» »

Negotova prihodnost ateizma in prihodnost islamske religije v Evropi 21. stoletja

Negotova prihodnost ateizma in prihodnost islamske religije v Evropi 21. stoletja

Temo vidijo: vsi
««
26 / 63
»»

dice7 ::

Shegevara je izjavil:


Kje pa piše, da je edin način islamizacije eksponentna rast? Če se nekaj ne zgodi v naslednjih parih desetletjih je škoda časa o tem govoriti?
Preveč kratkogled si in karkoli ni objavljeno s strani statističnega urada so pravljice za lahko noč.

ta novi val muslimanov pa tudi ne bo tako drasticno vplival kot bi dejansko lahko ze zaradi demografske sestave samega prebivalstva, rabijo vsi tisti moski tudi zenske katere se bodo strinjale imeti z njimi po 10 otrok


Tako, kot sem povedal že jype-tu: to, da imamo vsi evropejci (muslimanski, predvsem pa liberalno-ateistični) vsi nizko rodnost je prej slabost, kot pa dobrina.
---
Bolj, kot nam bo padala številčnost zaradi rodnosti, vse manjši bo konstantnemu toku imigrantom problem ohranjati svoje uvožene kulturne vzorce na evropskem prostoru in manj bo pritiska jih tlačiti in zamenjavati z evropskimi prepričanji. ZAKAJ VAM JE TO TAKO TEŽKO RAZUMET?????


nekdo ki se rodi v evropi in celo zivljenje obiskuje evropske ustanove slej ko prej pobere evropsko kulturo, pa ce to hoce ali ne, ker pac mora ce zeli funkcionirati v druzbi. to se dogaja podzavestno in v okviru razvoja posameznika. pustimo zdaj tiste youtube filmcke ki prikazujejo nepridiprave, ker jih vsaka skupina ljudi premore se in se, gleda se sirsa slika na vse skupaj. govorite kot da bodo vsi potomci migrantov nekaksni cavemani, nevredni enakih priloznosti in clovekovega dostojanstva

ta islamizacija je navadni boogeyman in iskanje sovraznikov tam kjer jih ni. kulture se ne da kar tako iznicit, se posebej ne ko se gre za tako veliko maso ljudi kot je evropa

Slovenistan ::


ta islamizacija je navadni boogeyman in iskanje sovraznikov tam kjer jih ni. kulture se ne da kar tako iznicit, se posebej ne ko se gre za tako veliko maso ljudi kot je evropa


nekdo ki se rodi v evropi in celo zivljenje obiskuje evropske ustanove slej ko prej pobere evropsko kulturo


Can you even logic ?
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

Zgodovina sprememb…

dice7 ::

nekdo ki je brez definirane kulture aka otrok pobere evropsko kulturo ker se z njo najpogosteje srecuje skozi odrascanje z vrstniki. reading comprehention much?

Slovenistan ::

dice7 je izjavil:

nekdo ki je brez definirane kulture aka otrok pobere evropsko kulturo ker se z njo najpogosteje srecuje skozi odrascanje z vrstniki. reading comprehention much?


Mogoče bi bilo res, če bi se rodil v evropski družini, pa se ne.

Tako da imaš narobe.

Poglej si primer, drugogeneracijskih ali tretjegeneracijskih turkov.

NIMAJO evropske kulture
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

dice7 ::

kljub diskriminaciji in neplaniranju drzave da bi izvajala kakrsno koli integracijo prebivalstva ter posledicno zivljenju na dnu socialnih razredov jim je vseeno uspelo.

List of German Turks @ Wikipedia

Slovenistan ::

Hecno le da se spisek konča pri 1994
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

dice7 ::

kako si drznejo ne-biti znani pri 22 letih :))

Shegevara ::

dice7 je izjavil:


nekdo ki se rodi v evropi in celo zivljenje obiskuje evropske ustanove slej ko prej pobere evropsko kulturo, pa ce to hoce ali ne, ker pac mora ce zeli funkcionirati v druzbi. to se dogaja podzavestno in v okviru razvoja posameznika.



Živiš z mislimi še v 20. stoletju, ko smo še imeli lepo rodnost in ko je bilo napram danes malo imigrantov. Seveda se je v tistih časih moral imigrant musliman vključiti v evropsko kulturo. Je daleč večinska in mu alternativa ne preostane.

pustimo zdaj tiste youtube filmcke ki prikazujejo nepridiprave, ker jih vsaka skupina ljudi premore se in se, gleda se sirsa slika na vse skupaj. govorite kot da bodo vsi potomci migrantov nekaksni cavemani, nevredni enakih priloznosti in clovekovega dostojanstva


Ja, pustiva nasilen islam, ker jaz tako ali tako govorim o kulturni hegemoniji islama nad evropo po principu kulturne preobrazbe na račun formule nizka_rodnost*več_imigrantov.
Za nasilni islam mi čisto dol visi, jih je premalo nasilnih islamistov, da bi evropski kulturi ogrožali obstoj, govoriva o miroljubni islamizaciji. Zelo počasnemu procesu, ki ne traja kakšno desetletje ali dve, temveč potrebuje morda kar stoletje.

O dejanski dolžini trajanja bi se še dalo debatirat koliko časa bo potrebno da se stanje islamizacije znormalizira, da se pa dogaja je pa fakt.

ta islamizacija je navadni boogeyman in iskanje sovraznikov tam kjer jih ni. kulture se ne da kar tako iznicit, se posebej ne ko se gre za tako veliko maso ljudi kot je evropa


Kulturo se da stransformirat, preoblikovat, postavit na stranski tir .... vprašaj kakšnega avstralskega domorodca ali pa ameriškega plemenskega duhovnika, bosta zelo nasprotovala tvoji tezi.

dice7 ::

domorodce so iztrebli in ne "infiltrirali od znotraj" kakor hočeš prikazat da se danes dogaja

Shegevara ::

dice7 je izjavil:

domorodce so iztrebli in ne "infiltrirali od znotraj" kakor hočeš prikazat da se danes dogaja


danes se iztrebljamo z nizko rodnostjo kar sami. Muslimani se bodo na naše ostanke samo "naselili"

Spajky ::

leiito je izjavil:

.. je kdo že omenil Adama Curtisa, če že o filmih "za razmišljat" .... po dolgem času je lansiral nov film, Bitter Lake...
Afganistan, arabci, zahod, jihadisti zadnjih par desetletij etc.; dobri dve uri !!! na YT ogled brez podnapisov Full BBC Doc. 8-O ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Slovenistan ::

dice7 je izjavil:

kako si drznejo ne-biti znani pri 22 letih :))

Moja napaka :D

Samo kako si drznejo bit vsi fuđbaleri

99% tipov je "Football player" :D
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

dice7 ::

tukaj se potem spet vidi ta dvoličnost, znani slovenski športniki kralji, asi, carji, delovne navade itd itd turški znani športniki necivilizirani, neasimilirani divjaki, pa čeprav so nekateri tisti football playerji igrali in služili v klubih kjer po kvaliteti še zelo dolgo ne bo nobenega slovenca blizu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Slovenistan ::

Saj tudi v slovenskih klubih ni nobenega slovenca
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

sheeshkar ::

Shegevara je izjavil:

Za nasilni islam mi čisto dol visi, jih je premalo nasilnih islamistov, da bi evropski kulturi ogrožali obstoj, govoriva o miroljubni islamizaciji. Zelo počasnemu procesu, ki ne traja kakšno desetletje ali dve, temveč potrebuje morda kar stoletje.

O dejanski dolžini trajanja bi se še dalo debatirat koliko časa bo potrebno da se stanje islamizacije znormalizira, da se pa dogaja je pa fakt.

Torej ti se bojiš nečesa, kar se bo morda zgodilo čez cca. 100 let, ko boš ti že nekaj metrov pod zemljo (da ne govorimo o tem kako povsem neumno je napovedovati razvoj dogodkov tako daleč v prihodnost, še posebej, če za to ne podamo nikakršnega dokaza ali konkretne projekcije, temveč za "dokaze" označimo kar svoje nebul... pardon... "argumente")?

Bojiš se nečesa, kar sklepaš na podlagi nekih (priročno izbranih) trendov, vendar hkrati (priročno) ignoriraš vse ostale trende, ki kažejo drugačne scenarije (oziroma jih kar označiš za naivne in se razglasiš za zmagovalca)?

Strašiš pred miroljubnimi muslimani zaradi dogodkov izpred tisočletij (propad Rima ipd.) in hkrati ignoriraš dejstva zadnjih stoletij, ki pravijo, da višja izobrazba in višji standard prineseta nižjo rodnost in nižji vpliv vere ne glede na prevladujočo veroizpoved ali kulturo nekega okolja?

Takšna predvidevanja se lahko gremo vsi - jaz pravim, da bo ob porastu islama sčasoma prišlo do porasta krščanstva, ker se bodo nekateri res začeli počutiti ogrožene in bodo uteho ter "ščit" našli v nam bolj poznani veri. To bo povsem obrnilo trend islamizacije Evrope, znižala pa se bo stopnja ateistov. Moje hipoteze ne moreš ovreči, ker ne poznaš Doc Browna, zato sem zmagal debato!

Oh, kako lahka je ta igrica, ko za hipoteze ni potrebno iskati argumetov ali dokazov in lahko izbiramo katere trende in dejstva bomo upoštevali, katere pa izpustili. :))

Slovenistan ::


Torej ti se bojiš nečesa, kar se bo morda zgodilo čez cca. 100 let, ko boš ti že nekaj metrov pod zemljo (da ne govorimo o tem kako povsem neumno je napovedovati razvoj dogodkov tako daleč v prihodnost, še posebej, če za to ne podamo nikakršnega dokaza ali konkretne projekcije, temveč za "dokaze" označimo kar svoje nebul... pardon... "argumente")?


No, pod zemljo ne bodo njegovi otroci.

Ali pa je zate doba 100 let predolga. Razum ne seže tako daleč ?

Za univerzo v UK so posadili celo hosto hrastov, zato da bodo imeli čez 500 let les za obnovo. ... Matere dolgoročne :D

Strašiš pred miroljubnimi muslimani


Če so miroljubni, zakaj ga je strah ?

Takšna predvidevanja se lahko gremo vsi - jaz pravim, da bo ob porastu islama sčasoma prišlo do porasta krščanstva

Predvidevaš. S porastom islama krščanstvo pada, pada tudi število ostalih narodov (židov) v bližini muslimanov.

To da si nacist že vem. Samo ne da si sedaj še anti-semit :D
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sheeshkar ()

Shegevara ::

da ne govorimo o tem kako povsem neumno je napovedovati razvoj dogodkov tako daleč v prihodnost, še posebej, če za to ne podamo nikakršnega dokaza ali konkretne projekcije, temveč za "dokaze" označimo kar svoje nebul... pardon... "argumente")


Tako kot bi bilo neumno opozarjat na globalno segrevanje če zelo katastrofalnih posledic ne bi bilo preden umremo? Aja kaj nas briga za svet itak bomo pomrl do takrat ko nas kaj resnejšega doleti...
Nadalje, če je prikazan problem vse nižje rodnosti napačen, me popravi, če migrantov iz afrike in BV ne bo več v takem številu kot je sedaj ali pa še huje, povej zakaj to misliš in me popravi... Najlažje je pa zamahnit z roko in reči da so to nebuloze samo zato ker je prihodnost nepredvidljiva in špekulacij ni dovoljeno izražati.

hkrati (priročno) ignoriraš vse ostale trende, ki kažejo drugačne scenarije

Z besedo na dan... Kaj sem spregledal? Kje se motim?




višja izobrazba in višji standard prineseta nižjo rodnost in nižji vpliv vere ne glede na prevladujočo veroizpoved ali kulturo nekega okolja?

Točno tako! Združi ta trend še z vdiranjem povsem drugačne kulture (ne zaradi rodnosti ampak zaradi priseljevanja milijonov) in dobiš rezultat, da bo zaradi številčnosti druge kulture propadla naša evropska.


gremo vsi - jaz pravim, da bo ob porastu islama sčasoma prišlo do porasta krščanstva, ker se bodo nekateri res začeli počutiti ogrožene in bodo uteho ter "ščit" našli v nam bolj poznani veri. To bo povsem obrnilo trend islamizacije Evrope, znižala pa se bo stopnja ateistov.


Čisto možno da imaš prav, je pač reakcija, ki lahko privede tudi do nasilja in spopadov. Lahko bo pa evropa takšne konflikte preprečila in na ta način nadaljevala proces miroljubne islamizacije.

LuiIII ::

Evropa kot smo jo poznali recimo zadnjih 400 let je mrtva. Pravzaprav umira že toliko časa. Mrtva je zaradi ene same zadeve in sicer zaradi pomankanja transcedentalne ideje. Vsaka civilizacija, ki zavrže transedenco, prej ali slej propade. To čaka tudi Evropo. Muslimani so ravno zaradi tega neprimerljivo močnejši. Tukaj biti napreden, toleranten, liberalen, progresiven, nima nobene veze ker je njihova ideja, pa naj bo ta še tako drugačna, enostavno močnejša od nobene. Ideja, ki omogoča, da se posameznik žrtvuje za skupno dobro svojih potomcev je pač močnejša od egocentrizma in zaverovanosti vase. S tem je močno povezano seveda tudi vprašanje natalitete. Potrebno se je tudi zavedati, da v zgodovini ni nujno vedno zmagala tehnološko bolj napredna civilizacija, gotovo pa je prevladala tista, ki je bila bolj reproduktivna. Prej ali slej.

dice7 ::

Točno tako! Združi ta trend še z vdiranjem povsem drugačne kulture (ne zaradi rodnosti ampak zaradi priseljevanja milijonov) in dobiš rezultat, da bo zaradi številčnosti druge kulture propadla naša evropska.


seveda ob predpostavki, da se priseljenci oz njihovi potomci ne bodo asimilirali

Slovenistan ::

Evropa kot smo jo poznali recimo zadnjih 400 let je mrtva. Pravzaprav umira že toliko časa

Niti ne umira

Izkopala se je iz WW1 in WW2. Brez migrantov pa bi čisto na komot šibala dalje.
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

sheeshkar ::

Shegevara je izjavil:

da ne govorimo o tem kako povsem neumno je napovedovati razvoj dogodkov tako daleč v prihodnost, še posebej, če za to ne podamo nikakršnega dokaza ali konkretne projekcije, temveč za "dokaze" označimo kar svoje nebul... pardon... "argumente")


Tako kot bi bilo neumno opozarjat na globalno segrevanje če zelo katastrofalnih posledic ne bi bilo preden umremo? Aja kaj nas briga za svet itak bomo pomrl do takrat ko nas kaj resnejšega doleti...
Nadalje, če je prikazan problem vse nižje rodnosti napačen, me popravi, če migrantov iz afrike in BV ne bo več v takem številu kot je sedaj ali pa še huje, povej zakaj to misliš in me popravi... Najlažje je pa zamahnit z roko in reči da so to nebuloze samo zato ker je prihodnost nepredvidljiva in špekulacij ni dovoljeno izražati.

hkrati (priročno) ignoriraš vse ostale trende, ki kažejo drugačne scenarije

Z besedo na dan... Kaj sem spregledal? Kje se motim?

Spregledal si npr. tole in tole. Razloži torej, kako bodo muslimanski imigranti in begunci nadaljevali z višjo rodnostjo in enako stopnjo religioznosti, če bodo podvrženi našemu izobraževalnemu sistemu? "Njihova" rodnost se bo izenačila z "našo", vse manj pa bo tudi globoko vernih posameznikov (in s tem skupin), ki bi želeli drastično spreminjati evropsko kulturo, vrednote, zakone itd. Tvoja hipoteza temelji na predpostavki, da bodo imigrantje in begunci ter vsi njihovi potomci ostali na enaki ravni, kot so trenutno v svojih slabše (ali ponekod celo katastrofalno) razvitih državah, kar se ni zgodilo še nikoli v zgodovini človeštva. Moja hipoteza temelji na zgodovinskih trendih različnih časovnih obdobij in območij, ki so dokumentirana ter podprta v znanosti. Zakaj torej tvojih špekulacij ne smem označiti za nebuloze? Vem, to je nesramno in moral bi biti vljuden. Ampak glede na tvoje pretekle zapise, kjer si ostale udeležence prepotentno označeval za naivneže in se potem razglaševal za zmagovalca, bom kar vztrajal pri svoji nesramnosti.

Shegevara je izjavil:

višja izobrazba in višji standard prineseta nižjo rodnost in nižji vpliv vere ne glede na prevladujočo veroizpoved ali kulturo nekega okolja?

Točno tako! Združi ta trend še z vdiranjem povsem drugačne kulture (ne zaradi rodnosti ampak zaradi priseljevanja milijonov) in dobiš rezultat, da bo zaradi številčnosti druge kulture propadla naša evropska.

In milijoni priseljencev ne bodo podvrženi evropskemu izobraževanju? Ostali bodo na povsem enaki ravni kot v svoji domovini, rojevali povsem enako kot prej in bili enako globoko verni? Znanost se s teboj ne strinja. V bistvu se s teboj ne strinja niti osnovnošolska matematika, ampak pustimo to ob strani.

Shegevara je izjavil:

gremo vsi - jaz pravim, da bo ob porastu islama sčasoma prišlo do porasta krščanstva, ker se bodo nekateri res začeli počutiti ogrožene in bodo uteho ter "ščit" našli v nam bolj poznani veri. To bo povsem obrnilo trend islamizacije Evrope, znižala pa se bo stopnja ateistov.


Čisto možno da imaš prav, je pač reakcija, ki lahko privede tudi do nasilja in spopadov. Lahko bo pa evropa takšne konflikte preprečila in na ta način nadaljevala proces miroljubne islamizacije.


Lahko, da nas napade nasilna vesoljska rasa iz planeta Blargon 7 in se bodo krščani ter muslimani skupaj borili za preživetje človeštva. Lahko bo pa evropa takšne konflikte preprečila in na ta način nadaljevala proces miroljubne islamizacije.

Slovenistan ::


In milijoni priseljencev ne bodo podvrženi evropskemu izobraževanju? Ostali bodo na povsem enaki ravni kot v svoji domovini, rojevali povsem enako kot prej in bili enako globoko verni? Znanost se s teboj ne strinja. V bistvu se s teboj ne strinja niti osnovnošolska matematika, ampak pustimo to ob strani.

Slaba znanost.

Islam je najhitreje rastoča religija v evropi
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

dice7 ::

Slovenistan je izjavil:


In milijoni priseljencev ne bodo podvrženi evropskemu izobraževanju? Ostali bodo na povsem enaki ravni kot v svoji domovini, rojevali povsem enako kot prej in bili enako globoko verni? Znanost se s teboj ne strinja. V bistvu se s teboj ne strinja niti osnovnošolska matematika, ampak pustimo to ob strani.

Slaba znanost.

Islam je najhitreje rastoča religija v evropi

Torej ne obstajajo izobraženi muslimani?

Slovenistan ::

dice7 je izjavil:

Slovenistan je izjavil:


In milijoni priseljencev ne bodo podvrženi evropskemu izobraževanju? Ostali bodo na povsem enaki ravni kot v svoji domovini, rojevali povsem enako kot prej in bili enako globoko verni? Znanost se s teboj ne strinja. V bistvu se s teboj ne strinja niti osnovnošolska matematika, ampak pustimo to ob strani.

Slaba znanost.

Islam je najhitreje rastoča religija v evropi

Torej ne obstajajo izobraženi muslimani?


To misliš tiste doktarje in arhitekte ki plezajo čez mejo ?



Zelo miroljubni napisi. Verjetno mislijo, da bomo umrli, ker ne bomo dobili njihove superiorne Allah supported zravniške pomoči.
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dice7 ()

sheeshkar ::

Slovenistan je izjavil:

Islam je najhitreje rastoča religija v evropi

V 20ih letih je ta izjemno hitro rastoča religija v Evropi narasla iz 4% na 6%. Do 2050 naj bi narasla na 10-15%. Poleg tega bodo v naslednjih 40ih letih muslimani podvrženi mnogo višjemu nivoju izobrazbe, kar pomeni vedno nižjo rodnost in vedno nižjo pripadnost veri, kar pomeni, da se trend naraščanja ne bo nadaljeval v nedogled, temveč se bo na neki točki lahko celo obrnil. Od kje torej ta panika, da nas bodo islamizirali? Tudi, če bodo nekje v daljni prihodnosti muslimani dosegli okoli 50%, bodo takrat že povsem asimilirani evropejci (tudi, če se bodo izrekali za muslimane, ne bodo niti približno tako verujoči, kot muslimani danes - enako, kot se v zadnjih desetletjih dogaja s krščani, za katere se še vedno izreka veliko večje število ljudi, kot jih potem dejansko prakticira vero) in strahovi o šariji in rezanju glav so povsem odveč (pravzaprav so neumni in rahlo ksenofobni). Če pa bomo v tem času od njih pobrali kakšen neškodljiv običaj ali jim dovolili nošenje kakšnega kosa obleke, pa tudi ne bo konec sveta.

dice7 ::

seveda je treba povdariti, da je ta procentualni narastek bolj zaradi priseljevanja, kot pa zaradi dejanskega sprejemanja religije aka conversion to islam. in tukaj je potem še predpostavka, da bodo vsi otroci muslimanov tudi sami naprej prakticirali islam in ne bodo zapuščali religije, tako kot se dogaja v zda, kjer tretjina ljudi, ki so bili vzgojeni muslimani ne prakticirajo več islama

Slovenistan ::


V 20ih letih je ta izjemno hitro rastoča religija v Evropi narasla iz 4% na 6%.

Na več kot 7% muslimanov v nemčiji !

Do 2050 naj bi narasla na 10-15%.

Brez posegov, pravim da raje na 30-40%.
1% letno, toliko hodi migrantov v nemčijo.

Poleg tega bodo v naslednjih 40ih letih muslimani podvrženi mnogo višjemu nivoju izobrazbe

Omeni še, da bojo nativci zaradi tega podvrženi mnogo nižjemu standardu izobrazbe zato ker se bodo sredstva stekala migrantom

kar pomeni, da se trend naraščanja ne bo nadaljeval v nedogled, temveč se bo na neki točki lahko celo obrnil.

Nekako nisem še videl da bi prebivalstvo večinsko muslimanskih držav upadalo, razen v primeru kakšne vojne.

Od kje torej ta panika, da nas bodo islamizirali?

Iz preteklosti.


Tudi, če bodo nekje v daljni prihodnosti muslimani dosegli okoli 50%, bodo takrat že povsem asimilirani evropejci


Ha HA

AHA HAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHA


HAHAHAHAHAHHAHAHHA
HA
HO
HE

seveda je treba povdariti, da je ta procentualni narastek bolj zaradi priseljevanja, kot pa zaradi dejanskega sprejemanja religije aka conversion to islam. in tukaj je potem še predpostavka, da bodo vsi otroci muslimanov tudi sami naprej prakticirali islam in ne bodo zapuščali religije, tako kot se dogaja v zda, kjer tretjina ljudi, ki so bili vzgojeni muslimani ne prakticirajo več islama

Tretja generacija turkov še vedno ni sekularizirana v nemčiji kljub obiskovanju šol.

V informacijo kako koristni so tile migrantje.

Napredno švedsko so spremenili v 3rd world shithole.

Njihove države so zaostale ZARADI NJIH, ne zaradi nas.
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

Zgodovina sprememb…

dice7 ::

Kakrsni koli viri glede teh zloglasnih turkov?

jype ::

AnitaTrump> Adolf ni uporabil Mustard gas, ceprav ga je imel ogromno na zalogi.

Ja, je potreboval učinkovitejši (cenejši, z manj preživelimi) način, kako izvajat Genocid. Nemška učinkovitost? Morda.

AnitaTrump> Islamisti niso imeli problema uporabe tega plina v Siriji.

Seveda ne, saj so totalni idioti. Ampak ti bi civilno prebivalstvo, ki je pred tem plinom bežalo, poslal nazaj tja, tako da... Se ne razlikuješ bistveno od svojih zelenih kolegov.

AnitaTrump> Tvoji ljubljencki so dosti hujsi od hitlerja, torej vemo kam pes taco moli.

Kdo so pa moji ljubljenčki?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AC_DC ()

Shegevara ::

sheeshkar je izjavil:


Spregledal si npr. tole in tole. Razloži torej, kako bodo muslimanski imigranti in begunci nadaljevali z višjo rodnostjo in enako stopnjo religioznosti, če bodo podvrženi našemu izobraževalnemu sistemu? "Njihova" rodnost se bo izenačila z "našo", vse manj pa bo tudi globoko vernih posameznikov (in s tem skupin), ki bi želeli drastično spreminjati evropsko kulturo, vrednote, zakone itd. Tvoja hipoteza temelji na predpostavki, da bodo imigrantje in begunci ter vsi njihovi potomci ostali na enaki ravni, kot so trenutno v svojih slabše (ali ponekod celo katastrofalno) razvitih državah, kar se ni zgodilo še nikoli v zgodovini človeštva. Moja hipoteza temelji na zgodovinskih trendih različnih časovnih obdobij in območij, ki so dokumentirana ter podprta v znanosti. Zakaj torej tvojih špekulacij ne smem označiti za nebuloze? Vem, to je nesramno in moral bi biti vljuden. Ampak glede na tvoje pretekle zapise, kjer si ostale udeležence prepotentno označeval za naivneže in se potem razglaševal za zmagovalca, bom kar vztrajal pri svoji nesramnosti.


Ne, ti mi razloži, kako ti je uspelo tako napačno prebrat moj komentar, kjer sem eksplicitno napisal, da je ravno nizka rodnost problem evropske kulture, ti si mi pa odpisal, da izobraževanje znižuje rodnost. Kdo zdaj tukaj piše nebuloze?
Morda ti bo končno jasno, če rodnost zamenjava z naravnim prirastkom. Priseljevanje predstavlja pozitiven naravni prirastek določene kulture na določenem ozemlju. Če upoštevava, da ima evropska kultura negativen naravni prirastek, se bo odstotek muslimanske kulture na račun priseljevanja (ne na račun rodnosti) povečeval, saj bo imela pozitiven naraven prirastek kljub nizki rodnosti tistih, ki so priseljeni.
To, da višji naravni prirastek novonaseljene kulture povzroči njeno dominacijo na območju kulture z manjšim naravnim prirastkom, je princip, ki obstaja že od pamtiveka in to, da ga ti zanikaš in trdiš, da se kaj takega še ni zgodilo nikoli v zgodovini človeštva je pa norišnica.
Res je, da se je zgodovinsko gledano razlika v naravnem prirastku ene in druge kulture na prostoru najpogosteje nastajala zaradi nasilja ali vojn, pa tudi danes zaradi drugačnih razlogov nastaja ista situacija sicer z veliko manj klanja in solz.


In milijoni priseljencev ne bodo podvrženi evropskemu izobraževanju? Ostali bodo na povsem enaki ravni kot v svoji domovini, rojevali povsem enako kot prej in bili enako globoko verni? Znanost se s teboj ne strinja. V bistvu se s teboj ne strinja niti osnovnošolska matematika, ampak pustimo to ob strani.


Če boš trdil, da se "znanost" in "matematika" z mano ne strinja boš moral pokazat kakšen drug vir, kot take, ki se z mano strinjajo. To, da izobrazba znižuje rodnost jasno nakazuje točno to, kar sem napovedal. In sicer, da vse manjša populacija evropske kulture ne bo uspela asimilirati vse večje populacije uvožene kulture. Seveda, da bodo imeli priseljeni muslimani manjšo rodnost nekje na nivoju ostale evropske populacije, bo pa še vseeno kultura širila svojo moč na račun priseljencev in tako za razliko od evropske kulture vzdrževala naravni prirastek nad pozitivno ničlo.


Lahko, da nas napade nasilna vesoljska rasa iz planeta Blargon 7 in se bodo krščani ter muslimani skupaj borili za preživetje človeštva. Lahko bo pa evropa takšne konflikte preprečila in na ta način nadaljevala proces miroljubne islamizacije.


Mogoče. In če bodo muslimani prav tako izgubljali populacijo napram/skupaj z ostalimi pa lahko kakšno rečemo tudi o tem dogodku.

jype ::

Shegevara> sem eksplicitno napisal, da je ravno nizka rodnost problem evropske kulture

Ne, ni. Nizka rodnost je super.

Shegevara> Če upoštevava, da ima evropska kultura negativen naravni prirastek, se bo odstotek muslimanske kulture na račun priseljevanja (ne na račun rodnosti) povečeval

Kultura ni dedna.

Shegevara> In sicer, da vse manjša populacija evropske kulture ne bo uspela asimilirati vse večje populacije uvožene kulture.

Znanost trdi, da bo uvožena kultura izgubila visoko rodnost. Asimilacija je nepotrebna oziroma celo škodljiva.

Shegevara> bo pa še vseeno kultura širila svojo moč na račun priseljencev

Ne, v resnici jo bo izgubljala.

Shegevara> In če bodo muslimani prav tako izgubljali populacijo napram/skupaj z ostalimi pa lahko kakšno rečemo tudi o tem dogodku.

Do zdaj so jo. Čemu je v prihodnje ne bi?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AC_DC ()

Shegevara ::

jype je izjavil:



Ne, ni. Nizka rodnost je super.


Je super, ljudjem zaradi višjega standarda življenja, ampak kulturnemu obstoju je pa v okoliščinah, v kakršnih se zahodno-evropske države nahajajo ogrožena dolgoročnost obstoja glede na demografske kazalnike.

Kultura ni dedna.

... zaradi česar je vpliv kulture, ki se uvaža napram podedovani evropski kulturi zaradi nizke rodnosti toliko močnejši.

Znanost trdi, da bo uvožena kultura izgubila visoko rodnost.

Ne nasprotujem.

Asimilacija je nepotrebna oziroma celo škodljiva.

To ne bo ustavilo priseljene kulture, da asimilira našo kulturo v njihovo.


Ne, v resnici jo bo izgubljala.

1.Asimilirati jih ne smemo praviš.
2.Ko bo na račun nizke rodnosti evropska kultura v manjšini bo pa tudi težje zagotavljati to, da do asimilacije nas na našem prostoru ne bo prihajalo.

Do zdaj so jo. Čemu je v prihodnje ne bi?


sheeshkar ::

Shegevara je izjavil:

Ne, ti mi razloži, kako ti je uspelo tako napačno prebrat moj komentar, kjer sem eksplicitno napisal, da je ravno nizka rodnost problem evropske kulture, ti si mi pa odpisal, da izobraževanje znižuje rodnost. Kdo zdaj tukaj piše nebuloze?
Morda ti bo končno jasno, če rodnost zamenjava z naravnim prirastkom. Priseljevanje predstavlja pozitiven naravni prirastek določene kulture na določenem ozemlju. Če upoštevava, da ima evropska kultura negativen naravni prirastek, se bo odstotek muslimanske kulture na račun priseljevanja (ne na račun rodnosti) povečeval, saj bo imela pozitiven naraven prirastek kljub nizki rodnosti tistih, ki so priseljeni.
To, da višji naravni prirastek novonaseljene kulture povzroči njeno dominacijo na območju kulture z manjšim naravnim prirastkom, je princip, ki obstaja že od pamtiveka in to, da ga ti zanikaš in trdiš, da se kaj takega še ni zgodilo nikoli v zgodovini človeštva je pa norišnica.
Res je, da se je zgodovinsko gledano razlika v naravnem prirastku ene in druge kulture na prostoru najpogosteje nastajala zaradi nasilja ali vojn, pa tudi danes zaradi drugačnih razlogov nastaja ista situacija sicer z veliko manj klanja in solz.

Moj odgovor je imel dva vira in ti si se seveda zapičil v enega, priročno pa zopet izpustil drugega. Nevem sicer, zakaj sem presenečen, ker to počneš že od začetka debate, ampak ok, nadaljujmo. Ti govoriš o rasti islamske populacije v Evropi, ki naj bi že v roku nekaj desetletij oziroma do stotih let tako prevladala, da bo lahko povsem spremenila naše vrednote, zakone itd. Moj komentar o nižji rodnosti je le del mojega odgovora, ki pravi, da se tako velika rast islamske populacije v tako kratkem času ne more zgoditi, ker se v višje razvitih okoljih z višjo kakovostjo izobrazbe niža rodnost, torej bo islamska populacija rasla skoraj izključno na priseljevanju (ki pa ga sedaj večina držav zelo omejuje). Tudi, če predpostavimo, da bodo vsi priseljenci in njihovi potomci ostali hardcore (četudi miroljubni) muslimani, nam že osnovnošolska matematika lahko pove, da so tvoji scenariji povsem napačni. Da bom še bolj jasen - ni šans, da bo Evropa v naslednjih sto letih islamizirana samo s priseljevanjem.

Ampak to je samo prvi del odgovora, ki pa sploh ni najpomembnejši del. Veliko pomembnejše je dejstvo, da višja izobrazba skozi čas pomeni nižjo religioznost. Torej, tudi če se islamska populacija v Evropi skozi čas viša, to še zdaleč ne pomeni, da bodo zdajšnji priseljenci in še posebej njihovi potomci ostali tako globoko verni, kot so sedaj in da bodo zaradi vere želeli izdatno posegati v pridobitve zahodne civilizacije (v katero bodo vzgojeni tudi sami). Ti samo malo seštevaš in odštevaš rodnost ter naravne prirastke (poleg tega se tudi tam krepko motiš), povsem pa pozabljaš (oziroma priročno ignoriraš) ostale pomembne dejavnike, ki jih moramo nujno upoštevati pri tako dolgoročnih napovedih, kot je npr. islamizacija Evrope čez 100 ali več let.

Shegevara je izjavil:

Če boš trdil, da se "znanost" in "matematika" z mano ne strinja boš moral pokazat kakšen drug vir, kot take, ki se z mano strinjajo. To, da izobrazba znižuje rodnost jasno nakazuje točno to, kar sem napovedal. In sicer, da vse manjša populacija evropske kulture ne bo uspela asimilirati vse večje populacije uvožene kulture. Seveda, da bodo imeli priseljeni muslimani manjšo rodnost nekje na nivoju ostale evropske populacije, bo pa še vseeno kultura širila svojo moč na račun priseljencev in tako za razliko od evropske kulture vzdrževala naravni prirastek nad pozitivno ničlo.

Najprej preberi in upoštevaj vse vire, ki sem jih prilepil, potem pa pametuj. Spet govoriš izključno o enem viru, torej tistem, ki se nanaša na izobraževanje ter rodnost, izpustiš pa drugega, ki se nanaša na izobraževanje ter religioznost. Skupaj ti pokažeta, da so tvoje napovedi o islamizaciji Evrope v naslednjih 100 letih povsem zgrešene. V čem točno se "strinjata" s tvojimi napovedmi (razen, če še vedno držiš glavo v pesek in ignoriraš dejstvo, da vera skozi izobraževanje izgubi svojo moč, torej število imigrantov + potomcev NI ENAKO številu pripadnikov islamske kulture tudi v prihodnosti)?

jype ::

Shegevara> To ne bo ustavilo priseljene kulture, da asimilira našo kulturo v njihovo.

Seveda ne. Asimilacijo naše kulture v njihovo bo ustavilo dejstvo, da je naša kultura boljša zanje.

Shegevara> 1.Asimilirati jih ne smemo praviš.

Tako je. Ker je asimilacija neproduktivna. Vse, s čimer se morajo strinjat, so temeljna pravila Evrope: Spoštovanje dostojanstva vseh prebivalcev, vključno z vsemi manjšinami, strpnost, solidarnost, vladavina prava in človekovih pravic. Še če se s tem ne strinjajo ni nič narobe, dokler se v skladu s tem obnašajo. Če se ne obnašajo v skladu s tem se jih pa z zakonito predpisanim nasiljem prisili v to, tako kot se vse ostale naciste, šoviniste, ksenofobe in homofobe.

Shegevara> 2.Ko bo na račun nizke rodnosti evropska kultura v manjšini bo pa tudi težje zagotavljati to, da do asimilacije nas na našem prostoru ne bo prihajalo.

Ne, v resnici ne bo. Rodnost in širjenje kulture nista povezani. Če bi naša kultura bila bullshit, potem bi nas muslimani zlahka prepričali v to in bi svojo kulturo zamenjali za njihovo. Ker njihova _je_ bullshit, mi lahko njihove najboljše ljudi zlahka prepričamo, oni pa lahko svoje manj dojemljive ljudi - a pri tem potrebujejo našo pomoč, ker v njihovem sistemu je mainstream kultura izjemno nasilna do posameznikov, ki se ji uprejo (pri nas pa ne, zato imamo mi več možnosti, da tiste bolj počasne pameti zlagoma prepričamo v svoj prav, tako kot bomo morali prebivalce neke podalpske državice prepričat, da pljuvajo sebi v skledo, ko kričijo "Za otroke gre!").

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AC_DC ()

Shegevara ::

sheeshkar je izjavil:

Moj odgovor je imel dva vira in ti si se seveda zapičil v enega, priročno pa zopet izpustil drugega.


Seveda, kot bi ga izpustil, če bi govoril o sestavi kamnin Južne Amerike. Tvoj drugi vir govori o moči religioznosti, ki je povezana z izobrazbo. V vir bi se zapičil, če bi govoril o povezanosti med kulturno pripadnostjo in stopnjo izobrazbe ali pa vsaj o povezavi med kulturno pripadnostjo in stopnjo religioznosti. Tako pa lahko na podlagi tvojih povezav sklepava le v te smeri, da bolj, kot je neka kultura uspeva zelo počasi izboljševati stopnjo izobrazbe, bolj se ji zelo počasi znižujeta rodnost in manjša religioznost.
Enostavno tako: samo zato, ker bi imela oseba zaradi višje izobrazbe nižjo religioznost, še ne pomeni, da bo sprejela povsem drugo (evropsko) kulturo. Ker to, da spoštuješ pravice, državne zakone in svobodo ostalih nikakor nista ekskluziva evropske kulture (to smo že govorili na začetku). Tudi druge kulture znajo imeti liberalne in manj-religiozne poglede na svet, kar pa ne pomeni, da spadajo v en in isti konglomerat. Kultura je veliko več od polarizacije tradicionalnost vs. liberalnost.

Nevem sicer, zakaj sem presenečen, ker to počneš že od začetka debate, ampak ok, nadaljujmo. Ti govoriš o rasti islamske populacije v Evropi, ki naj bi že v roku nekaj desetletij oziroma do stotih let tako prevladala, da bo lahko povsem spremenila naše vrednote, zakone itd.


rast islamske kulture pravim. Ta nima tolikšno povezavo s stopnjo religioznosti (ker pač govoriva o miroljubni islamizaciji) ampak s stopnjo priseljevanja in ohranjanja lastne kulture na račun ne-asimiliranja.

Moj komentar o nižji rodnosti je le del mojega odgovora, ki pravi, da se tako velika rast islamske populacije v tako kratkem času ne more zgoditi, ker se v višje razvitih okoljih z višjo kakovostjo izobrazbe niža rodnost, torej bo islamska populacija rasla skoraj izključno na priseljevanju (ki pa ga sedaj večina držav zelo omejuje).


Ja, če se bo pa priseljevanje omejilo, se bo pa tudi rast druge kulture začela zmanjševati (ali pa celo padati), tako kot pada naša, evropska. Z nekim omejenim in kontroliranim priseljevanjem lahko poskrbimo za to, da preprečimo to, da določena večinska kulturna čez čas zamenja pridevnik v "manjšinsko".


Tudi, če predpostavimo, da bodo vsi priseljenci in njihovi potomci ostali hardcore (četudi miroljubni) muslimani, nam že osnovnošolska matematika lahko pove, da so tvoji scenariji povsem napačni. Da bom še bolj jasen - ni šans, da bo Evropa v naslednjih sto letih islamizirana samo s priseljevanjem.


Prilivi druge kulture po evropi niso enakomerni. So področja Evrope, ki jim nekaj takega grozi veliko bolj kot drugim. V zahodni evropi bolj, kot v vzhodni. V nekaterih zahodnih regijah bolj kot v drugih, v nekaterih mestih bolj, kot v drugih itd.... Tudi Makedonija in BiH, ki bosta po podatkih Pew research čez nekaj desetletji postali večinsko muslimanske države imata območja, kjer je že zdavnaj večina muslimanske kulture in kjer še dolgo in dolgo muslimanske kulture ne bo na spregled.
Islamizacija Evrope ne bo popolnoma uspešna do zadnjega kotička Evrope, je pa fenomen, ki se razmeroma hitro širi in pušča v marsikaterih pokrajinah dolgotrajen pečat.
Islamizacija Evrope morda daje nekakšen napačen občutek, da poteka enotno in v enakem razmerju po vseh koncih Evrope. Morda bi bil izraz "Islamizacija v Evropskem prostoru" boljši opis današnjih in prihodnjih kulturnih sprememb.

Veliko pomembnejše je dejstvo, da višja izobrazba skozi čas pomeni nižjo religioznost. Torej, tudi če se islamska populacija v Evropi skozi čas viša, to še zdaleč ne pomeni, da bodo zdajšnji priseljenci in še posebej njihovi potomci ostali tako globoko verni, kot so sedaj in da bodo zaradi vere želeli izdatno posegati v pridobitve zahodne civilizacije (v katero bodo vzgojeni tudi sami).

Najprej preberi in upoštevaj vse vire, ki sem jih prilepil, potem pa pametuj. Spet govoriš izključno o enem viru, torej tistem, ki se nanaša na izobraževanje ter rodnost, izpustiš pa drugega, ki se nanaša na izobraževanje ter religioznost. Skupaj ti pokažeta, da so tvoje napovedi o islamizaciji Evrope v naslednjih 100 letih povsem zgrešene. V čem točno se "strinjata" s tvojimi napovedmi (razen, če še vedno držiš glavo v pesek in ignoriraš dejstvo, da vera skozi izobraževanje izgubi svojo moč, torej število imigrantov + potomcev NI ENAKO številu pripadnikov islamske kulture tudi v prihodnosti)?


Ok, še enkrat si se ponovil, kar pomeni, da se moram ponoviti tudi jaz. To, da kultura postane liberalna, religijsko ne-fundamentalna in po vrednotah podobna Evropski, jo od naše še vedno ločujejo vse ostale značilnosti kulture.
Zahodno-ameriška kultura evropskih priseljencev je danes celo bolj liberalna in zagotavlja večjo kvaliteto življenja od tradicionalne indijanske kulture, ampak še vseeno ne moremo spregledati propada ene kulture zaradi naselitve druge. Res je, da so velikokrat tudi z nasiljem in boleznimi poskrbeli za zmanjševanje obsega indijanske kulture, česar danes ne obtožujemo pripadnikov muslimanske kulture v evropi, ker smo si pripadniki evropske kulture za upadanje prebivalstva krivi sami, ampak kljub temu, da smo si krivi sami, lahko na koncu pričakujemo enak proces, kot v Ameriki, le da na koncu ne moremo kriviti muslimanov, tako kot lahko indijanci za propad svoje kulture krivijo nasilje in nenehno ekspanzijo ameriške kulture.

Ti samo malo seštevaš in odštevaš rodnost ter naravne prirastke (poleg tega se tudi tam krepko motiš), povsem pa pozabljaš (oziroma priročno ignoriraš) ostale pomembne dejavnike, ki jih moramo nujno upoštevati pri tako dolgoročnih napovedih, kot je npr. islamizacija Evrope čez 100 ali več let.


Odvisnost religioznosti od izobrazbe pač ni dejavnik, ki bi na to karkoli vplival. Imaš v mislih še kaj drugega?

Shegevara ::

Seveda ne. Asimilacijo naše kulture v njihovo bo ustavilo dejstvo, da je naša kultura boljša zanje.


Samo tisti elementi, za katere lahko objektivno tako govorimo. Svoboda, spoštovanje, človekove pravice itd... ostalo se bo asimiliralo.

Tako je. Ker je asimilacija neproduktivna. Vse, s čimer se morajo strinjat, so temeljna pravila Evrope: Spoštovanje dostojanstva vseh prebivalcev, vključno z vsemi manjšinami, strpnost, solidarnost, vladavina prava in človekovih pravic. Še če se s tem ne strinjajo ni nič narobe, dokler se v skladu s tem obnašajo. Če se ne obnašajo v skladu s tem se jih pa z zakonito predpisanim nasiljem prisili v to, tako kot se vse ostale naciste, šoviniste, ksenofobe in homofobe.


To so temeljna pravila, ki niso ekskluzivna naši kulturi. Tudi druga kultura lahko zamenja evropsko kulturo, hkrati pa obdrži vsa ta temeljna pravila Evrope. Kar pa ne spremeni dejstva, da je izvorna Evropska kultura na kateri so bila zgrajena tudi ta temeljna pravila bila obsojena na propad. Ne me narobe razumeti, krivi smo si sami, priseljenci za takšen razplet nimajo krvi na dlani, razen seveda v primeru (kateremu ne verjamem), da bodo še nižji naravni prirastek evropske kulture povzročili z nasiljem ali čim drugim.

sheeshkar ::

Seveda, kot bi ga izpustil, če bi govoril o sestavi kamnin Južne Amerike. Tvoj drugi vir govori o moči religioznosti, ki je povezana z izobrazbo. V vir bi se zapičil, če bi govoril o povezanosti med kulturno pripadnostjo in stopnjo izobrazbe ali pa vsaj o povezavi med kulturno pripadnostjo in stopnjo religioznosti. Tako pa lahko na podlagi tvojih povezav sklepava le v te smeri, da bolj, kot je neka kultura uspeva zelo počasi izboljševati stopnjo izobrazbe, bolj se ji zelo počasi znižujeta rodnost in manjša religioznost.
Enostavno tako: samo zato, ker bi imela oseba zaradi višje izobrazbe nižjo religioznost, še ne pomeni, da bo sprejela povsem drugo (evropsko) kulturo. Ker to, da spoštuješ pravice, državne zakone in svobodo ostalih nikakor nista ekskluziva evropske kulture (to smo že govorili na začetku). Tudi druge kulture znajo imeti liberalne in manj-religiozne poglede na svet, kar pa ne pomeni, da spadajo v en in isti konglomerat. Kultura je veliko več od polarizacije tradicionalnost vs. liberalnost.

Čakaj malo, hočeš reči, da islamska kultura in islam kot vera nista tesno povezana? Če islamski kulturi odštejemo Koran in njegove sporne dele (tiste, ki so v konfliktu s spoštovanjem človekovih pravic, evropskim pravnim sistemom, enakopravnostjo med spoloma, spoštovanje manjšin itd.), česa se potem sploh bojiš? Njihovih pokrival in dolgih brad?

Islamska kultura in vera sta izjemno tesno povezani, še posebej na območjih, od koder prihajajo begunci in migranti. Zato lepim linke o vplivu izobrazbe na religioznost, ker ob zmanjšanju religioznosti muslimanskih priseljencev in potomcev to pomeni veliko manj možnosti za njihove morebitne želje po spreminjanju evropskih zakonov, vrednot in kulture v smeri Korana.

Če pa meniš, da islamska kultura ni tesno povezana s Koranom, potem mi pa prosim razloži, kaj točno bi (hipotetična) večinska islamska populacija v Evropi sploh spremenila? Kaj potem sploh je islamska kultura? V čem se razlikuje od evropske kulture?



To, da kultura postane liberalna, religijsko ne-fundamentalna in po vrednotah podobna Evropski, jo od naše še vedno ločujejo vse ostale značilnosti kulture.

Kateri deli islamske kulture te torej skrbijo? Dokler nekdo spoštuje naše zakone, spoštuje človekove pravice posameznikov, manjšin in večine, spoštuje drugačne vrednote itd., te "ogroža" pri kateri stvari?



Odvisnost religioznosti od izobrazbe pač ni dejavnik, ki bi na to karkoli vplival. Imaš v mislih še kaj drugega?

Seveda je, in to izjemno velik dejavnik. Poleg tega pa lahko zraven prištejemo še vpliv demokracije, kapitalizma, medijev in (morda se sliši smešno, ampak mislim resno) "pop kulture". Vsi te dejavniki imajo na razvoj oziroma spremembo kulture (skozi daljše časovno obdobje seveda) veliko večji vpliv kot povečanje števila neke populacije.



To so temeljna pravila, ki niso ekskluzivna naši kulturi. Tudi druga kultura lahko zamenja evropsko kulturo, hkrati pa obdrži vsa ta temeljna pravila Evrope. Kar pa ne spremeni dejstva, da je izvorna Evropska kultura na kateri so bila zgrajena tudi ta temeljna pravila bila obsojena na propad.

In kaj pravzaprav je "izvorna Evropska kultura"? Če islamizacija ne spremeni temeljnih pravil Evrope, kaj točno bo potem tako drugače?

V bistvu debatiramo o izjemno abstraktnih ter nedefiniranih pojmih (ki si jih verjetno vsak od nas razlaga malo drugače) in o tem, kaj se bo s temi abstraktnimi ter nedifiniranimi pojmi zgodilo čez 100 ali več let, ko naj bi se povečala populacija nekega drugega še bolj abstraktnega ter še bolj nedefiniranega pojma.

Shegevara ::


Če pa meniš, da islamska kultura ni tesno povezana s Koranom, potem mi pa prosim razloži, kaj točno bi (hipotetična) večinska islamska populacija v Evropi sploh spremenila? Kaj potem sploh je islamska kultura? V čem se razlikuje od evropske kulture?


Točno tako ja. Tako, kot je zahodna kultura še vedno zahodna po izgubi krščanske etike in morale, je tudi vzhodna (islamska) kultura še vedno kultura vzhoda, pa čeprav bi jih v evropi in naši "absolutno perfektni izobrazbi/s" le malo dobesedno sledilo koranu.
V čem se ta islamska kultura razlikuje od evropske kulture? Najlažje to spoznaš, če potuješ po vzhodnih deželah in spoznavaš ljudi, njihove običaje, pravila, njihovo arhitekturo, njihovo umetnost in njihov način razmišljanja, ki se tudi pri naj-liberalnejših muslimanih v glavnem kar razlikuje od evropskega. Vse to in še bolj na podrobno definira določeno kulturo in jo ustvarja drugačno od ostalih.
Seveda je res, da je na celotnem evropskem prostoru še vedno zelo dominanten delež evropske kulture in da trenutno predvsem islamska kultura, še posebej tam, kjer ni dominantna prevzema evropsko kulturo na našem prostoru, kot pa obratno.
Da bi tebi poenostavil razumevanje tega mešanja kultur, si predstavljaj evropski prostor kot slikarsko platno, ki je pobarvano z barvo naše zahodne kulture, pa jo recimo ponazoriva z rumeno barvo. Tako imava platno porisano z rumeno barvo, na katerega se sedaj začenja nanašati modro barvo - vzhodna (islamska) kultura. Seveda ne na veliko, ampak nanašava to barvo na posamezna območja tega platna. Ker sva seveda začela z zelo skromnimi količinami modre barve kmalu ugotoviva, da so se na teh območjih barve hitro pomešale, zaradi česar je nastala zelo svetlo-zelena barva, saj se je bilo na tistem območju zelo veliko rumene barve in se je zgleda modra kultura lepo pomešala z rumeno. Upam da še slediš.
No sčasoma in postopoma vedno intenzivneje začenjava nanašati modro barvo in platno na posameznih mestih začenja dobivati zelo vidna območja povsem zelene barve, kar ponazarja zelo veliko pomešanost teh dveh kultur. No, ampak midva se ne dava in pridno dodajava vsako leto nekaj modre barve na različna mesta evropskega prostora. Začenjava opažati, da se je na posameznih mestih začenjala pojavljati že turkizna barva. Tudi drugod je vse več zelene in z leti je vse manj evrope v čisto-rumeni barvi. Bolj kot greva v prihodnost, več bo zelene in turkizne barve, bolj se bo čutila prevlada druge kulture. Seveda se lahko ponavlja ta proces v nedogled, ker ni časovno omejen, lahko se pa tudi ustavi, kot si ti prikazal z nekaj edinstvenimi in domišljiskimi primeri. Če se pa ta proces ne ustavi, bo pa območje najinega platna bo vse bolj (svetlo)-moder. Po svoje je to uspeh. Evropi je uspelo "posvetliti" temno-modro barvo islamske kulture. Ampak ker nam z rodnostjo nikakor ne gre in ne gre, bo platno sveta izgubilo rumeno barvo. Saj katastrofe v bistvu ne bo. Imamo še veliko drugih barv na svetu in naravnost ogromno odtenkov, ki so nastali ker se kulture mešajo in mešajo. Ampak nekateri imamo pač radi rumeno barvo in je ne bi radi izgubili niti na dolgi rok. Če seveda ne vsiljujemo rumene barve tudi na druga območja platna ni s to ljubeznijo do rumene barve nič narobe.

To, da kultura postane liberalna, religijsko ne-fundamentalna in po vrednotah podobna Evropski, jo od naše še vedno ločujejo vse ostale značilnosti kulture.

Kateri deli islamske kulture te torej skrbijo? Dokler nekdo spoštuje naše zakone, spoštuje človekove pravice posameznikov, manjšin in večine, spoštuje drugačne vrednote itd., te "ogroža" pri kateri stvari?

Seveda ena sama oseba ali določen odstotek oseb, ki se prilagodi življenju na našem prostoru mene kot osebo nič ne "ogroža". Kaj pa na kulturnem področju? Lahko obstane ena kultura, če je vse, kar je še zmožna le to, da se samo še meša z ostalimi kulturami in na nek način vpliva na določene karakteristike teh kultur?

Odvisnost religioznosti od izobrazbe pač ni dejavnik, ki bi na to karkoli vplival. Imaš v mislih še kaj drugega?

Seveda je, in to izjemno velik dejavnik. Poleg tega pa lahko zraven prištejemo še vpliv demokracije, kapitalizma, medijev in (morda se sliši smešno, ampak mislim resno) "pop kulture". Vsi te dejavniki imajo na razvoj oziroma spremembo kulture (skozi daljše časovno obdobje seveda) veliko večji vpliv kot povečanje števila neke populacije.

Res je, to so samo dejavniki, ki vplivajo na proces mešanja kultur. Prav nič se ne sliši smešno, kot si rekel, ker se tako kot ti, tudi jaz še kako zavedam tudi vpliva medijev in pop. kulture na ljudi in njihov stil življenja. Pop kultura, demokracija in še kaj lahko recimo povzročijo spremembo celotne kulture. Se absolutno strinjam, ampak se te dejavniki z razvojem konstantno spreminjajo glede na kulturo ki je na položaju, da se prek teh dejavnikov razširjuje, kar trenutno velja za zahodno kulturo, vendar pa se bo tudi z večjo navzočnostjo drugih kultur začenjala širiti "pop kultura" z večimi elementi teh drugih ne-zahodnjaških kultur.

V bistvu debatiramo o izjemno abstraktnih ter nedefiniranih pojmih (ki si jih verjetno vsak od nas razlaga malo drugače) in o tem, kaj se bo s temi abstraktnimi ter nedifiniranimi pojmi zgodilo čez 100 ali več let, ko naj bi se povečala populacija nekega drugega še bolj abstraktnega ter še bolj nedefiniranega pojma.


Kultura in kulturne transformacije so abstraktni pojmi, ki pa se manifestirajo v vsakdanjem življenju. Seveda je povsem možno, da se določeni trendi, kot je ta proces islamizacije v Evropi tudi obrnejo ali ustavijo, se pa lahko tudi pospešujejo. V resnici ne vemo, je pa zanimivo o tem tudi kaj podebatirati. Odprl sem temo, ker so me pač o tem zanimala vaša mnenja.

sheeshkar ::

Shegevara je izjavil:

Točno tako ja. Tako, kot je zahodna kultura še vedno zahodna po izgubi krščanske etike in morale, je tudi vzhodna (islamska) kultura še vedno kultura vzhoda, pa čeprav bi jih v evropi in naši "absolutno perfektni izobrazbi/s" le malo dobesedno sledilo koranu.
V čem se ta islamska kultura razlikuje od evropske kulture? Najlažje to spoznaš, če potuješ po vzhodnih deželah in spoznavaš ljudi, njihove običaje, pravila, njihovo arhitekturo, njihovo umetnost in njihov način razmišljanja, ki se tudi pri naj-liberalnejših muslimanih v glavnem kar razlikuje od evropskega. Vse to in še bolj na podrobno definira določeno kulturo in jo ustvarja drugačno od ostalih.
Seveda je res, da je na celotnem evropskem prostoru še vedno zelo dominanten delež evropske kulture in da trenutno predvsem islamska kultura, še posebej tam, kjer ni dominantna prevzema evropsko kulturo na našem prostoru, kot pa obratno.
Da bi tebi poenostavil razumevanje tega mešanja kultur, si predstavljaj evropski prostor kot slikarsko platno, ki je pobarvano z barvo naše zahodne kulture, pa jo recimo ponazoriva z rumeno barvo. Tako imava platno porisano z rumeno barvo, na katerega se sedaj začenja nanašati modro barvo - vzhodna (islamska) kultura. Seveda ne na veliko, ampak nanašava to barvo na posamezna območja tega platna. Ker sva seveda začela z zelo skromnimi količinami modre barve kmalu ugotoviva, da so se na teh območjih barve hitro pomešale, zaradi česar je nastala zelo svetlo-zelena barva, saj se je bilo na tistem območju zelo veliko rumene barve in se je zgleda modra kultura lepo pomešala z rumeno. Upam da še slediš.
No sčasoma in postopoma vedno intenzivneje začenjava nanašati modro barvo in platno na posameznih mestih začenja dobivati zelo vidna območja povsem zelene barve, kar ponazarja zelo veliko pomešanost teh dveh kultur. No, ampak midva se ne dava in pridno dodajava vsako leto nekaj modre barve na različna mesta evropskega prostora. Začenjava opažati, da se je na posameznih mestih začenjala pojavljati že turkizna barva. Tudi drugod je vse več zelene in z leti je vse manj evrope v čisto-rumeni barvi. Bolj kot greva v prihodnost, več bo zelene in turkizne barve, bolj se bo čutila prevlada druge kulture. Seveda se lahko ponavlja ta proces v nedogled, ker ni časovno omejen, lahko se pa tudi ustavi, kot si ti prikazal z nekaj edinstvenimi in domišljiskimi primeri. Če se pa ta proces ne ustavi, bo pa območje najinega platna bo vse bolj (svetlo)-moder. Po svoje je to uspeh. Evropi je uspelo "posvetliti" temno-modro barvo islamske kulture. Ampak ker nam z rodnostjo nikakor ne gre in ne gre, bo platno sveta izgubilo rumeno barvo. Saj katastrofe v bistvu ne bo. Imamo še veliko drugih barv na svetu in naravnost ogromno odtenkov, ki so nastali ker se kulture mešajo in mešajo. Ampak nekateri imamo pač radi rumeno barvo in je ne bi radi izgubili niti na dolgi rok. Če seveda ne vsiljujemo rumene barve tudi na druga območja platna ni s to ljubeznijo do rumene barve nič narobe.

Pa saj so že v Evropi sami kulture popolnoma premešane in to že tisočletja. Nemška kultura je drugačna od francoske, ki je drugačna od italijanske, itd., a vendar lahko v Nemčiji brez problema naročimo špagete v hiši z gotsko arhitekturo ter zraven poslušamo Pink Floyde. Že vzhodnoevropska kultura je kar precej drugačna od zahodnoevropskih, pa veliko večino ljudi takrat ni prav nič motilo, da se je EU razširila tudi na vzhodni blok. Kulture se konstantno razvijajo in širijo, ravno odprtost in sprejemanje novih kultur, pogledov in običajev ponavadi pripelje do svetlih obdobij v človeški zgodovini, kot je npr. obdobje renesanse. Zapiranje in strah pred spremembami pa ponavadi pripelje do vojn in nasilja. Če bodo muslimani v Evropo prinesli del svoje arhitekture, svojo hrano in pijačo, svojo glasbo in umetnost, itd., ni s tem prav nič narobe in bo to samo obogatilo ter nadaljno razvilo našo kulturo. Če pa misliš, da se neka kultura v tako velikem prostoru kot je Evropa lahko drastično spremeni tako hitro, kot ti napoveduješ, potem pa res ne vem kaj naj si mislim.

Seveda pa še vedno nisi odgovoril v čem se islamska kultura razlikuje od evropske... kaj bi sploh spremenila... kaj sploh je "evropska" kultura...? Verjetno pričakujem preveč od človeka, ki premika meje debate, kot se njemu tisti trenutek sprdne (v naslovu je islamska religija, govoril si o krščanstvu, ateizmu in "proti ateizmu cepljenemu islamu", o "religiji kot memu" prosto po Dawkinsu, sedaj pa se kar naenkrat pogovarjamo o "islamski kulturi" in religija nenadoma ni več pomembna).



Res je, to so samo dejavniki, ki vplivajo na proces mešanja kultur. Prav nič se ne sliši smešno, kot si rekel, ker se tako kot ti, tudi jaz še kako zavedam tudi vpliva medijev in pop. kulture na ljudi in njihov stil življenja. Pop kultura, demokracija in še kaj lahko recimo povzročijo spremembo celotne kulture. Se absolutno strinjam, ampak se te dejavniki z razvojem konstantno spreminjajo glede na kulturo ki je na položaju, da se prek teh dejavnikov razširjuje, kar trenutno velja za zahodno kulturo, vendar pa se bo tudi z večjo navzočnostjo drugih kultur začenjala širiti "pop kultura" z večimi elementi teh drugih ne-zahodnjaških kultur.

Ja in? Kaj je to drugega kot strah pred spremembami oz. strah pred drugačnostjo? Prihodnost je vedno negotova, ne samo za ateizem ali evropsko kulturo.

Shegevara ::

sheeshkar je izjavil:

Kulture se konstantno razvijajo in širijo, ravno odprtost in sprejemanje novih kultur, pogledov in običajev ponavadi pripelje do svetlih obdobij v človeški zgodovini, kot je npr. obdobje renesanse. Zapiranje in strah pred spremembami pa ponavadi pripelje do vojn in nasilja. Če bodo muslimani v Evropo prinesli del svoje arhitekture, svojo hrano in pijačo, svojo glasbo in umetnost, itd., ni s tem prav nič narobe in bo to samo obogatilo ter nadaljno razvilo našo kulturo.


Tako je, kulture se konstantno razvijajo in širijo, zaradi česar imajo od časa do časa priliko, da lahko vdirajo v drug kulturni prostor in ga ne samo "obogatijo", pač pa popolnoma transformirajo. Razlika med obogatitvijo in propadom kulture je pa v zmogljivosti asimilacije in tem, kolikšen naval druge kulture pride na določen prostor. Evropski priseljenci niso obogatili kulture ameriških indijancev, ampak so jo nadomestili. Homo sapiens z naseljevanjem v Evropo ni obogatil kulture neandertalcev, ampak jo je nadomestil in zgodovina pozna še nešteto drugih kultur, ki so izumrle, ker je bil vdor druge kulture prevelik.

Če pa misliš, da se neka kultura v tako velikem prostoru kot je Evropa lahko drastično spremeni tako hitro, kot ti napoveduješ, potem pa res ne vem kaj naj si mislim.


Tako velik prostor, kot je Evropa jasno ni v celoti oblegan enakomerno. Vprašaj letošnje migrante katere države in katera mesta so njihova ciljna destinacija in to so območja kjer bo najprej prišlo do propada starejše kulture.

Seveda pa še vedno nisi odgovoril v čem se islamska kultura razlikuje od evropske... kaj bi sploh spremenila... kaj sploh je "evropska" kultura...?


Tisti, ki med kulturama ne vidiš nobene razlike, ne bo zaznal nobene spremembe, saj si rekel, da si ta koncept vsak po svoje predstavlja. Tistemu, ki pa prepozna razlike med evropsko in vzhodno kulturo, bo pa pri tem zaznal spremembe in njihovo intenzivnost, ki je odvisna predvsem od moči in dominantnosti nove kulture na določenem prostoru.
Vsaka skupina ali narod evropske kulture ima svoje posebnosti, tako kot so imeli severno-ameriška plemena svoje posebnosti in razlike med sabo, kot tudi med ljudmi v skupini. Prostor nekaterih plemenskih kultur je bil veliko prej zaseden, kot prostor drugih plemenskih kultur, vsekakor se je pa naval evropske kulture na ameriških tleh iz leta v leto povečeval in ni trajalo dolgo, da so evropski naseljenci ustanavljali šole za indijance, jih pošiljali v rezervate in na raznorazne načine širili svojo kulturo vse do zahodne obale. Če pustiš tehnološko razvitost ob strani, se je ta proces zgodil zato, ker so bili evropski priseljenci v primerjavi s severno-ameriškimi plemeni na tem prostoru vedno številčnejši. Skoraj celoten počasen proces kulturne izmenjave je odvisen od tega, katera kultura je številčnejša in močnejša na dolgi rok.


Verjetno pričakujem preveč od človeka, ki premika meje debate, kot se njemu tisti trenutek sprdne (v naslovu je islamska religija, govoril si o krščanstvu, ateizmu in "proti ateizmu cepljenemu islamu", o "religiji kot memu" prosto po Dawkinsu, sedaj pa se kar naenkrat pogovarjamo o "islamski kulturi" in religija nenadoma ni več pomembna).


Na tako nesramno izkrivljene straw-man povzetke mojih komentarjev in na tako nejasnen pregled nad razvijanjem debate pa nimam namena odgovarjat.

Ja in? Kaj je to drugega kot strah pred spremembami oz. strah pred drugačnostjo? Prihodnost je vedno negotova, ne samo za ateizem ali evropsko kulturo.


Kaj strah pred spremembam je pa po tvojem mnenju absolutno vedno iracionalen? Za vsako mnenje o prihodnosti, s katerim se ne strinjaš poveš, da je neveljavno, ker je prihodnost vedno negotova, razen takrat, ko najdeš kakšno napoved, s katero se strinjaš. Tista napoved je pa sveta resnica. Dvoličnost pa taka.

Smrekar1 ::

sheeshkar je izjavil:


V 20ih letih je ta izjemno hitro rastoča religija v Evropi narasla iz 4% na 6%. Do 2050 naj bi narasla na 10-15%. Poleg tega bodo v naslednjih 40ih letih muslimani podvrženi mnogo višjemu nivoju izobrazbe, kar pomeni vedno nižjo rodnost in vedno nižjo pripadnost veri


Obstaja še druga možnost, več jih bo šlo brat Koran in Hadit in bodo postali vedno bolj gorečni ISIS-ovci. Abu Bakir al Bagdadi je namreč islamski Martin Luter - zahteva namreč, da se vero prakticira tako, kot piše v svetih tekstih in ne tako kot ukazuje nek pajac v Meki (Rimu). Rezultat v obeh primerih ni izostal, je pa res, da različna vsebina svetih tekstov obeh religij vodi v občutno drugačne rezultate.

sheeshkar ::

Shegevara je izjavil:

Seveda pa še vedno nisi odgovoril v čem se islamska kultura razlikuje od evropske... kaj bi sploh spremenila... kaj sploh je "evropska" kultura...?


Tisti, ki med kulturama ne vidiš nobene razlike, ne bo zaznal nobene spremembe, saj si rekel, da si ta koncept vsak po svoje predstavlja. Tistemu, ki pa prepozna razlike med evropsko in vzhodno kulturo, bo pa pri tem zaznal spremembe in njihovo intenzivnost, ki je odvisna predvsem od moči in dominantnosti nove kulture na določenem prostoru.
Vsaka skupina ali narod evropske kulture ima svoje posebnosti, tako kot so imeli severno-ameriška plemena svoje posebnosti in razlike med sabo, kot tudi med ljudmi v skupini. Prostor nekaterih plemenskih kultur je bil veliko prej zaseden, kot prostor drugih plemenskih kultur, vsekakor se je pa naval evropske kulture na ameriških tleh iz leta v leto povečeval in ni trajalo dolgo, da so evropski naseljenci ustanavljali šole za indijance, jih pošiljali v rezervate in na raznorazne načine širili svojo kulturo vse do zahodne obale. Če pustiš tehnološko razvitost ob strani, se je ta proces zgodil zato, ker so bili evropski priseljenci v primerjavi s severno-ameriškimi plemeni na tem prostoru vedno številčnejši. Skoraj celoten počasen proces kulturne izmenjave je odvisen od tega, katera kultura je številčnejša in močnejša na dolgi rok.

In v katero skupino spadaš ti? Med tiste, ki vidijo razliko med evropsko ter islamsko kulturo, ali med tiste, ki je ne? Glede na to, da se ponovno izmikaš povsem jasnim vprašanjem (V čem se islamska razlikuje od evropske kulture? Kaj bi sploh spremenila? Kaj sploh je evropska kultura?), bom sklepal, da nimaš pojma, kaj je evropska kultura, še manj pa kaj je islamska kultura in kaj bi sploh spremenila. Lahko pa končno odgovoriš na povsem preprosta, a hkrati zelo pomembna vprašanja za to debato in nehaš preusmerjati pozornost na ameriške indijance.



Tako je, kulture se konstantno razvijajo in širijo, zaradi česar imajo od časa do časa priliko, da lahko vdirajo v drug kulturni prostor in ga ne samo "obogatijo", pač pa popolnoma transformirajo. Razlika med obogatitvijo in propadom kulture je pa v zmogljivosti asimilacije in tem, kolikšen naval druge kulture pride na določen prostor. Evropski priseljenci niso obogatili kulture ameriških indijancev, ampak so jo nadomestili. Homo sapiens z naseljevanjem v Evropo ni obogatil kulture neandertalcev, ampak jo je nadomestil in zgodovina pozna še nešteto drugih kultur, ki so izumrle, ker je bil vdor druge kulture prevelik.

Primerjave iztrebljanja indijancev ter neandretalcev s hipotetičnim scenarijem islamizacije Evrope so smešne. V obeh primerih (neandretalci ter indijanci) je šlo za nasilen vdor v nek prostor in za nasilno iztrebljanje populacije tistega prostora. Poleg tega so Evropejci bili tehnološko veliko bolj napredni, hkrati pa so domorodce obravnavali za manj vredne ljudi, nekatere pa skoraj kot živali. Muslimanski begunci/migranti ne vdirajo nasilno, temveč gredo skozi naše postopke in MI jim dovolimo ostati, ali pa jih vrnemo v domovino. Tisti, ki ostanejo, se ne gredo organiziranega (niti neorganiziranega) iztrebljanja domorodcev, razen če sem štejemo majhno peščico fanatikov, ki vsake toliko časa organizirajo kakšen teroristični napad, ampak to je na srečo daleč od genocida, ki so ga evropejci storili indijancem. Muslimanski begunci/migranti (niti sonarodnjaki v njihovih domovinah) niso tehnološko bolj napredni, poleg tega pa nas ne obravnavajo za manj vredne (razen peščice fanatikov), še manj pa nas enačijo z živalmi (kar pa nekateri nažalost počno pri nas). Enačenje teh stvari je povsem napačna logika in torej slab argument v tej debati, ki pa ga ponavljaš že od OPja dalje.



Kaj strah pred spremembam je pa po tvojem mnenju absolutno vedno iracionalen? Za vsako mnenje o prihodnosti, s katerim se ne strinjaš poveš, da je neveljavno, ker je prihodnost vedno negotova, razen takrat, ko najdeš kakšno napoved, s katero se strinjaš. Tista napoved je pa sveta resnica. Dvoličnost pa taka.

Strah pred spremembami, ki jih ne znaš definirati, je iracionalen. Lahko pa mi poveš, katerih sprememb se bojiš in morda spremenim svoje mnenje o iracionalnosti tvojih strahov. Torej, kaj je islamska kultura in kaj točno naj bi v Evropi spremenila?

Zaenkrat svojo oceno o iracionalnosti baziram na tvojem neznanju osnovnošolske matematike, nepoznavanju osnovnih pojmov, kot so rodnost ali naravni prirastek, ter ignoriranju virov, ki se ne skladajo s tvojo hipotezo.



Shegevara je izjavil:

Verjetno pričakujem preveč od človeka, ki premika meje debate, kot se njemu tisti trenutek sprdne (v naslovu je islamska religija, govoril si o krščanstvu, ateizmu in "proti ateizmu cepljenemu islamu", o "religiji kot memu" prosto po Dawkinsu, sedaj pa se kar naenkrat pogovarjamo o "islamski kulturi" in religija nenadoma ni več pomembna).


Na tako nesramno izkrivljene straw-man povzetke mojih komentarjev in na tako nejasnen pregled nad razvijanjem debate pa nimam namena odgovarjat.

Straw-man? Pa poglejmo:

1.) V OPju si napisal tole
V času, ko se večina trenutno boji nasilja manjšine muslimanov, se jaz bolj bojim nenasilne prevlade miroljubnih muslimanov v prihodnosti 21. stoletja na račun visoke natalitete napram nam, ki baje izumiramo.
in kasneje še npr. tole
Drugič pa o tem, kako muslimani bodo (če tako bodo hoteli: tudi brez krvi) le z nataliteto in priseljenci prevladovali evropi in kako se mi zdi, da bi bilo potrebno o tem več govoriti, kot se sedaj.
in tole (ki zmaga :))),
Teza je v naslovu teme, vsaj to sem upal, da bo razumljivo, argument pa enostavno nataliteta.

Govoril si torej o visoki nataliteti muslimanov. Ko sem ti podal vir, ki ovrže tvoje strahove o visoki nataliteti muslimanov v prihodnosti, si premaknil mejo na naravni prirastek (in v to vključil priseljevanje, kar kaže, da ne poznaš niti osnovnih pojmov).
Morda ti bo končno jasno, če rodnost zamenjava z naravnim prirastkom.

Poleg tega pa je islamizacija Evrope v naslednjih 100 letih samo s priseljevanjem nemogoča.

2.) V OPju si napisal tole
In ravno tak uspeh prodora, ki ga trenutno uživata sekularizem in ateizem, ki so ga predtem uživali krščanstvo, poganstvo in tako dalje daje jasen znak ostalim religijam, kot je islam, da se je potrebno na napade sekularizma dobro zavarovati. In moje mnenje je, da islamu zelo dobro uspeva obramba pred napadom, kar samo po sebi niti ni problematično. Problematično je to, kar nam pravi zgodovina že od začetka človeštva. Napad je najboljša obramba in prav lahko se zgodi, da bodo popustile obrambe sekularizma in ateizma in bo vse to v prihodnosti izumrlo, saj ga bo nemogoče širiti proti ateizmu cepljenemu islamu.
in kasneje še npr. tole,
Tu pa govorimo prvič o tem, kako sekularizem in "razsvetljenje" nima učinka na islam, kot ga ima recimo na krščanstvo.

Poleg tega tudi naslov teme govori o prihodnosti ateizma in prihodnosti islamske RELIGIJE. Ko sem ti podal drugi vir, ki ovrže tvoje strahove pred širjenjem islama kot religije v prihodnosti, si premaknil mejo na islamsko KULTURO.
Seveda, kot bi ga izpustil, če bi govoril o sestavi kamnin Južne Amerike. Tvoj drugi vir govori o moči religioznosti, ki je povezana z izobrazbo. V vir bi se zapičil, če bi govoril o povezanosti med kulturno pripadnostjo in stopnjo izobrazbe ali pa vsaj o povezavi med kulturno pripadnostjo in stopnjo religioznosti.



In pa še enkrat, da končno razčistimo s temi vprašanji, na katere očitno ne želiš odgovarjati, čeprav si tja sam premaknil meje debate - V čem se islamska razlikuje od evropske kulture? Kaj bi sploh spremenila?

Smrekar1 ::

sheeshkar je izjavil:

V čem se islamska razlikuje od evropske kulture? Kaj bi sploh spremenila?


Uporabna tabela primerjav med dvema osebkoma, ki sta bistveno zaznamovala eno in drugo kulturo:

http://www.thereligionofpeace.com/pages...

jype ::

Smrekar1> Uporabna tabela primerjav med dvema osebkoma, ki sta bistveno zaznamovala eno in drugo kulturo:

Precej zanič primerjava. Niti ni tako težko narediti tudi obratne. Tudi količina teroristov na eni in drugi strani veliko pove o tem, kako nepomembne so te razlike.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:


Precej zanič primerjava. Niti ni tako težko narediti tudi obratne.


No daj, naredi primerjavo, da jo vidimo. :)

Tudi količina teroristov na eni in drugi strani veliko pove o tem, kako nepomembne so te razlike.


Jup, to drži.

http://www.timesofisrael.com/450-of-452...

Sicer ne pove tega, kar bi morda ti želel da pove, ampak pove pa res ogromno.

sheeshkar ::

Smrekar1 je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

V čem se islamska razlikuje od evropske kulture? Kaj bi sploh spremenila?


Uporabna tabela primerjav med dvema osebkoma, ki sta bistveno zaznamovala eno in drugo kulturo:

http://www.thereligionofpeace.com/pages...

Hvala, ampak tole je primerjava med Islamom in Krščanstvom. Lep prispevek tudi k tej debati na splošno, ampak jaz Shegevaro sprašujem po neki drugi zadevi:
rast islamske kulture pravim. Ta nima tolikšno povezavo s stopnjo religioznosti (ker pač govoriva o miroljubni islamizaciji) ampak s stopnjo priseljevanja in ohranjanja lastne kulture na račun ne-asimiliranja.

To, da kultura postane liberalna, religijsko ne-fundamentalna in po vrednotah podobna Evropski, jo od naše še vedno ločujejo vse ostale značilnosti kulture.

Tako, kot je zahodna kultura še vedno zahodna po izgubi krščanske etike in morale, je tudi vzhodna (islamska) kultura še vedno kultura vzhoda, pa čeprav bi jih v evropi in naši "absolutno perfektni izobrazbi/s" le malo dobesedno sledilo koranu.

V čem se torej islamska kultura razlikuje od evropske, če predpostavimo, da se bo v prihodnosti vpliv Korana na muslimansko populacijo v Evropi zmanjšal (kar dokazuje znanost)? Kaj bo ta islamska kultura sploh spremenila?

Matako ::

 Muslimanska kultura, danes zjutraj.

Muslimanska kultura, danes zjutraj.

/\/\.K.

Smrekar1 ::

sheeshkar je izjavil:


V čem se torej islamska kultura razlikuje od evropske, če predpostavimo, da se bo v prihodnosti vpliv Korana na muslimansko populacijo v Evropi zmanjšal (kar dokazuje znanost)? Kaj bo ta islamska kultura sploh spremenila?


Če bo islamska 'kultura' ostala islamska, potem tale raziskava Economista žal odpade. Lahko pa, da bodo priseljenci opustili Islam in pristopili k novi veri, ki si bo z islamsko delila ime in običaje, ne pa kulturnih značilnosti, ki jo delajo islamsko.

Mimogrede, stran je plačljiva, tako da vidim samo do vključno podnaslova. Lahko skopiraš ključne točke, predvsem kje so jo izvajali?

morbo ::

Smrekar1 je izjavil:

Jup, to drži.

http://www.timesofisrael.com/450-of-452...

Sicer ne pove tega, kar bi morda ti želel da pove, ampak pove pa res ogromno.

Ja, ampak pozabljaš da je za skrajne levičarje "krščanski terorizem" že to da si nekdo upa ustno nasprotovati homoseksualnim porokam. Če upoštevamo slednje in NE upoštevamo da so islamske države najbolj nestrpni, šovinistični in diskriminatorni družbeni sistemi na planetu, potem smo pri "terorizmu" približno tam tam :))

jype ::

Smrekar1> No daj, naredi primerjavo, da jo vidimo. :)

Saj so jo že drugi, ne ljubi se mi ponavljat.

Smrekar1> Sicer ne pove tega, kar bi morda ti želel da pove, ampak pove pa res ogromno.

Vedno lahko zanemariš podatke, ki ti pokvarijo sliko v tvojem mehurčku, jaz pa lahko povem, da timesofisrael tako piše, ker imajo v državi premalo kristjanov, da bi se pokazalo, kakšni so v resnici, ker da ko enkrat dosežejo kritično maso in pridejo na oblast, država hitro utone v fašizmu.

morbo> Ja, ampak pozabljaš da je za skrajne levičarje "krščanski terorizem" že to da si nekdo upa ustno nasprotovati homoseksualnim porokam.

Ni ti treba bit skrajni levičar, lahko samo zagovarjaš človekove pravice, pa že razumeš, da je pozivanje k nasilju (in diskriminacija v zakonodaji je precej zoprna oblika nasilja) v resnici terorizem (nasilje z namenom doseči družbene spremembe - ker so kristjani žal dovolj slaboumni, da verjamejo, da geji ne bodo več geji, če se jih z božjo besedo prepriča v heteroseksualnost).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AC_DC ()
««
26 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Francija in Islam (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25241403 (37508) zee

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998147079 (132742) BigWhale
»

Samomorilski napadi v Bruslju 22.3.2016 (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Problemi človeštva
1419198111 (157932) Alencica

Partizan vs. ISUS vs. begunec/migrant (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547881 (6807) Mavrik
»

Kako se mora islam spremeniti, da ga bo zahod 'sprejel'? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22936029 (31430) guest #44

Več podobnih tem