena, da se prilepijo po polni povrsini. Povsod pri ukrivljenih telefonih sem videl ali da so stekla manjsa ali pa je rob cez steklo.
To je tudi en od faktorjev, ko sam kupujem telefon. Takih se izogibam.

dominuspro ::

Bom delil nekaj izkušenj z mi 5s 4/32, mogoče komu kaj koristi.
Original dobil "fake" global miui 8.0.1.0, ki je delal b.p. Dejansko nisem imel težav z ničimer, vse ful hitro, meniji v slo... Tudi zloglasni finger senzor je delal zadovoljivo, ko sem za isti prst naredil 3 odtise.

Iz firbca in ker sem na prejšnjem telefonu dolgo fural CM, sem probal Lineage Os 14.1(lineage-14.1-20170127-UNOFFICIAL-capricorn.zip). Večina stvari dela bp, je pa nekaj bugov.
Finger senzor slabše, kot na miui 8.0.1.0. GPS fix mnogo počasnejši. Google pixel ported camera, ne prinaša nobene prednosti in fotkič celo počasneje fokusira in slika. Slike niso nič boljše.
V enem tednu uporabe, se je želja po vrnitvi na miui samo krepila.

V glavnem se vrnil na miui in dela spet super... Tokrat eu weekly verzija(xiaomi.eu_multi_MI5S_7.2.9_v8-6.0.zip). Finger senzor dela odlično, kot tudi vse ostalo. Samo še en dostojen screen protector mi še vedno manjka.

Postopek unlocka in flashanja je šel dokaj gladko. Dalo se je tudi flashnit uradni global stable rom 8.0.3.0, direkt na telefonu, preko miui updaterja in to brez unlocka. Dovolj je bilo predhodno resetiranje na factory defaults.
Edine težave sem imel z adb & fastboot driverji za win 8.1. Rešil z inštalacijo orodja pdanet.

fopi ::

Kako si prešel in Lineage nazaj na eu rom? Si vse resetiral?

Ve kdo zakaj stable eu rom za Mi5S toliko zaostaja, za vse telefone je že 8.1, za nekatere 8.2, za Mi5S pa samo 8.0.

dominuspro ::

fopi je izjavil:

Kako si prešel in Lineage nazaj na eu rom? Si vse resetiral?

Ve kdo zakaj stable eu rom za Mi5S toliko zaostaja, za vse telefone je že 8.1, za nekatere 8.2, za Mi5S pa samo 8.0.


Nazaj bp z twrp install in nato še twrp wipe(default iz glavnega menija). Ista procedura, kot jo naredim pri vsakem flashu.

Se mi je pa pojavil problem. Finger senzor je odpovedal sodelovanje v celoti. Ne morem oddat odtisa na noben način. Ko mi napiše naj pritisnem na senzor, se ne zgodi nič in tudi ne zavibrira. Zanimivo pa, da zavibrira vsakič, če ga pritiskam pri lock screenu. To mi daje mislit, da je težava software in ne hw... Sem probal različne miui rome, tudi global stable in ni nobene razlike.

Pozna kdo kako zdravilo? Nekje sem zasledil, da bi lahko pomagal twrp wipe + izpraznit bat do konca. To bom pustil za zadnjo možnost ali tudi preskočil, ker imam raje baterijo, kot finger senzor :)

roberto1 ::

Ostali senzorji ti delajo vsi ok? Long shot, ampak ne Zuku sem pomotoma izbrisal "persist" particijo in zbrisal s tem vse senzorje.
Na xiaomi se mi to sicer še ni zgodilo, ampak mogoče vredno raziskanja.

Na tvojem mestu bi poizkusil kak prejšnji rom, po možnosti za nekaj časa nazaj. Da zeeliminiriaš sw opcijo. Pa poizkušaj z weekly izdajami, mene osebno so ravno stabilne najbolj zafrkavale - smešno, ampak true.


dominuspro je izjavil:

fopi je izjavil:

Kako si prešel in Lineage nazaj na eu rom? Si vse resetiral?

Ve kdo zakaj stable eu rom za Mi5S toliko zaostaja, za vse telefone je že 8.1, za nekatere 8.2, za Mi5S pa samo 8.0.


Nazaj bp z twrp install in nato še twrp wipe(default iz glavnega menija). Ista procedura, kot jo naredim pri vsakem flashu.

Se mi je pa pojavil problem. Finger senzor je odpovedal sodelovanje v celoti. Ne morem oddat odtisa na noben način. Ko mi napiše naj pritisnem na senzor, se ne zgodi nič in tudi ne zavibrira. Zanimivo pa, da zavibrira vsakič, če ga pritiskam pri lock screenu. To mi daje mislit, da je težava software in ne hw... Sem probal različne miui rome, tudi global stable in ni nobene razlike.

Pozna kdo kako zdravilo? Nekje sem zasledil, da bi lahko pomagal twrp wipe + izpraznit bat do konca. To bom pustil za zadnjo možnost ali tudi preskočil, ker imam raje baterijo, kot finger senzor :)
Someday never comes!
««
17 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186513171015 (1088) Skyfall
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021330 (2299) kanarin
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
49699568 (15984) _ssd_sata
»

Xiaomi mi6 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19827986 (10695) ufka
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335122 (18174) BOCo.

Več podobnih tem