» »

The Witcher

The Witcher

Temo vidijo: vsi
««
3 / 11
»»

scipascapa ::

obe sta slabi, Ciri and Yen.

yayo ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

D3m ::

It's ok to be white. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

vostok_1 ::

Haha.




Sicer pa, zgleda bolj bogo. Ampak kot kaže bodo naredili serije praktično vsega.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Kass ::

Same knjige mi niso bile preveč všeč... tako da ne vem kako bo serija....

yayo ::

serija bo po zgodbi podobna knjigam, istočasno pa nekaj povsem drugega, če bo dobra ali slaba zvemo čez mesc dni, ker bodo vse epizode naenkrat zunaj. Drugače je trenutno Sapkowski med petimi najbolje prodajanami fantasy avtorji. Kar ga ne gane, pravi, ima 74 let, pred nekaj meseci pa mu je umrl sin. Na sejmu Lucca Comics je zgledal depresivno in večino časa pijan.

Izi ::

https://www.gamesradar.com/witcher-netf...

Serija bo bolj grozljivka kot fanatazija.
Planirajo pa kar 7 sezon. Če bo Bog (Netflix) dal seveda.

yayo ::

 In to dobesedno...

In to dobesedno...



 potem pa seveda padajo meme-ti.

potem pa seveda padajo meme-ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

oo7 ::

Potrjena druga sezona. 2021

Master_Yoda ::

Kako potrdijo drugo sezono, ce sploh niso izdali prve da bi videli ce so uspeli narediti OK witcher serijo ali pa so jo zasrali ?
Dovie'andi se tovya sagain.

c3p0 ::

Samozavest, testni screeningi?

zuzelka ::

Pomoje bolj vidijo da jim je zagotovljeno financiranje s strani studijev ker sledijo njihovi politični agendi.

Master_Yoda ::

Ja, na to sem tudi jaz pomislil - vecina cosplayerev/k izgleda boljse, kot scene na slikah, ki so zunaj.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

To je odločitev Netflixa. Ali se jim bo obrestovalo bodo pa še videli.

yayo ::

yayo ::



naslovi epizod prve sezone:
1) The End's Beginning: A monster slain, a butcher named.

2)Four Marks: We look at a sorcerer's earlier days

3) Betrayer Moon: A picky eater, a family shamed.

4) Of Banquets, Bastards and Burials: The Law of Surprise is how one repays.

5) Bottled Appetites: A fateful meeting, a bard in maimed.

6) Rare Species: The hunt for a dragon is underway.

7) Before a Fall: A return to before a kingdom is flamed.

8) Much More: The Witcher family, as you all like to say.

It´s a poem:

A monster slain, a butcher named

We look at a sorcerer's earlier days

A picky eater, a family shamed

The Law of Surprise is how one repays

A fateful meeting, a bard in maimed

The hunt for a dragon is underway

A return to before a kingdom is flamed

The Witcher family, as you all like to say

yayo ::

malce OT ampak raztur.

oo7 ::

7 december fan made Witcher film.

PÓŁ WIEKU POEZJI PÓŹNIEJ - TRAILER / ALZUR'S LEGACY - WITCHER FAN FILM / ?? ??????? ?????? ?????

yayo ::

yayo ::

A Medievalist's Guide to Decoding The Witcher's Monsters

zdaj ste vsi veliki gospodje in vas boli briga za Witcherja, čez par tednova pa boste vsi padli na rit in tukaj vsepovprek spraševali kaj je to, kaj pomeni ono... :PZgornji članček je prav simpatičen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Zvezdica27 ::

lp,

ali je to vredno BRATI? Nekaj se govori o teh knjigah... sem sicer fan SF in fantazije. preden pa se zavežem tisočim stranem... Je to dobro, OK, vrhunsko?

zz

Smurf ::

Je OK, ni vrhunsko. Na nizjem nivoju kot recimo A Song of Ice and Fire.

yayo ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

ali je to vredno BRATI? Nekaj se govori o teh knjigah... sem sicer fan SF in fantazije. preden pa se zavežem tisočim stranem... Je to dobro, OK, vrhunsko?

zz


Preberi si prvo zbirko kratkih zgodb Ostatnie życzenie, v angleščini The Last Wish, v hrvaščini in srbščini Poslednja želja (prevedeni sta v oba jezika). Glede na to, da gre za kratke zgodbe lahko pustiš kadar želiš, če ti ne bodo všeč. Saga se začne z dvemi knjigami kratkih zgod, potem pa se nadaljuje s šestimi romani. Jaz sem začel brati leta 2007, prvo knjigo v angleščini, potem drugo v italijanščini, ker ni bilo angleškega prevoda, nakar sem odkril, da so jih začeli prevajati v srbščino in sem nadaljeval kar v tem jeziku, ker se veliko manj stvari zgubi v prevodu, npr. humor, psovke in "kmetavzarski" žargon. Sedaj berem celo sago še enkrat od začetka, v hrvaščini tokrat (izšli sta šele prvi dve knjigi, prva sezona tv serije bo večinom pokrivala dogodke iz le teh).
Kar se tiče kvalitete sem jaz fan Sapkowskega (bral sem tudi Husitsko trilogijo), GoT me še zdaleč ni tako "prijel". Najbolje, da pogooglaš za mnenja.
Jutri baje izide še končni trailer za serijo, ki bo na Neflixu od 20. decembra.
EDIT
Sapkowski je trenutno med petimi najbolje prodajanimi fantasy avtorji na svetu, če je res kar sem prebral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Matevz96 ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

ali je to vredno BRATI? Nekaj se govori o teh knjigah... sem sicer fan SF in fantazije. preden pa se zavežem tisočim stranem... Je to dobro, OK, vrhunsko?

zz


Jaz berem v tem vrstnem redu:

The Last Wish (short story collection), published in Polish in 1993, translated in 2007
Season of Storms , published in Polish in 2013, translated in 2018
Sword of Destiny (short story collection), published in Polish in 1993, translated in 2015
Blood of Elves, published in Polish in 1994, English version in 2009
Time of Contempt, published in Polish in 1995, translated in 2013
Baptism of Fire, published in Polish in 1996, English version in 2014
The Tower of Swallows, published in Polish in 1997, translated in 2016
Lady of the Lake), published in Polish in 1999, English version in 2017


VIR: https://booksreadingorder.com/the-witch...

Trenutno sem pri Blood of Elves. Prvi dve nista ravno na nivoju pesmi ledu in ognja (sploh prva) ampak naj te to ne odvrne ker kvaliteta gre močno navzgor. Berem v angleščini (na Kindlu), knjige so pobrane iz "travnikov" tako, da je na mestih kakšna napaka v besedilu (kakšna črka se zamenja pri digitalizaciji).
#hooldthedoor

yayo ::

Matevz96 je izjavil:



Jaz berem v tem vrstnem redu:

The Last Wish (short story collection), published in Polish in 1993, translated in 2007
Season of Storms , published in Polish in 2013, translated in 2018
Sword of Destiny (short story collection), published in Polish in 1993, translated in 2015
Blood of Elves, published in Polish in 1994, English version in 2009
Time of Contempt, published in Polish in 1995, translated in 2013
Baptism of Fire, published in Polish in 1996, English version in 2014
The Tower of Swallows, published in Polish in 1997, translated in 2016
Lady of the Lake), published in Polish in 1999, English version in 2017


VIR: https://booksreadingorder.com/the-witch...

Trenutno sem pri Blood of Elves. Prvi dve nista ravno na nivoju pesmi ledu in ognja (sploh prva) ampak naj te to ne odvrne ker kvaliteta gre močno navzgor. Berem v angleščini (na Kindlu), knjige so pobrane iz "travnikov" tako, da je na mestih kakšna napaka v besedilu (kakšna črka se zamenja pri digitalizaciji).


precej si zajebal, ker si bral Season of Storms kot drugo knjigo, bi moral kot čisto zadnjo, je tudi izšla kot zadnja, leta 2013 in je najslabša od vseh. Sapkowski jo je v bistvu napisal na željo mednarodnih založnikov, potem, ko se vsaj deset let ni več ubadal z witcherjem. V SoS srečaš like, ki si jih prej spoznal v ostalih knjigah - in je predvideno, da jih že poznaš, čeprav je časovno vmeščena pred zaključek sage (sidequel). Pa zaključek je massssssssive spoiler. Obvezno gre zadnja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Matevz96 ::

yayo je izjavil:

Matevz96 je izjavil:



Jaz berem v tem vrstnem redu:

The Last Wish (short story collection), published in Polish in 1993, translated in 2007
Season of Storms , published in Polish in 2013, translated in 2018
Sword of Destiny (short story collection), published in Polish in 1993, translated in 2015
Blood of Elves, published in Polish in 1994, English version in 2009
Time of Contempt, published in Polish in 1995, translated in 2013
Baptism of Fire, published in Polish in 1996, English version in 2014
The Tower of Swallows, published in Polish in 1997, translated in 2016
Lady of the Lake), published in Polish in 1999, English version in 2017


VIR: https://booksreadingorder.com/the-witch...

Trenutno sem pri Blood of Elves. Prvi dve nista ravno na nivoju pesmi ledu in ognja (sploh prva) ampak naj te to ne odvrne ker kvaliteta gre močno navzgor. Berem v angleščini (na Kindlu), knjige so pobrane iz "travnikov" tako, da je na mestih kakšna napaka v besedilu (kakšna črka se zamenja pri digitalizaciji).


precej si zajebal, ker si bral Season of Storms kot drugo knjigo, bi moral kot čisto zadnjo, je tudi izšla kot zadnja, leta 2013 in je najslabša od vseh. Sapkowski jo je v bistvu napisal na željo mednarodnih založnikov, potem, ko se vsaj deset let ni več ubadal z witcherjem. V SoS srečaš like, ki si jih prej spoznal v ostalih knjigah - in je predvideno, da jih že poznaš, čeprav je časovno vmeščena pred zaključek sage (sidequel). Pa zaključek je massssssssive spoiler. Obvezno gre zadnja!



Možno, da sem zaj. kaj naj zdaj :D manši problem nastane tudi ker če odigraš igre že veš kar nekaj stvari, ki bi jih drugače pozneje odkril. Konec SoS se mi ne zdi takšen spoiler ker dejansko ne dobiš odgovora (razen če sem kaj spregledal).
#hooldthedoor

yayo ::

nima veze, boš že pozabil, ko imaš še pet knjig pred seboj :P

yayo ::


Zvezdica27 ::

hm hm.

imam dostop do angleških... ampak ker obvladam srbo-hrvaško po moje še mičkeno bolj kot angleško - se bolj splača cro? Se mi zdi, da se iz poljščine marsikaj izgubi... to se strinjam. Cro torej?

torej sem res fan tolkiena, Game of thrones je super, hkrati pa SF fan. Knjige seveda. Tudi Harry Potterja sem brežrl. Če ostanemo samo v fantaziji...

Mene samo zanima, da to ni samo "dobro", ampak da je "super". Nimam časa za samo "dobro", za "super" si pa vzamem čas.

Še vedno ne vem - je super ali ni?

zz

Badwolff ::

Zvezdica27 je izjavil:

hm hm.

Še vedno ne vem - je super ali ni?

zz


kakor komu

Zvezdica27 ::

ja no povej svoje mnenje. Saj za druge težko govorimo.

b

Boobiz ::

Ja kristalne krogle noben nima.

Za navadit se bo na to, da so si svet zamislili malce drugače kot v špilih, česar smo večina navajeni. Mene osebno bo odbilo samo, če ne bo filinga nekega karakternega razvoja oz. če se bom počutu, da je moj IQ previsok za to produkcijo. Otherwise, I think I'm sold.
I'm drunk, what's your excuse?

Zvezdica27 ::

lp,

jaz nisem igral ne špila ne gledal trailerjev. Poznam samo kar mi je en povedal v 5 minutah. Zdaj bi pa malce vodila, ali je to vredno prebirati ali ne...

mene zanimajo samo knjige...

zz

yayo ::

Za pokušino kakšna bi morala biti prihajajoča serija:

seveda si oglejte na full screen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

yayo ::



oo7 ::

Yennefer tukaj so falili, da bolj ne bi mogli.

yayo ::

meni je pa od treh filmčkov njen najbolj zanimiv, bo seveda drugačna kot v knjigah, ker so njeno zgodbo na veliko razširili napram knjigam, kjer jo v glavnem vidimo skozi Geraltove oči, po prikazanem pa veliko obeta. Njeno otroštvo je na kratko hintano v knjigah, je pa približno takšno kot ga tu vidimo.

Matevz96 ::

Se strinjam, Yennefer je faljena. V knjigah (vsaj meni) deluje veliko bolj samozavestno kot je tukaj prikazana. Poleg tega se mi igralka ne zdi primerna za to vlogo.
#hooldthedoor

Master_Yoda ::

Po ogledu teh izsekov se mi zdi serija obetajoca, ampak z Yennefer se vedno nisem zadovoljen - deluje mi premlada (npr. tista scena kjer je oblecena v lepo obleko in ima masko gor - enostavno mi ne deluje kot da je ze vec kot 100 let stara kar bi naj bila). Ni arogance ki pride z leti ki bi jih naj imela. Oz. da se drugace izrazim, prevec SUB mi deluje oz. premalo DOM za njen karakter. Je pa seveda mozno da je vse to bil flashback iz njene mladosti ...

P.S. Upam da bo v seriji prikazano kak je Gerald porabil 1 wish da je djinnu rekel naj gre vstran in se jebe :D
Dovie'andi se tovya sagain.

Izi ::

Upam, da se kritiki zavedate, da je Yennefer 100 let stara grda, grbasta in deformirana čarovnica, ki kasneje še oslepi. Tista lažna lepota, ki jo vidimo je samo proizvod hudo močne magije.
Yennefer je celo par let starejša od Geralda, ki se šele bliža svojim stotim letom.

Pohvalno je, da bomo po trailerjih sodeč celo videli otroštvo od Yennefer, čeprav bo kot kaže prevej manj grda in deformirana kot bi po knjigah in igrah morala biti.

yayo ::

fizično bi liku Yennefer bila bolj zvesta kaka Alexsandra Daddario, vendar je ta ladja že zdavnaj odplula. Zelo verjetno pa je Anya Chalotra veliko boljša igralka, ki je študirala v tapravih angleških šolah pa še v vseh (angleških) gledaliških predstavah in tv serijah kjer je nastopila je dobila same pohvale. Je res mlada (ima kakih 20 let, napram Cavillovih 38), mene osebno najbolj motijo njene okrogle velike oči, ker si Yennefer bolj predstavljam kot mačko, ki stalno nekaj spletkari za zapeljivim pogledom. Mislim pa da bomo presenečeni. Showrunnerca je svoj čas povedala, da nobena od igralk na avdicijah, ki so bile fizično podobne liku Yennefer iz knjig, ni znala Yennefer zaigrati, medtem, ko je Anya vse pustila odprtih ust. Upam, da me bo res znala prepričati.

yayo ::

Izi je izjavil:

Upam, da se kritiki zavedate, da je Yennefer 100 let stara grda, grbasta in deformirana čarovnica, ki kasneje še oslepi. Tista lažna lepota, ki jo vidimo je samo proizvod hudo močne magije.

ni ravno tako, Yenneferine fizične hibe so bile popravljene z magijo, ko je bila še dekle, potem, ko je končala čarovniško akademijo v Aretuzi in je postala uradno čarovnica. Ne gre za iluzijo, njena lepota je resnična, za razliko od Melisandre v Igri Prestolov. Čarovniki v Geraltovem svetu pojmujejo lep fizični izgled kot nekakšen dokaz svoje veščine in superiornosti, svojega prestiža. Moški ponavadi izberejo izgled človeka v štiridesetih-petdesetih letih, ker nakazuje na neko zrelost, uglajenost, ženske pa se kot ženske na veiko razpištoljijo in hočejo biti vse mlade in zapeljive. Četudi so stare sto let, ker z magijo upočasnijo, oziroma skoraj ustavijo staranje. Druače je le v Nilfgardskem Imperiju kjer so vsi čarodeji pod strogo kontrolo in podloženi cesarski oblasti. Tam sta šopirjenje in magično polepševanje strogo prepovedana, čarovniki smejo prakticirati le v interesu cesarstva. Tako v knjigah.

Master_Yoda ::

fizično bi liku Yennefer bila bolj zvesta kaka Alexsandra Daddario


Jaz sem imel v mislih Evo Green, s podobnim karakterjem kot je imela v Kingdom of heaven.
Dovie'andi se tovya sagain.

yayo ::

Žal prestara, petnajst let nazaj bi bila odličen izbor. Drugače je, revica, tudi typecastana v takšnih vlogah, samo to ji nudijo. Si gledal Penny Dreadful?

Master_Yoda ::

Ne nisem, hvala za predlog bom pogledal.
Dovie'andi se tovya sagain.

yayo ::




Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

yayo ::



Izi ::

PCGamer - You can relax: Netflix's Witcher series kicks ass
IMDb - The Witcher - Ocena: 9.9/10

Če gre verjeti PCGamerju in ocenam, potem serija "trga gate" :D

T-h-o-r ::

Komu verjeti. Podjetjem, ki generirajo 80 % profitov od tega, da jim založniki filmov/iger/drugega plačajo za reviewe in promocijo izdelkov ali obsesivnim fanboyem, ki delajo bot accounte in stiskajo 10ke
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

D3m ::

Bili živi in videli.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()
««
3 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Witcher 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11720130 (413) oo7
»

Tom Hardy - Bond James Bond - 007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14421510 (540) Invictus
»

The Witcher

Oddelek: Igre
433828 (324) ahac
»

The Witcher 3: Wild Hunt (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Igre
1488261703 (25569) D3m
»

The Witcher 2: Assassins Of Kings (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
40190033 (59249) yoco

Več podobnih tem