» »

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus

««
16 / 18
»»

roberto1 ::

Tole ti bo v pomoč. Če bodo kakšne konkretne težave, pa napiši in bomo poizkusili rešit. Ni pa to zdaj nek issue.

btw. prodaljalci včasih prodajajo bučke. Po mojem so imeli telefone že flašane s tem customiziranim romom in se jim sedaj ne da. Ker argument je kr priceless:))


SoulMan je izjavil:

Danes mi je prodajalec s Kitajske poslal tole: friend,the phone have customzied global rom with Playstore and Multi-language.
official global rom still have some bug,such as No support 5G wifi,so we can't install that.
thanks
Y

Telefon je ze na poti v Francijo. Kako si bom nalozil official global rom?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

SoulMan ::

Tole nalozit bo pa kar projekt :D sicer sem imel nekaj nexusov in sem navajen pa vseeno. Lahko prosim ssmo se link do official global rom za mi5s? Ker ne vem kje bi iskal... Vecina mi vrze ven za mi5.

Hvala!

SoulMan ::

Telefon je ze v Franciji: Shipment in transit at Roissy CDG,FRANCE. Thanks for your waiting.

Koliko casa traja se do Slovenije?

roberto1 ::

Offical Global

Fastboot romi

Zadnji xiaomi.eu weekly romi

Od Francije do Slo 2-3 dni. Naslednja postaja je sever Avstrije (Hoersching), potem pa Slo.


SoulMan je izjavil:

Tole nalozit bo pa kar projekt :D sicer sem imel nekaj nexusov in sem navajen pa vseeno. Lahko prosim ssmo se link do official global rom za mi5s? Ker ne vem kje bi iskal... Vecina mi vrze ven za mi5.

Hvala!
Someday never comes!

Dimnik ::

To še ni v franciji...kje si ga kupil? Goldway? Meni je na 17track in sf ekxpres strani kazalo to isto sporočilo par dni...sem bil že živčen kaj tak dolgo traja...potem pa zjutraj dobim od dpd sms, da imajo paket z sledilno številko in grem pogledat to številko, tam pa je pisalo tri dni nazaj je bil v franciji in potem v mb v depotu...računaj nekje 11-12 dan ko so ga odposlali..

SoulMan ::

Hvala roberto1!

Ale123: na Goldwayu sem ga kupil ja. No, ko bo prislo pa bo :)

MucuCat ::

SoulMan je izjavil:

Telefon je ze v Franciji: Shipment in transit at Roissy CDG,FRANCE. Thanks for your waiting.

Koliko casa traja se do Slovenije?


tudi jaz sem naročil na goldway 29.12.2016 in "shipment in transit at Roissy CDG,FRANCE" mi je napisalo že 4.1.2017... od takrat dalje se status ni spremenil in še vedno čakam.. :8)

SoulMan ::

To mi pa ni vsec :/

ingeniero ::

MucuCat: Jaz sem naročil (v četrtek) preko Grossoshop in je danes prispelo na ROISSY AEROPORT. Status je: Shipment in transit. Upam, da se ne ustavi.

Marko8 ::

Jaz sem ga pa naročil 4.1. na grossoshop in je danes tudi v parizu, vendar pa zraven piše "Packaging unsuitable". Zdaj me pa malo skrbi kaj je zdaj narobe s paketom ou.embalažo

ingeniero ::

Mark8: Komentar na redditu. There's nothing wrong with your package. Chronopost has concerns about the packaging (which is two sturdy shipping boxes in a plastic bag/envelope) and is trying to weasel out of any responsibility for damage by calling it "packaging unsuitable" and foisting responsibility on the sender.
Googling around, it looks like they do this often and are slimy bastards. Check your parcel carefully and refuse to sign for it if there's any damage.

Marko8 ::

ingeniero , hvala za informacijo. Upam da bo res vse OK, bom pa za vsak slučaj paket in odpiranje paketa snemal.

facepalm ::

Jaz sem vzel mi5 preko topone (ko so se imeli realne cene).
Dal sem 293eur za 64gb model s postnino in etuijem. Pri goldwayu bi prisparal cca 20eur vendar mi ni zal. Telefon sem prejel 3.1., v 9ih dneh od placila, kljub temu, da so bili vmes prazniki.

Prosil bi za mnenje nekoga, ki je sprobal global rom in eu rom. Kaksne so prednosti / slabosti obeh? Trenutno uporabljam zadnji global stable in deluje ok. Me pa moti, da pristanem V bootloopu kadarkoli pobrisem kaksno sistemsko aplikacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

roberto1 ::

Tole je zelo čudno, kar pišeš. O katerih aplikacijah govoriš?
Meni se to nikoli ni zgodilo, pa sem bil kar nekaj časa na Global z mi5, kolega je že pol leta na Global z rn3 pro. No issues whatsoever.
Prav tako nobenih težav z eu romom, vsaj takšne narave ne.


facepalm je izjavil:

Jaz sem vzel mi5 preko topone (ko so se imeli realne cene).
Dal sem 293eur za 64gb model s postnino in etuijem. Pri goldwayu bi prisparal cca 20eur vendar mi ni zal. Telefon sem prejel 3.1., v 9ih dneh od placila, kljub temu, da so bili vmes prazniki.

Prosil bi za mnenje nekoga, ki je sprobal global rom in eu rom. Kaksne so prednosti / slabosti obeh? Trenutno uporabljam zadnji global stable in deluje ok. Me pa moti, da pristanem V bootloopu kadarkoli pobrisem kaksno sistemsko aplikacijo.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

MucuCat ::

facepalm je izjavil:


Prosil bi za mnenje nekoga, ki je sprobal global rom in eu rom. Kaksne so prednosti / slabosti obeh? Trenutno uporabljam zadnji global stable in deluje ok. Me pa moti, da pristanem V bootloopu kadarkoli pobrisem kaksno sistemsko aplikacijo.


To se je dogajalo na redmi 3s. Ne smes zbrisat google app in bo vse ok. Ce zbrises google app in rebootas, pades v bootloop.

Tudi mene to moti ker rad zbrisem cisto vse aplikacije ki jih ne uporabljam. Ce dam miui.eu na mi5 in brisem system aplikacije, ter nato updatam na najnovejsi weekly, pride do tezav?

roberto1 ::

Če brišeš karkoli, kaj je potrebno za delovanje sistema (čeprav sem bil mnenja da crucial stvari ne moreš izbrisat brez roota, pa še potem nisem siguren) takorekoč prosiš za težave. Ne vem zakaj bi kaj takega počel?
O katerih aplikacijah konkretno se pogovarjamo?


MucuCat je izjavil:

facepalm je izjavil:


Prosil bi za mnenje nekoga, ki je sprobal global rom in eu rom. Kaksne so prednosti / slabosti obeh? Trenutno uporabljam zadnji global stable in deluje ok. Me pa moti, da pristanem V bootloopu kadarkoli pobrisem kaksno sistemsko aplikacijo.


To se je dogajalo na redmi 3s. Ne smes zbrisat google app in bo vse ok. Ce zbrises google app in rebootas, pades v bootloop.

Tudi mene to moti ker rad zbrisem cisto vse aplikacije ki jih ne uporabljam. Ce dam miui.eu na mi5 in brisem system aplikacije, ter nato updatam na najnovejsi weekly, pride do tezav?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

MucuCat ::

Ko dobim telefon, flasham rom, ki ga nameravam uporabljati, potem zbrišem vse aplikacije za katere vem, da jih ne bom uporabljal, ter blokiram vse servise, ki jih ne rabim (z disable services) in potem je to to.

Verjetno navada še iz časa, ko so meli telefoni (vsaj moji) zelo omejen notranji spomin, oziroma moj moto g, ki sem ga imel kar nekaj časa je imel 8gb brez možnosti za sd kartico.

Recimo na redmi 3s pa sem med drugim želel zbrisati google app, ker ga punca ne uporablja, pa sem skoraj ziher, da kaj dela v ozadju, če ne drugega se updata. Pač ja morem se navadit dat disable app pa rešeno :)

MucuCat ::

Danes mi to piše pod tracking za mi5:

2017-01-10 Tuesday
19:13:00 Shipment in transit at Chilly MAZARIN (nouveau hub),FRANCE. Thanks for your waiting.
13:37:00 Shipment in transit at ROISSY AGENCE,FRANCE. Thanks for your waiting.
13:36:00 Shipment in transit at ROISSY AGENCE,FRANCE. Thanks for your waiting.
13:35:00 Shipment in transit at Roissy,FRANCE. Thanks for your waiting.
11:13:00 Shipment in transit at Roissy,FRANCE. Thanks for your waiting.

Torej še kak dan ali dva?

roberto1 ::

Zna trajat kak dan več. Težko je rečt, ker včasih tracking ne updata pravilno in je kar naenkrat v SLO. Bi pa znalo bit ta teden:)

MucuCat je izjavil:

Danes mi to piše pod tracking za mi5:

2017-01-10 Tuesday
19:13:00 Shipment in transit at Chilly MAZARIN (nouveau hub),FRANCE. Thanks for your waiting.
13:37:00 Shipment in transit at ROISSY AGENCE,FRANCE. Thanks for your waiting.
13:36:00 Shipment in transit at ROISSY AGENCE,FRANCE. Thanks for your waiting.
13:35:00 Shipment in transit at Roissy,FRANCE. Thanks for your waiting.
11:13:00 Shipment in transit at Roissy,FRANCE. Thanks for your waiting.

Torej še kak dan ali dva?
Someday never comes!

papasmrk ::

Pozdravljeni,

jaz bi samo vprašal ali so telefoni mi5, mi5s, mi5 plus po kvaliteti izdelave primerljivi s Samsung S7 in ostalimi "paradnimi" konji ?

hvala in lp

SoulMan ::

Jaz imam pa tezavo. Na paketu oziroma na aliepressu sem imel se starejso mobilno stevilko zapisano. Kako me bojo doklicali, ko pride telefon? Naslov je pa pravi.

roberto1 ::

Pokliči v depot, ko bo blizu tebe po trackingu (predvidevam da gre za dpd) in bodo dali kurirju pravo cifro. Ne bi se preveč sekiral, te bodo že našli:)

SoulMan je izjavil:

Jaz imam pa tezavo. Na paketu oziroma na aliepressu sem imel se starejso mobilno stevilko zapisano. Kako me bojo doklicali, ko pride telefon? Naslov je pa pravi.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Dimnik ::

Dpd te itak ne pokliče,, ampak dobiš sms tisti.dan ko je dostava paketa, dobiš približno uro kdaj bi naj dobil paket...

Dhl te pa pokliče, no vsaj mene je...v glavnem pa imajo naslov in če bo kdo doma bo pač prevzel paket namesto tebe

SoulMan ::

No, smsa ne dobim, ker ni prave stevilke :D aha dobro, bo ze nekako :)

roberto1 ::

Dobil boš tudi mejl, vsaj tako je bilo pri meni pri dpd.
Zanimivo pa da sem začel dobivati tako e-mail kot sms šele potem, ko so mi paket iz MB poslali v Zagreb:))))
Dpd pač - ni optimalno, je pa trenutno najceneje:)))

SoulMan je izjavil:

No, smsa ne dobim, ker ni prave stevilke :D aha dobro, bo ze nekako :)
Someday never comes!

SoulMan ::

Sicer pa verjetno tudi pustijo listek pa pridejo naslednjic?

kumer ::

papasmrk je izjavil:

Pozdravljeni,

jaz bi samo vprašal ali so telefoni mi5, mi5s, mi5 plus po kvaliteti izdelave primerljivi s Samsung S7 in ostalimi "paradnimi" konji ?

hvala in lp


niso primerljivi, kar pa ne pomeni da so zanič, vredni so denarja ki ga odšteješ za njih, to pa je cca 50 % manj kot pa S7 ipd.
kvaliteta izdelave je zelo dobra, seveda pa lahko naletiš na tel ki ima probleme, seveda se lahko to zgodi tudi pri S7...

LP

facepalm ::

@mucucat @roberto1
Gre se za googlove aplikacije (hangouts itd..)
V navadi imam pobrisat vse googlove appe is systema in jih nato namestit kot user app (tiste katere potrebujem). To pa zato, ker so tej appi pogosto posodobljeni in tako zasedejo enkrat vec prostora ce so v /system

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

MucuCat ::

facepalm je izjavil:

@mucucat @roberto1
Gre se za googlove aplikacije (hangouts itd..)
V navadi imam pobrisat vse googlove appe is systema in jih nato namestit kot user app (tiste katere potrebujem). To pa zato, ker so tej appi pogosto posodobljeni in tako zasedejo enkrat vec prostora ce so v /system


Skoraj siguren sem da samo Google app ne zbrisat (ga pac disablas) pa bo vse ok delovalo.

next3steps ::

MucuCat ::

So mi ravnokar iz DPD poslali sms, da nekje čez kako uro dobim Mi5. 8-)

Kaka 2 dni nazaj sem si ustvaril račun na xiaomi strani, da bom lahko odklenil bootloader, vendar še vedno nisem dobil smsja, da so potrdili mojo prošnjo. Kaka ideja? rad bi kr takoj odklenil bootloader in namestil xiaomi eu weekly

Dimnik ::

Evo super, priporočam ti da si čimprej namestiš zaščitno steklo...
Glede odobritve za odklep pa ni nujno da.dobiš lovratni sms...včasih ja, vćasih ne, so pa dokaj hitri in mislim, da imaš že odobren odklep....aja pa ne se prej prijavlat v telefon z mi računom...pred odklepom mislim...najprej ga odkleni in namesti.eu rom, pa pltem se prijavi v telefon z mi računom..

MucuCat ::

@Ale123 hvala za vse informacije :)

MucuCat ::

ko grem na www.miui.com/unlock da bi odklenil telefon mi napiše:

"Apply for unlocking permissions
Submitted. Please wait for the review

After your application is approved, we will send an SMS notification to your cell phone. If you have not got any info after 10 days, please post a thread in Complaints/Advice section of MIUI Global Forum."

Tako, da zgleda, da še kr nimam dovoljenja :/

Ma kdo kak spare miui account, ki mi ga lahko posodi toliko, da odklenem bootloader?

Miami_T ::

Jaz sem tako čakal več kot 10 dni, pa sem potem enostavno poizkusil odkleniti bootloader in nisem imel problemov. Nikoli pa nisem dobil obvestila da imam odklepanje omogočeno.

MucuCat ::

Miami_T je izjavil:

Jaz sem tako čakal več kot 10 dni, pa sem potem enostavno poizkusil odkleniti bootloader in nisem imel problemov. Nikoli pa nisem dobil obvestila da imam odklepanje omogočeno.


Hvala. bom poizkusil :)

EDIT: Ko se prijavim v mi unlock tool me ne spusti skozi, ker moj account še ni approvan. še kaka ideja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MucuCat ()

Tinaamalaa ::

Niso še te odobrili...lahko na njihovem forumu napišeš, da cakas ze dolgo, da malo pohitriš. :)

MucuCat ::

Tinaamalaa je izjavil:

Niso še te odobrili...lahko na njihovem forumu napišeš, da cakas ze dolgo, da malo pohitriš. :)


;((

Marko8 ::

Jaz sem za dovoljenje zaprosil v ponedeljek, danes ponoči pa sem dobil SMS da je odobreno.

MucuCat ::

Mi je Roberto1 posodil njegov account za odklep zato se mu najlepše zahvaljujem :)

Zanima me samo še, če predn namestim eu rom, če je potrebno updatat na zadno verzijo miui?

Ker recimo pri samsung telefonih si moral stock updatat do konca, ker če si custom rome nalagal se ni updatal modem pa bootloader (če se ne motim)?

Tinaamalaa ::

Mi5 je zdaj zadnji ROM na Nougatu...so pa dolocene tezave, zato vecina zaenkrat ostaja na 6.
Ti samo naredi backup vseh particij (EFS,Modem) ter predlagam, da flashas zadnji EU rom, ki je se bil na MM.

Dimnik ::

Kakšne težave? Sam imam zadnji weekly eu rom, pa ni.za opazit kaj posebnega...

Tinaamalaa ::

Sej morda ni...vem, da so ble dolocene tezave, da GPS ni dobro deloval, baterija sla prej..mogoce je ze odpravljeno, ampak kolikor vem mora vseeno najprej flashat zadnji ROM na 6ki, ce hoce potem upgradat na 7.

Dimnik ::

Gps.nisem še sprobal, baterija drži cel dan kar fajne uporabe in je pozno zvečer še cca 20%, sot imam nad 6ur, youtub,forum, wifi, mail, bluetot v avtu, nekaj malo igrica...

Glede flašanja bo roberto1 povedal več....ajde čakamo te, če si dobre volje danes.....

6" tv je že na poti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Tinaamalaa ::

Ja mora najprej flashat EU rom z zadnjo šestko, ker potem, ko zelis upgradat na 7, nesmes pobrisat System, ker brickas telefon in je edini nacin, da izklopis baterijo ali deep flash cable, vsaj pri Mi5 je tak...

MucuCat ::

Tinaamalaa je izjavil:

Ja mora najprej flashat EU rom z zadnjo šestko, ker potem, ko zelis upgradat na 7, nesmes pobrisat System, ker brickas telefon in je edini nacin, da izklopis baterijo ali deep flash cable, vsaj pri Mi5 je tak...


kako pa vem kateri je zadni Marshmllow weekly?

roberto1 ::

Pod devices list ti piše, katera naprava ima katero verzijo Androida!

MucuCat je izjavil:

Tinaamalaa je izjavil:

Ja mora najprej flashat EU rom z zadnjo šestko, ker potem, ko zelis upgradat na 7, nesmes pobrisat System, ker brickas telefon in je edini nacin, da izklopis baterijo ali deep flash cable, vsaj pri Mi5 je tak...


kako pa vem kateri je zadni Marshmllow weekly?
Someday never comes!

Tinaamalaa ::

Tukaj je zadnji za Mi5 na MM.
https://www.androidfilehost.com/?w=file...

roberto1 ::

Ko je bootloader odklenjen, twrp v fastbootu in potem ko zaženeš twrp kar eu rom. Ni pomemben noben update ničesar. Inštaliraš custom rom, kar imaš sedaj na telefonu nima nobene veze, ker bo pobrisano oz, boš wipe-nil v twrp.

Če imaš pa slučajno kakšne podatke na teefonu že sedaj, pa si jih sinhroniziraj z micloud in pol nazaj v eu. rom. Deluje bp.

MucuCat je izjavil:

Mi je Roberto1 posodil njegov account za odklep zato se mu najlepše zahvaljujem :)

Zanima me samo še, če predn namestim eu rom, če je potrebno updatat na zadno verzijo miui?

Ker recimo pri samsung telefonih si moral stock updatat do konca, ker če si custom rome nalagal se ni updatal modem pa bootloader (če se ne motim)?
Someday never comes!

Tinaamalaa ::

Vseeno je fajn naredit komplet backup particij, ker lahko zgubis wifi, radio, efs(IMEI) in je edina resitev flash z MiFlash uradno verzijo.
Tako pa lahko samo restoras nazaj EFS in je reseno. Ceprav z EU romom tega verjetno ne bos izgubil, ce pa bos kake druge custom rome flashal pa se zna zgodit.
Vse particijr zna flashat samo Alka twrp ter Zcx twrp. Uradni te moznosti nima...
««
16 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186543193015 (6951) RockyS
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021530 (2499) kanarin
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
496100123 (16539) _ssd_sata
»

Xiaomi mi6 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19828139 (10848) ufka
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335282 (18334) BOCo.

Več podobnih tem