» »

Navadne žarnice - kje kupiti

Navadne žarnice - kje kupiti

1
2
»

FoxKnox ::

860 lm je bolj švoh osvetljenost, recimo za kakšen hodnik.To je 60W klasične. Jaz v kuhni in dnevni uporabljam vsaj 1500 lm, min 14 W LED kar ustreza 100W klasične žarnice.
Izogibam se Philips in Osram, pač brand žarnicam, ker po mojih izkušnjah so Noname žarnice z enakimi karakteristikami enako dobre in pol cenejše pa tudi kar se življenske dobe tiče so tam tam.

veso266 ::

Uhh mata prov, sm gledal samo da žarnica nima swichmode psuja pa sm bil takoj happy

Bo treba še malo iskat zgleda
Why do you need an e signature if everyone can delete it

mojsterleo ::

Op, kot vedno lahko probaš preko bolhe ali pa se pozanimaj pri širšem krogu znancev. Dosti folka še ima kakšno inkandescentno žarnico kje v starih zalogah.
Jaz jih imam tudi kar nekaj med 60 in 100w pa nikoli ne najdem razloga da bi jih uporabil. Sedaj ko so CFL in LED svetila težko najdem razlog za uporabo saj slednje privabljajo občutno manj mrčesa. Problem so edino majhni lustri, v katere LED hruške ne morem stlačit. To sem ponavadi reševal s '100w' halogenkami, sedaj pa še teh ni več in sem moral prešaltat na stik LED.
Sam prisegam na Osram firmo kar se LEDic tiče. Dosedaj mi še ena ni crknila, tudi kakega utripanja ali drugih defektov kot npr. crkavanje ob prižiganju ne kažejo, kar je pri cenejših lahko problem.

veso266 ::

Malo updajta glede glede tehle filament LED žarnic od OSRAMA (te ki zgledajo retro in nimajo nobene plastike)

sej so fajn pa nimajo napajalnika sam hudič začne utripat, če napetost pade pod 200V

to tud pomen da navaden dimer za njih odpade
dimmable led žarnice pa tudi niso tak dobre, ker jih nemorš zadimat na 5 alpa 10% ampak majo ponavad neke omejitve (na 30% mn ne gre)
še video za primer:

tako da zgleda žarnica na nitko še vedno zmaga če jo potrebuješ za zelo posebne namene
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Jaymz ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Če ti država predpiše, da moraš, potem žal nimaš izbire


said who?

Vsak se sam odloči ali bo varčeval na žarnicah ali ne.
Če mu ne paše, si lahko mirne volje kupi stare žarnice, ki jih zaradi različnih predpisov izdelujejo na bivši jugi ali romuniji ali bolgariji.
To, da se pa starih žarnic ne dobi po vseh prodajalnah, je pa samo slabo za državo, ker od tega pač nič ne dobijo-davka.

Žalostno razmišljanje države.....namesto, da bi ljudje sami prišli do zaključkov, jim to vsiljuje država na zelo agresiven način.


Ja ni čist tko, načeloma je upravljanje z energijo družbena odgovornost ne posameznikova, in lahko država poseže na trg, če omejevanje prodaje določenega produkta pomeni manjši stres za energetske vire. Če žarnice na nitko ne bi bile popularne (in predvsem veliko cenejše za nakup kot halogenke in kasneje LED) in bi to uporabljalo le majhen procent gospodinjstev, bi se te žarnice dobile v vsaki malo bolje založeni trgovini, ker pa nas je stare žarnice uporabljalo dva miljona (in jih je bilo vsak dan prižganih verjetno ravno takšno število, če ne več) je bila ta odločitev na ravni države smiselna, čeprav na določen način pomeni "omejitev osebnee svobode" pri odločitvi.
...MorE BeeR...

denabiker ::

A ve kdo kje je še možno kupiti navadne žarnice E27 in E14, navadne z žarilno nitko?

RedDrake ::

denabiker ::

O hvala, samo cene:O Kaj so čisto nori? Za 100 komadov sem nazadnje dal cca. 10 eur, zdaj pa bi moral kao v akciji dati skoraj 100 eurov.

lambda ::

A pa so bile tiste industrijske? Ne? No ...

RedDrake ::

Zahvali se EU.
Žarnic na nitko se "ne sme" več prodajati, zelo verjetno se v EU tudi ne proizvajajo več.
Posledično je cena tu visoka.

P.S. Tudi te niso čisto nič industrijske. To je samo izgovor da se lahko prodajajo.

makucv ::

Oj denabiker,

jaz imam še cel kup navadnih žarnic večjih moči.
Kaj rabiš?
lp
V

veso266 ::

denabiker je izjavil:

O hvala, samo cene:O Kaj so čisto nori? Za 100 komadov sem nazadnje dal cca. 10 eur, zdaj pa bi moral kao v akciji dati skoraj 100 eurov.


Hej, cena je primerljiva LEDicam

če hočeš dobro LED žarnice, boš takoj dal 10EUR ali več (kar je totalna traparija, to je tako ko kupiš nov samsungov/jabučni telefon, ki nima ne porta za slušalke, ne sd kartice, in zanj boš odštel enako veliko ali pa celo več, kot za prejšnji model, ki je vse to imel (razliko jasno pobere proizvajalec))

in oboje crkne (led in na nitko) (da o svetlobi, ter EM motnjah, sploh ne govorimo)

Je pa to varčevanje popolna traparija, tu varčujemo na žarnicah, potem pa imamo 1kW napajalnik za gamerski PC, polno pametnih naprav, ki potrebujejo elektriko, mikrovalovke, ki kažejo uro ter se vozimo z električnimi avtomobili.....

Zanimivo je opazovati družinske člane, ko ugašajo LED sijalke (z mislijo da bodo kaj privarčevali), sedaj ko je elektrika dražja, medtem ko pametni televizor (ki sedaj, tudi če ga ugasneš ni nikoli čisto ugasnjen) ali pa hladilnik pa prižgan pustijo

Zdej še T8 Flurescentnih luči naj nebi več smeli prodajati...
eno leto nazaj sem dal 3EUR za Osramovo T8 sijalko (mislim da je bila 24W)

Sedaj pa kar 7EUR za eno 36W T8 (mislim, verjetno jih enako stane da naredijo sijalko sedaj ali pa 1 leto nazaj): https://www.bauhaus.si/elektro/sijalke-...

Upam da bodo tudi Fluorescentne sijalke deležne kakšne luknje (da se jim bo reklo, indrustrijke žarnice za posebne namene, ali pa kaj takega), tako da se jih bo lahko še vedno kupilo

Ker to da gremo iz enostavne tehnologije na težjo, ni prav dobra ideja (Žarnico na nitko (ali pa Flurescentno sijalko) je veliko lažje narediti kot LED žarnico (in mislim s proizvodnjo ledice vred, ne samo da kupiš led trak in ga zbašeš v stekleno ohišje)
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

alternative ::

veso266 je izjavil:


Je pa to varčevanje popolna traparija, tu varčujemo na žarnicah, potem pa imamo 1kW napajalnik za gamerski PC, polno pametnih naprav, ki potrebujejo elektriko, mikrovalovke, ki kažejo uro ter se vozimo z električnimi avtomobili.....

Pozabil si daleč največji porabnik, ogrevanje na elektriko. Zaradi te mode bomo imeli pozimi redukcije.

Sam sem si naredil precejšnjo zalogo žarnic pred prepovedjo. Sem jih pa pred kratkim kupil še par paketov v Arizoni Brčko. Imajo taprave. Pri nas se namreč tudi še dobijo, a nitka nima več dvojne vijačnice in hitro odpove. V bivalnih prostorih imam še vedno žarnice na nitko, v ostalih pa mešano. Nitka generira svetlobo na enak način, kot Sonce, nanj so oči najbolj navajene, zato je svetloba prijetna.

tomlin ::

Pred kakimi petimi leti sem v Bauhausu kupoval 60W žarnice na nitko, ki so bile deklarirane kot 100 svečne (kar naj že to pomeni),bile so kakšnih 40centov/komad, in res nisem doma opazil nobene razlike med starimi 100W. Ko sem hotel kasneje kupiti iste žarnice, mi je prodajalec prijazno povedal, da so tudi te morali umakniti iz prodaje zaradi EU novih predpisov. Zdaj pa me oči pečejo zaradi te zoprne bele/blede svetlobe ledic. Ah kje so časi, ko smo imeli normalno vse spektre vidne svetlobe iz žarnic in ne iz sijalk.

corr. .. in ne iz sijalk
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

koyotee ::

tomlin je izjavil:

Pred kakimi petimi leti sem v Bauhausu kupoval 60W žarnice na nitko, ki so bile deklarirane kot 100 svečne (kar naj že to pomeni),bile so kakšnih 40centov/komad, in res nisem doma opazil nobene razlike med starimi 100W. Ko sem hotel kasneje kupiti iste žarnice, mi je prodajalec prijazno povedal, da so tudi te morali umakniti iz prodaje zaradi EU novih predpisov. Zdaj pa me oči pečejo zaradi te zoprne bele/blede svetlobe ledic. Ah kje so časi, ko smo imeli normalno vse spektre vidne svetlobe iz žarnic in ne iz sijalk.

corr. .. in ne iz sijalk


Drugič pa kupi 2700K in ne 6000K.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Pa recmo Ra>90 bo tudi precej bolje kot 80 ali celo 70.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec halogenskih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14427559 (21562) bMozart
»

se še dobi navadne žarnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8624135 (8901) čuhalev
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121414 (90338) BigWhale
»

Jutri zadnji dan prodaje 75-vatnih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12029135 (24750) Spajky

Več podobnih tem