» »

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus

««
11 / 18
»»

tenchu ::

Rabi kdo Mi5 za 250 eur? Mam samo enega, cisto nov, neuporabljen v original skatli.

knap ::

je najbolj poceni:)

klinker ::

FireSnake je izjavil:

Pazi, da se ne razpočiš, ko se že tako napihuješ. Kaj bom jaz prodajal in kaj ne ne bom spraševal tebe, ker si malo preveč mlečnezob.

Pogrevaš pa neko toplo vodo, ki je na vsaki strani omenjena vsaj 3x.

V zgodovini nakupov je vse: no, potem mi pa pokaži, kje je račun z IMEI številko? Da lahko jaz dokažem, da sem takrat kupil ravno ta telefon? Tracking details za uveljavljanje garancije niso dovolj, ali pač (ko že govoriš, kako je vse lepo specificirano)?
Ne rabiš se več napihovat (tako ali tako bluziš). Sem njih vprašal in poročam, ko bo kaj znanega.


Hehe...zgleda si izjemno inteligenten, ja, ko tako ocenis starost nekoga o katerem nimas pojma...ne poznas pa osnov nakupovanja preko spleta, ne znas citat teme in nasvetov, se manj pa si ustimat android napravo, kar je pickin dim.
Ne vem kdo se tu napihuje...in pizdi na druge zaradi svojega neznanja ;)

fopi ::

tenchu je izjavil:

Rabi kdo Mi5 za 250 eur? Mam samo enega, cisto nov, neuporabljen v original skatli.


Kolko spomina in barva?

primozzzz ::

Punca ima Mi5, ko ga priklopi na računalnik ji ga ta ne zazna.. Preletel sem na hitro malo par tem na xda itd.. Nič pametngea našel, le a jih ima veliko težav s tem... Še vedno ne ugotovim kako vzpostaviti povezavo preko MTP (sprobal že veliko reči).. Samo za prenašanje slik in polnjenje dela.. Sicer sem poslal prošnjo za "odklep telefona MIUI unlock", da lahko kasneje naložim ročno po želji ROM ali custom rom.. Je mogoče kdo odpravil težave z USB MTP povezavo? USB debuggin je omogočen..
NI PODPISA

next3steps ::

Priklopi na računalnik, potem pojdi v Device manager in poglej, ali se ti pojavijo kakšni vprašaji. Če da, potem bo trebalo gonilnike ročno namestiti.

primozzzz ::

v device manager naprave ne zazna.. Pač pokaže kot da je neznana naprava, samo ob aktiviranju MTP povezave.. Ostalo zazna...
NI PODPISA

Ales ::

Da naprave ne zazna in da jo pokaže kot neznano, ni eno in isto. Kaj do tega je, prvo ali drugo?

primozzzz ::

NApravo zazna in jo pokaže kot neznano (win 10).. Ravno berem, da ima zelo veliko uporabnikov te težave.. Seveda samo pri MTP povezavi..
NI PODPISA

Veron ::

Podoben problem sem imel včeraj (sicer čisto drug telefon, ampak Android). Naredil tovarniški reset telefona in zopet je MTP in ostalo delalo brez težav.

ZacetnikIT ::

Na Huawei sem 1x mogu odklenit developer options in tam preklopit na MTP, saj drugace je samo filal in nikakor da je sam PC napravo prikazal v raziskovalcu ali na telefonu med notificationsi ponudil opcijo kaj bo pocel preko USBja.

roberto1 ::

Tole je čudno, ne vem če sem pri kateremkoli telefonu imel težavo z MTP prenosom. Ma mi5 z dvema komadoma no issue. Je pa res, da imam na kompu vse mogoče driverje za vse mogoče čipsete telefonov in je mogoče to. Si poizkusil različne računalnike?
Someday never comes!

primozzzz ::

Imam odklenjen developer options probal tudi tam vse... Probal na 2 racunalkih vec usb slotov.. in se nesteto drufih trikov itd.. problem ostaja enak.. mogoce ga kaj "serje" win 10 mam na obeh pcjih...bom poizkusil se na prenosniku z windows 7.. vidim pa res da veliko uporabnikov ima tezave s tem...
NI PODPISA

next3steps ::

primozzzz je izjavil:

NApravo zazna in jo pokaže kot neznano (win 10).. Ravno berem, da ima zelo veliko uporabnikov te težave.. Seveda samo pri MTP povezavi..

Kaj piše?
Morda bo bilo treba samo namestiti generic gonilnike za androidnika (vsaj za neko tablico sem jih moral; problem je bil isti)

ZacetnikIT ::

primozzzz je izjavil:

Imam odklenjen developer options probal tudi tam vse... Probal na 2 racunalkih vec usb slotov.. in se nesteto drufih trikov itd.. problem ostaja enak.. mogoce ga kaj "serje" win 10 mam na obeh pcjih...bom poizkusil se na prenosniku z windows 7.. vidim pa res da veliko uporabnikov ima tezave s tem...


USB debuging mas vklopljen?
Poskusi se kak drugi kabel. Jst imam doma ene 3 zjebane ki delajo vsak po svoje. Na enem samo fila, na drugem fila in prenasa podatke, ne morem pa nic preko fastboota delat, tretji pa ne fila, prenasa pa podatke. Cudne zadeve v glavnem tudi s temi kabli :D

tenchu ::

Prodam nov mi5s, sveze iz kitajske. Verzija 64gb, bele barve. Cena 365€, imam samo enega.

vilonja ::

Drugače sta pa mi5s plus in mi5s že na top one:
Xiaomi Mi 5S
Xiaomi Mi5s Plus

primozzzz ::

Imam vklopljen usb debuging.. sprobano tudi na win 7 in ne dela.. mogoce je pa res samo kabel... Bomo kupl novga :)
NI PODPISA

j3rn3jk ::

tenchu je izjavil:

Prodam nov mi5s, sveze iz kitajske. Verzija 64gb, bele barve. Cena 365€, imam samo enega.

Bel ne obstaja.

tenchu ::

Cudno, jaz sem ga vceraj kupil. Ne vem kako se uradno imenuje, ampak na sprednji strani je bel. Lahko poslikam jutri.

roberto1 ::

Black, white, gold, ceramic....kako ne obstaja bel, jaz ga imam:)))
Someday never comes!

HDvideo ::

Če prav razumem je govora o mi5s, ki pa v beli barvi res ne obstaja razen če si imel v mislih sivega,ki ima bel zaslon.
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

tenchu ::

Bel spredaj, siv zadaj. Kakorkoli že, definitivno je nekaj belega na njemu.

tenchu ::

Ceno sem pripravljen spustiti na ceno TopOne + poštnina, minus kakšen evro.

roberto1 ::

Verjetno nisem dobro prebral, ker je govora o Mi5s, my apologies.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

zzbil ::

Je tukaj še kakšen lastnik xiaomi mi5s (plus)?

kumer ::

že kakšen? ;)
saj so ga komaj začeli prodajat

zzbil ::

Ops, me je zmedel zgornji oglas

tenchu ::

Če še kdo želi, imam Mi5 črn 64GB za 295€ in Redmi 3S bel 32gb global rom za 150€! Oba nova, neodprta v original škatli. Se opravičujem vsem za oglaševanje, to je zadnjič :)

kumer ::

nova najnižja cena do sedaj pri top one za mi5

https://www.aliexpress.com/store/produc...

270 usd

naj se padanje cene kar lepo nadaljuje ;)

LP

Qushaak ::

Približno kako dolgo je realno pričakovati dobre custom ROM-e (CM) ali pa kar AOSP za Redmi Note 4? Glede na to, da ima Helio procesor nisem ravno prepričan da bom dolgo dobival andgradnje (magari neuradni dobri ROM-i).

System ::

Tezko, da sploh bo... :( Ni takega zanimanja kot za snapdragon.

Qushaak ::

Se pravi, da je potem bolje, če gledam Redmi Note 3 (Snapdragon 650) ali 3S (Snapdragon 430), če hočem met daljšo podporo ROM-ov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qushaak ()

System ::

Da, ce hoces custom ROMe nalagat.
Boljsi so nasploh Snapdragon procesorji od MTK tako, da nimas kaj razmisljat, ce se nisi kupil Note 4.

Qushaak ::

Vidim, da obstaja Redmi Note 4 Pro s SnapDragon 652, samo vidim pa da obstajajo isti modeli s Helio proci.
SD 652 je idealen procesor zame za lep čas (ob 3-4GB pomnilnika).
Morda kdo ve kdaj ta model zajadra v Slovenijo oz morda manjš a(5.0") varianta? To bi bil prekti-no idealen telefon zame, če odmislim manjko brezžičnega polnjenja in micro-USB priklopa.

System ::

Tega se ni, upamo da bo :) Snapdragon 650 v RN3 je stroj pa obenem varcen, kaj sele 652, ki ima se 2 jedri A72 vec, verjetno pa tudi bolj pozresen. Tak da malo dvomim, ce bo sploh...

gregor ::

zanimiv link, xiaomi redmi note 4 z SD 652, sploh še ni bilo nobene novice na to temo, da bo kdaj na voljo...
tukaj pa ga že imajo navedenega, to je morda nateg oz ?

sicer pa je to bolj debata za drugo xiaomi temo...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

System ::

Nemores se narocit...,ker se jih ni. Zgleda majo dosti obiska zaradi tega linka :)

Qushaak ::

Meni stran deluje kr ok. Ta telefon bi z veseljem vzel (ali pa "brata" v 5.0" velikosti).

Je pa realno pričakovati, da bodo za te Xiaomi telefone s SD650 (ali SD 652) obstajali kaki dobri custom ROM-i vsaj še kake 2-3 leta?

System ::

Ja, za Redmi Note 3 (SD650) imas na XDA ogromno podpore, za 3S tudi. Naceloma to kar se najboljse prodaja dobi najvec podpore.

Qushaak ::

Bom vidu kaj se bo v prihodnjih tednih odvijali za Radmi "šterice" in SD650/652. Če jih ne bo bom pa trojko vzel (SD650). Ubistvu sploh ne vem kaj ima več/bolje šterica napram trojki, razen SD652 (namesto 650).

System ::

Nic nima boljse, ker se se ne ve, ce sploh pride se en Redmi Note 4 glede na to, da se trojka se vedno odlicno prodaja ter Mi linija, to do zdaj so vse le predvidevanja...
Boljse pa nebo nic, razen procesorja, ce bi res prisel SD652 ter bolj fancy ohisja, ki nima plastike na robih, mu pa doda 10g in 2.5D steklo, ki pa tudi naredi telefon bolj ranljiv v primeru padca.

next3steps ::

Qushaak je izjavil:

Približno kako dolgo je realno pričakovati dobre custom ROM-e (CM) ali pa kar AOSP za Redmi Note 4? Glede na to, da ima Helio procesor nisem ravno prepričan da bom dolgo dobival andgradnje (magari neuradni dobri ROM-i).

Če bo Samsung prešel v posel s MediaTecom (Helio) še to leto, zna biti podpora za te čipe nekaj let.

Zgodovina sprememb…

Qushaak ::

MediaTek mi ni nikoli potegnil. Gora jeder ter posledično opazno višja poraba. Performance pa razen v kakih res dobrih multithreaded aplikacijah precje slabši kot pri Snapdragon serijah.

roberto1 ::

Cene se počasi a zanesljivo znižujejo, trenutno mi5s 64gb 330€ s poštnino, mi5splus 64gb pa 380€ spoštnino na Top One:)
Someday never comes!

gregor ::

kar lepo so spustili ceno, še se prav spomnim je še včeraj bila 370 usd, sedaj že 340 usd - mi5s

tudi mi5 se je čito malo pocenil, nova najnjižja vrednost: 267 usd

https://toponedigital.aliexpress.com/st...

očitno bo res kmalu padel na magično mejo 250 usd, morda do konca leta že 200 usd ;)

res dobre cene za to kar ponuja

google pa naj kar prodaja pixel ipd za 700 eur

LP

next3steps ::

Qushaak je izjavil:

MediaTek mi ni nikoli potegnil. Gora jeder ter posledično opazno višja poraba. Performance pa razen v kakih res dobrih multithreaded aplikacijah precje slabši kot pri Snapdragon serijah.

?

Koristijo se 4 oziroma 2 jedri na enkrat, enako kot to počne Apple.

System ::

Iz XDA citat, tu je primer za RN3, ampak velja za vse...
Quote:
Each core is used to handle only one thread at a time, so if you turn off some cores and reduce the number of online cores, then there will be much more load on the available (online) cores and they will draw more power by using higher frequencies. The best thing for us is to have all 6 cores online and let the cpu handle upto 6 threads all the time for good performance and battery life. Still if anyone doesn't want his/her device to use more cores, you can turn them off using kernel adiutor and observe your battery and performance, I'm sure you will notice a drop in performance and you will also notice like just 5% more battery backup which in my opinion is not worth the big performance drop.

next3steps ::

To velja za Qualcommov Snapdragon. MediaTekov Helio koristi 4/4/2 jedri, odvisno od zahtev aplikacije.

zzbil ::

Se splača kupit xiaomi mi5 čez xiaomi mi5s? Torej, je razlika dovolj velika, da se splača dat več €€ za mi5s?
««
11 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186513170735 (808) Skyfall
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021326 (2295) kanarin
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
49699559 (15975) _ssd_sata
»

Xiaomi mi6 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19827982 (10691) ufka
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335114 (18166) BOCo.

Več podobnih tem