» »

Kafetarija za indukcijsko ploščo?

Kafetarija za indukcijsko ploščo?

menjalnik ::

Rabim pomoč fantje. Odhajam v Merkur po kafetarijo in slučajno zasledim, da pa vsaka ni primerna za indukcijsko ploščo. Sicer ne vem zakaj, ker normalno skuham kavo v vsaki majhni đezvici.

Gledam take do nekih 15-20€ in me zanima, če bodo vredu?

http://www.merkur.si/vse-za-dom/kuhinjs...

http://www.merkur.si/vse-za-dom/kuhinjs...

Aston_11 ::

Če je železna, bo delala. Drugače pa imajo oznako, ali so ali niso primerne za indukcijo. Če nimajo, magnet s sabo. Aluminajste recimo niso, če nimajo dodanega železnega dna.

menjalnik ::

Najlepša hvala! :) Preverim vse to

mat xxl ::

Vzemi od EMO Celje take starinske zgledajo, ker tele ALU ne bodo delale .

r3dkv1c4 ::

bialetti - mercator
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: msjr ()

otago ::

Za indukcijo je predpisan tudi minimalni premer posode na "plošči", aluminij kafetjera je no-go. Odkar smo kupli indukcijo doma, je bilo treba menjat precej posode. Vedno preveri oznake.

mat xxl ::

Poglej brez heca ti svetujem tole spodaj..... voda na indukciji zavre prej, kot v 40 sekundah :

http://www.merkur.si/posoda-za-tople-na...

http://www.merkur.si/vse-za-dom/kuhinjs...

http://www.merkur.si/vse-za-dom/kuhinjs...

Ja smo pa imeli neko Bialgeti ali nekaj takega za indukcijo, pa je indukcija zelo rada napisala F false, čeprav je bila za indukcijo+ če si se zelo pomatral scentriral, je bil čas do zavretja skoraj dvojen, kot na stari EMO Celje džezvi.....

SeMiNeSanja ::

EMO je zakon za kavo ali čaj kuhat na indukciji. Lahko samo priporočam.

Miha 333 ::

Še en glas za emajlirano piskrovje. Za indukcijo ni boljšega. Sprehodi se malo po trgovinah, dobiš tudi bolj sprejemljive vzorce barv ali enobarvne. V Inposu sem videl veliko tega.

videc ::

EMO ima drugače tudi industrijsko prodajalno, v Celju, nasproti Špara.
Bi pa opozoril še na eno zadevo, ki sem jo opazil, ko sem kupoval emajlirano posodo.
V Mercatorju se najde emajlirana posoda, ki izgleda kot EMO-va, pa ni.
Je tanjša in slabša. Po mojih izkušnjah.
Nisem v nikakršni povezavi s podjetjem EMO Celje.

Aston_11 ::

videc je izjavil:

EMO ima drugače tudi industrijsko prodajalno, v Celju, nasproti Špara.
Bi pa opozoril še na eno zadevo, ki sem jo opazil, ko sem kupoval emajlirano posodo.
V Mercatorju se najde emajlirana posoda, ki izgleda kot EMO-va, pa ni.
Je tanjša in slabša. Po mojih izkušnjah.
Nisem v nikakršni povezavi s podjetjem EMO Celje.
Neka iz Srbije, mi jo imamo, dela ku šus.

r3dkv1c4 ::

tema je o kafetjeri za indukcijo in ne o emajlirani posodi, niti ne o đžezvah.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Roadkill ::

Folk pač misli "kava je kava", ker nimajo pojma.

Jaz bi za kafetjere na indukciji samo opozoril, da kupi čim večjo, ker manjše ne delajo na indukciji - tudi če stokrat na škatli piše "INDUCTION".
Kot je že otago omenil.

EMO Celje je fajn, ampak kafetjer pa ne delajo.
Ü

r3dkv1c4 ::

Sam sem poizkusil nekaj različnih za indukcijo in najbolj zadovoljen sem z Bialetti venus 6.

Svetujem pa OP-ju, da kupi za 6 skodelic, ker to je dejansko 2 naše skodelice kave.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

energetik ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Svetujem pa OP-ju, da kupi za 6 skodelic, ker to je dejansko 2 naše skodelice kave.
No, za 3 pa res. Pri tem da je iz kafetjere ubijalsko močna, ker tisto skodelico za mleto kavo moraš napolniti do vrha, da zadeva pravilno deluje.
Meni je še kafetjera za 2 skodelici skoraj preveč.

Mare2 ::

V taki hitro zavre. :)

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

r3dkv1c4 ::

energetik je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Svetujem pa OP-ju, da kupi za 6 skodelic, ker to je dejansko 2 naše skodelice kave.
No, za 3 pa res. Pri tem da je iz kafetjere ubijalsko močna, ker tisto skodelico za mleto kavo moraš napolniti do vrha, da zadeva pravilno deluje.
Meni je še kafetjera za 2 skodelici skoraj preveč.

Ah nehaj, močna je toliko, kolikor natreses notri in pa zelo pomembno je kako močno potlačiš kavo.

Vedno deluje pravilno in ni potrebno do vrha filat.Ne vem od kje ti te info.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

energetik ::

Če se ne motim, so "uradna" navodila da se kave notri ne tlači in da mora biti ravno poravnana s tisto posodico. Vsaj pri mojih dveh kafetjerah dobim ven "zmazek", če posodice ne napolnim do vrha, ker voda najde pot mimo kave in je ne stisne ob sito. Dobiš neko napol filter kavo.

Spajky ::

Jo lahko nato "sesedeš-kompaktiraš" na "bazi gravitacije; jest primem spodnji del in rahlo potolčem po mizi ter šele nato prišraufam zgornji del kafetiere gor. Uporabljam exkluzivno kafe za kafetiero (bolj grobo mleta od navadne!). Pride z isto količino kave bolj močna!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Mufasa ::

Če hočeš kvaliteto ... Indukcija = Emo ...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Rok Woot ::

Tole:
http://www.victoriaarduino.com/it/venus...

:) pa nerabis indukcije.

menjalnik ::

Kafeterijo sem prvič preizkusil v na morju, ker je bila del posode v apartmaju. Tam je bil štedilnik s tistima izbočenima električnima ploščama in je trajalo kakšnih 5minut ali več, da je zadeva zavrela. Imamo doma električno đezvo in navadno majhno ampak se ne more nobena kava več primerjat s tisto na morju:)

Kave spijem kar precej, ker mi je okusna pa še prebudi me. Pijem pa zjutraj polno taveliko skodelico črne, popoldan pa isto dozo le mešano z deci mleka, zato gledam za čim več oseb. Bialetti vem, da prodajajo v Merkatorju in, če me spomin ne vara je 18,99€ mala verzija(grem popoldan preverit). Preverim še v Šparu, ker imam danes -25%.

r3dkv1c4 ::

energetik je izjavil:

Če se ne motim, so "uradna" navodila da se kave notri ne tlači in da mora biti ravno poravnana s tisto posodico. Vsaj pri mojih dveh kafetjerah dobim ven "zmazek", če posodice ne napolnim do vrha, ker voda najde pot mimo kave in je ne stisne ob sito. Dobiš neko napol filter kavo.

S stiskanjem določiš, kako bo voda tekla skozi kavo.
Bolj kot stiskaš, bolj počasi voda gre skozi kavo, kar posledično pomeni, bolj koncentrirana kava.

Če samo nasuješ notri kavo in nič ne poravnaš oz. rahlo potlačiš, potem pride do zmazka.

Ker po uradnih navodilih bi moral človek kupiti 3 kafetiere, da bi lahko zadovoljil zadostno št. pivcev kave.(če si sam bi rabil tisto za 2, če pa jih je več pa večje)

Ni ravno tako, ker po izkušnjah lahko v veliki kafetieri skušah kavo tudi za enega in to nič drugače, kot če bi skuhal polno.
Stvar izkušenj.

Pri nakupu bodi pozoren, kakšna tesnila in ventile uporablja, da boš lahko kupil kose za zamenjavo.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

nejcek74 ::

mmm, a lahko nehate tlacit tursko kavo v temo o kofetieri. Al bo kdo dodal se ekonom pa golaz zraven?
Ce je prevec podlaceno kava (oziroma predrobno mleta) nima dobrega okusa. Moras upostevat kako drobno je kava zmleta :) V glavnem pri pravilno mleti kavi tlacenje ni potrebno, samo poravnas, podobno je pri expressu, kjer pa samo rahlo potlacis. Se pa strinjam da stevilo skodelic delis s 3 in dobis stevilo oseb.

Rok Woot ::

Če je predrobno mleta gre skozi luknijce in potem dobiš "koščke" kave tudi v skodelico/gornji rezervoar ...

issak ::

r3dkv1c4 je izjavil:

bialetti - mercator


piše na njej moka induction, ne moreš falit. Je pa iz 'dveh delov', spodnji del je okrogel, zgornji pa osmerokoten.


Bialetti Venus so tudi za indukcijo
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

r3dkv1c4 ::

Meni se najbolj dopade zelen barcafe.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

otago ::

Mene so Primorke navdušile za Goriziano. Je pa nimajo vsepovsod.

videc ::

Segafredo Peru. ;)
Bialetti ima res najboljše kofetjere. Kave se ne tlači noter, samo poravna. :)

Spajky ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Meni se najbolj dopade zelen barcafe.
nekoč je bila zakon, danes pa glih ne več (kvaliteta padla, spremenjena mešanica, kvaliteta surovin tretjerazredna) cena pa glede na to previsoka! Ekvivalent kot nekoč : Illy cafe za makinette! Kvaliteta Barcafe=IllyCafe pred 30 leti (skupni razvoj mešanice!) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

menjalnik ::

Izlet uspel in našel sorodno dušo:D

Med sprehodom čez trgovino sem našel prvo za 18,99€, ki je iz aluminija in primerna za indukcijo8-O



Grem dalje in pogledam v letak akcijo od jutri dalje in hop



Bo v redu ta za 25€?

videc ::

Načeloma ja, ko jo boš držal v roki samo preveri, kje je narejena.

issak ::

menjalnik je izjavil:

Izlet uspel in našel sorodno dušo:D

Med sprehodom čez trgovino sem našel prvo za 18,99€, ki je iz aluminija in primerna za indukcijo8-O



Grem dalje in pogledam v letak akcijo od jutri dalje in hop



Bo v redu ta za 25€?


A to v merkatorju? To grem še sam nabavit! :D
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

r3dkv1c4 ::

ki je iz aluminija in primerna za indukcijo


primerna je za indukcijo, ker je samo zgornji del iz aluminija, spodnji rezervoarček za vodo je pa iz inoxa.
Zanimiva oblika, malo so skombinirali nostalgijo z eleganco.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

menjalnik ::

Še eno končno vprašanje glede kave. Katero priporočate, da sta združena dobra cena in dober okus kave? Za prvič sem kupil v Lidlu Lavazzo za slabe 4€, bi pa rad kakšno priporočilo kako naprej, hvala

ssitcm ::

Lavazza (rdeča) je med boljšimi, še boljša je 'zlata' Lavazza. Med najbolšimi pa prevladuje Illy.

erkgheoruugh ::

Pri kavi je zame podobno kot pri ribah. Če je sveže mleta, je večina kave boljša/užitnejša od vrhunske mlete kave, ki ti že stoji v neki škatli že pol leta.
Zato tudi na vseh forumih, ali drugih skupnostih, kjer se debatira o kavi, dajejo večji poudarek mletju in mlinčku kot pa sami pripravi.
Kdor pa te razlike ne opazi, začuti pri pitju, pa je po mojem čisto vseeno, kaj kupi. Tisto, kar je najceneje.

r3dkv1c4 ::

ssitcm je izjavil:

Lavazza (rdeča) je med boljšimi, še boljša je 'zlata' Lavazza. Med najbolšimi pa prevladuje Illy.

Totalna blodnja.....kako pa ti klasificiraš kavo po sistemu dobra, boljša, najboljša?


Okus kave je stvar posameznikovega okusa in ni stvar znamke.
Glede Illy lahko rečem, da je kot hoferjevo pivo, za v kanal.
Sem preizkusil kar nekaj kav in lahko rečem le eno.
Poizkusi jih čimveč, ker le tako boš našel najljubši okus.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

erkgheoruugh je izjavil:

Pri kavi je zame podobno kot pri ribah. Če je sveže mleta, je večina kave boljša/užitnejša od vrhunske mlete kave, ki ti že stoji v neki škatli že pol leta.
Zato tudi na vseh forumih, ali drugih skupnostih, kjer se debatira o kavi, dajejo večji poudarek mletju in mlinčku kot pa sami pripravi.
Kdor pa te razlike ne opazi, začuti pri pitju, pa je po mojem čisto vseeno, kaj kupi. Tisto, kar je najceneje.

Se popolnoma strinjam.
Pri kavi je najpomembnejša aroma, ki pa se dokaj hitro izgubi(razdiši) po mletju.
Mleto kavo je najboljše hraniti v steklenem kozarcu, ki ga lahko neprodušno zapremo.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Rok Woot ::

Hmm kava se ponavadi hrani v kovinskih lončkih ...

Kar se pa dobre kave tiče bi predlagal http://www.coffeeam.com/jamblumounco1.h....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

menjalnik ::

Danes sem kupil kafeterijo v Mercatorju še s kuponom tako, da me je na koncu prišla 20€. Bral sem, da je šele tretja kava najbolj okusna, ker se mora stvar na začetku malo umazati s kavo, da začne dajati pravi okus:DNo prva kava je bila odlična in jo je prišlo za nekje pol velike skodelice, ko sem dodal še mleko(3.5), je pa okusna in precej močna! Voda mi zavrne v 4 minutah na polni moči.

Delal sem s to iz Lidla(3,99€): https://trgovina.mercator.si/market/izd...

Rok Woot ::

Kaj pa tale Bialetti Brikka? Baje več pence, kdo sprobal?

r3dkv1c4 ::

kava se ponavadi hrani v kovinskih lončkih ...


vsa podobna živila se najboljše shranjujejo v steklenih posodah.

šele tretja kava najbolj okusna, ker se mora stvar na začetku malo umazati s kavo, da začne dajati pravi okus


res je in kafetjero peri samo s toplo vodo brez detergenta.
Vedno odstrani in operi tudi tesnilo in mrežico
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Aston_11 ::

menjalnik je izjavil:

da začne dajati pravi okus

menjalnik je izjavil:

ko sem dodal še mleko(3.5)


Živa herezija! 8-)

Rok Woot ::

r3dkv1c4 je izjavil:

kava se ponavadi hrani v kovinskih lončkih ...


vsa podobna živila se najboljše shranjujejo v steklenih posodah.

šele tretja kava najbolj okusna, ker se mora stvar na začetku malo umazati s kavo, da začne dajati pravi okus


res je in kafetjero peri samo s toplo vodo brez detergenta.
Vedno odstrani in operi tudi tesnilo in mrežico


Zakaj že? Povej kaj je narobe, če je v železni posodi? Ali pa v lesenem zaboju? Ali pa v glinenem lončku?

Pokaži mi neko staro stekleno zadevo za kavo. Sploh pa ni dobro, da je izpostavljena svetlobi. Pa argumente prosim, ne neke trditve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kavni aparat (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31360579 (1421) nokken
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33892613 (1018) mat xxl
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489925 (8781) karosha
»

Varjenje kave (cold brew)

Oddelek: Loža
81436 (1067) Tilen
»

Instant kava/kapučino

Oddelek: Loža
235431 (2870) XLapse

Več podobnih tem