» »

Negotova prihodnost ateizma in prihodnost islamske religije v Evropi 21. stoletja

Negotova prihodnost ateizma in prihodnost islamske religije v Evropi 21. stoletja

Temo vidijo: vsi
««
35 / 63
»»

maco-maco ::

Saj zato pa beseda načeloma in stavek o negiranju. V zakonih še vedno nismo ateistični, zato ne vem zakaj strah pred negotovo prihodnostjo ateizma. Pa ne vem zakaj bi morali to zamenjat za islam zakone in pravila. Zdaj imamo to kar pač imamo, pa še tega nismo sposobni branit. Pol je itak vseeno, če prevzamemo njihovo pravo, če se noben ne drži pravil. Bolj kot bomo sedaj nedosledni, večja bo verjetnost, da zavladajo psihiči.

Pa na žalost psihologija množic deluje. Vedno huje bo. To je spet nagon, da smo v čredi varnejši.

Pa Hitler je bil posledica, ne vzrok.
Kaj?

jype ::

AndrejO> Jype, kar praviš je de facto pozivanje k državljanski vojni.

Ja, seveda. In dejstvo je, da je tak poziv zgolj enako absurden, kot poziv k kateremukoli drugemu nasilju.

AndrejO> Če država ne dela, je na državljanih, da se jo popravi. Če se jo ne popravi, potem se bojim, da bodo Slovenci naslednji, ki bodo kot begunci trkali na vrata države, ki je (tudi z zunanjo pomočjo) denacifikacijo dejansko uspešno izvedla in to celo brez fojb.

Mene v resnici nič kaj dosti ne skrbijo taki scenariji, jaz samo na tem forumu pazim na uravnoteženost medija. Če bo kdo slučajno sledil mojim pozivom k državljanski vojni, ga bom pa že za ušesa, brez skrbi.

maco-maco ::

Ma ja, to je bedno. Klali se bomo med sabo. Ko bi vsaj na drugi strani bili zombiji.
Kaj?

jype ::

Easy, nobenmu ne pustit, da bi se klal - in hkrati nobenmu ne pustit, da bi govoru, da bi se kdo drug rad klal.

boolsheat ::



Opustitev islam, sredi Anglije, easy a ne? Think again. ;(

Zgodovina sprememb…

maco-maco ::

Ta drug del tvoje izjave sicer ne razumem, samo probi ti to dopovedat tistim v Siriji. Al pa kako je bilo v jugi. Saj Miloševič, Tuđman in ostali niso bili neki super možje. Izkoristili so priliko, folk pa itak ni vedu zakaj se tolčejo med sabo. Rezultat pa katastrofa.
Kaj?

jype ::

boolsheat> Opustitev islam, sredi Anglije, easy a ne? Think again.

Nauči se pisati slovensko, ali pa se skupaj z družino vrni nazaj za Ural.

Lahko pa tudi pomagaš muslimanom, ki bi radi zapustili vero. Krščanske se pa itak ne da zapustit, ti bo povedal župnik.

maco-maco ::

XY is one of many muslims choosing to leave islam.

Video govori o tem, da si ljudje očitno želijo pobegniti islamu. Želijo si sprememb, kljub temu da jim zaradi tega grozi smrt. Tukaj jim bo sigurno to lažje, kot doma. Imamo idealno priložnost. Ali jih radikaliziramo, ali pa osvobodimo. Kaj bomo torej storili?
Kaj?

Matako ::

Cervantes je izjavil:

AC_DC je izjavil:

Antifašisti & pro-Ahmedi na delu:


Sporocilo nasprotne strani pa:
"Kdor ne skače ni Slovenc".
Kako pronicljivo.


Ja saj.

Kregali so se pa okrog teh (slika 24ur.com, podnaslov "Azilanti na Kotnikovi z zanimanjem opazujejo protest") EDIT: verjetno so mislili "prosilci za azil", karkoli, ve se o kom teče beseda.


;)

"Sirijski begunec" je kot da bi rekel "morski prašiček" - ki kot vemo ni ne morski, ne prašiček.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

boolsheat ::

jype, če nimaš kaj pametnega za povedati, molči. Me boš zaplinil, ker sem uporabil malo ingliša, ti psiho? Pisal bom kot bo meni ustrezalo in ne rabiš me nikamor pošiljati.

Definitivno me zanima to področje in ustanovitev slovenske podružnica FOF. Boš kaj prispeval?

maco-maco, drži, zato pa je nujno potrebno med vsemi migranti poiskati prave begunce in jim pomagati. Fašizem je posploševati in begunce enačiti s tistimi, ki pomoči ne potrebujejo in so prišli na zastonj zapitek in samo izpodrivajo omejena mesta in otežujejo beg beguncev...

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

Matako je izjavil:

Cervantes je izjavil:

AC_DC je izjavil:

Antifašisti & pro-Ahmedi na delu:


Sporocilo nasprotne strani pa:
"Kdor ne skače ni Slovenc".
Kako pronicljivo.


Ja saj.

Kregali so se pa okrog teh (slika 24ur.com, podnaslov "Azilanti na Kotnikovi z zanimanjem opazujejo protest") EDIT: verjetno so mislili "prosilci za azil", karkoli, ve se o kom teče beseda.


;)

Ja, oboji so bili mal... no, bolj tako.
Aktivistke so mahale z rdečimi fanami, Janševi so od groze skakali v luft...
In res, edino azilanti so zgledali kolikor toliko normalno.
Takle mamo.

"Sirijski begunec" je kot da bi rekel "morski prašiček" - ki kot vemo ni ne morski, ne prašiček.

jype ::

boolsheat> Me boš zaplinil, ker sem uporabil malo ingliša, ti psiho?

Seveda! Jaz sem domoljub, ne dovolim, da se kdo takole obnaša do jezika moje matere!

boolsheat> Pisal bom kot bo meni ustrezalo in ne rabiš me nikamor pošiljati.

Čemu torej toleriraš "pošiljanje", ko se nanaša na koga drugega? A ni to že samo po sebi šovinistično? Priviligiranci pogosto resnično verjamete, da so ti privilegiji naravni in jih sploh ne opazite - hkrati jih pa konsistentno odrekate drugim, ker "ne boste vi plačevali". Zdrava mera egoizma, ki se skoraj ne more končati drugače kot z radikalizacijo tistih, ki so jim pravice kratene zavoljo vaših pritiskov.

Ilegalni begunci ne obstajajo in odrekat nujna sredstva za preživetje tistih, ki so prišli prosit za pomoč v EU, je nemoralno, tudi (in še posebej) v primeru, da so kriminalci. Kriminalcem je še toliko bolj pomembno ponuditi osnovne civilizacijske dobrine, ker če jih samo stresemo na poljubno mejo, ne bodo na njej ostali, pa tudi nič manj kriminalci ne bodo. Tako kot morajo biti vsi migranti deležni naše humanitarne pozornosti, morajo biti deležni tudi vseh prednosti našega sistema in biti po veljavnem pravnem procesu konsistentno in ustrezno kaznovani za kakršnakoli kazniva dejanja. Nekateri pa pravijo, da je treba morilce pustiti pred vrati, ker da če tam morijo, še posebej masovno, to potem ni več naš problem (in jim sploh ne potegne, da to pomeni, da bo še več ljudi imelo dobre razloge, da poskušajo zbežati sem).

Skratka, nacisti poskušate poslabšati dva največja problema v trenutnem stanju: Vaši predlogi pomenijo več beguncev in tudi več ljudi, ki so prepričani, da nas morajo z nasiljem naučiti, da si ne zaslužimo živeti, kot smo se sami odločili, da bomo. Hvala za vaš konstruktiven prispevek, ampak ne, hvala, takih kot ste vi si v Evropi ne želimo - ker imamo že preveč izkušenj.

Cervantes> Aktivistke so mahale z rdečimi fanami, Janševi so od groze skakali v luft...

Zakaj te pa rdeča zastava moti? Ziher imaš raje črno z unimi čudnimi črkami!

S skakanjem v luft pa tudi ni nič narobe, dokler nimaš prenizkih stropov.

nevone ::

da nas morajo z nasiljem naučiti, da si ne zaslužimo živeti, kot smo se sami odločili, da bomo.


A pa si prepričan, da je to njihova agenda? Jaz mislim, da so mnogi med njimi prav tako nagnjeni k dominaciji ne glede na to, kakšen sistem bodo pri tem porušili in kakšnega bodo na novo postavili.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> A pa si prepričan, da je to njihova agenda? Jaz mislim, da so mnogi med njimi prav tako nagnjeni k dominaciji ne glede na to, kakšen sistem bodo pri tem porušili in kakšnega bodo na novo postavili.

Jasno. Tam, od koder bežijo, imajo ogromen verski aparat, ki se zelo izrazito trudi, da bi jih prepričal, da so bili rojeni z namenom pobijat ljudi, ki svojih življenskih resnic ne jemljejo iz prave knjige. Da bo že v naslednjem življenju bolje, če bodo v tem ubogali. Neverjetno podobno sistemu vrednot, ki vodi naše "domoljube".

Mi pa v imenu varovanja verskih čustev verskim aparatom v Evropi popuščamo: Sovražni govor ni sankcioniran, kot bi moral biti, pozivanje k diskriminaciji in nestrpnosti je v različnih verskih organizacijah pogosto in konsistentno, s popuščanjem pa naraščajo pozivi, ki bi sekularizacijo Evrope obrnili. Če še nisi, preberi http://24kul.si/kristjanofobija-kdaj-bo... in mi povej, da to ni popolnoma ekvivaletntno pozivu k šerijatski ureditvi naše države: Verska pravila naj bi bila pomembnejša od strokovne razumske obravnave občutljivih vprašanj, pravice posameznikov pa manj pomembne od božje volje.

boolsheat ::

jype je izjavil:

Čemu torej toleriraš "pošiljanje", ko se nanaša na koga drugega? A ni to že samo po sebi šovinistično? Priviligiranci pogosto resnično verjamete, da so ti privilegiji naravni in jih sploh ne opazite - hkrati jih pa konsistentno odrekate drugim, ker "ne boste vi plačevali". Zdrava mera egoizma, ki se skoraj ne more končati drugače kot z radikalizacijo tistih, ki so jim pravice kratene zavoljo vaših pritiskov.

Ilegalni begunci ne obstajajo in odrekat nujna sredstva za preživetje tistih, ki so prišli prosit za pomoč v EU, je nemoralno, tudi (in še posebej) v primeru, da so kriminalci. Kriminalcem je še toliko bolj pomembno ponuditi osnovne civilizacijske dobrine, ker če jih samo stresemo na poljubno mejo, ne bodo na njej ostali, pa tudi nič manj kriminalci ne bodo. Tako kot morajo biti vsi migranti deležni naše humanitarne pozornosti, morajo biti deležni tudi vseh prednosti našega sistema in biti po veljavnem pravnem procesu konsistentno in ustrezno kaznovani za kakršnakoli kazniva dejanja. Nekateri pa pravijo, da je treba morilce pustiti pred vrati, ker da če tam morijo, še posebej masovno, to potem ni več naš problem (in jim sploh ne potegne, da to pomeni, da bo še več ljudi imelo dobre razloge, da poskušajo zbežati sem).

Skratka, nacisti poskušate poslabšati dva največja problema v trenutnem stanju: Vaši predlogi pomenijo več beguncev in tudi več ljudi, ki so prepričani, da nas morajo z nasiljem naučiti, da si ne zaslužimo živeti, kot smo se sami odločili, da bomo. Hvala za vaš konstruktiven prispevek, ampak ne, hvala, takih kot ste vi si v Evropi ne želimo - ker imamo že preveč izkušenj.


Koga sem kam pošiljal?

Ilegalni begunci ne obstajajo, drži, obstajajo pa ilegalci, ki niso begunci a vseeno prosijo za pomoč, čeprav jim ne pripada in samo odžirajo omejena mesta tistim, ki so dejansko ogroženi in na robu preživetja. Morilci, posiljevalci ipd. niso begunci, na meji jih zadrževati je tudi neumno, potrebno jih je zajeti in deportirati v države iz katerih so pobegnili, da odslužijo svoje kazni.

jype je izjavil:

Jasno. Tam, od koder bežijo, imajo ogromen verski aparat, ki se zelo izrazito trudi, da bi jih prepričal, da so bili rojeni z namenom pobijat ljudi, ki svojih življenskih resnic ne jemljejo iz prave knjige. Da bo že v naslednjem življenju bolje, če bodo v tem ubogali. Neverjetno podobno sistemu vrednot, ki vodi naše "domoljube".

Mi pa v imenu varovanja verskih čustev verskim aparatom v Evropi popuščamo: Sovražni govor ni sankcioniran, kot bi moral biti, pozivanje k diskriminaciji in nestrpnosti je v različnih verskih organizacijah pogosto in konsistentno, s popuščanjem pa naraščajo pozivi, ki bi sekularizacijo Evrope obrnili. Če še nisi, preberi http://24kul.si/kristjanofobija-kdaj-bo... in mi povej, da to ni popolnoma ekvivaletntno pozivu k šerijatski ureditvi naše države: Verska pravila naj bi bila pomembnejša od strokovne razumske obravnave občutljivih vprašanj, pravice posameznikov pa manj pomembne od božje volje.


Tu se pa popolnoma strinjam.

Shegevara ::

Skupin, ki to počnejo je več, kot pa zatrjuješ sam, je tvoja metla premajhna, da bi počistila vse skupine naenkrat in se samo na en problem enkratno osredotoča.

AndrejO je izjavil:

Uf. Skupin je kolikor češ. Ampak ravno v temu je poanta: vsakdo se posveča tistem delu, ki ga najbolj ovira pri uživanju življenja. Nihče ne more kar na vse gledati.
Edino pravilo je, oziroma naj bi bilo, da vse pri tem vsi držimo enakih pravil igre, ta pa so v osnovi: spoštovanje človeka, ohranjanje dostojanstva, preprečevanje nasilja in višanje splošne ravni enakopravnosti. Ustava RS ima te ideje podrobneje popisane, ampak dokler se držimo teh načel, bi nam moralo iti v splošnem na bolje, vpliv posameznih dobro organiziranih skupin (recimo jim klike) na državo pa bi moral biti z vsakim korakom nekoliko manjša.

Če grem nazaj k naslovu teme: ni poanta, da se države polastijo ateisti ali kakšni drugi -isti ali -izmi. Poanta je, da mora biti država v svoji funkciji aparata za univerzalne storitve državljanom in prebivalcem "barvno slepa" za stvari, ki se je ne tičejo. Če ali ko to uspe, se doseže zadostna ločitev, da se nihče, ne vernik, ne nevernik v svojem odnosu do te države ne počuti niti privilegiranega, niti zapostavljenega zgolj zaradi svoje (ne)vere.


Osredotoči se na sekularizem in NE-versko svobodo ali pa poveži kaj imajo tvoja ustavna pravila skupnega z napadom na sekularizem.
Polno izrazov uporabljaš, kot so "naj bi", ali "bi moralo", in upam, da se počasi že začenjaš zavedati, da je vse to konec koncev nemogoče in bo garantirano padlo v vodo, ko enkrat ljudj, na katerih stoji ta tvoja sveta knjiga ustave RS ne bo več in jih bodo zamenjali fundamentalistični priseljenci. Ja žal je tako. Trend pove veliko več od trenutnega stanja. Če se pariš, boš narekoval prihodnost. Če se ne, jo bodo narekovali tisti, ki se bodo priselili in če bo njim ustava RS in njeni zakoni sekularnosti manjšega pomena, kot tebi, jim ne bo težko prilagoditi zakone. Kulturni prostor bodo tako ali tako spremenili, zakoni so samo še en korak dlje.

Matako ::

boolsheat je izjavil:


Ilegalni begunci ne obstajajo, drži, obstajajo pa ilegalci, ki niso begunci a vseeno prosijo za pomoč, čeprav jim ne pripada in samo odžirajo omejena mesta tistim, ki so dejansko ogroženi in na robu preživetja.


Lovite se okrog terminologije in drug drugemu brskate po slovarju. Ilegalni, lažni, fake. Pač liki, ki potvarjajo osebne podatke.

Jaz jim pravim "zviti ahmedi" - saj ni važno, gre za abstrakni identifikator konkretnega pojava. Alias.

Vsekakor ni prav kar počnejo je pa jasno, da se tega pojava ne da preprečiti (v celoti).
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

boolsheat> Koga sem kam pošiljal?

Vseeno je, koga si ti. Če posplošujemo, potem moramo vedno. Nalimal si video, katerega namen je ljudi prepričat, da imajo "tujci" specifične lastnosti.

Jaz sem pa napisal, da si ti isti kot vsi ostali, ki to počnejo. Pri tem sem uporabil iste propagandne mehanizme kot ti, zato mi jih ti ne moreš očitat.

Shegevara> upam, da se počasi že začenjaš zavedati, da je vse to konec koncev nemogoče in bo garantirano padlo v vodo, ko enkrat ljudj, na katerih stoji ta tvoja sveta knjiga ustave RS ne bo več in jih bodo zamenjali fundamentalistični priseljenci.

Da se bo to zgodilo, je blodnja, ki jo vztrajno ponavljate, čeprav je vsakemu racionalnemu posamezniku jasno, da v njej ni nobene kredibilnosti.

Matako> Jaz jim pravim "zviti ahmedi" - saj ni važno, gre za abstrakni identifikator konkretnega pojava. Alias.

Tudi ti delaš reklamo zanje na nepošten način.

Matako> Vsekakor ni prav kar počnejo je pa jasno, da se tega pojava ne da preprečiti (v celoti).

In tudi nima smisla, da bi s poskušanjem preprečevanja tega pojava škodili vsem ostalim, še posebej ker bo to pogostost pojava "iznajdljivih Ahmedov" povečalo v bistveni meri.

Lonsarg ::

Pa saj če tko pomisliš dokler jim daš samo začasni begunski status in ob koncu vojne rečeš papa pejte nazaj, potem ne vidim nobenega problema. Dobro vidim problem, ko bo treba te ljudi prisilno vračati, ko poteče begunski status, ampak bomo že nekak.

Skratka edino kar je treba pazit je, da se le redkim da stalne azile(eden od pogojev je, da si v času začasnega statusa najdejo službo). Pa z modernimi tehnolgijami je treba zagotoviti da se ne morejo skriti v državi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

nevone ::

Če še nisi, preberi http://24kul.si/kristjanofobija-kdaj-bo... in mi povej, da to ni popolnoma ekvivaletntno pozivu k šerijatski ureditvi naše države:


Ravno šeriatske ne, no. Ker pri kristjanih gre vseeno za promoviranje 10. božjih zapovedi, ki jih sicer sami v celoti ne izvajajo, pri šeriatskem pravu je pa že teoretična podlaga, ki se promovira bistveno bolj nestrpna in nasilna.

Pa ne mi zdej kazat citate v bibliji, ki pozivajo k nasilju, ker sem tudi jaz svoje čase hodila k maši, in o nasilju ni bilo biti drobca govora. Prej pridigajo pretirano defenzivnost, kot ofenzivnost.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Matako ::

Lonsarg je izjavil:


Skratka edino kar je treba pazit je, da se le redkim da stalne azile(eden od pogojev je, da si v času začasnega statusa najdejo službo).


Trik je, da tisti, ki mu je bila že za dober dan zavrnjena prošnja za azil v recimo Nemčiji ali Avstriji ima točno 0,0% možnosti, da mu bo status azilanta odobren v Republiki Sloveniji, ker naša pravila niso v ničemer manj stroga - samo postopek dalj traja.

Predstava za javnost, torej.
/\/\.K.

jype ::

Azgard> Pa saj če tko pomisliš dokler jim daš samo začasni begunski status in ob koncu vojne rečeš papa pejte nazaj, potem ne vidim nobenega problema. Dobro vidim problem, ko bo treba te ljudi prisilno vračati, ko poteče begunski status, ampak bomo že nekak.

Vedno "bomo že nekak". Da jih je treba zmetat ven samo zato, ker so tujci, se ne strinjam, vsekakor pa ni nič narobe, če se po koncu konflikta vsem tistim, ki si niso bili sposobni zagotoviti lastne eksistence tukaj (v EU), ponudi na izbiro preselitev nazaj domov ali pa zmanjšanje socialnih pravic z nivoja, ki velja za begunce na nivo, ki velja za tujce, ki to niso.

Azgard> Skratka edino kar je treba pazit je, da se le redkim da stalne azile(eden od pogojev je, da si v času začasnega statusa najdejo službo). Pa z modernimi tehnolgijami je treba zagotoviti da se ne morejo skriti v državi.

Če hočeš ljudem natakniti elektronske ovratnice, potem jo boš moral nositi tudi sam. Bistven del predpisov na tem področju je prepoved diskriminacije, ki bi begunce obravnavala drugače kot državljane.

nevone> Ravno šeriatske ne, no.

V čem je pa razlika?

nevone> Ker pri kristjanih gre vseeno za promoviranje 10. božjih zapovedi, ki jih sicer sami v celoti ne izvajajo, pri šeriatskem pravu je pa že teoretična podlaga, ki se promovira bistveno bolj nestrpna in nasilna.

Če verjameš, da je siljenje ženske, da gleda video posnetek splava, preden se zanj odloči, nenasilno početje, potem očitno še nisi doživela tega.

nevone> Pa ne mi zdej kazat citate v bibliji, ki pozivajo k nasilju, ker sem tudi jaz svoje čase hodila k maši, in o nasilju ni bilo biti drobca govora. Prej pridigajo pretirano defenzivnost, kot ofenzivnost.

K verouku si hodila v državi, kjer je bila vera označena za "opij za ljudstvo" s strani precej represivnega sistema. Če bi hodila k verouku kakih 40 let prej, bi o nasilju slišala precej.

Matako> Trik je, da tisti, ki mu je bila že za dober dan zavrnjena prošnja za azil v recimo Nemčiji ali Avstriji ima točno 0,0% možnosti, da mu bo status azilanta odobren v Republiki Sloveniji, ker naša pravila niso v ničemer manj stroga - samo postopek dalj traja.
Matako> Predstava za javnost, torej.

Trik je v tem, da če je bil zavrnjen v Nemčiji ali Avstriji, potem pri nas sploh ne more zaprositi za azil, dokler smo še del EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Shegevara ::

jype>Da se bo to zgodilo, je blodnja, ki jo vztrajno ponavljate, čeprav je vsakemu racionalnemu posamezniku jasno, da v njej ni nobene kredibilnosti.


Jaz sem se že nekajkrat posul s pepelom, da je takšna prihodnost za povsem celotno evropo za lase privlečena. Sem toliko iskren, da priznam, da celotne evrope to še nekaj časa ne bo prizadelo.

Sta pa ti in AndrejO na drugi strani vsaj toliko iskrena, da priznata, da obstajajo zone visoke koncentracije priseljenske kulture in visokega fundamentalizma? Naj bodo to določena mesta, vasi, okrožja, občine... v njih je okolje, kjer se človek lahko počuti ogroženega zaradi pripadnosti, načina oblačenja in verske pripadnosti. To so območja v katerih se dogaja recimo vsebina videa, ki ga je objavil "boolsheat", kjer se odpadnik od vere lahko boji tudi za svojo smrt.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Shegevara> Sta pa ti in AndrejO na drugi strani vsaj toliko iskrena, da priznata, da obstajajo zone visoke koncentracije priseljenske kulture in visokega fundamentalizma?

Absolutno. Saj to je danes naš praktično edini problem: Da se izrazito šlampasto borimo proti getoizaciji. Pa ne samo v odnosu do priseljencev, tudi domačine puščamo v getih, kjer narašča primitivna kultura.

Še bolj me to boli zato ker smo v Evropi pionirji raziskav in predlaganih rešitev, ki so se tudi že sijajno izkazale in v primerjavi z neupoštevanjem teh izkušenj tudi niso drage: Integracijo smo sposobni izvajati bistveno bolje, kot to počnemo v povprečju.

Shegevara> Naj bodo to določena mesta, vasi, okrožja, občine... v njih je okolje, kjer se človek lahko počuti ogroženega zaradi pripadnosti, načina oblačenja in verske pripadnosti.

No, jaz bi pa lahko posnel zgodbo bivšega sodelavca judovske veroizpovedi, s katerim sem na nek sončen prvomajski izlet kolesaril skozi Iško Vas (no, v bistvu Strahomer, ampak so vozili za nama do Iške Vasi), kjer sva srečala lokalne idiote, ki so mahali z zastavami z nacističnimi simboli in nacionalnimi simboli Slovenije. Lahko si predstavljaš, kako se je počutil človek, ki so mu velik del družine pobili ljudje, ki so mahali z enakimi simboli. Če ne bi bilo prepovedano, bi te naciste utopil v žlici vode že zato, ker so z mešanjem simbolov ustvarjali vtis kot da je _moja_ država nacistična provinca. Hkrati sem imel tudi srečo - če ob meni ne bi bilo njega, bi samo z očmi zavijal in sploh ne bi pomislil, kako nasilna je v resnici taka manifestacija nacistične ideologije.

ZaphodBB ::

Še bolj me to boli zato ker smo v Evropi pionirji raziskav in predlaganih rešitev, ki so se tudi že sijajno izkazale in v primerjavi z neupoštevanjem teh izkušenj tudi niso drage: Integracijo smo sposobni izvajati bistveno bolje, kot to počnemo v povprečju.

URL pls. Kako jim boš na demokratičen način preprečil to kar si sami želijo?


No, jaz bi pa lahko posnel zgodbo bivšega sodelavca judovske veroizpovedi, s katerim sem na nek sončen prvomajski izlet kolesaril skozi Iško Vas (no, v bistvu Strahomer, ampak so vozili za nama do Iške Vasi), kjer sva srečala lokalne idiote, ki so mahali z zastavami z nacističnimi simboli in nacionalnimi simboli Slovenije. Lahko si predstavljaš, kako se je počutil človek, ki so mu velik del družine pobili ljudje, ki so mahali z enakimi simboli. Če ne bi bilo prepovedano, bi te naciste utopil v žlici vode že zato, ker so z mešanjem simbolov ustvarjali vtis kot da je _moja_ država nacistična provinca. Hkrati sem imel tudi srečo - če ob meni ne bi bilo njega, bi samo z očmi zavijal in sploh ne bi pomislil, kako nasilna je v resnici taka manifestacija nacistične ideologije.

Oh the Irony.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB> URL pls. Kako jim boš na demokratičen način preprečil to kar si sami želijo?

Trivialno: Domoljube bomo prisilili, da živijo med njimi - za dobro države!

ZaphodBB> Oh the Irony.

Ane, kako neverjetno, da mu je bolj grozila klena slovenska idiotija, kot slovenska islamska skupnost.

denisd ::

Remember the Hegelian principal. You create friction between the races so that you can have synthesis in the end and bring about a New World Order. So in order to unite the races the best thing to do is to create chaos amongst the races until the pain of separation exceeds the pain of unity. Do you understand Hegelian Dialectitc thinking. It's brilliant, it's sick but it's brilliant and it doesn't matter if you sacrifice hundreds of thousands of lives to achieve your objectives because the end justifies the means.

ZaphodBB ::

Trivialno: Domoljube bomo prisilili, da živijo med njimi - za dobro države!

Se mi je zdelo ja. Tvoji predlogi na koncu vedno pripeljejo do nasilja.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB> Se mi je zdelo ja. Tvoji predlogi na koncu vedno pripeljejo do nasilja.

No, you.

Tebe mora država z grožnjo nasilja prisiliti, da upoštevaš zakon. Jaz ga pa prostovoljno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nevone ::

Če verjameš, da je siljenje ženske, da gleda video posnetek splava, preden se zanj odloči, nenasilno početje, potem očitno še nisi doživela tega.


Zelo dobro si predstavljam, kaj to pomeni in takšno početje je zagotovo treba obsojat in poskušat izkoreninit.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ZaphodBB ::

Zelo dobro si predstavljam, kaj to pomeni in takšno početje je zagotovo treba obsojat in poskušat izkoreninit.

Ne vem, meni to paše v isto kategorijo kot prikaz klavnega procesa ljudem, ki želijo jesti meso. S tem, da pri splavu gre kljub vsemu za moralno vprašanje o dopustnosti umora. Če je dopusten umor neželjenega otroka, mar je dopusten umor nezaželjenega brata/sestre, očeta/matere, soseda?

Sicer vem, da me bo jype napadel z vsemi kanoni. A bom kljub vsemu zapisal, razumem, da so situacije ko je umor zarodka potreben, zato da se reši življenje matere ali pa ker je zarodek bolan/okvarjen. Meni se zdi sporno predvsem malodušno odločanje za splav, ker je za mater tako bolj komot.

Če gremo po tej poti, potem je edino logično nadaljevanje, da dopustimo tudi druge oblike umorov in jih nehamo preganjati/kaznovati, temveč jih zgolj odsvetujemo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB> Ne vem, meni to paše v isto kategorijo kot prikaz klavnega procesa ljudem, ki želijo jesti meso.

In ko grejo jest meso, morajo vsakič gledat to? V kateri restavraciji si pa opazil tako prakso?

Ali nenadoma zagovarjaš, da morajo ženske splav opraviti same, doma, da ne bodo tarča nasilja?

ZaphodBB> S tem, da pri splavu gre kljub vsemu za moralno vprašanje o dopustnosti umora.

Ne, pri splavu gre za moralno vprašanje o tem, ali ženska sme odločati o lastnem telesu, ali jo lahko kdorkoli prisili v nekaj, česar si z lastnim telesom ne želi početi. Prepoved splava ni nič drugega kot institucionalizirano patriarhalno posilstvo.

ZaphodBB> Sicer vem, da me bo jype napadel z vsemi kanoni.

Seveda, fašistične mantre je _obvezno_ treba napadat z vsemi kanoni, ker je škoda, če jih ne, ogromna.

ZaphodBB> Če gremo po tej poti, potem je edino logično nadaljevanje, da dopustimo tudi druge oblike umorov in jih nehamo preganjati/kaznovati, temveč jih zgolj odsvetujemo.

No, ta rešitev tudi ni tako slaba, ker potem preprosto umorimo vse, ki se z nami ne strinjamo in težav ni več. Veseli me, da si končno začel konsistentno zagovarjati svojo ideološko pozicijo.

ZaphodBB ::

In ko grejo jest meso, morajo vsakič gledat to? V kateri restavraciji si pa opazil tako prakso?

Nekateri tvoji fašistični bratje bi to pozdravili z velikim navdušenjem. Sploh pa se nisem izrekel, da podpiram tovrstno početje. Nenazadnje bo gospa postopek splava doživela med samim splavom, to pa ne bo stresno vplivalo nanjo ali kako?


No, ta rešitev tudi ni tako slaba, ker potem preprosto umorimo vse, ki se z nami ne strinjamo in težav ni več. Veseli me, da si končno začel konsistentno zagovarjati svojo ideološko pozicijo.

Seveda, samo fašist bi čisto racionalno logično moralno izpraševanje označil za "ideološko pozicijo". Me veseli, da vedno znova razkrivaš svoje totalitaristične barve.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB> Nekateri tvoji fašistični bratje bi to pozdravili z velikim navdušenjem.

Bratje so kar lepo tvoji.

ZaphodBB> Sploh pa se nisem izrekel, da podpiram tovrstno početje.

Pa kaj. Kot da to tebe kdaj ustavi, da bi mene obtožil take podpore.

ZaphodBB> Nenazadnje bo gospa postopek splava doživela med samim splavom, to pa ne bo stresno vplivalo nanjo ali kako?

Seveda bo stresno vplivalo nanjo, ni pa nobene potrebe, da bi to dodatno oteževali s tem, da jo silimo gledat mehanične podrobnosti splava. Razen če predlagaš, da si mora vsak posameznik pred resekcijo slepega črevesa najprej ogledati posnetek operacije. To se mi zdi v skladu s tvojo ideologijo.

ZaphodBB> Seveda, samo fašist bi čisto racionalno logično moralno izpraševanje označil za "ideološko pozicijo". Me veseli, da vedno znova razkrivaš svoje totalitaristične barve.

Kritična značilnost fašistov je, da se vtikate v življenja drugih, še posebej na področjih, ki se vas nič ne tičejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Matako ::

AC_DC je izjavil:

Antifašisti & pro-Ahmedi na delu:



Hej, višji lik na sredi slike... Theon Greyjoy???

Dafuq?
/\/\.K.

nevone ::

Ne vem, meni to paše v isto kategorijo kot prikaz klavnega procesa ljudem, ki želijo jesti meso. S tem, da pri splavu gre kljub vsemu za moralno vprašanje o dopustnosti umora. Če je dopusten umor neželjenega otroka, mar je dopusten umor nezaželjenega brata/sestre, očeta/matere, soseda?


Slippery slope?

Kolikorat ti mora človek povedat, da se komot poslužiš splava in obenem ne želiš nikogar ubiti.

Dejte si že dopovedat, da so nezaželjeni otroci večji problem, kot splav.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

ZaphodBB ::

Kolikorat ti mora človek povedat, da se komot poslužiš splava in obenem ne želiš nikogar ubiti.

Umor je umor, tudi če uporabljaš evfemizme.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nevone ::

Umor je umor, tudi če uporabljaš evfemizme.


Psihične travme žensk, ki zaradi pritiska družbe občutijo neizmerno krivdo, če splavijo, so psihične travme žensk, ki zaradi pritiska družbe občutijo neizmerno krivdo, če splavijo.

Obsojat jih, da so morilke, je neokusno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ZaphodBB ::


Psihične travme žensk, ki zaradi pritiska družbe občutijo neizmerno krivdo, če splavijo, so psihične travme žensk, ki zaradi pritiska družbe občutijo neizmerno krivdo, če splavijo.

Talking about slippery slopes. Tvoja implikacija je, da se počutijo krivo zaradi "pritiska družbe". Moja pa, da se počutijo krivo, ker vedo da so morilke - zato ker imajo vest.

Jaz zagovarjam kategorično držo glede moralnega vprašanja, ti in jure pa moralni relativizem oz. utilitarianizem. Ki je mati vseh slippery slopov.

Jure me sicer zmerja z ideologom, čeprav morda samo igram hudičevega advokata. Ampak ker nima boljšega odgovora, me pač zmerja z nacijem. S čimer ne počne nič drugega kot devalvira pomen besede.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nevone ::

Tvoja implikacija je, da se počutijo krivo zaradi "pritiska družbe". Moja pa, da se počutijo krivo, ker vedo da so morilke - zato ker imajo vest.


Ja ti praviš burn in hell, jaz pa pravim, da če se nekomu da pomagat, se mu pomaga, pa magari s tem, da se ga izvleče iz ostrih krempljev kategorikov.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Cervantes ::

Tudi jaz sem v stresu.
Ko čakam pred zobozdravnikovo ordinacijo.
Pa seveda ne gre za kakšen splav, zgolj za ex.

ZaphodBB ::

Ja ti praviš burn in hell, jaz pa pravim, da če se nekomu da pomagat, se mu pomaga, pa magari s tem, da se ga izvleče iz ostrih krempljev kategorikov.

Prav, samo ne si domišljat, da je tvoja pozicija moralno upravičena.

Edit: če te zanima zakaj priporočam ogled te serije:
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

nevone ::

Prav, samo ne si domišljat, da je tvoja pozicija moralna.


Sem bila kar precej časa pod moralnim pritiskom, ki me je samo paraliziral. Ne hvala, kar imej ga.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Shegevara ::

jype je izjavil:


Absolutno. Saj to je danes naš praktično edini problem: Da se izrazito šlampasto borimo proti getoizaciji. Pa ne samo v odnosu do priseljencev, tudi domačine puščamo v getih, kjer narašča primitivna kultura.


Se strinjam, da getoizacija problem še veliko poslabša, ampak kako sploh boš izboljšal tako situacijo? Na milijone letno kot kaže prihaja novih in nekatera področja bodo pač bolj na udaru, kot druga. Da bi jih enakomerno razpršili bi nekatere prikrajšali za socialne stike, druge za zaposlitvene možnosti, tretje za kvaliteto okolja. Nemogoče, tudi če bi se poskušali lotiti, se pa tako ali tako ne, tako da skrbi o getoizaciji in degradaciji marsikakšnega kulturnega središča in okolja so povsem na mestu.

Še bolj me to boli zato ker smo v Evropi pionirji raziskav in predlaganih rešitev, ki so se tudi že sijajno izkazale in v primerjavi z neupoštevanjem teh izkušenj tudi niso drage: Integracijo smo sposobni izvajati bistveno bolje, kot to počnemo v povprečju.


Kakšne so predlagane rešitve? Upoštevajo trenuten skokovit narast in kako bi se bilo potrebno prilagoditi in usmerjati migrantsko politiko.

No, jaz bi pa lahko posnel zgodbo bivšega sodelavca judovske veroizpovedi, s katerim sem na nek sončen prvomajski izlet kolesaril skozi Iško Vas (no, v bistvu Strahomer, ampak so vozili za nama do Iške Vasi), kjer sva srečala lokalne idiote, ki so mahali z zastavami z nacističnimi simboli in nacionalnimi simboli Slovenije. Lahko si predstavljaš, kako se je počutil človek, ki so mu velik del družine pobili ljudje, ki so mahali z enakimi simboli. Če ne bi bilo prepovedano, bi te naciste utopil v žlici vode že zato, ker so z mešanjem simbolov ustvarjali vtis kot da je _moja_ država nacistična provinca. Hkrati sem imel tudi srečo - če ob meni ne bi bilo njega, bi samo z očmi zavijal in sploh ne bi pomislil, kako nasilna je v resnici taka manifestacija nacistične ideologije.


Seveda, nihče ne trdi, da smo vsi slovenci popolni. Sam pa sem mnenja, da je zelo verjetno, da se situacija še poslabša. Moje mnenje.

jype ::

ZaphodBB> Prav, samo ne si domišljat, da je tvoja pozicija moralno upravičena.

Njena pozicija ni zgolj moralno upravičena, edina pravilna je.

Shegevara> kako sploh boš izboljšal tako situacijo?

Tu morava žal zaključiti, ker vsebinskih prispevkov ne morem več pisat. Na tem forumu mi je bilo jasno demonstrirano, da nikakor ni zaželjena poglobljena vsebinska debata.

Shegevara> Seveda, nihče ne trdi, da smo vsi slovenci popolni. Sam pa sem mnenja, da je zelo verjetno, da se situacija še poslabša. Moje mnenje.

Saj nisem trdil, da je sporno to, da nismo popolni. Sporno je to, da nas ZaphodBB et al vlečejo nazaj v slabše čase.

jype ::

Zgleda Švicarji nočejo izgnat Karaye, ker je dvakrat narobe parkiral :(

AndrejO ::

ZaphodBB je izjavil:

Kolikorat ti mora človek povedat, da se komot poslužiš splava in obenem ne želiš nikogar ubiti.

Umor je umor, tudi če uporabljaš evfemizme.

Uf. Zanimivo, da so ravno razlagalci (interpreti) t.i. "krščanskega nauka" skozi stoletja prelili litre in litre črnila, da so pojasnili kako "umor" in "ubijanje" nista sopomenki in, da je v tistih 10 zapovedih prepovedan samo umor, nikakor pa ne ubijanje.

Slippery slope indeed. Kogar zanima več, si lahko poišče debate na temo "murder vs. killing". Tudi današnji internet jih je poln.

jtothek ::

Zdaj se v tej temi gremo partizane in domobrance?

jype ::

jtothek> Zdaj se v tej temi gremo partizane in domobrance?

Flosarje in fajmoštre.

Fajmoštri se že stoletja pretvarjajo, da zmagujejo, medtem ko imajo flosarji vedno več dela, ker so ženske vedno bolj ekonomsko neodvisne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AC_DC ()

garamond ::

jype je izjavil:

ZaphodBB> Prav, samo ne si domišljat, da je tvoja pozicija moralno upravičena.

Njena pozicija ni zgolj moralno upravičena, edina pravilna je.
O univerzalni moralnosti je na Slo-Tech že potekala debata. Povsem nedolžno se je začelo v temi Vsaka religija je rasizem, vsaka religija je fašizem z verskim relativizmom in se razraslo v popolni moralni relativizem -- ni nam namreč uspelo dokazati kakšnega univerzalnega ali resničnega sistema vrednot.

Seveda so bila nestrinjanja. Uporabniki so se začeli eden za drugim oglašati, vendar vsak s svojo, res pravo različico moralnosti.

Še vedno nismo napredovali toliko, kot bi lahko. Tipično ima en človek v življenju samo eno etiko. Namesto da bi si etiko zamenjal po dveh letih (kapitalistični ideal za potrošno robo), recimo s preprosto aplikacijo za 0,99 $ kjer vneseš nekaj parametrov in dobiš novo etiko za nekaj časa. Lahko bi obstaja funkcionalost, ki prikaže katero etiko imajo pa letos tvoji prijatelji, katera je najbolj popularna na določenem območju, ipd.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.
««
35 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Francija in Islam (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25241130 (37235) zee

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998146052 (131715) BigWhale
»

Samomorilski napadi v Bruslju 22.3.2016 (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Problemi človeštva
1419197069 (156890) Alencica

Partizan vs. ISUS vs. begunec/migrant (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547821 (6747) Mavrik
»

Kako se mora islam spremeniti, da ga bo zahod 'sprejel'? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22935891 (31292) guest #44

Več podobnih tem