» »

Menjava olja Kia Ceed

Menjava olja Kia Ceed

1
2
»

jnovak ::

GARIS je izjavil:

tomaz- je izjavil:

V ničemer se ne razlikujejo, madona... Gre za dejstvo, da ima SLO uvoznik drugačne pogoje kot AUT ali DE uvoznik, verjetno slabše.. Ker bi rad not prinesel nekaj denarja, pač skrajša servisni interval na polovico. In ker nisi kupil avta v AUT ali DE, moraš pač delat po SLO "pravilih".. To nima prav nobene veze z motorjem..
Nimajo tukaj nobene veze relacije uporabnikov in nevemkajševse... Preprosto odločitev generalnega uvoznika, da proba na ta način še mal not dobit, kar je verjetno zgubil na ceni pri prodaji v primerjavi s tujimi- večjimi- trgi


Bravo Tomaž, ta odgovor sem pričakoval že dosti prej in ta edini drži. Diplomatsko sem napisal, da me zanima razlika v motorjih, ki je normalno ni. Zato mi tudi odgovorili niso na moja maila.
Je Mavrik že med prvimi lepo izpostavil kje tiči razlika.
Nekaj je obvezna garancija in pri tisti ti proizvajalec ne more bluziti, če nisi servisiral pri uradnemu. Kar je pa dodatno, podaljšano jamstvo, je pa ugodnost, ki jo daje prodajalec in v zameno nekaj pričakuje (v tem primeru pogostejše servise pri njih :)).

Scorpy84 ::

Ni mi jasno zakaj si se toliko zapicil v ta interval. Pri meni na treh avtih pise, da je treba menjati olje na 30k pa mi niti na misel ne pride, da bi na toliko menjal.

DePalmo ::

tomaz- je izjavil:

V ničemer se ne razlikujejo, madona... Gre za dejstvo, da ima SLO uvoznik drugačne pogoje kot AUT ali DE uvoznik, verjetno slabše.. Ker bi rad not prinesel nekaj denarja, pač skrajša servisni interval na polovico. In ker nisi kupil avta v AUT ali DE, moraš pač delat po SLO "pravilih".. To nima prav nobene veze z motorjem..
Nimajo tukaj nobene veze relacije uporabnikov in nevemkajševse... Preprosto odločitev generalnega uvoznika, da proba na ta način še mal not dobit, kar je verjetno zgubil na ceni pri prodaji v primerjavi s tujimi- večjimi- trgi

Dejansko je problem da je razlika med pogoji za isti motor pri istem avtu a le letniki so različni. Sicer pa, kolikor vem naj bi tudi motorji bili malce različni med letniki, ker imaš 1.6 CRDi s 110, 128 in 135 konji. In to je samo pri drugi generaciji Ceeda, torej med letniki 2012 in 2018.

ivanuscha ::

Scorpy84 je izjavil:

Ni mi jasno zakaj si se toliko zapicil v ta interval. Pri meni na treh avtih pise, da je treba menjati olje na 30k pa mi niti na misel ne pride, da bi na toliko menjal.


Mislis da so vsi uporabniki tko brihtni kot ti? 99% jih servisira tako kot piše, še posebej če je interval daljši.

blackbfm ::

Sej ti avto sam javi kdaj je treba menjat

( jz kljub temo vsako leto :)) )

K0l1br1 ::

Eni bi avto, olja pa ne bi menjali. Glaven problem menjava olja. Bog vedi, kako drugim drugače komplicirajo življenje.

GARIS ::

KoI1br1, če se boš brigal zase boš naredil največ kar lahko.
Take pripombe res niso potrebne in ne koristijo nikomur.

ivanuscha ::

GARIS je postavil povsem legitimno, celo precej zanimivo vprašanje, za to pa imamo forume. Seveda 'pametnjakoviči' bi menjali olje najbolje kar na vsak mesec, kaj pa je teh 180eur za precenjeno menjavo ane. Že morajo imet Avstrijci predolge intervale in manjše dohodke ;)

Eni pa res visite po forumih samo da težite drugim, ne da bi dali kakšen pameten odgovor. Bog si ga vedi kako komplicirate življenje svojim bližnjim ;)

jest10 ::

No ampak 30k interval je roko na srce, za 99% uporabnikov predolg. Pa nima to nič veze z Balkanci, Avstrijci in Nemci.

starfotr ::

Včasih, ko ni bilo tako dobrih olj, so bili intervali menjave drugačni. Sedaj so vsa olja multi grade, sintetična. Kar je mnogo bolje, kot je bilo včasih.

Intervali so se podaljšali. Vendar, če kupiš olje in filter, ga menjaš na 15 k in to delaš redno, je to dolgoročno za motor mnogo bolje, od menjave na 30 k. Menjava te pride zelo poceni, nekaj desetakov za olje, nekaj eur filter in nekaj eur delo. To si lahko privošči čisto vsak. Je manj, kot 50 eur na koncu.

Tako, da 180 eur je pretiravanje, imaš s tem zneskom pokrite najmanj 4 menjave olja in filtra.

Utk ::

Caki malo, na tem forumu trdis, da proizvajalci motorjev in olj ne vejo vsega najbolje? Glej da te kak strojnik ne prebere...

starfotr ::

In še to, niso samo km faktor odločanja. Če kdo dela manj, kot 15 k na leto, je interval menjave 1 leto in ne št. prevoženih km.

b3D_950 ::

Penzionist, ki dela po 3000 km/leto menja olje na 5let, da pride potem do 15000 km interval.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Veselinko ::

Ne gre zgolj za interval menjave olja, gre tudi za kakovost olja - vse to ti predpiše proizvajalec oziroma prodajalec avtomobila. Če imaš daljši interval, je olje drugačno oziroma po domače povedano izdelano z drugačnimi dodatki za vezavo nesnage in njeno odlaganje na dnu oljnega korita. Pri daljših intervalih se uporabljajo tudi drugačni oljni filtri. Lep primer slednjega predstavljajo tovorna vozila, kjer so intervali menjave olja precej daljši kot pri osebnih vozilih. Vse to se jasno odraža tudi pri ceni, kjer je menjave olja pri daljšem servisnem intervalu pač dražja kot pri krajšem.

Utk ::

Menjava olja za denar, ki ga zaracuna kmag, bi potem morala drzat vsaj 50,000 km.

starfotr ::

Penzionist, ki dela po 3000 km/leto menja olje na 5let, da pride potem do 15000 km interval.


starfotr je izjavil:

In še to, niso samo km faktor odločanja. Če kdo dela manj, kot 15 k na leto, je interval menjave 1 leto in ne št. prevoženih km.

fikus_ ::

Na Toyoti imam interval menjave olja 15 kkm. Nekaj let sem avto vozil na uradni servis, potem pa več ne. In je računalnik začel jamrat za menjavo olja po 30 kkm, čeprav je bilo olje sveze. Je bilo potrebno resetirat računalnik.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis avta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28847491 (19539) blackbfm
»

Motorno olje za avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9613338 (10968) jest10
»

Prilivanje motornega olja ali menjava? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910239 (8821) bbbbbb2015
»

Mešanje olj z različno viskoznostjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
819634 (8143) jest10
»

servis vozila pod garancijo

Oddelek: Loža
81343 (1161) Zheegec

Več podobnih tem