» »

A so led žarnice kakorkoli škodljive?

A so led žarnice kakorkoli škodljive?

1
2
»

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

111111111111 ::

Jaz pa sem nabavil tele: Klik

Warm white za dnevno sobo 3x E14. Dnevna soba ima lestenec za 3 žarnice, sem zadovoljen.

Pure white 3x E27 ( za bralno lučko, kuhinjo in kopalnico), Bralna lučka, sem zadovoljen, ker mi ne greje več glave. Kuhinja lestenec, je solidno ampak premalo svetlo. Kopalnica, sem jo vrgel ven. Je klasična luč bučka nekaj tekega: Klik čista štala, premalo sveti oči trpijo na polno.

EDIT: uporabljam 1 teden tako da ne vem če crkujejo. :)

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

jype je izjavil:

r3dkv1c4> Žarnice z nitko so zakon!

Za gretje?

Rajši se zraven še grejem, kot pa, da me po parih urah pod ledicami boli glava.
Tesla žarnice so še vedno najboljši približek naravne svetlobe.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

nekikr ::

Če to po parih urah pod ledicami boli glava imaš probleme drugje.

r3dkv1c4 ::

nekikr je izjavil:

Če to po parih urah pod ledicami boli glava imaš probleme drugje.

Nimam nobenih problemov drugje.
Po 4h pod ledicami, ko pridem na dnevno svetlobo, je vse rumeno za nekaj sekund.

Imam super vid.....1x letno kontrola.

Sem pa o tem ravno v sob. razpravljal s znancem, ki je mojster osvetljevanja in pravi, da je problem v frekvenci led žarnic, ker različne ledice zajemajo različen spekter in ni ledice, ki bi zajela enak spekter, kot tesla klasična žarnica.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

lopov ::

V pisarni smo menjali neonke za ledice, drop-in replacement.

Na LCD zaslonu telefona sedaj pri prižganih lučeh opazim utripanje, z neonkami tega ni bilo. S prostim očesom utripanja ne opazim, sem pa rabil cca 14. dni da sem se navadil, svetloba je enostavno drugačna. Če se le da vklopim minimalno število luči in si nato prižgem namizno halogenko

Je pa sodelavka je fasala neko vnetje desnega očesa katero traja vsaj 40 dni, da so krive ledice si pa nihče ne upa reči ...

V službi glede ovetlitve nimam nobene besede, doma jih pa nočem, vsaj ne kot glavni vir svetlobe.

nekikr ::

To je jasno. Kakšno šolanje in kje pa ima Mojster Osvetljevanja za sabo?

Magic1 ::

nekikr je izjavil:

To je jasno. Kakšno šolanje in kje pa ima Mojster Osvetljevanja za sabo?

FDV v najboljšem primeru, verjetno pa kr eno poklicno triletno.
Magic

jest10 ::

r3dkv1c4 je izjavil:


Sem pa o tem ravno v sob. razpravljal s znancem, ki je mojster osvetljevanja in pravi, da je problem v frekvenci led žarnic, ker različne ledice zajemajo različen spekter in ni ledice, ki bi zajela enak spekter, kot tesla klasična žarnica.

Klasična žarnica pa nima šans, da ima enak spekter, kot sonce. Kaj pa zdej?

Cervantes ::

Dajte že nehat nakladat.
Jaz imam že eno leto ledice po celi bajti, pa ni še noben fasal kakšnih glavobolov ali, bognedaj, vnetja očesa ali ušesa.
To me xpominja na čase, ko so tajnice zahtevale dodatke zaradi sevanja monitorjev.
Inženirji seveda ne, ker bi se vsi krohotali.

nekikr ::

Nakladaš ti. Meni je Mojster DnevnoSobnega osvetljevanja povedal, da ima znanca, ki je ostal brez roke zaradi LED razsvetljave. Da ne govorim o Mojstru Kuhinjskega Osvetljevanja, ki pove, da je nekdo ostal brez las, drugemu je pa zraslo tretje jajce. Vse zaradi LEDic. Ni to kar tako. Mojstri vedo kaj je na tem.

jype ::

Naravna dnevna svetloba ima barvno temperaturo okoli 8000K (po sipanju skozi atmosfero).

Žarnice z žarilno nitko iz volframa torej niso dober približek.

fraising ::

Gledal sem tele led žarnice:

http://www.ikea.com/at/de/catalog/produ...

Cenovno so zelo ugodne in me zanima, če ima kdo že izkušnje.

Lp.

r3dkv1c4 ::

nekikr je izjavil:

To je jasno. Kakšno šolanje in kje pa ima Mojster Osvetljevanja za sabo?

"Mojster Osvetljevanja"

A se ti delaš norca? Če ti branje velikih in malih črk dela preglavice, pojdi v najbližjo osnovno šolo , da ti obnovijo razumevanje le teh.

Imena in priimka človeka, ki je glavni projektni inženir osvetlitve raznih nogometnih stadinov, skakalnic, prometnih križišč, tunelov , itd.... ti pa ne bom izdal.

S takim načinom komunikacije, greš lahko v vrtec in tam postavljaš taka naduta vprašanja.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

jype je izjavil:

Naravna dnevna svetloba ima barvno temperaturo okoli 8000K (po sipanju skozi atmosfero).

Žarnice z žarilno nitko iz volframa torej niso dober približek.

Mešaš pojme.

Dejstvo je, da je vsaka nenaravna svetloba škodljiva za oči.
Razlika je samo v tem, v kakšnem času pride do okvare vida.
Z lahkoto lahko trdim, da pri tem prednjačijo LED svetlobna telesa.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

jest10 ::

fraising je izjavil:

Gledal sem tele led žarnice:

http://www.ikea.com/at/de/catalog/produ...

Cenovno so zelo ugodne in me zanima, če ima kdo že izkušnje.

Lp.

Pozabi na tole in laufej v Hofer, če imajo še kaj žarnic z današnje akcije

bond007 ::

Pa je kdo dobil 2x11W za 6€ v hoferju? Ker sem bil zjutraj v dveh hofer trgovinah in so imeli samo 6W in manj...

jest10 ::

Jaz sem dobil.
Ob 8:30 je bilo v Lescah še ene 6 paketkov 2x11W. Ter ene 5 13W in 2 15W

nekikr ::

r3dkv1c4 je izjavil:

nekikr je izjavil:

To je jasno. Kakšno šolanje in kje pa ima Mojster Osvetljevanja za sabo?

"Mojster Osvetljevanja"

A se ti delaš norca? Če ti branje velikih in malih črk dela preglavice, pojdi v najbližjo osnovno šolo , da ti obnovijo razumevanje le teh.

Imena in priimka človeka, ki je glavni projektni inženir osvetlitve raznih nogometnih stadinov, skakalnic, prometnih križišč, tunelov , itd.... ti pa ne bom izdal.

S takim načinom komunikacije, greš lahko v vrtec in tam postavljaš taka naduta vprašanja.

Glej, lepo sem vprašal. Ker moj mojster DnevnoSobnega osvetljevanja pač pravi drugače. In to je mojster, ki skrbi za osvetljevanje Bele Hiše, Kremlja in mednarodne vesoljske postaje. Imena in priimka ti seveda ne bom izdal, mi boš pač verjel, tako kot moram jaz tebi, ane? Če je tako hud kot praviš, da je Glavni za vse kar sveti (najbrž tudi za Sonce), potem bi mu bilo v čast, če ga omeniš. Pa še preverili bi lahko kaj resnično pravi. "Verjemi mi, ker tako pravim", je za v vrtec.

msjr ::

jype je izjavil:

Naravna dnevna svetloba ima barvno temperaturo okoli 8000K (po sipanju skozi atmosfero).

Žarnice z žarilno nitko iz volframa torej niso dober približek.


No pa sej doma ne rabim zvečer neke hude osvetlitva, sej nimam j... laboratorija. Da pa bi se zvečer ob branju knjige jezil, ker pantone ni taprav pa tudi nima smisla :D

Meni old skul žarnice zadostujejo, pa še stari dimmer lepo dela, ker rabi vsaj 40W.

Tarzan ::

Če je v redu narejeno, nima LEDica kaj utripati, v bistvu še manj od neonke.

Cervantes ::

Tarzan je izjavil:

Če je v redu narejeno, nima LEDica kaj utripati, v bistvu še manj od neonke.

Pa še stari napajalnik od PCja iz kevdra lahko ponucaš.
Sicer pa jaz uporabljam ledice 3500K, zelo prijetna svetloba.
Dobre stare žarnice pa od sončnega spektra pokrivajo od rumene prek rdeče globoko v IR, tako, da... samo BTW.

Zgodovina sprememb…

bili_39a ::

Tarzan je izjavil:

Če je v redu narejeno, nima LEDica kaj utripati, v bistvu še manj od neonke.


V bistvu bolj, ampak je vse odvisno od napajanja. Ledica utripa toliko, koliko se spreminja tok. Fluorescentka ima vsaj nekaj persistence.
Odziv ledice je trenuten.

paraboŁa ::

Razmišljam, da bi si v stanovanje namestil tole, ali nekaj podobnega http://www.arcadialightwear.com/svetila.... Z led svetili nimam ravno velikih izkušenj. Vizuelno mi je super, bojim pa se, da ne bo dovolj svetlobe. Se mi v tem primeru bolj splača namestiti led trak, čeprav ne bo izgledal dobro ali kaj drugega?

sodnicaN ::

jype je izjavil:

r3dkv1c4> Žarnice z nitko so zakon!

Za gretje?

za ob ogledalu v kopalnici so zakon, ga takoj odrosijo

papasmrk je izjavil:

Jaz imam nekaj takih takih, ki kurijo 15 W in imajo 4500 K barvne toplote, kar je ravno med tisto rumeno in modrikasto svetlobo.

najdi mi to na uk ebayu al pa amazonu pa ti častim pivo (oziroma pijačo po želji)

jaz najdem samo 2700k, ki je meni preveč rumena...

imam v par sobah 6000k cfl luči in so zakon kar se barve tiče, dejansko so bele in ne rumene.....

Invictus ::

bili_39a je izjavil:

Tarzan je izjavil:

Če je v redu narejeno, nima LEDica kaj utripati, v bistvu še manj od neonke.


V bistvu bolj, ampak je vse odvisno od napajanja. Ledica utripa toliko, koliko se spreminja tok. Fluorescentka ima vsaj nekaj persistence.
Odziv ledice je trenuten.

LEDice delajo na enosmerni tok. Ta ne niha ... Če je seveda usmernik prav narejen ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

telexdell ::

Invictus je izjavil:

Glavni vzrok za crkovanje LED trakov je pregrevanje, ker ljudje nalepijo trak na površino brez kovinskega profila.

Kovinski profil je hladilnik in bistveno pripomore k trdoživosti LED.

Že nekaj let napajalnik od starega PC in tam 4m China LED traku pod lesenim držalom na stopnišču pa še vedno deluje kot prvi dan.

PS- saj je bila zgolj testna namestitev, a kaj spreminjati z namenskim napajalnikom, če stvar deluje?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

bili_39a ::

Invictus je izjavil:

bili_39a je izjavil:

Tarzan je izjavil:

Če je v redu narejeno, nima LEDica kaj utripati, v bistvu še manj od neonke.


V bistvu bolj, ampak je vse odvisno od napajanja. Ledica utripa toliko, koliko se spreminja tok. Fluorescentka ima vsaj nekaj persistence.
Odziv ledice je trenuten.

LEDice delajo na enosmerni tok. Ta ne niha ... Če je seveda usmernik prav narejen ...


Kako enosmerni tok ne niha? Kako pa naredijo 1GB prenos podatkov s svetlobo LEDic?
Ja, vse je odvisno od elektronike. Ampak večinoma je dost v redu. Vsaj te, ki sem jih sam premeril.

nurse013 ::

Kolko utripa ledica če jo priklopiš na 12v avtomobilski akumulator ?
:)
you gotta be kidding me...

bili_39a ::

nurse013 je izjavil:

Kolko utripa ledica če jo priklopiš na 12v avtomobilski akumulator ?


1x utripne.

nurse013 ::

V sekundi?
:)
you gotta be kidding me...

Siddh ::

ob priklopu


bili_39a ::

nurse013 je izjavil:

V sekundi?

ja, v tisti sekundi, ko priklopiš.

Brez heca, če priklopiš ledico brez dodatnega vezja na 12 V bo pregorela.
Če imaš pa vmes še tokovno krmuiljeno napjanje, kot za ledice mora biti, potem bo pa delala stabilno, ampak še vedno odvisno od elektronike.
Lahko bi jih nekaj vezal zaporedno. Potem bodo svetile enakomerno brez utripanja.

šernk ::

Moje ne utripajo nikjer. 3x30W reflektorji v garaži, 4x4W reflektorji na stropu v sobi, in pol metra china LED traku za osvetlitev tipkovnice na računalniški mizi, v kleti 3x corn china led žarnice 12W.

pri sestri sem pod omaricami napeljal 5m LED traku in tudi ne utripajo. kje vi kupujete tiste fuč ledice pa ne vem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

nurse013 ::

Mam led lučko priklopljeno na 12v avtomobilski akumulator, lučka ima 12 ledik, +-pol ni važen kako priklopiš, zdaj pa ne vem, nič ne utripa, no ne vem z koliko herci utripa, menda so bili včasih 50hz kakotoni monitorji pa je bil to problem za oči,...
:)
you gotta be kidding me...

          ::

Doma imamo eno zelo staro LED žarnico, eno izmed prvih, ki se jih je dobilo. Utripa kot hudič in je prav nadležno karkoli početi v njeni bližini. Za kaj drugega kot osvetljevati stopnice (vezano na senzor) ni uporabna.

sodnicaN ::

bump za led žarnice z barvno toploto med 4500 in 6000k in nastavljivo svetlostjoe med enako 200w navadni in 20w navadni
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27461070 (5312) dela
»

Bliža se konec halogenskih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14427510 (21513) bMozart
»

se še dobi navadne žarnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8624127 (8893) čuhalev
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121337 (90261) BigWhale

Več podobnih tem