» »

Navadne žarnice - kje kupiti

Navadne žarnice - kje kupiti

«
1
2

twom ::

Hudič je vzel šalo, 4€ in več nisem pripravljen dajat za žarnice (ki so bile včasih po 0.5€), tako kot tudi ne 30€ za 1m Apple lightning kabla, pa še kaj bi se našlo na tem spisku...

Iščem spletno ali fizično trgovino, doma ali v tujini.

Trenutno rabim 25 in 40W svečke in 100W Fi80 globe (že dolgo ni crknila nobena od dveh, na lestenec pa paše kot ata na mamo)...

Varčnih in halogenk ne bom kupoval ker ne varčujem po sistemu "varčuj pa naj stane kolikor hoče"...

Hvala za predloge in lep pozdrav,
Peter

Miha 333 ::

twom je izjavil:

ker ne varčujem po sistemu "varčuj pa naj stane kolikor hoče"...

Če ti država predpiše, da moraš, potem žal nimaš izbire.

Drugače pa se dobijo v kmetijskih trgovinah kot žarnice za posebne namene (za hleve, itd.). Uradno jih ne smeš uporabiti za razsvetljevanje stanovanjskih prostorov. Govorim za čisto navadne žarnice, za razne bučke in svečke pa žal ne vem. Svečke imaš na voljo halogenske, niso tako drage. Kupi jih raje več, ker tudi halogenske z letom 2018 odhajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

pegasus ::

Greš v taprvo vsaj-malo-tehnično trgovino čez mejo k južnim sosedom in si jih nabaviš na zalogo.

Miha 333 ::

pegasus je izjavil:

Greš v taprvo vsaj-malo-tehnično trgovino čez mejo k južnim sosedom in si jih nabaviš na zalogo.

Hrvaška je v EU, veljajo enaka pravila glede žarnic. Uvoz iz tretjih držav pa je seveda prepovedan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

lovro535v2 ::

preden je bila hrvaška v eu se jih še dalo dobit sem jih vsako leto kupil par na morju sedaj se na hrvašem dobi samo še halogenke navadne žarnice se da dobit samo v tistih državah, ki niso v eu.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

twom ::

Vse mi je jasno, zato sprašujem kje se dajo dobit navadne žarnice na wolframovo nitko. Lahko tudi preko spleta, domnevam da za lastno uporabo lahko uvoziš...

MIHAc27 ::

Kaj pa Kitajci in kake LED žarnice? Jaz sem tam nabavil 12V za drobiž, medtem ko jih pri nas nisem našel, če pa že je bila ena 10€+

Drugače pa... svečnik nabav :D

Spajky ::

Majo pri naših trgovcih (lidl/hofer) Led mat bučke "žarnice" za 2-3€ (25W ekvivalent 3W, 40W pa 5W LED) z E27 navojem in warm-White .. sem nabavil ene dve, glih da vidim za štos, kdaj bodo crknile in kako se obnesejo glede svetlobe (da mi ne vplivajo na barve CRT ekranov). So Ok! .... drugače pa sem še pravočasno nabavil za do konca mojega življenja poceni navadnih žarnic (treba mislit za naprej!), pravtako za stopnjišče bloka za naslednjih 20 let :))
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

          ::

Varčne na pašejo v vse luči halogeko pa malo potreseš in pregori. V naši vasi eden od bok ve kje šverca klasične žarnice.

tlozej ::

Mislim, da sem jih zadnjič dobil tudi v Mercatorju (Tehniki). Na škatli pa piše "Samo za industrijsko rabo, prepovedana uporaba v gospodinjstvih." - ali nekaj podobnega :)

LP

          ::

tlozej je izjavil:

Mislim, da sem jih zadnjič dobil tudi v Mercatorju (Tehniki). Na škatli pa piše "Samo za industrijsko rabo, prepovedana uporaba v gospodinjstvih." - ali nekaj podobnega :)

LP


Ta je pa dobra!

telexdell ::

Navadne žarnice imajo še marsikje. Iskati jih morate na oddelku grelna telesa (peči, bojlerji, štedilniki...) in ne na oddelku svetil.

PS-za 4€ dobiš pri Kitajcih že solidno lediko, katere ti paše povsod, kot navadna žarnica
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

msjr ::

Jest jih kupujem kar v Neumu (me pot vsaj 2x na leto pelje mimo), kjer kupim še kakšno šteko čikov na zalogo in kar je poceni. Imam dimmerje, ki zahtevajo minimalno obremenitev 60W, tako da razne varčevalne opcije odpadejo. Drugače kot že rečeno, se jih najde kot grelna telesa...

noraguta ::

Tist je tale zakon z varčnimi čez zakonodajo spravu je zrel za resno tožbo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

r3dkv1c4 ::

Če ti država predpiše, da moraš, potem žal nimaš izbire


said who?

Vsak se sam odloči ali bo varčeval na žarnicah ali ne.
Če mu ne paše, si lahko mirne volje kupi stare žarnice, ki jih zaradi različnih predpisov izdelujejo na bivši jugi ali romuniji ali bolgariji.
To, da se pa starih žarnic ne dobi po vseh prodajalnah, je pa samo slabo za državo, ker od tega pač nič ne dobijo-davka.

Žalostno razmišljanje države.....namesto, da bi ljudje sami prišli do zaključkov, jim to vsiljuje država na zelo agresiven način.

Trgovin je ogromno po Sloveniji, v katerih še vedno lahko kupiš industrijske žarnice.

Hrvaška je v EU, veljajo enaka pravila glede žarnic. Uvoz iz tretjih držav pa je seveda prepovedan.


Pod kakšnimi pogoji je uvoz prepovedan, to prvič slišim.
Mi lahko to bolj podrobno razložiš.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

noraguta ::

Saj žarnice še najdeš po ogabni ceni. Tiste varčne so pa nateg stoletja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Miha 333 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Če ti država predpiše, da moraš, potem žal nimaš izbire


said who?

Vsak se sam odloči ali bo varčeval na žarnicah ali ne.
Če mu ne paše, si lahko mirne volje kupi stare žarnice, ki jih zaradi različnih predpisov izdelujejo na bivši jugi ali romuniji ali bolgariji.
To, da se pa starih žarnic ne dobi po vseh prodajalnah, je pa samo slabo za državo, ker od tega pač nič ne dobijo-davka.

Žalostno razmišljanje države.....namesto, da bi ljudje sami prišli do zaključkov, jim to vsiljuje država na zelo agresiven način.

Trgovin je ogromno po Sloveniji, v katerih še vedno lahko kupiš industrijske žarnice.

Hrvaška je v EU, veljajo enaka pravila glede žarnic. Uvoz iz tretjih držav pa je seveda prepovedan.


Pod kakšnimi pogoji je uvoz prepovedan, to prvič slišim.
Mi lahko to bolj podrobno razložiš.

Ker velja prepoved prometa na notranjem trgu. Uvoz == sprostitev v promet.

Sem pa že napisal, da jih dobite v kmetijskih trgovinah po ca. 0,6€. Ampak to niso žarnice za gospodinjsko rabo.

Ali ni že čas, da 100+ let staro grelno tehnologijo, katere stranski produkt je svetloba, pustite tam kamor sodi? Na smetišče.

vostok_1 ::

Dobr, halogenske spet niso krš. Cena je sicer zasoljena, ampak...se da. Definitivno nisem za totalno ukinitev žičnih, ker edino s temi dobi oko ves spekter v zaprtih prostorih.
Ledice pa živosrebrne niso še tam. So pa ledice super za drugo uporabo...ta kitajske kr zdržijo men. *knock, knock*

bbbbbb2015 ::

Miha 333 je izjavil:

Ali ni že čas, da 100+ let staro grelno tehnologijo, katere stranski produkt je svetloba, pustite tam kamor sodi? Na smetišče.


Jap. Lahko žarnico vržeš v smeti.

Medtem ko pa te nove varčne - ne moreš in ne smeš. Moraš jih oddati na zbiralno mesto. Pa da slučajno ne bi šel z avtom na zbiralno mesto. Ker boš potrošil, kar si mukoma pršparal.

S peciklom ali peš jih bo treba nažokat na zbiralno mesto.

Lahko pa jih pomotoma, ko stare babe, ki pojma nimajo, kr lepo vržeš v smeti. Da bodo naši zanamci z bagri eskivirali in čistli za starimi babami. Šparanje? Kakšno šparanje?

...:TOMI:... ::

Miha 333, kaj bi šele rekel na to, da se ogrevamo s prastaro tehnologijo, to je s kurjenjem.

Pa večino elektrike proizvedejo parni stroji...

Mater smo zaostali, ker uporabljamo žarilna telesa.
Tomi

jest10 ::

Pazite pri kupovanju običnih žarnic. Sedaj jih je večina za "težke delovne razmere", te pa imajo pri isti moči manjšo svetilnost. Recimo 60W ima okoli 600-650lm, normalne pa imajo okoli 710lm itd

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

RobertDev ::

V Kmetijsko Gozdarska Zadruga Litija jih imaš po 0.69€.

noraguta ::

Ja kake 40 watne
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

darkolord ::

Kaj je pa s halogenkami narobe? Stanejo manj kot evro več, ampak imajo daljšo življenjsko dobo, poleg tega porabijo cca. tretjino manj elektrike, kar hitro prineseš noter ...

...:TOMI:... ::

Hahahaha. Ja, seveda. Halogenke se grejejo ko hudič in crkavajo kot po tekočem traku. Govorim za tiste, ki so zaprte v dvojno bučko.
Tomi

r3dkv1c4 ::

Ali ni že čas, da 100+ let staro grelno tehnologijo, katere stranski produkt je svetloba, pustite tam kamor sodi? Na smetišče.


zakaj, za nekatere so te žarnice svete, ker jim njihova svetloba bolj prija kot svetloba varčnih.
O tem sem že pisal.

Ker velja prepoved prometa na notranjem trgu. Uvoz == sprostitev v promet.


Res te ne razumem, kje je prepoved uvažanja, pazi, ne govoriva o nadaljni prodaji.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

nekikr ::

Medtem ko pa te nove varčne - ne moreš in ne smeš. Moraš jih oddati na zbiralno mesto. Pa da slučajno ne bi šel z avtom na zbiralno mesto. Ker boš potrošil, kar si mukoma pršparal.

Zbirno mesto je v vseh večjih trgovinah. Kje je torej problem? LED žarnico dobiš že za drobiž (Lidl, Hofer, recimo). Ta obsesija z radiatorjem, ki čisto slučajno še sveti zraven, je leta 2015 in pri teh cenah LED sijalk neumna.

World peace ::

Neumni so izključno tisti, ki ne razumejo ali opazijo razlik v kvaliteti svetlobe.

Nagi Bator ::

LED zarnico uporabim izkljucno tam kjer ni elektricnega omrezja. Ogabna svetloba.
Varcne zarnice tam kjer rabim pac neko razsvetlitev in vem da bo prizgana dlje casa, pa mi je vseeno kaksna svetloba je.
V delovnem okolju, v prostorih kjer se najvec zadrzujem, sploh pa pri monitorju in TV-ju, pa mi ne pride na misel
uporabljat kar koli drugega kot navadne in halogenske zarnice. Potem si raje svetim z baklo.
Verjeli ali ne in navkljub kakrsnimkoli zakonom, se jih se vedno dobi po trgovinah. Pozabljeno po skladiscih.
Je pa treba kupit cel paket, ker izgine v trenutku vse kar imajo.
Varcevanje z zarnicami? Ugasni, ko ne potrebujes! Nobena zarnica ne bo sama varcevala za tebe. Ok LED, ampak tisto je slab izgovor za zarnico.

Spajky ::

Nagi Bator je izjavil:

...Varcevanje z zarnicami? Ugasni, ko ne potrebujes! ...
Točno to; jest z vsemi navadnimi žarnicami ne pokurim v najslabšem možnem scenariju več kot 10kWh/mesec = dober € na mesec! Varčne žarnice za gospodinjstva = zarota in nateg stoletja !!!!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

SloBiscuit ::

Jest sem kupil 5x LED žarnic za 23€ (daylight white, 4500k, 2700k so rumene in mal manj močne, kot navadne svetilke), so 6W (E14, se da dubit E27) in so kar močnejše (kar se svetlobe tiče) od 40W
neznanec555

r3dkv1c4 ::

World peace je izjavil:

Neumni so izključno tisti, ki ne razumejo ali opazijo razlik v kvaliteti svetlobe.

Neumen si izpadel edino ti, ki trobiš iz riti potegnjene klamfe.
Pa še razloži, kakšna je kvalitetna svetloba?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

MatH ::

Navadne žarnice pozimi niso nič bolj potratne saj pomagajo greti. So pa zato toliko bolj potratne poleti, ko laufa klima.
Jaz odkar uporabljam varčne ali led sijalke se nisem več spekel z namizno svetilko. Tudi to nekaj šteje ;)

Sicer pa tudi mene zanima domnevno bolšja kvaliteta svetlobe navadnih žarnic. Da ni mogoče stvar v sijalkah slabe kvalitete, ki utripajo ali mogoče v temperaturi svetlobe (se dobi tudi tople sijalke).
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

nekikr ::

r3dkv1c4 je izjavil:

World peace je izjavil:

Neumni so izključno tisti, ki ne razumejo ali opazijo razlik v kvaliteti svetlobe.

Neumen si izpadel edino ti, ki trobiš iz riti potegnjene klamfe.
Pa še razloži, kakšna je kvalitetna svetloba?

Ja kakšna le pa naj bo kvalitetna? Tista, ki je organsko pridelana in bio. Pa reciklirana. Pa močno subjektivna v kolikor gre za primerjavo med kvalitetnimi žarnicami enega in drugega tipa. Če primerjaš pa najbolj bedno, najbolj kitajsko kvazi-led s klasično, potem pa je razlika. Ampak vse manjša.

737 ::

Kvalitetna svetloba je čimbolj podobna sončni, torej z zveznim spektrom, brez utripanja. Takšnega oddajajo svetila z volframovo nitko. Je pa sončevih 5500 stopinj Celzija nemogoče doseči, ker se tudi volfram tam že utekočini. Najbližje pridejo halogenske žarnice, kjer je nitka segreta na okoli 3000 stopinj C. Pri tej temperaturi se izseva tudi nekaj ultravijolične svetlobe, zato potrebuje halogenska žarnica UV filter.

          ::

737 je izjavil:

Kvalitetna svetloba je čimbolj podobna sončni, torej z zveznim spektrom, brez utripanja. Takšnega oddajajo svetila z volframovo nitko. Je pa sončevih 5500 stopinj Celzija nemogoče doseči, ker se tudi volfram tam že utekočini. Najbližje pridejo halogenske žarnice, kjer je nitka segreta na okoli 3000 stopinj C. Pri tej temperaturi se izseva tudi nekaj ultravijolične svetlobe, zato potrebuje halogenska žarnica UV filter.


??? a to ti resno?

fujtajksel ::

r3dkv1c4 je izjavil:

World peace je izjavil:

Neumni so izključno tisti, ki ne razumejo ali opazijo razlik v kvaliteti svetlobe.

Neumen si izpadel edino ti, ki trobiš iz riti potegnjene klamfe.
Pa še razloži, kakšna je kvalitetna svetloba?


Komunikacija na nivoju!?
Poglej si kaj je color rendering index. Če je slab (zaradi čudnega spektra), se nekih barv ne vidi, zlasti rdeče tipično ratajo nekam "sprane". Pa barvna temperatura - mnogim je zvečer ljubša "topla" rumenkasta svetloba. Pa izgled žarnice in kot sevanja. Pa utripanje in možnost regulacije. Pa še kej. V glavnem imajo žarnice cel kup lastnosti. Že lep čas iščem ledice za nadomestit ene halogenke ki se čisto preveč grejejo in crkujejo, pa ne najdem tistega kar bi rad.

737 ::

Kamikaze5, halogenske žarnice se uporabljajo povsod, kjer je zahtevana visoka razločljivost barv. Preveri na primer svetila v trgovinah z oblačili višjega cenovnega razreda. Zvezni spekter pomeni, da je prisotna svetloba vseh valovnih dolžin vidnega spektra. Ko je v delu spektra "luknja", predmet z barvo v tisti valovni dolžini izgleda temnejši.

Bela LED je izdelana tako, da je pred modro LED nameščen flourescentni zaslon. Izhodni spekter seveda ni podoben sončni svetlobi, zato si tudi na primer LED monitorji le stežka utirajo pot v fotografske studie.

...:TOMI:... ::

Fantje, 3000 K ali 3000 °C ni isto. Nikoli se ne greje na 3000 stopinj, ker to ni mogoče. Kaj bi potem rekli za LED svetila, ki imajo 6500 K :D
Tomi

SloBiscuit ::

K = Kelvin

no pa še malo več info o LED žarnicah

http://www.integral-led.com/education/w...
neznanec555

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Izhodni spekter seveda ni podoben sončni svetlobi,
A pri CCFL monitorjih pa je? :)

MuadDib ::

Jaz kupujem vecino stvari na amazonu! Brezplacna postnina nad 29eur je full prednost ;)

http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_ss_c_0...

rook912 ::

Da ne bo kdo resno misli, da govorimo o takšni toploti :D
"colour temperature does not describe the actual temperature of the lamp itself but the colour it produces and counter intuitively; "

737 ::

CCFL monitorji so v razločljivosti barv zaenkrat še boljši, a jih LED že dohitevajo.

Med K in stopinjo C je razlike približno 273 stopinj C. Pri volframovih žarnicah ima nitka dejansko takšno temperaturo. Volfram se utekočini šele pri 3400 stopinjah C. Pri LED je mehanizem sevanja drugačen. Številka 6500 K predstavlja barvno temperaturo v kelvinih. To je temperatura, na katero bi moralo biti segreto črno telo, da bi sevalo spekter, pri katerem bi oko dobilo ekvivalenten občutek barve svetlobe omenjenega svetila.

Primere sevanja črnih teles z različnimi temperaturami vidimo ponoči, ko v jasnem vremenu pogledamo v nebo. Zvezde imajo različne površinske temperature in s tem različne barve. Od rdečih do rumenih in modrih s temperaturo preko 30 tisoč K.

tikitoki ::

Za tiste, ki jim ni jasno, da ne oddajajo vsa svetila enako "kvalitetne" svetlobe in niso enako primerna za vse namene ali pa so celo popolnoma neprimerna za dolocene namene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

veso266 ::

a je to še relevantno, zaradi določenih razlogov:

jaz tudi potrebujem navadne žarnice (no če mi kdo najde LED, ki zgoraj prikazanih motenj ne povzroča, rade volje zanemnjam), pretežno mlečne za nočno lučko 40W, pa zdej nevem v kateri zadrugi jih še prodajajo (če sploh)
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

matobeli ::

V Hofru vzem LED. Tale na videu tud utripa ko zmešana, nek random kitajski jajc zgleda.

Se bo treba navadit da pri LED sijalkah ni vse samo v svetilnosti.

edit: Dejansko imam anteno zraven ene luči, nobenih težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

veso266 ::

matobeli je izjavil:

V Hofru vzem LED. Tale na videu tud utripa ko zmešana, nek random kitajski jajc zgleda.

Se bo treba navadit da pri LED sijalkah ni vse samo v svetilnosti.

edit: Dejansko imam anteno zraven ene luči, nobenih težav.




Eto končn najdu perfekzne LED žarnice: https://www.diffusioneshop.com/en/osram...

Demonstracija:

Zdej lohk končn brez strahu zamenam tisto na nitko k crkne


--
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

matobeli ::

veso266 je izjavil:

Eto končn najdu perfekzne LED žarnice


Ne pa nisi:
Color rendering index Ra ≥80

90 je za silo, 95 je fajn, 97 se pa tud dobi. Recimo tole: https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...
Razen če ti je res res všeč da zgleda retro.

Pa še z lumni so se pri osramu pomoje mal zmotil, 806lm in 6.5W se zdi mal sumljivo malo. Oziroma veliko. Hofrova jih namreč rabi kar 11 za enako svetilnost.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec halogenskih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14427179 (21182) bMozart
»

se še dobi navadne žarnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8623856 (8622) čuhalev
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594120685 (89609) BigWhale
»

Jutri zadnji dan prodaje 75-vatnih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12028940 (24555) Spajky

Več podobnih tem