» »

Kia Ceed - redni pooblaščeni servis

Kia Ceed - redni pooblaščeni servis

1
2
»

LeQuack ::

In kako fušar dobi originalne dele pol ceneje, razen če jih ukrade?
Quack !

šernk ::

saj jih jaz tudi :)

original del po naših servisih 230 do 250eur, po naših trgovinah ga dobim večinoma za okrog 150eur, če skočim čez mejo do italije za cca 120-130eur, naročim iz anglije 100eur + 15-20eur poštnine. brez kraje, je pa res da če boš ti šel po te iste dele boš pri nas plačal 15-20% več, v italiji pa 30-35% več. Govorim za isti kos.

kot drugo isti ležaj za BMW stane 120eur za Renault stane 60eur. ISTI!

marže pri avtodelih razen pri olju in gumah so še vedno od 50-100% in več, tako da se z lahkoto v skoraj vsaki trgovini zmeniš vsaj za 10% popust.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

IL_DIAVOLO ::

In zakaj ne gres k svojemu mehaniku, ki ti naredi za dzabe?

šernk ::

kar ne rabim dvigala naredim sam, če rabim dvigalo se zapeljem do lokalca pa naredimo skup, kar nimam orodja peljem pa na uradni servis seveda takrat jim tudi dele njim plačam.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

Veselinko ::

To pomeni, da obstaja tretja možnost. Menda se je tudi v Sloveniji že pojavilo podjetje, ki to dejansko počne. To seveda niso šušmarji, ampak hkrati pa tudi niso "preferirani" serviserji in na željo potrošnika lahko predložijo (če jih nimajo že razobešenih) ustrezno potrdilo/certifikat o usposobljenosti za izvajanje servisiranja za določeno znamko vozil.


To ti zagotavljajo v MAXX servisni mreži. Drži iz prve roke, da ni nato težav pri uradnih Kia serviserjih.

Utk ::

Haha, itak, ce je lastnik obojega ista firma. O kateri se bi pa dalo napisat veliko takega za izbris.

Veselinko ::

Isti lastnik ali pa ne, dejstvo je, da je takšna evropska direktiva in da je tako tudi prav, saj mora biti potrošnik do neke mere zaščiten. Že tako nas preveč skubijo...

Utk ::

Ni nekega navala danes v salonu, a?

LeQuack ::

Ni to VAG da se ljudje drenjajo na vhodu in tepejo med sabo, kdo bo katero barvo vzel prvi.
Quack !

Veselinko ::

Seveda, da Kia ni VAG, kjer stojijo ljudje v vrstah pred servisi, da jim popravijo motor z raztegnjen ketno, menjajo DSG menjalnik ali popravljajo in nadgrajujejo dizle, ki plinijo kot Nemci med drugo svetovno vojno v taboriščih.

Gambino ::

Veselinko je izjavil:

Seveda, da Kia ni VAG, kjer stojijo ljudje v vrstah pred servisi, da jim popravijo motor z raztegnjen ketno, menjajo DSG menjalnik ali popravljajo in nadgrajujejo dizle, ki plinijo kot Nemci med drugo svetovno vojno v taboriščih.


Povrhu pa jim bodo prepovedal vožnjo v nekaterih mestih v nemčiji.

Veselinko ::

Povrhu pa jim bodo prepovedal vožnjo v nekaterih mestih v nemčiji.


Po mojem bo zgodovinsko gledano to, kar so si privoščili Nemci z dizli, postal eden izmed največjih avtomobilskih škandalov vseh časov. V bistvu smo vsi vedeli, čeprav ni nihče "opazil". Iz nemških dizlov se je vedno pokadilo, ko so speljevali ali pa kje močno pospeševali. Je že res, da so avti dobro potegnili, a tako ni nikoli kadil in zastrupljal nobeden dizel od Kie, Honde in recimo Mazde.

cleanac ::

Ravno ti si vedel ja, ravno ti.

https://www.theguardian.com/business/20...
https://www.economist.com/blogs/graphic...
http://www.express.co.uk/life-style/car...

Eno je goljufanje na katerega se tako obešaš in vlečeš zaključke, drugo pa je realno stanje.

Smurf ::

Tisto kajenje za starimi nemskimi dizli je bolj posledica starosti kot guljufanja xD.

Invictus ::

Vsi stari dizli kadijo...

Ponavadi, ker jim otranijo vse filtre.

Niso nenemške znamke imune na te zadeve.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Veselinko ::

Invictus je izjavil:

Niso nenemške znamke imune na te zadeve.


Seveda niso. Pa tudi druge niso. So pa po mojem šli Nemci pri zavajanju in goljufanju predaleč. Zlasti VW
Surprisingly, the tiny number of models that did not exceed the standard were mostly Volkswagens, the carmaker whose cheating of diesel emissions tests which emerged last year sparked the scandal. Experts said the new results show that clean diesel cars can be made but that virtually all manufacturers have failed to do so.

šernk ::

Smurf je izjavil:

Tisto kajenje za starimi nemskimi dizli je bolj posledica starosti kot guljufanja xD.


kajenje za starimi dizli je posledica nepravilnega vzdrževanja, vse take bi jst na tehničnem vrgel, če sem lahko jst na starem avtu vsaki dve leti menjal lambdo sondo da sem imel dobre pline, naj pa še dizelaši vsaki dve leti menjajo EGR in co.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bambam20 ::

Veselinko je izjavil:

Invictus je izjavil:

Niso nenemške znamke imune na te zadeve.


Seveda niso. Pa tudi druge niso. So pa po mojem šli Nemci pri zavajanju in goljufanju predaleč.


Zakaj zdaj mečeš v isti lonec vse nemške proizvajalce? BMW ni bil obtožen ničesar. ne spomnim se, da bi bilo isto z MB-jem.

Na tapeti je zgolj ljudski proizvajalec.

RejZoR ::

BMW in Mercedes ne, VW in Audi pa ja (isti koncern).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

Pravzaprav bi moral biti na tapeti Bosch, ki je napisal software...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

balluf ::

Invictus je izjavil:

Pravzaprav bi moral biti na tapeti Bosch, ki je napisal software...


Po naročilu VAG skupine, podpisali so tudi pogodbo, da oni (BOSCH)ne odgovarjajo za morebitne posledice.

MxxW5 ::

Ne bi rad nove teme odpiral....

Kia Ceed 1.6 CRDi, l. 2011, prevoženih 100k. Ko ga mrzlega vžgem, motor prvih recimo 30 sekund laufa nemirno, nepravilno, se "zaletava". Potem se umiri in steče normalno. Prej tega ni počel. Pri vožnji ni nobenih problemov, nobena lučka ne gori.

Gre za kaj usodnega/dragega?

Veselinko ::

Verjetno je težava s kakšnim tipalom. Odpelji avto na diagnostiko in bo takoj jasno. Ni pa nič usodnega, če ti motor sicer dela normalo. Le pri vžigu dobi motor verjetno nek napačen signal, zaradi katerega ne pošilja računalnik ustreznih ukazov sistemu za dovod goriva in zraka.

RejZoR ::

Verjetno kakšna težava z regulatorjem prostega teka (motor(ček) prostega teka).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MxxW5 ::

Hvala lepa. Bom kar na servis peljal.

Bile so grelne svečke.

Vse štiri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

MxxW5 ::

Čeprav je med mojim prejšnjim in današnjim postom minil en teden, ne morem napisati novega posta, ampak lahko le "dopolnjujem" starega. Tale tema pa potem ne gre med tiste, kjer so bili napisani novi posti, ampak ostaja spodaj, med nespremenjenimi. Genialno.

EDIT: Aha, če napišem malo daljše besedilo, mi pa odpre nov post. Logika tega foruma je res nedoumljiva...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

RejZoR ::

Ti zdej lepo laufa?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MxxW5 ::

Zaenkrat v redu.

Dobro, da sem zamenjal grelne svečke pred zimo. Pri -20 bi bilo verjetno kar zoprno brez njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

D3m0r4l1z3d ::

Pri 5 let stari 1.4 cvvt, zdaj ta mesec točno 6. registracija. Kdaj bi bil naslednji servis pri tem avtu?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

LeQuack ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Pri 5 let stari 1.4 cvvt, zdaj ta mesec točno 6. registracija. Kdaj bi bil naslednji servis pri tem avtu?


Na 15.000 km ali ali 1 leto. Bi ti moralo na števcu pisati koliko je do naslednjega servisa.
Quack !

Machete ::

Kako to, da ima avto samo 15k interval? (Moj ima tovarniško predpisanega 30k).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Ti se ga kar drži.

MostWanted ::

1leto ali 15k km. kar je pač prej.

Smurf ::

Mislim, da imajo modeli od 2015 naprej 1leto/30kkm.

Veselinko ::

Pri novi izvedbi motorja je interval daljši. Zato je razlika:)

Roman_1986 ::

Pozdravljeni,
konec Januara imam 3. redni servis Kia Ceed 1.4
Zanima me kaj vse je potrebno menjat in kaj ne?
Prva dva servisa je vozila moja in rekla da bo 3. servis preko 300eur malo me šokiralo. Sedaj grem jaz.
Zanima me ali imam tudi pravio tam počakat in celo zraven gledat kaj menjujejo?
Prvi servis:
https://mojalbum.com/roman-seruga/servi...
Drugi servis :
https://mojalbum.com/roman-seruga/servi...

Koliko naj pričakujem da bo cena servisa da me ne nategnejo ?
HVALA

IL_DIAVOLO ::

50 evrov za uro pa pol dela? Prvic, nimas kaj delat vec kot pol ure in drugic predraga urna postavka.

Mali servisi(olje in filter) so vredni 70 evrov z delom vred. Nimam pojma, kaj ti bo delal za 300 evrov.

Ganon ::

Sem edini, ki ne razume računa?

Olje:
Cena z DDV: 19,52 evrov
Znesek br. DDV: 57,60 evrov

????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Utk ::

Da. Edini si.

anketar ::

Ganon je izjavil:

Sem edini, ki ne razume računa?

Olje:
Cena z DDV: 19,52 evrov
Znesek br. DDV: 57,60 evrov

????


3,6litra*16EUR/liter(brez ddv)=57,6EUR

P.S. olje si preplaču https://www.motornaolja.com/produkt/cas...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

Ganon ::

anketar je izjavil:

Ganon je izjavil:

Sem edini, ki ne razume računa?

Olje:
Cena z DDV: 19,52 evrov
Znesek br. DDV: 57,60 evrov

????


3,6litra*16€/liter(brez ddv)=57,6€


Ah, površen sem. Hvala. ;)

bubilak ::

oglej si posnetek na yt tuki imaš vse razlozeno lp sebo

LeQuack ::

Zdaj ko je moja Kia izven garancije tudi mene zanimajo alternative. Ali imajo na Kia kakšne popuste za stara vozila, vem da jih na VW-ju imajo. Kaj pa ta Service Maxx je kdo probal in ali so kaj cenejši kot pooblaščeni servisi?
Quack !

denabiker ::

jaz nobenemu ne verjamem na servisu, zato delam vse pri kolegu. Slišal sem na stotine zgodb, ki me odbijajo. Sploh pa to olje, plačas neko olje z hudimi specifikacijami, na koncu ti pa vlijejo iz soda ceneno pol sintetiko.

b3D_950 ::

Verjetno ta Service Maxx ni nič posebnega, vsaj tle pri nas so enega "odprl", ampak v bistvu je prej skoz bil servis/vulkanizer, tako da so samo gor nabil tisto rumeno tablo Service Maxx. Delajo pa še vedno enako kot prej aka moraš bit pač zraven, pa material je boljš da pripelješ sam. V glavnem pač standard kot na vseh servisih: odvisno kater mehanik je, katera ura in dan v tednu.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

LeQuack ::

b3D_950 je izjavil:

Verjetno ta Service Maxx ni nič posebnega, vsaj tle pri nas so enega "odprl", ampak v bistvu je prej skoz bil servis/vulkanizer, tako da so samo gor nabil tisto rumeno tablo Service Maxx. Delajo pa še vedno enako kot prej aka moraš bit pač zraven, pa material je boljš da pripelješ sam. V glavnem pač standard kot na vseh servisih: odvisno kater mehanik je, katera ura in dan v tednu.


Sem vprašal na KMAG glede Service Maxx za mojo Kio Ceed, ampak baje če imaš Kio to ni koristno. Rekel je da sicer delovno postavko dajo isto kot bi na tem Maxx servisu, ampak dele mi pa lahko samo originalne prodajo, kar je potem zame čisto neuporabno, ker so dragi da lahko že nov avto kupi ta ta denar. Medtem pa če prideš s katerokoli drugo znamko pa ti brez problema prodajo neoriginalne dele. Kaj je fora?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Porsche Slovenija bolana cena servisa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12430805 (13368) bbbbbb2015
»

Menjava olja Kia Ceed (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6612976 (11408) fikus_
»

Karavan do 13.000€ - kaj predlagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8110792 (7711) Utk
»

Redni servis dražji od dogovorjenega. Kaj storiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19632524 (24066) Glugy
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27668426 (42370) D3m

Več podobnih tem