» »

Teličkovo nabijanje!

Teličkovo nabijanje!

Ashrack ::

Do zdj se mi je telefonska linija povezovala na internet(ARNES) s 51000b/s! Ampak zadne dni se mi samo 30000b/s! Pol sm klicu na telekom in so me vezal na »PRIJAVO NAPAK« nakar moram tam spet vse nanovo razlagat! In pol me dans poklice eden od TELEKOMA(ki je bil se prav neprijazen) in mi rece da telekom zagotavlja hitrost samo do 9000b/s vse ostalo je pa sreca! Zdj bi pa rad od vas vedel ali je to res ali je to spet samo TELICKOVO nabijanje? In ali bi se dal kaj nardit da dobim spet nazaj hitrost!
....
  • spremenil: alien-w ()

Matek ::

To je čisto res, je bla zadnjič novica, nimaš kaj, ko mo pod 9000 bps šele lahko prijaviš napako.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mikrohard ::

pojdi na ISDN --> to samo zaradi tega delajo :\

Ashrack ::

Sam prosim ne mi z ISDN! K ga tok mrzim da ni pogojev da bi ga vzel!

Js sam se cakam da se bo Kamniski kabel zbolsal pol pa ADIJOS TELIČEK!

ps. Mal si to preberte pa puvejte kva mislte:
--------------------------------
Možnost izbire naročniškega paketa bomo dobili (najprej) konec avgusta


Telekom je agenciji za telekomunikacije, radiodifuzijo in pošto poslal predlog za izdajo soglasja k dvema naročniškima paketoma. V Telekomu trdijo, da po njihovih izračunih omenjene cene izražajo zgolj stroške brez prištetega dobička. Naročnikom enostavnega paketa pa ne bodo omogočali dostopa do alternativnih telekomunikacijskih operaterjev. Kot smo napovedali že pred časom, bo Telekom predvidoma konec avgusta uvedel tudi različne naročniške pakete. Izbirali bomo lahko med višjo naročnino in nižjo ceno klicev ali nasprotno. Čeprav so napovedovali tri pakete, zdaj razmišljajo o dveh: enostavnem in standardnem.

Enostavni paket

Naročniki tega paketa bodo imeli nespremenjeno mesečno naročnino in dražje klicanje tako v domačem kot mednarodnem prometu. Pri prenosu podatkov pa se bodo morali zadovoljiti s hitrostjo, kakršno trenutno dosegajo, saj jim bo Telekom zagotavljal zgolj hitrost 9,6 kilobita na sekundo. Naročnikom tudi ne bo omogočen dostop do preostalih ponudnikov storitev za klice v notranjem in mednarodnem prometu, kar pomeni, da bo blokiran tudi dostop do številk 0881, na kateri delujejo operaterji internetne telefonije (VoIP). Za prehod na enostavni paket se bomo lahko odločali zgolj enkrat na leto, in to le fizične osebe.

Standardni paket

Pri standardnem paketu se bo povišala cena naročnine z zdajšnjih 1.950 na tri tisočake (brez DDV). Telekom pa tem naročnikom "omogoča" prenos do 56 kilobitov na sekundo, kolikšna bo najmanjša hitrost, ki jo bodo zagotavljali, pa ne vedo.

Agencija je prosila za dodatna pojasnila

Iz agencije smo dobili potrditev, da so konec prejšnjega tedna prejeli od Telekoma prošnjo za izdajo soglasja. V odgovoru, ki so jim ga že poslali, so jih prosili za nadaljnja pojasnila in jim podaljšali rok za dva tedna. Paketi bodo začeli veljati teden dni potem, ko jih agencija potrdi in jih objavijo v uradnem listu.

....

Elemen_T ::

Meni pa po novem 115.2kbps :D



Pa ne da bi jest to kej fejkal.
Samo od sebe prišlo. Nimam pojma kje je fora ...

Matri[X] ::

ElementT fora je v tem da maš externi modem in ti napeto conn. speed sporoči hitrost povezave z modemom, torej 115kbit/s kar je max.

Tiger ::

V Financah sem bral, da namerava Telekom kmalu ponuditi 2 paketa, eden naj bi bil tak enostavni - naročnina skoraj enaka kot sedaj, impulzi še enkrat dražji, zagotavljanje linije 9.000 bps, drugi paket pa bo naročnina okoli 4k ali 5k pa impulzi enaki kot sedaj, hitrost prenosa pa bo zagotovljena okoli 50.000 bps. Tako nekako je pisalo, vednar to še ni potrjeno, ker mora Telekom dobiti še soglasje od Agencije za telekomunikacije.

Elemen_T ::

NEO:
Nimam ex.modema >:D

Predator ::

Big Daddy

do takrat ko se bo kamniški kabel poboljšal bo adsl že zastarel >:D

pin29 ::

Glede standardnega paketa: do 56kb/s, kaj ni to že zdej (sam de je zdej zagotovljenih 9.6k + sreča)
Če je to to, potem bodo pri enotavnem točno omejili na 9,6k, za standardnega pa pustili tako kot je zdej - +sreča- ?
Sicer pa a ni pol (v primerjavi s standardnim pak.) že ISDN cenej - naročnina - (glede na to da nudi več prenosa kot denašnji crep!
Tku sm jz to zastopu, je to tku bedno, al šele postaja bedno...?

De nam še ene teme odpiru: Kuk pa mate dejanski prenos na ISDN - ju (tisti, ki ga uporablate)?:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pin29 ()

Mikrohard ::

Telekom bo to foro s paketi izvedel samo zato, da bi ljudi spravil na ISDN >:D
Glede povezave na ISDN pa to: sam ga ne uporabljam --> kabel :) Pri dveh sošolcih se pa vedno poveže s 64kbit/s, z dvema linijama pa 128kbit/s :\

|GrEgOr| ::

To kaj hoce nardit telekom s temi paketi je samo ljudi spravit na ISDN, tisti kateri pa temu ne bomo nasedli, pa bomo dobili ISDN v roku 2 let zastonj.

Pred leti je bilo podobno s centralami. Če si hotel biti na digitalni centrali si moral plačat... (kako pa je sedaj s tem pa tak verjetno veste - na digitalnih centralah je 99% naročnikov)

Zakaj ISDN zastonj?
Ker je Telekomu lažje in ceneje vzdrževati en sistem, kot 2.

pin29 ::

Ja že, sam mene zanimajo dejanski prenosi...
GrEgOr:
Ja maš kr prav, sam tako in drgačno zapiranje pipc (na analogni liniji)je vredi, DOKLER lahk normaln delaš na neti, ko pa več ne, pol je pa treba neki ukrent...
sicer pa: vseen bo treba kupt modeme pa telefone (za ISDN), le da bojo pol bul pocen...naročnina, pa se po mojem ne bo bistveno zmanjšala (če ne ravno obratno)...

Matri[X] ::

na ISDN : 7.5kb/s @ 64kbit/s ; 15kb/s @ 128kbit/s
to so povprečne hitrosti. Poveže se pa v 2sekundah, mal počasnej kot ADSL (1s). Zadeva šiba. Se splača jet na isdn. Pa še tisti ki pravte da je isdn predpogoj Adslja, jz pravim da je kabelska naročnina predpogoj kabla, kar ti pa isto znese 3.5k na mesec kakor ISDN.

||_^_|| ::

ISDN se v primerjavi z analognim hudo bolš obnese. Se spomnem kakšen boost je biu k sm ga jst dubu...to so bli cajti:))

krho ::

Big Daddy:
Nisi edini men tud od ponedeljka ne gre vec kot cez 30.000
Vceraj se mi je 4x zapored povezal z 24.000 pol sm pa obupov.

Prov piz..e so.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

para! ::

Opažam, da "sovražiš" Telekom, ne želiš slišati o ISDN povezavi, a vseeno se pizdiš, ker imaš slabo povezavo. Hja, sprijazni se s tem, ali pa presedlaj na boljšo povezavo. Ali pač počakaj na boljši kabel...

Drugače pa: Že odprta tema
Death before dishonor!

Predator ::

jaz mam winmodem @ win2k in siol : nobenih problemov v zadnjih dneh :)

Ashrack ::

Cudno dans se mi pa povezuje z 44kbps! Malo bolje je ze!
....

madmitch ::

Bid Daddy,

in čemu takšen odpor do ISDN? Meni se zdi popolnoma OK. To kaj počne Telekom, s tehnologijo nima prav nič skupnega. ISDN je boljši od analogne povezave in pika. Meni se zdi, da je tvoje načelno odklanjanje pač namenjeno samo sebi. Zakaj potem uporabljaš računalnik in internet. Lepo ujemi gos, ji izpuli pero in piši. Pa bolj na majhno, da boš pismo lahko privezal golobu na nogo.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

krho ::

madmitch:
Daj ti meni razloži čemu bo navadnemu uporabniku doma ISDN.

Aja pa še nekaj:
Zamisli si, da imaš do postavljeno hišno centralo, katero lahko uporabiš tudi kot domofon. Se pravi, da v hiši dvigneš katerikoli telefon, in odpreš vrata obiskovalcu.

Sedaj naj pa vržem centralo, ki je koštala cel kup denarja vržem v smeti al kaj ter se odpovem domofonu. Kaj si ti nor.

Mislim, da sem ti podal zadosten razlog

si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

ToniT ::

Saj imaš lahko ISDN in gor priklopljeno analogno centralo...>:D

madmitch ::

krho: ne nisi mi podal zadostnega razloga.

Očitno je tvoj prispevek napisal nekdo drug, ne ti. V primeru, da bi bil vsaj pismen, bi lahko do sedaj ugotovil, da se da takšen višek tehnologije, kakor je vaša centrala, priklopiti tudi na ISDN linijo.

madmitch:

Daj ti meni razloži čemu bo navadnemu uporabniku doma ISDN.

Kaj pa sočasna uporaba dveh linij, več številk... Res imaš prav, le kaj ti bo.

In hvala za velikodušno oceno mojega mentalnega stanja; ne nisem nor.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Gandalfar ::

men je full fajn k majo te slusalke zvocnike da se da tud tko prostorocno telefonirat pa pac prosto gorovis in delas na rac. zraven.

Zdaj ne vem kaksne telefone imate vi tale siemensov gigaset 3000L je zlo lustna zadevca :-)

|GrEgOr| ::

Jaz osebno bi vzel ISDN samo takrat, če bi lahko imel samo eno številko in s tem povezano tudi eno naročnino. Pač koristil bi "bonbončke", ki jih nudi ta tehnologija.

Osebno ne rabim 2 linij (kaj se naj menim s slušalko na vsaki uhi), tud ko sem bil na dial-upu mi je blo vseeno če je linija zasedena (če me kdo rabi bo poklical pozneje), če pa sem jaz moral koga poklicati pa sem šel dol z neta.

dve liniji prideta prav samo podjetnikom, kateri morajo imeti eno linijo vedno prosto.

Paramedic ::

Tu je najhujša stvar, da teleta na tak način prisiljajo ljudi, da kupijo ISDN, tako da dražajo, upočasnjujejo dostop, hkrati pa na vsak klic odgovorijo 'preklopte na ISDN'. Če človk ne rabi isdnja, ga ne rabi, zato pa tu nastopi telekom - če ne rabi, pa naredmo, da bo rabu ;(.
Pol pa še ti novi paketi - na vsak način je podražitev, taga nihče ni pomenu. V enem primeru so dražje minute, v drugem pa naročnina. To kar mamo zdej je najboljše iz obeh, takorekoč.
End transmission.

Lime ::

Tuid jaz sem proti ISDN. Edini razlog pa je višja naročnina, kot pri navadni liniji. Prej bom odklopil navadno linijo, kot da bi naročil ISDN, saj ne pomnim kdaj me je nazadnje kdo poklical na stacionarni telefon in ne pomnim kdaj sem jaz nazadnje klical iz stacionarnega.
Za klice GSM, za internet kabel ali ADSL. Stacionarni telefon out!

Ashrack ::

MADMICH
Zdj sm prisel z morja zto nism nc pisu! No da te preverim! Puvej mi zakaj rab navaden smrtnik ISDN in 2linije ce ima vsak ze GSM(pusebi kr je cena mobilnih operaterjev bliza TELICKOVI)? Pa zakaj rabis ISDN za ADSL(ce mi to razlozis si pa CAR?) Mislim da smo edina drzava na svetu ki je za ADSL nujno met ISDN!
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

SaS ::

Jaz imam kabelski internet, 256 hitrost in to sem 24H na dan gor pa nimam problema. :))

Samo stari messenger me je nekaj zajebaval zdaj pa sem nabavil v4.6.0082 in dela vse brez problema!!8-)

LP

IceIceBaby ::

Nikakor ne podpiram telekoma pri njihovem odnosu do strank in raznim čudnim ukrepom da bi čim več ljudi spravli na isdn.
Ampak dejstvo je da je isdn uporabna zadeva. Vem da ga velik ljudi ne rabi. Jaz sem isdn vzel izključno zarad adsla, ampak zdej ko mam doma isdn telefon nimam nič proti. Tudi 2 linije so konristne, seveda če nisi sam v stanovanju.
Pač...napredek prinaša veliko stvari, ki jih ne rabimo, ampak so pa vseen dobre. Če bi res imeli samo tisto kar potrebujemo bi še vedno živel v jamah oblečeni v medvedjo kožo.

Tistih par jurjev na mesec pa tudi ni takšen strošek. isdn je sigurno bol udoben kot analna (ups, analogna :) linija.
Pomislite kolk keša zapravte za grafične kartice, procesorje, ram ... Samo zato da lahko najnovejše igre nabijate in od tega praktično nimate nič razen zabuhlih oči in premal spanja. Za eno slabšo grafično kartico dobiš celoletno naročnino na isdn.

Gandalfar ::

vsi telekomi so zahtevali isdn za adsl ob prvi uvedbi te resitve na svojem trgu. Telekom pac ni izjema.

pin29 ::

Hvala za omenjene prenose, očitno pa bojo še kr neki časa zame nedosegljivi preko ISDN-ja.
Ja, ironija pa taka, Telekom (hote ali nehote?!) vsiljuje ISDN, ko pa se zanj odločiš, te pa žal obvestijo: 8-O "Kljub pospešeni digitalizaciji omrežja vam žal še ne moremo zagotoviti ISDN priključka..."8-O Kaj šele ADSL!!!

Kak komentar? Ja, žal je RES tako!:O

TESKAn ::

Gandalf: nekaj časa nazaj sem bral, da je v Angliji al nekje tam gor tako, da če maš ADSL ne moreš imet ISDNja...
Je pa to striktno molzenje kupcev. Nič drugega...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Gandalfar ::

Teskan: mislm da sem to ze enkrat napisu.. ADSL JE PRIVILEGIJ.

Ashrack ::

KST
Sam ce jst kupm dobro grafikuljo sj vem da nism kupu macka v zaklu! Ce pa kupm ISDN pa dobim, 2linije,vidim cifro klicocega(ti dve omenjeni zadevi imas lahko tudi pri analni ups analogni liniji) pa seveda kako bi lahko pozabil teličku bi se vec placeval na mesec! Na kratko ISDN stran metanje denarja ampak na zalost nuja za ADSL!

ANDALFAR
ťvsi telekomi so zahtevali isdn za adslŤ Ja to je res samo sam na zacetku! Koliko casa nas preljubi telicek ze ponuja ADSL in koliko casa trzi ze lepe denarce zaradi nujne uporabe ISDN ce hocs imeti ADSL?

Na kratko:
Razumem da nekateri rabijo ISDN,ampak teh je malo! Puvejte mi zakaj rabi navaden smrtnik ISDN ce ima ADSL in navadno analogno linijo?
....

pin29 ::

ČE ima ADSL in analogno linijo!!!
Še vedno tam stoji za enkrat še en velik ČE!!!

madmitch ::

Big Daddy: KST ti je odgovoril ravno tako kot bi ti jaz. Jaz bom samo nekaj dodal. ADSL NE RABIŠ, Dial-up deluje in z njim lahko dostopaš do interneta, je pa z ADSL veliko bolje in bolj udobno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114207 (10094) Bistri007
»

Siol - konec poceni ADSL? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1018956 (5634) BluPhenix
»

ADSL za 4 tolarje! Navali narode! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
716698 (4254) clemmy
»

ADSL brez ISDN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
567882 (7882) Blue22
»

ISDN in Hrvaska

Oddelek: Omrežja in internet
71990 (1370) MUC

Več podobnih tem