» »

ISDN

ISDN

Hobit 02 ::

Zanima me naslednje.Z bratom sva preko racunalnika povezana z mrezo.Za dostop do interneta uporabljava eno povezavo v skupni rabi.Tu pa nastopijo problemi.Se da kakorkoli naredit da bi se ta linija razcepila in da bi se vsak lahko povezal do inerneta z svojim modemom neodvisno drug od drugega?Prosim za pomoc ce se to da nerediti naj mi kdo pove kako in kaj rabim.Sedaj sem popolnoma odvisen od brata in ko on ugasne racunalnik sem jaz brez interneta jaz pa bi rad imel dostop do inetrneta kdajkoli.
HELP!

ru7 ::

Sej ma ISDN dve linijo, pomje če ma vsak svoj modem in svojo linijo lahko normalno oba delata neodvisno! POMOJE

kunigas ::

Opcija - gres na ADSL ...

Tam imas zunanji modem in iz njega npr.
router - ta rec je ves cas pod stromom
in tudi povezava je ves cas na voljo.
Iz ROUTER-ja pa potem potegnes kabel do vsakega
od PC-jev, ki bi ga rad povezal v medmrezje
in tvojo lastno mrezo ...

Kunigas
Pax!

Quod scripsi, scripsi.

Hobit 02 ::

problem je glih v tem da ena linija mora biti nonstop prosta.Tisto drugo linijo pa bi jaz rad razdelil tako da bi vsak imel dostop do interneta kdajkoli in kjerkoli.ADSL pa na zalost zaenkrat se ni mogoc telekomovci pravijo da zaradi centrale ker je prevec stara.
Jaz bi to eno linijo rad razdelil tako da bi vsak ime neomejen oz.neodvisen dostop do interneta.Seveda ce se to sploh da naredit in kako?

msmiha ::

Dalo bi se naredit, da ima lahko vsak dostop do neta preko ene linije. Sam pol ne bi mogla biti oba hkrati gori. Druga možnost, ki pa je malo dražja, bi pa bila ISDN ruter.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Hobit 02 ::

To se pravi da bi ta ISDN ruter razdelil eno linijo na dve in da bi se vsak lahko povezoval na internet neodvisno drug od drugega vsak z svojim modemom

kunigas ::

Če jz prov vem, potem je vrstni red takle:
centrala > kabl > priključek > modem > router >> PC-ji

kar poenostavljeno pomeni, da bi moral biti modem ves
čas priklopljen na net, potem pa bi se poljubno računalo,
ki bi se hotlo priklopit na net, pač povezalo preko ROUTERJA
oz. do njega z mrežno kartico in nekaj kabla (ali pa brezžično).

Kunigas
Pax!

Quod scripsi, scripsi.

MadMax ::

Ja, vrstni red je pravilen.

Zunanji ISDN "modem", ki se prek COM porta priklopi na router, ni nujno vedno na liniji. V routerju nastaviš "idle time before disconnect", pa je.
Torej je zadeva priklopljena toliko časa, dokler je vsaj 1 PC na internetu + recimo 5 minut za tem.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Cokolesnik ::

Hobit: če me spomin ne vara, si o skoraj enakem problemu pisal že v tej temi? Ali boš v prihodnje zaradi racionalnosti in preglednosti svoje (sorodne) težave poskušal reševati v eni temi? Marsikdo si takšnega ravnanja več kot želi veš.

No, glede problema pa takole. Zadevo lahko res rešiš z routerjem, vendar je sorazmerno drag in glede na to da je isdn vse bolj prepočasna rešitev, ti predlagam, da z investicijo počakaš na adsl, ko boš lahko z dinamičnim IPjem dostopal do interneta na hiter način in z dvema računalnikoma (neodvisno) hkrati.

Predlagam, da v tvojem kraju zbereš čimveč podpisov za zainteresirane in Telekom bo morda pospešil ponudbo ADSL priključkov tudi na tvojem področju.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

blue96 ::

potemtakem si nabavi isdn s 3 linijami. 1 je vedno prosta, 1 je za comp1, 1 za comp2.
.

MadMax ::

MULC:
Preveri, preden napišeš...

Če imaš komfort paket s tremi številkami, to ne pomeni, da lahko vse 3 hkrati uporabljaš.
Imaš 3 številke, aktivne linije pa še vedno samo 2.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548494 (685) Lonsarg
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543313 (18853) imallears
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333551 (2545) Ursus
»

ISDN

Oddelek: Omrežja in internet
71502 (1397) Cokolesnik
»

Teličkovo nabijanje!

Oddelek: Omrežja in internet
362512 (1707) madmitch

Več podobnih tem