» »

Diploma na faxu

Diploma na faxu

kitajc ::

Na faxu se menim za diplomo (vse skupaj moram spisati to sep. '16). Dogovorjen sem bil že z enim od prof., ki mi je na sestanku prijazno zatrdil, da bom lahko diplomo opravljal pri njem (zdel se je zelo pošten itd.). S pripravo naj bi imel "okoli 2 dni dela", mi je pa že takrat napisal okvirne točke naloge. Ker sem dobil "fino" diplomsko, sem na njegov odgovor čakal in čakal - sedaj sta mimo 2 meseca in pol.

Čas teče in rad bi začel vse skupaj vsaj pred novim letom. Naj ga kontaktiram? Naj si poiščem drugega mentorja?

2,5 meseca se mi zdi kar precej dolga doba in tudi, če ga prijazno vprašam "če najin dogovor še velja", ne bi smel pretirano zameriti. Ali pač?

Kaj bi vi naredili na mojem mestu?

šernk ::

sem imel identično situacijo, le da sem na odgovor čakal 14 dni (3 mesece prej mi je pa že obljubil zadevo). po 14ih dneh sem še enkrat prijazno vprašal profesorja kaj je na stvari in mi je odpisal, da se spomni mojega maila, vendar da je bil ravno v tujini in nato je pozabil odpisat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

otago ::

Si povprašal pri sošolcih, kakšen je profesor glede mentorstva? Povprašaj, če je težko dosegljiv. Morda premisli o menjavi. Če ti ni odpisal skoraj 3 mesece, ga ni treba nič obvestit, če bi rad prekinil.

Pozanimaj se, kdaj ima govorilne ure, email spet? Vsekakor pa ne čakaj več kot tri tedne na posamezen poziv. Če se mu ne da niti odpisat "da je na konferenci v Avstraliji do konca meseca in podobno", boš imel iste probleme skozi. Diploma je tvoja avtorska zadeva, mentor naj samo usmerja. Lahko je še tako slab, samo da je ažuren, glede nato da imaš deadline.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

kitajc ::

Res je čudno, ker na razgovoru je večkrat povedal, da je treba tole narediti v jeseni. Dal mi je še primer, kako je nekemu drugemu študentu "zrihtal" zadnji izpit pri nekem prof., ker se mu je iztekal rok do diplomiranja.

Ko sem ga kontaktiral, mi je rekel naj se čim prej oglasim. Že takoj naslednji dan sva bila domenjena za diplomo. Sedaj pa sem zapravil skoraj 3 mesece.

Poslal mu bom mail, "če še velja", "da vem, da ima tudi drugo delo itd"....

S sošolci bo malo težka. Lahko le kontaktiram bivše študente, ki imajo objavljene diplomske na njegovi spletni strani.

Tole čakanje je najslabše, ker sploh ne vem pri čem sem....

tiran2000 ::

ja pokliči ga, kaj se bojiš. jaz sem skoz "težil" po telefonu. kolikor so mi razlagali imajo veliko emailov in včasih spregledajo kakšnega.

XsenO ::

KOt so že predlagali pokliči po telefonu. Magari ko ima govorilne ure
1 + 1 = 1

kitajc ::

Ni spregledal mojega maila. Po sestanku mi je zatrdil, da bo vse pripravil in mi poslal. Od zakrat nič. Je pa bolj mobilne vrste prof.

Ga bom kontaktiral.

bajsibajsi ::

Ce si 3 mesece cakal zgolj, da bi ti odgovoril, je nekaj "narobe" s tabo. Najbrz se ti ni ljubilo pisati diplomske.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Model, profesor ni bog. Kar pomeni ne čakaj na visočanstvo, da ti veli odpisati, pomeni pa tudi, da je verjetno pozabil.

Tvoj mentor je. Tež mu. Če ne pomaga, zamenjaj mentorja. Če boš 3 mesece čakal na vsak odgovor, boš rabil naslednjih 5 let, da boš diplomiral. Poznam veliko študentov, k so podobno zabušaval.

brodul ::

Jaz trenutno pisem diplomo. Naprej sem pisal email nekem asistentu. Odgovoril mi je, da nima časa. Odločil sem se da grem do profesorja. Z profesorjem sem se zmenil za sestanek. Na sestanek sem prinesel: začetno stran, kazalo vsebin in povzetek (to je bilo 29. 10.). Zmenila sma se, da mu bom diplomo oddal v pregled, tik preden jo bom koncal in imel napisano vecino. Zaenkrat sem zadovoljen z njegovim odnosom do mene in odnosom mene do njega. Za namen pisanja diplome sem hotel najeti pisarno, ker sem doma neproduktiven. Prijatelji so mi posodili mizo v njihovi pisarni, kjer lahko pisem diplomo, za to sem jim neizmerno hvalezen. Diplomo moram napisati do 1. decembra ker takrat začnem delat. Kdaj zagovarjam diplomsko delo mi je vseeno, ker diploma ni pogoj za zaposlitev.

Moj nasvet je, da se poskusis uskladit za sestanek. Treba je bit proaktiven. Poves mu kaj si do sedaj naredil, kaj pricakujes od sebe (npr. da si želiš začeti pisati diplomo pred novim letom in jo oddati __________ (vstavi mankajoče)). Ce si ti zdi, da je njegova neodzivnost opravičilo tebi, da si ti ne da pisati diplome, boš moral to popraviti pri sebi.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

tikitoki ::

Lej, ce bos za vsako stvar cekal 3 mesece, potem bos naslednje leto septembra brez diplome. Cist tolk enostavno je.

Razumljivo je, da malce pocakas na popravke in taksne stvari. Sicer pa so doloceni neki standardi, malce pobrskaj po internetu.
Kolikor razumem pa je bil sele uvodni razgovor, ki mu nebi smela slediti 3 mesecna pavza. Ce zelis delati pri njemu, ga cimprej kontaktiraj. Lahko pa se dogovoris z drugim profesorjem ali docentom.

mojsterleo ::

jaz sem imel podobne probleme kot op. najprej sem odprl temo doplomskega dela, nato so se zaceli kronicni problemi z nedostopnostjo mentorja in nato se z njegovo vecjo boleznijo. stvar smo resevali tako, da je moje aktivnosti usmerjal njegov asistent, ki pa je bil glede mnogih stalisc drugacnega mnenja. pa se to da ni znal uporabljati eposte. skratka bilo je cel kup zmede in zagovor smo komaj spravili skozi in tega mentorja dandanes ne priporocam nikomur vec ki me vprasa za mnenje.
ps: vmes sem tudi skrajsal temo naloge ker glede na nikakav tempo bi jo moral pisati se nekaj let, vmes pa bi mi se studij prop
adel...

Zgodovina sprememb…

kitajc ::

Ok. Imam že spisan email. Videl bom, kaj in kako mi bo odgovoril.

Poleg tega pa sem se malo pozanimal, kje bi pri drugih prof. hitro prišel do začetka pisanja diplome.

Pa še to me zanima. Tisti, ki ste že pisali diplomo. Koliko časa je vse skupaj trajalo? Od 1. sestanka, priprave, začetka pisanja, dodatnih razgovorov zaradi težav, pregleda, končne oddaje, zagovora itd.?

Phantomeye ::

kitajc je izjavil:

Ok. Imam že spisan email. Videl bom, kaj in kako mi bo odgovoril.

Poleg tega pa sem se malo pozanimal, kje bi pri drugih prof. hitro prišel do začetka pisanja diplome.

Pa še to me zanima. Tisti, ki ste že pisali diplomo. Koliko časa je vse skupaj trajalo? Od 1. sestanka, priprave, začetka pisanja, dodatnih razgovorov zaradi težav, pregleda, končne oddaje, zagovora itd.?


Brez zamere, ampak če se do zdaj komunikacija preko emaila ni izkazala za uspešno, misliš, da bo dodaten mail, kaj pripomogel k temu?

šernk ::

Brez zamere, ampak če se do zdaj komunikacija preko emaila ni izkazala za uspešno, misliš, da bo dodaten mail, kaj pripomogel k temu?


en mail mu je poslal doslej. človek božji ljudje smo ljudje. se zgodi če dobiš dnevno 10+ mailov in da si po možnosti še v tujini ali izven pisarne da mail pogledaš preko mobitela in nato pozabiš odpisat ko prideš v pisarno.

kot sem dejal sem enako sam čakal na odgovor in po 14ih dneh brez odgovora pisal mail še enkrat profesorju in dobil odgovor v roku 10 min ob 23.uri (sva si z mentorjem nato izmenjala še 3 maile do 1 zjutraj). da ne govorim, da je profesor v primeru da se mi mudi bil nato pripravljen celo med njegovim dopustom priti na fax, da bi tekla moja diploma naprej in drugič sva se dobila 24.12. popoldan, zato da bi lahko 3.1. oddal diplomo in diplomiral (pa mi ni uspelo ker nisem uspel dobit podatkov iz firme).

Pa še to me zanima. Tisti, ki ste že pisali diplomo. Koliko časa je vse skupaj trajalo? Od 1. sestanka, priprave, začetka pisanja, dodatnih razgovorov zaradi težav, pregleda, končne oddaje, zagovora itd.?

za vse skupaj sem porabil cca pol leta. glavni problem je bil pa da sem več ali manj čakal na podatke, ki jih pač v knjigah ni. teorijo sem spisal v enem tednu, nato čakal 14dni da gre mimo kolektivni na firmi, pol spisal zadevo v 2 dneh, čakal 14dni da pride profesor z dopusta, nato sem čakal 2 meseca na ponudbe od različnih firm, nato sem spisal spet vse skupaj v 2 dneh in spet čakal 14 dni da sem prišel do slik itd in ko sem bil tik pred oddajo diplome, je profesor zahteval še 3 podatke, ki jih nikakor nisem uspel dobit med kolektivnim dopustom firme, pa je šel še en mesec za diplomo mimo. Diplomo če bi imel vse zbrano na kupu in mi ne bi bilo treba čakat na podatke iz firme bi imel spisano v tednu dni (razumem da moj mentor tam ni imel časa, tudi sam sedaj odgovarjam na srednje pomembne maile s 3 dnevno zamudo, ker prej mi pač ne uspe ).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kitajc ::

Saj ravno to - veliko je nekih brezveznih opravkov in čakanja. Verjamem, da lahko zadevo naredim/spišem v enemm mesecu. Vse ostale stvari pa kar kradejo čas. Imam le še 10 mesecev.

Bom jutri videl, kaj mi bo odpisal. Če pa ne bo šlo, bom že dop. odšel na govorilne ure k drugemu prof.

mojsterleo ::

naloga je bila pripravljena v 2 mesecih. mentor in asistent sta nato rabila kar nekaj casa (vec kot 3 mesece) za pregledovanje, popravke sem naredil v tednu dni in ob tem dal predlog za skrajsanje naslova. takoj po spremembi naslova je stvar romala v prijavo zagovora na katerega sem cakal se dodatne pol leta. hvalabogu pa je za formalnosti zadostoval rok prijave diplomske in zagovor je bil samo formalnost (ff v lj).

Greg91 ::

@kitajc tako kot se ti spravljaš zraven dvomim, da bo 10 mesecev dovolj časa.

Jaz sem se aprila dogovoril z mentorjem za temo diplomske naloge, spisal dispozicijo ter prijavil temo diplomske naloge. Do sredine julija sem uredil še vse tekoče obveznosti. Iz dopusta sem prišel 21. avgusta, do takrat sem imel razvit samo prototip spletne aplikacije, 11. septembra sem oddal končano diplomsko nalogo v referat ter jo 18. septembra uspešno zagovoril z oceno 10.

kitajc ::

Vem! ;)

Napisal sem mu mail in mi je odgovoril, naj se najprej posvetim manjkajočemu izpitu. Ta me čaka konec januarja, in sedaj dejansko 1 mesec nimam kaj početi (imam že izpisana standardna vpr. itd.). Za mojo diplomo pa je še vedno zainteresiran.

A) Me je "skenslov"?
B) Hoče, da hitro naredim zadnji izpit in bova potem prijavila temo ter imela zadnji rok oddaje?

Sam bi v tem času lahko doma napisal nek uvod oz. splošno teorijo diplome, več pa ne.

Greg91 ::

Oprosti, samo to mi je čudno z njegove strani. Zakaj bi moral najprej naredit še zadnji izpit? Saj bi lahko brez problema že zdaj dorekla kako in kaj glede teme diplomske naloge in jo tudi prijavila. Meni so še manjkali vsi izpiti zadnjega semestra ko sem že imel temo diplomske naloge prijavljeno. Pač ne vidim neke normalne razlage zakaj bi ti tako odgovoril.

Phantomeye ::

On je tvoj mentor, kakšna je situacija s tvojimi izpiti nima njega kaj brigat. Ja, ni ti direkt povedal, da zdaj nima časa zate.
Prijava diplome je lahko pogojena zgolj s strani fakultete (različne fakultete imajo različno urejeno, kdaj in kako lahko prijaviš).

Jaz sem končal svoj zadnji predmet (zagovor prakse) DVA dni pred oddajo diplome. Pa sem hkrati pisal diplomsko nalogo in poročilo za prakso, ki je bilo obširnejše od diplomskega dela.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

ah dajte no, tud meni je napisal naj opravim manjkajoča izpita in se takrat slišimo. če ti je temo že praktično odobril lahko začneš pisat teorijo imaš itak 2 dni in jo imaš spisano vso. če ti slučajno zavrne si vrgu 2 dni dela v smeti, vendar če ti je obljubil bo obljubo držal.

Pa za pregled moje diplome je porabil točno 2 dni, mi povedal kaj naj popravim in da naj oddam diplomo po popravkih direktno v referat. Moj mentor je pač želel da čimprej vse skupaj opravim, sam pol so me pač zjebale druge stvari in se je zavleklo vse skupaj.

med pisanjem diplome sem ga videl pa 3x po 15min. prvi sestanek glede teme, ko sem imel pol diplome že spisane, drugi sestanek kaj še manjka itd. tretji sestanek: dodaj še to to in to in oddaj temo v referat, se vidimo na zagovoru, če boš vse kar sva se zmenila popravil.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bajsibajsi ::

Sem imel podobno situacijo kot "šernk". Res pa je, da sem si prej natancno prebral formulirana navodila in zahteve fakultete za pisanje diplomske naloge in prelistal nemalo stevilo diplomskih že v prvem letniku. Usmerjanja in pomoci s strani mentorja, z izjemo nekih malenkosti, nisem potreboval in sem mu tako rekoc "dostavil" popolnoma finisirano diplomsko, za katero sem bil precej samozavestno preprican, da ne bo zahteval bistvenih sprememb. Seveda, v kolikor se ti poraja dvom, tega raje ne delaj... da ne bi bilo potem potrebno cele naloge pisati ponovno od zacetka, v kolikor bi ti mentor zavrnil.

Zelo pomaga, ce dejansko ves, o cem pises v diplomskem delu in ti je mentor zgolj nujno "sredstvo" za premagati se zadnjo stopnicko na studiju. Izjema so tisti mentorji, ki dela zavracajo v nedogled in na koncu sami kreirajo zakljucno delo popolnoma po svojem kopitu, kjer se izgubi sleherna originalnost avtorja. Kolegu je njegov mentor najmanj 6x zavrnil diplomsko.
Kar mi je bilo pri mojem mentorju najbolj vsec, je bila njegova odzivnost. Ceprav je najpogosteje odgovoril kratko in jedrnato, nemalokrat celo nerazumljivo, mi je vedno odgovoril v res kratkem casu in dal tudi mobilno stevilko. Npr. sem mu poslal mejl ob 23 uri.. in dobim nazaj odgovor 23:20. :) Odzivnost mi je bila bistveno bolj pomembna, kot pa pomoc, ki bi se neposredno navezovala na samo temo diplomske naloge.

Mogoce se en nasvet. Nisem povsem preprican, kaksno je trenutno stanje, ampak ne pozabi, da lahko imas so/mentorja tudi z druge fakultete. Npr. zakljucujes na FRI in si najdes so/mentorja na strojnistvu.

edit/
Malo mi je tudi cudna ta "odobritev". A nimate tocno definiranega procesa? Nobenega obrazca za ustvarjanje dispozicije, prijavo temo..itd? Ker to, da ti samo mentor rece, da te sprejme oz. ti ustno potrdi ni nobena garancija, da bo zadeva veljala tudi cez pol leta.

Zgodovina sprememb…

otago ::

Sicer vse fakultete nimajo enako urejene. Na mojem faksu si lahko oddal vlogo za odobritev diplomske, šele po opravljenih obveznostih. Od dneva odobritve je začel teči časovni rok 3 ali 6 mesecov, v katerem si moral oz. bi naj zagovarjal diplomo. Bila je možnost podaljšanja (vendar bi to moral potrditi spet študijski senat in moral bi predložiti upravičljiv razlog). Zato je smiselno začeti prej. V preventivo pred pogrnitvijo na izpitu ali zamujanjem roka sept 2016, pa naj bo tema "manj časovno občutljiva". Bi pa v knjiznici znali najboljse odgovorit.

kitajc ::

Profesor mi je zatrdil, da velja in da bom pri njem opravljal diplomo! Ko sem mu povedal, da sem malo brskal po internetu o moji temi, ga je takoj zanimalo kaj in kako.

Vse skupaj je bolj bogo, ker je tema dokaj specifična. Nato sem mu poslal osnutek, kako si sam zamišljam strukturo diplome (upošteval sem pravila o pisanju le-te). Na ta mail mi sploh ni odgovoril. Najbrž ni bilo dovolj podrobno, a kako naj bo, če se na vse skupaj sploh ne spoznam.

Ne vem, zdi se mi zelo pošten in tak je tudi bil na predavanjih, a sedaj so šli trije meseci v nič. Najbrž bosta šla še vsaj dva, a takrat se bom verjetno pripravljal za izpit.

Ali mislite, da se profesorji pogovarjajo med seboj in, če se npr. zanimam za diplomo pri nekem drugem prof., mi kasneje prvi prof. ne bo dovolil delati diplome pri njem?

Smotano je, ker sem pri tem prof. dobil temo, ki je zgolj teoretična (matematična) in jo bom lahko opravljal doma. Vsi ostali hočejo, da naredim nekaj praktičnega - ali v šoli ali v podjetju. Ker pa sem zaposlen v podjetju, ki ni v branži mojega študija drugo odpade. Vse pa je le ustni dogovor.

Prošnjo za dvig teme lahko oddam šele, ko bom imel opravljene vse izpite. Nato imam 3 mesece, da naredim in zagovarjam.

bajsibajsi ::

V teh "3+2 mesecih" bi lahko imel diplomsko nalogo ze napisano.

Kaksno strukturo diplome si mu poslal?

Napisi dispozicijo svoje diplomske naloge; 1-2 A4 strani:
- uvod oz. tema
- metodologija
- predlog vsebine (lahko kazalo do prvega nivoja)
- predvidena literatura
- casovni okvir za izdelavo

Tema diplomske naloge bi naceloma morala veljati eno leto in ne tri mesece.

zee ::

Sami izgovori. Sam sem sel pred dobrimi desetimi leti osebno do profesorja, mu povedal, kaj bi delal za diplomo, spisal dispozicijo in jo se isti dan oddal. Celotna zadeva mi je vzela malenkost vec kot eno uro, ker smo vmes popili se skodelico caja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Invictus ::

Točno to.

Zakaj imajo že profesorji govorilne ure? Zato da dvigneš rit, greš tja, podebatiraš in zaključiš zadevo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisanje diplomske in povzetki ze napisanega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6720266 (3400) guestalison9
»

Diploma in začetek

Oddelek: Šola
92427 (1925) KraitPay
»

Zagovor diplome (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
14550246 (29811) gzibret
»

Lektoriranje / tisk diplomske

Oddelek: Šola
378079 (1655) thramos
»

FE DIPLOMA UNI

Oddelek: Šola
113752 (3567) DuleKrtola

Več podobnih tem